SpeedCrunch - en to ru_RU translation catalogue (5 entries)

note: TRANSLATORS: Short one-line description.
en: A high-precision scientific calculator
ru_RU: Научный инженерный калькулятор

en: SpeedCrunch is available for several platforms in a number of languages.
ru_RU: SpeedCrunch доступен для нескольких платформ в ряде языков.

en: Main window with optional keypad
ru_RU: Главное окно с дополнительной клавиатурой

en: The constants list and formula book
ru_RU: Константы и формулы

en: Customizable user interface
ru_RU: Настраиваемый пользовательский интерфейс
