Smuxi - IRC client - en to ca translation catalogue (212 entries)

en: Smuxi Preferences
ca: Paràmetres del Smuxi

en: The nickname to use. You can specify extra nicknames (separated by spaces) which will be used as fallbacks when the first choice is not available. By default $nick_ and $nick__ will be used as fallbacks.
ca: El sobrenom a utilitzar. Podeu especificar sobrenoms addicionals (separats per comes) a utilitzar alternativament en cas que la primera tria no estigui disponible. Per omissió, s'utilitza $nick_ i $nick__ com a sobrenoms alternatius.

en: Nickname(s):
ca: Sobrenom(s):

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Realname:
ca: Nom real:

en: Encoding:
ca: Codificació:

en: Automatically convert UTF-8 characters
ca: Converteix automàticament els caràcters UTF-8

en: Type:
ca: Tipus:

en: Host:
ca: Màquina:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Show Password
ca: Mostra la contrasenya

en: <b>Network Proxy</b>
ca: <b>Servidor intermediari</b>

en: On Connect Commands:
ca: Ordres al connectar:

en: On Startup Commands:
ca: Ordres a l'inici:

en: <b>Global Commands</b>
ca: <b>Ordres globals</b>

en: C_onnection
ca: _Connexió

en: Timestamp Format:
ca: Format de les marques horàries:

en: Buffer Lines:
ca: Línies a la memòria intermediària:

en: Engine Buffer Lines:
ca: Línies a la memòria intermediària del motor:

en: ss = seconds
    mm = minutes
    hh = hours (01 - 12)
    HH = hours (00 - 23)
    tt = AM/PM
    
    dd = day
    MM = month
    yy/yyyy = year
ca: ss = segons
    mm = minuts
    hh = hores (01 - 12)
    HH = hores (00 - 23)
    tt = AM/PM
    
    dd = dia
    MM = mes
    yy/yyyy = any

en: Persistency Type:
ca: Tipus de persistència

en: Volatile Buffer Lines:
ca: Línies de la memòria intermèdia volàtil:

en: Persistent Buffer Lines:
ca: Línies de la memòria intermèdia persistent:

en: <b>Message Buffer</b>
ca: <b>Memòria intermèdia de missatges</b>

en: Strip Colors
ca: Elimina els colors

en: Strip Formattings
ca: Elimina el format

en: Strip UTF-8
ca: Elimina caràcters UTF-8

en: Show Advanced Settings
ca: Mostra les opcions avançades

en: <b>Advanced</b>
ca: <b>Avançat</b>

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild
en: Top
ca: A dalt

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild
en: Bottom
ca: A baix

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: Left
ca: A l'esquerra

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: Right
ca: A la dreta

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: None
ca: Enlloc

en: <b> Tabs Position </b>
ca: <b> Posició de les pestanyes </b>

en: Highlight
ca: Ressaltat

en: Activity
ca: Activitat

en: No Activity
ca: Sense activitat

en: Join/Part/Mode
ca: Entra/Surt/Mode

en: <b> Tab Colors </b>
ca: <b> Colors de les pestanyes </b>

en: Automatically switch to newly opened person chats
ca: Canvia automàticament a la finestra de conversa individual acabada d'obrir

en: Automatically switch to newly opened group chats
ca: Canvia automàticament a la finestra de conversa de grup acabada d'obrir

en: Tree
ca: Arbre

en: Completion Character:
ca: Caràcter de completat:

en: Command Character:
ca: Caràcter d'ordre:

en: Command History Size:
ca: Mida de l'historial d'ordres:

en: Bash-Style Completion
ca: Completat semblant al del Bash

en: <b> Entry Field </b>
ca: <b> Camp d'entrada </b>

en: Input
ca: Entrada

en: Nick Colors
ca: Colors dels sobrenoms

en: <b> Person List Position </b>
ca: <b> Posició de la llista de persones </b>

en: Override
ca: Sobreescriu

en: <b> Font </b>
ca: <b> Tipus de lletra </b>

en: <b> Topic Position </b>
ca: <b> Posició del títol </b>

en: Foreground
ca: Primer pla

en: Background
ca: Fons

note: This is a setting for character based line wrapping vs word based when showing messages
en: _Wrap Mode:
ca: _Ajustament de línia:

en: <b> Chat </b>
ca: <b> Xat </b>

en: Highlight words:
ca: Paraules a ressaltar:

en: Beep on highlight
ca: Fes un avís sonor en ressaltar una paraula

en: <b> Highlighting </b>
ca: <b> Ressaltat </b>

en: Output
ca: Sortida

en: Enable
ca: Habilita

en: Show always
ca: Sempre visible

en: Show when window is minimized
ca: Visible quan la finestra està minimitzada

en: Show when window is closed
ca: Visible quan la finestra està tancada

en: <b> Notification Area Icon </b>
ca: <b> Icona a l'àrea de notificació </b>

en: Show Smuxi in the messaging menu
ca: Mostra el Smuxi a l'indicador de missatges

en: <b>Messaging Menu</b>
ca: <b>Indicator de missatges</b>

en: Show notification popups
ca: Mostra notificacions emergents

en: <b>Notification Popups</b>
ca: <b>Notificacions</b>

en: Notification
ca: Notificació

en: _Interface
ca: _Interfície

en: _Servers
ca: _Servidors

en: _Filters
ca: _Filtres

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Log Filtered Messages
ca: Enregistra els missatges filtrats

en: _Logging
ca: _Registre

en: Smuxi - Server
ca: Smuxi - Servidor

en: Automatically connect to server at startup
ca: Connecta't automàticament al servidor a l'inici

en: Network:
ca: Xarxa:

en: Hostname:
ca: Nom de la màquina:

en: IRC Chat
ca: _Xat a l'IRC

en: Smuxi IRC Client
ca: Client d'IRC Smuxi

en: Chat with other people on IRC
ca: Xategeu amb altres persones a l'IRC

en: Smuxi is an open-source, distributed and user-friendly chat client for IRC, Twitter, Jabber/XMPP, Campfire and SignalR's JabbR.
ca: Smuxi és un client de xat de codi obert, distribuit i intuïtiu per a IRC, Twitter, Jabber/XMPP, Campfir i el JabbR de SignalR.

en: Smuxi Website
ca: Pàgina web del Smuxi

en: Oops, I did it again...
ca: Ups, ho he tornat a fer...

en: Smuxi crashed because an unhandled exception was thrown!
ca: El Smuxi ha petat perquè s'ha produït una excepció imprevista.

en: Here is the stacktrace, please report this bug!
ca: Aquí teniu el traçat de la pila. Si us plau, informeu d'aquest error!

en: _Report Bug
ca: _Informeu d'un error

en: Engine not found.
ca: No s'ha trobat el motor.

en: Engine Manager
ca: Gestor de motors

en: Select which Smuxi engine you want to connect to
ca: Trieu a quin motor del Smuxi us voleu connectar

en: Engine:
ca: Motor:

en: Use Low Bandwidth Mode
ca: Utilitza el mode de baix ample de banda.

en: Local Engine
ca: Motor local

en: Please select an engine!
ca: Trieu un motor!

en: An error occurred while connecting to the engine!
ca: S'ha produït un error al intentar connectar al motor.

en: Engine URL: {0}
ca: URL del motor: {0}

en: Are you sure you want to delete the engine "{0}"?
ca: Esteu segur que voleu esborrar el motor «{0}»?

en: You are going to paste {0} lines. Do you want to continue?
ca: Esteu a punt d'enganxar {0} línies. Voleu continuar?

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Frontend Commands
ca: Ordres del frontal

en: Sorry, not implemented yet!
ca: Això encara no ha estat implementat.

note: fill ListStore
en: Character
ca: Caràcter

en: Word
ca: Paraula

en: No Proxy
ca: Sense servidor intermediari

en: System Default
ca: Predeterminat del sistema

en: Connection
ca: Connexió

en: Interface
ca: Interfície

en: Servers
ca: Servidors

en: Filters
ca: Filtres

en: Logging
ca: Registre

en: Nicknames(s) field must not be empty.
ca: Cal indicar un o més sobrenoms.

en: Invalid highlight regex: '{0}'. Reason: {1}
ca: Expressió regular de ressaltat no vàlida: '{0}'. Motiu: {1}

en: Name
ca: Nom

en: Topic
ca: Tema

en: Searching for group chats without a filter is not recommended.  This may take a while, or may not work at all.
    Do you wish to continue?
ca: No es recomana cercar sales de xat en grup sense un filtre. Això pot trigar una estona, o pot ser que no funcioni.
    Voleu continuar?

en: Error while fetching the list of group chats from the server.
ca: S'ha produït un error en recuperar la llista de xats en grup del servidor.

en: Cause: {0}
ca: Motiu: {0}

en: The frontend has lost the connection to the server.
    Do you want to reconnect now?
ca: El frontal ha perdut la connexió amb el servidor.
    Voleu tornar a connectar-hi?

en: Reconnecting to the server has failed.
    Do you want to try again?
ca: L'intent de reconnexió amb el servidor ha fallat.
    Voleu tornar-ho a intentar?

en: The server has lost the connection to the frontend.
    Do you want to reconnect now?
ca: El servidor ha perdut la connexió al frontal.
    Voleu tornar a connectar-hi?

en: Show
ca: Mostra

en: Hostname
ca: Nom de la màquina

en: Unable to load server:
ca: No s'ha pogut carregar el servidor:

en: Person / Private
ca: Persona / Privat

en: Group / Public
ca: Grup / Públic

en: Engine Assistant - Smuxi
ca: Assistent de configuració de motors - Smuxi

en: Add Smuxi Engine
ca: Afegeix un motor Smuxi

en: Edit Smuxi Engine
ca: Edita un motor Smuxi

en: Credentials
ca: Credencials

en: Now you can use the Smuxi Engine
ca: Ara podeu utilitzar el motor Smuxi

en: Thank you
ca: Gràcies

en: An engine with this name already exists! Please specify a different one.
ca: Ja existeix un motor amb aquest nom! Especifiqueu-ne un altre.

en: Unable to add server:
ca: No s'ha pogut afegir el servidor:

en: Switching to local engine will disconnect you from the current engine!
    Are you sure you want to do this?
ca: Si canvieu al motor local us desconnectareu del vostre motor actual!
    Esteu segur que voleu fer això?

en: Switching the remote engine will disconnect you from the current engine!
    Are you sure you want to do this?
ca: Si canvieu el motor remot us desconnectareu del vostre motor actual!
    Esteu segur que voleu fer això?

en: Day changed to {0}
ca: El dia ha canviat a {0}

en: Invalid filter regex: '{0}'. Reason: {1}
ca: Expressió regular de filtre no vàlida: '{0}'. Motiu: {1}

en: Are you sure you want to delete the selected filter?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el filtre seleccionat?

en: Protocol / Server
ca: Protocol / Servidor

en: Chat Type
ca: Tipus de xat

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Type
ca: _Tipus

en: Pattern
ca: Patró

en: Show _Menubar
ca: Mostra la barra de _menú

en: Retrieving user list for {0}...
ca: S'està obtenint el llistat d'usuari per a {0}...

note: TRANSLATOR: this string will be appended to the one above
en: done.
ca: fet.

en: Closing the protocol chat will also close all open chats connected to it!
    Are you sure you want to do this?
ca: Si tanqueu la pestanya del protocol es tancaran també totes les sales de xat que en depenen.
    Esteu segur que voleu fer això?

en: Are you sure you want to delete the selected server?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el servidor seleccionat?

en: Unable to edit server:
ca: No es pot modificar el servidor:

en: Find
ca: Troba

en: _Search for:
ca: _Cerca:

en: _Match Case
ca: Sensible a _majúscules

en: Search _Backwards
ca: Cerca cap endarrere

en: _Wrap Around
ca: _Torna a començar pel principi en arribar al final

en: Use _Regular Expressions
ca: Utilitza expressions _regulars

en: Smuxi - Find Group Chat
ca: Smuxi - Troba sales de xat

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Server
ca: _Servidor

en: _Chat
ca: _Xat

en: _Engine
ca: _Motor

en: _View
ca: _Mostra

en: _Help
ca: _Ajuda

en: Open Log
ca: Obre el registre

en: _Connect
ca: _Connecta

en: _Manage
ca: _Gestiona

en: _Find Group Chat
ca: _Troba sales de xat en grup

en: C_lear All Activity
ca: _Neteja totes les activitats

en: _Next Chat
ca: Xat _següent

en: _Previous Chat
ca: Xat _anterior

en: _Use Local Engine
ca: _Utilitza el motor local

en: _Add Remote Engine
ca: _Afegeix un motor remot

en: _Caret Mode
ca: Navega amb el _cursor

en: _Browse Mode
ca: Mode d'_exploració

en: Smuxi - Preferences
ca: Smuxi - Preferències

en: Nicknames:
ca: Sobrenoms:

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: <b> User List Position </b>
ca: <b> Posició de la llista d'usuaris </b>

en: <b> Channel </b>
ca: <b> Sala </b>

en: <b>Channel Filters</b>
ca: <b>Filtres de canal</b>

en: <b>User Filters</b>
ca: <b>Filtres d'usuari</b>

en: Use _SSH Tunnel
ca: Utilitza un _túnel SSH

en: <span size="small">Enables the use of SSH for the connection.  This has a small performance impact, but is more secure and required when using NAT or port-based firewalls</span>
ca: <span size="small">Habilita l'ús de l'SSH per a la connexió. Això afectarà lleugerament el rendiment, però és més segur i és necessari quan s'utilitza NAT o tallafocs que bloquegin certs ports.</span>

en: SSH _Host:
ca: S_ervidor SSH:

en: <span size="small">DNS or IP address and port of the SSH server</span>
ca: <span size="small">DNS o adreça IP i port del servidor SSH</span>

en: <span size="small">DNS or IP address and port of the Smuxi server</span>
ca: <span size="small">DNS o adreça IP i port del servidor del Smuxi</span>

en: _Smuxi Host:
ca: Servidor _Smuxi:

en: _SSH Username: (optional)
ca: Nom d'usuari de l'SSH: (opcional)

en: <span size="small">Username which will be used to log into the SSH server</span>
ca: <span size="small">Nom d'usuari que s'utilitzarà per iniciar sessió al servidor SSH</span>

en: _SSH Password: (optional)
ca: Contrasenya de l'SSH: (opcional)

en: _Username:
ca: _Sobrenom:

en: <span size="small">Username which will be used to log into the Smuxi server</span>
ca: <span size="small">Nom d'usuari que s'utilitzarà per iniciar sessió al servidor del Smuxi.</span>

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: <span size="small">Password of the user</span>
ca: <span size="small">Contrasenya de l'usuari</span>

en: _Verify Password:
ca: _Repetiu la contrasenya:

en: <span size="small">Repeat the password for verification</span>
ca: <span size="small">Repetiu la contrasenya per assegurar que l'heu escrita correctament</span>

en: Welcome to the Smuxi Engine Configuration Assistant.
    You need to enter some information before you can use the engine.
    
    Click "Forward" to begin.
ca: Benvingut a l'assistent de configuració de motors dels Smuxi.
    Cal que introduïu una mica d'informació abans de començar a utilitzar el motor. Premeu «Endavant» per a començar.

en: _Engine Name:
ca: Nom del _motor:

en: <span size="small">Profile name of the new engine</span>
ca: <span size="small">Nom per al nou perfil de motor</span>

en: _Default Engine:
ca: _Motor predeterminat:

en: Use as new default engine
ca: Utilitza'l com a nou motor predeterminat

en: <span size="small">If enabled, the current engine will be the default next time Smuxi is started</span>
ca: <span size="small">Si marqueu la casella, la propera vegada que inicieu l'Smuxi el motor que esteu configurant s'utilitzarà de forma predeterminada.</span>

en: Smuxi - Open Chat
ca: Smuxi - Obre un xat

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: _Hostname:
ca: _Nom de la màquina:

en: _Network:
ca: _Xarxa:

en: Use Encryption
ca: Utilitza xifratge

en: Validate Server Certificate
ca: Valida el certificat del servidor

en: _On Connect Commands:
ca: _Ordres al connectar:

en: _Ignore Commands
ca: _Ignora les ordres
