SparkleShare - en to da translation catalogue (29 entries)

en: The GNOME Project
da: GNOME-projektet

en: Welcome to SparkleShare!
da: Velkommen til SparkleShare!

en: Up to date
da: Opdateret

en: Syncing…
da: Synkroniseret

en: Not everything is synced
da: Ikke alt er synkroniseret

en: Copy Web Link
da: Kopiér web-henvisning

en: Copy the web address of this file to the clipboard
da: Kopiér web-adressen for denne til fil udklipsholder

en: Get Earlier Version
da: Hent tidligere versioner

en: Make a copy of an earlier version in this folder
da: Lav en kopi af en tidligere version i denne mappe

en: Select to get a copy of this version
da: Vælg for at hente en kopi af denne version

en: Print version information
da: Vis versioninformation

en: Show this help text
da: Vis denne hjælpetekst

en: Copyright (C) 2010 Hylke Bons
da: Copyright(C) 2010 Hylke Bons

en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
da: Dette program modtages UDEN NOGEN GARANTIER OVERHOVEDET.

en: This is free software, and you are welcome to redistribute it
da: Dette er fri software, og du er velkommen til at distribuere den

en: under certain conditions. Please read the GNU GPLv3 for details.
da: under visse betingelser. Læs venligst GNU GPL v3 for detaljer.

en: SparkleShare automatically syncs Git repositories in
da: SparkleShare synkroniserer automatisk Git-depoter i

en: the ~/SparkleShare folder with their remote origins.
da: mappen ~/SparkleShare med deres fjerne kilder.

en: Usage: sparkleshare [start|stop|restart] [OPTION]...
da: Anvendelse: sparkleshare [start|stop|restart] [OPTION]...

en: Sync SparkleShare folder with remote repositories.
da: Synkroniser SparkleShare-mappe med fjerndepot

en: Arguments:
da: Argumenter:

en: Before we can create a SparkleShare folder on this computer, we need a few bits of information from you.
da: Før vi kan oprette en SparkleShare-mappe på denne maskine, så har vi brug for nogle få informationer fra dig.

en: Full Name:
da: Fuldt navn:

en: Email:
da: E-post:

en: Next
da: Næste

note: Cancel button
en: Cancel
da: Afbryd

en: Finish
da: Afslut

note: A button that opens the synced folder
en: Open Folder
da: Åbn mappe

note: A menu item that quits the application
en: Quit
da: Afslut
