Smuxi - IRC client - en to nb translation catalogue (39 entries)

en: No network connections
nb: Ingen nettverkstilkoblinger

en: Optimizing: {0}...
nb: Optimaliserer: {0}...

en: Failed to optimize: {0}. Reason: {1}
nb: Optimalisering mislyktes: {0}. Årsak: {1}

en: Your chat history is no longer available because of an error but will be preserved from now on.
nb: Chatloggen din er ikke lenger tilgjengelig på grunn av en feil, men vil bil lagret fra nå av.

en: Not connected to server
nb: Ikke koblet til server

en: Not enough parameters for {0} command
nb: Ikke nok parametere for kommando {0}

en: Connected to {0}
nb: Koblet til {0}

en: Disconnected from {0}
nb: Koblet i fra {0}

en: Automatic connect to {0} failed!
nb: Automatisk tilkobling til {0} mislyktes!

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Engine Commands
nb: Motorkommandoer

en: Connect failed!
nb: Tilkobling mislyktes!

en: Disconnect failed - could not find server: {0}
nb: Frakobling mislyktes - kunne ikke finne server: {0}

en: Reconnect failed!
nb: Gjentilkobling mislyktes.

en: Configuration reloaded
nb: Konfigurasjon lastet på nytt

en: Configuration saved
nb: Konfigurasjon lagret

en: Invalid parameter for config; use load or save
nb: Ugyldig parameter for config; bruk load eller save

en: Invalid parameter for network; use list, switch, or close
nb: Ugyldig parameter for network; bruk list, switch, eller close

en: Networks
nb: Nettverk

en: Protocol
nb: Protokol

en: Network
nb: Nettverk

en: Host
nb: Vert

en: Network close failed - could not find network: {0}
nb: Stenging av nettverk mislyktes - kunne ikke finne nettverk: {0}

en: Network switch failed - could not find network: {0}
nb: Bytte av nettverk mislyktes - kunne ikke finne nettverk: {0}

en: Not connected to any network
nb: Ikke koblet til noen nettverk

en: Failed to write to chat history. Your chat history will not be preserved. Reason: {0}
nb: Kunne ikke skrive til Chatlogg. Chatloggen din vil ikke bli lagret. Årsak: {0}

note: just in case the ProtocolManager is not setting the protocol chat
en: Connect failed.
nb: Tilkobling mislyktes.

en: No protocol manager found for the protocol: {0}
nb: Ingen protokollbehandler funnet for protokollen: {0}

en: Welcome to Smuxi
nb: Velkommen til Smuxi

en: Type /help to get a list of available commands.
nb: Skriv /help for å få en liste over tilgjengelige kommandoer.

en: After you have made a connection the list of available commands changes. Go to the newly opened connection tab and use the /help command again to see the extended command list.
nb: Etter du har koblet til endrer listen med tilgjengelige kommandoer seg. Gå til den nyåpnede tilkoblingsarkfanen og bruk /help kommandoen om igjen for å se den utvidede kommandolisten.

en: Username must not be empty.
nb: Brukernavn kan ikke være tomt.

en: Password must not be empty.
nb: Passord kan ikke være tomt.

en: User "{0}" doesn't exist.
nb: Bruker "{0}" eksisterer ikke.

en: User "{0}" already exists.
nb: Bruker "{0}" eksisterer allerede.

en: Server hostname must not be empty.
nb: Serververtsnavn kan ikke være tomt.

en: Server hostname contains invalid characters (newline).
nb: Serververtsnavn inneholder ugyldige tegn (linjeskift).

en: Server '{0}' already exists.
nb: Server '{0}' eksisterer allerede

en: Failed to load chat history. Your chat history will not be preserved. Reason: {0}
nb: Kunne ikke laste chatlogg. Chatloggen din vil ikke bli lagret. Årsak: {0}

en: Failed to open chat history for writing. Your chat history will not be preserved. Reason: {0}
nb: Kunne ikke åpne chatlogg for skriving. Chatloggen din vil ikke bli lagret. Årsak: {0}
