Smuxi - IRC client - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Add user to Server
da: Tilføj bruger til Server

en: Modify existing user of Server
da: Ændr eksisterende bruger af Server

en: Delete user from Server
da: Slet bruger fra Server

en: List all existing users of Server
da: Vis alle eksisterende brugere af Server

en: User to create, modify or delete
da: Bruger at oprette, ændre eller slette

en: Password of the user when creating or modifying a user
da: Adgangskode på brugeren når en bruger oprettes eller ændres

en: Enable debug output
da: Aktiver fejlsøgningsuddata

en: Optimize message buffers and exit (valid values: none, defrag, index, all)
da: Optimer mellemlager for beskeder og afslut (gyldige værdier: none, defrag, index, all)

en: Show this help
da: Vis denne hjælp

en: Usage: smuxi-server [options]
da: Brug: smuxi-server [tilvalg]

en: Options:
da: Tilvalg:

en: Show version
da: Vis version

en: Unknown option: '{0}'
da: Ukendt tilvalg: '{0}'

en: Command line error: {0}
da: Kommandolinjefejl: {0}

en: At most one of --add-user, --modify-user, and --delete-user may be used at a time.
da: Kun et af tilvalgene --add-user, --modify-user og --delete-user kan bruges på samme tid.

en: You must specify a username with the --username option.
da: Du skal angive et brugernavn med tilvalget --username.

en: Username must not be empty.
da: Brugernavn må ikke være tomt.

en: You must specify a password with the --password option.
da: Du skal angive en adgangskode med tilvalget --password.

en: Password must not be empty.
da: Adgangskode må ikke være tomt.

en: Invalid optimization value passed to --optimize-message-buffer, valid values are: {0}
da: Ugyldig optimeringsværdi sendt til --optimize-message-buffer, gyldige værdier er: {0}

en: User "{0}" successfully added to server.
da: Bruger »{0}« tilføjet til server.

en: User "{0}" successfully modified.
da: Bruger »{0}« ændret.

en: User "{0}" successfully deleted from server.
da: Bruger »{0}« slettet fra server.

en: Users:
da: Brugere:

en: Successfully optimized {0} message buffers.
da: Lykkedes med optimering af {0} beskedmellemlagre.

en: Failed to optimize message buffers: {0}
da: Kunne ikke optimere beskedmellemlagre: {0}
