Smuxi - IRC client - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: Add user to Server
sv: Lägg till användare till server

en: Modify existing user of Server
sv: Redigera existerande användare på server

en: Delete user from Server
sv: Radera användare från server

en: List all existing users of Server
sv: Visa alla existerande användare på server

en: User to create, modify or delete
sv: Användare att skapa, redigera eller radera

en: Password of the user when creating or modifying a user
sv: Lösenord för användaren som skapas eller redigeras

en: Enable debug output
sv: Aktivera utskrift av fellogg

en: Optimize message buffers and exit (valid values: none, defrag, index, all)
sv: Optimera meddelandebuffertarna och avsluta (giltiga värden: none, defrag, index, all)

en: Show this help
sv: Visa den här hjälpen

en: Usage: smuxi-server [options]
sv: Använding: smuxi-server [flaggor]

en: Options:
sv: Flaggor:

en: Show version
sv: Visa version

en: Unknown option: '{0}'
sv: Okänd flagga: "{0}"

en: Command line error: {0}
sv: Kommandoradsfel: {0}

en: At most one of --add-user, --modify-user, and --delete-user may be used at a time.
sv: Högst en av --add-user, --modify-user och --delete-user får användas i taget.

en: You must specify a username with the --username option.
sv: Du måste ange ett användarnamn med flaggan --username.

en: Username must not be empty.
sv: Användarnamnet får inte vara tomt.

en: You must specify a password with the --password option.
sv: Du måste ange ett lösenord med flaggan --password.

en: Password must not be empty.
sv: Lösenordet kan inte vara tomt.

en: Invalid optimization value passed to --optimize-message-buffer, valid values are: {0}
sv: Ogiltigt optimeringsvärde för --optimize-message-buffer, giltiga värden är: {0}

en: User "{0}" successfully added to server.
sv: Användaren "{0}" lades till korrekt i servern.

en: User "{0}" successfully modified.
sv: Användaren "{0}" redigerad.

en: User "{0}" successfully deleted from server.
sv: Användaren "{0}" raderades från servern.

en: Users:
sv: Användare:

en: Successfully optimized {0} message buffers.
sv: Lyckades optimera {0} meddelandebuffertar.

en: Failed to optimize message buffers: {0}
sv: Misslyckades att optimera buffertar: {0}
