SparkleShare - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: The GNOME Project
uk: Проект GNOME

en: Welcome to SparkleShare!
uk: Ласкаво просимо до SparkleShare!

en: Up to date
uk: Оновлено

en: Syncing…
uk: Синхронізація...

en: Not everything is synced
uk: Ще не все синхронізовано

en: Copy Web Link
uk: Копіювати веб-посилання

en: Copy the web address of this file to the clipboard
uk: Скопіювати веб-адресу цього файла до буферу

en: Get Earlier Version
uk: Отримати старішу версію

en: Make a copy of an earlier version in this folder
uk: Створити копію старішої версії в цій теці

en: Select to get a copy of this version
uk: Вибрати та отримати копію цієї версії

en: Print version information
uk: Вивести дані про версію

en: Show this help text
uk: Показати текст цієї довідки

en: Copyright (C) 2010 Hylke Bons
uk: Авторське право (C) 2010 Hylke Bons

en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
uk: Ця програма розповсюджується БЕЗ ВСЯКОЇ ГАРАНТІЇ.

en: This is free software, and you are welcome to redistribute it
uk: Це вільна програма і ви можете поширювати її

en: under certain conditions. Please read the GNU GPLv3 for details.
uk: за певних умов. Детальніше читайте ліцензію GNU GPLv3.

en: SparkleShare automatically syncs Git repositories in
uk: SparkleShare автоматично синхронізує сховища Git в

en: the ~/SparkleShare folder with their remote origins.
uk: теці ~/SparkleShare з її віддаленими походженнями.

en: Usage: sparkleshare [start|stop|restart] [OPTION]...
uk: Використання: sparkleshare [start|stop|restart] [OPTION]...

en: Sync SparkleShare folder with remote repositories.
uk: Синхронізація теки SparkleShare з віддаленими сховищами.

en: Arguments:
uk: Аргументи:

note: A menu item that takes the user to http://www.sparkleshare.org/
en: About SparkleShare
uk: Про SparkleShare

en: Before we can create a SparkleShare folder on this computer, we need a few bits of information from you.
uk: Щоб створити теку SparkleShare на цьому комп'ютері, потрібна деяка інформація про вас.

en: Full Name:
uk: Повне ім'я:

en: Email:
uk: Ел. адреса:

en: Next
uk: Далі

note: Cancel button
en: Cancel
uk: Скасувати

en: Are you sure it’s not coffee o'clock?
uk: А чи не здається вам, що настав час для кави?

en: Finish
uk: Завершити

en: ‘{0}’ has been successfully added
uk: ‘{0}’ успішно додано

note: A button that opens the synced folder
en: Open Folder
uk: Відкрити теку

en: Turn Notifications Off
uk: Вимкнути сповіщення

en: Turn Notifications On
uk: Увімкнути сповіщення

note: A menu item that quits the application
en: Quit
uk: Вийти
