step - en to el translation catalogue (232 entries)

[ctx: ObjectDescription|]
en: Body
el: Σώμα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Allowed absolute tolerance
el: Επιτρεπόμενη απόλυτη ανοχή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Maximal local error during last step
el: Μέγιστο τοπικό σφάλμα κατά το τελευταίο βήμα

[ctx: ObjectDescription|]
en: Coulomb force
el: Δύναμη Coulomb

[ctx: PropertyDescription|]
en: Coulomb constant
el: Σταθερά Coulomb

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for CoulombForce
el: Κλάση σφαλμάτων δύναμης Coulomb

[ctx: PropertyDescription|]
en: Coulomb constant variance
el: Διακύμανση σταθεράς Coulomb

[ctx: ObjectDescription|]
en: Generic Euler solver
el: Γενικευμένος επιλυτής Euler

[ctx: ObjectDescription|]
en: Non-adaptive Euler solver
el: Μη προσαρμόσιμος επιλυτής Euler

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Euler solver
el: Προσαρμόσιμος επιλυτής Euler

[ctx: ObjectDescription|]
en: Force
el: Δύναμη

[ctx: ObjectDescription|]
en: Gas particle
el: Σωματίδιο αερίου

[ctx: ObjectDescription|]
en: Lennard-Jones force
el: Δύναμη Lennard-Jones

[ctx: PropertyDescription|]
en: Potential depth
el: Ικανό βάθος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Distance at which the force is zero
el: Απόσταση μηδενισμού της δύναμης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Cut-off distance
el: Απόσταση αποκοπής

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for GasLJForce
el: Κλάση σφαλμάτων δύναμης αερίου LJ

[ctx: PropertyDescription|]
en: Potential depth variance
el: Διακύμανση ικανού βάθους

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of the distance at which the force is zero
el: Διακύμανση της απόστασης μηδενισμού της δύναμης

[ctx: ObjectDescription|]
en: Particle gas
el: Σωματίδιο αερίου

[ctx: PropertyDescription|]
en: Center of the rect for measurements
el: Κέντρο του ορθογωνίου για τις μετρήσεις

[ctx: PropertyDescription|]
en: Size of the rect for measurements
el: Μέγεθος του ορθογωνίου μετρήσεων

[ctx: PropertyDescription|]
en: Volume of the measureRect
el: Όγκος του ορθογωνίου μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Count of particles in the measureRect
el: Το πλήθος των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Concentration of particles in the measureRect
el: Η συγκέντρωση των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Pressure of particles in the measureRect
el: H πίεση των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Temperature of particles in the measureRect
el: Η θερμοκρασία των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Mean kinetic energy of particles in the measureRect
el: Η μέση κινητική ενέργεια των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Mean velocity of particles in the measureRect
el: Η μέση ταχύτητα των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Mean mass of particles in the measureRect
el: Η μέση μάζα των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Total mass of particles in the measureRect
el: Η συνολική μάζα των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for Gas
el: Κλάση σφαλμάτων του αερίου

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of pressure of particles in the measureRect
el: Η διακύμανση της πίεσης των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of temperature of particles in the measureRect
el: Η διακύμανση της θερμοκρασίας των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of mean kinetic energy of particles in the measureRect
el: Η διακύμανση της μέσης κινητικής ενέργειας των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of mean velocity of particles in the measureRect
el: Η διακύμανση της μέσης ταχύτητας των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of mean mass of particles in the measureRect
el: Η διακύμανση της μέσης μάζας των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of total mass of particles in the measureRect
el: Η διακύμανση της συνολικής μάζας των σωματιδίων στο ορθογώνιο μέτρησης

[ctx: ObjectDescription|]
en: Gravitation force
el: Δύναμη βαρύτητας

[ctx: PropertyDescription|]
en: Gravitation constant
el: Σταθερά βαρύτητας

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for GravitationForce
el: Κλάση σφαλμάτων της σταθεράς βαρύτητας

[ctx: PropertyDescription|]
en: Gravitation constant variance
el: Διακύμανση σταθεράς βαρύτητας

[ctx: ObjectDescription|]
en: Weight force
el: Δύναμη βάρους

[ctx: PropertyDescription|]
en: Weight constant
el: Σταθερά βάρους

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for WeightForce
el: Κλάση σφαλμάτων σταθεράς βάρους

[ctx: PropertyDescription|]
en: Weight constant variance
el: Διακύμανση σταθεράς βάρους

[ctx: ObjectDescription|]
en: GSL generic solver
el: Γενικευμένος επιλυτής GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: GSL non-adaptive solver
el: Μη προσαρμόσιμος επιλυτής GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: GSL adaptive solver
el: Προσαρμόσιμος επιλυτής GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta second-order solver from GSL library
el: Επιλυτής Runge-Kutta δευτέρου βαθμού από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta second-order solver from GSL library
el: Προσαρμόσιμος επιλυτής Runge-Kutta δευτέρου βαθμού από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta classical fourth-order solver from GSL library
el: Κλασικός επιλυτής Runge-Kutta τετάρτου βαθμού από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta classical fourth-order solver from GSL library
el: Προσαρμόσιμος κλασικός επιλυτής Runge-Kutta τετάρτου βαθμού από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta-Fehlberg (4,5) solver from GSL library
el: Επιλυτής Runge-Kutta-Fehlberg (4,5) από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta-Fehlberg (4,5) solver from GSL library
el: Προσαρμόσιμος επιλυτής Runge-Kutta-Fehlberg (4,5) από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta Cash-Karp (4,5) solver from GSL library
el: Επιλυτής Runge-Kutta Cash-Karp (4,5) από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta Cash-Karp (4,5) solver from GSL library
el: Προσαρμόσιμος επιλυτής Runge-Kutta Cash-Karp (4,5) από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta Prince-Dormand (8,9) solver from GSL library
el: Επιλυτής Runge-Kutta Prince-Dormand (8,9) από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta Prince-Dormand (8,9) solver from GSL library
el: Προσαρμόσιμος επιλυτής Runge-Kutta Prince-Dormand (8,9) από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta implicit second-order solver from GSL library
el: Έμμεσος επιλυτής Runge-Kutta δευτέρου βαθμού από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta implicit second-order solver from GSL library
el: Προσαρμόσιμος έμμεσος επιλυτής Runge-Kutta δευτέρου βαθμού από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta implicit fourth-order solver from GSL library
el: Έμμεσος επιλυτής Runge-Kutta τετάρτου βαθμού από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta implicit fourth-order solver from GSL library
el: Προσαρμόσιμος έμμεσος επιλυτής Runge-Kutta τετάρτου βαθμού από τη βιβλιοθήκη GSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: Item
el: Αντικείμενο

[ctx: PropertyDescription|]
en: Item color
el: Χρώμα αντικειμένου

[ctx: ObjectDescription|]
en: ItemGroup
el: Ομάδα αντικειμένου

[ctx: ObjectDescription|]
en: Joint
el: Δεσμός

[ctx: ObjectDescription|]
en: Anchor: fixes position of the body
el: Αγκύρωση: σταθεροποιεί τη θέση του αντικειμένου

[ctx: PropertyDescription|]
en: Body
el: Σώμα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position
el: Θέση

[ctx: PropertyDescription|]
en: Angle
el: Γωνία

[ctx: ObjectDescription|]
en: Pin: fixes position of a given point on the body
el: Πείρος: σταθεροποιεί τη θέση ενός σημείου του σώματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position on the body
el: Η θέση πάνω στο σώμα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position in the world
el: Η θέση στον κόσμο

[ctx: ObjectDescription|]
en: Massless stick which can be connected to bodies
el: Αβαρής ράβδος που συνδέεται με σώματα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Rest length of the stick
el: Μήκος ηρεμίας της ράβδου

[ctx: PropertyDescription|]
en: Body1
el: Σώμα1

[ctx: PropertyDescription|]
en: Body2
el: Σώμα2

[ctx: PropertyDescription|]
en: Local position 1
el: Τοπική θέση 1

[ctx: PropertyDescription|]
en: Local position 2
el: Τοπική θέση 2

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position1
el: Θέση 1

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position2
el: Θέση 2

[ctx: ObjectDescription|]
en: Massless rope which can be connected to bodies
el: Αβαρές σκοινί που μπορεί να συνδέεται με σώματα

[ctx: ObjectDescription|]
en: Linear motor: applies a constant force to a given position of the body
el: Γραμμικός κινητήρας: εφαρμόζει μια σταθερή δύναμη σε μια δοσμένη θέση του σώματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position of the motor on a body
el: Θέση του κινητήρα στο σώμα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Value of the force, acting on the body
el: Η τιμή της δύναμης, που ενεργεί στο σώμα

[ctx: ObjectDescription|]
en: Circular motor: applies a constant torque to the body
el: Κυκλικός κινητήρας: εφαρμόζει μια σταθερή στροφορμή στο σώμα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Value of the torque, acting on the body
el: Η τιμή της στροφορμής που ενεργεί πάνω στο σώμα

[ctx: ObjectDescription|]
en: Object
el: Αντικείμενο

[ctx: PropertyDescription|]
en: Object name
el: Όνομα αντικειμένου

[ctx: ObjectDescription|]
en: ObjectErrors
el: Σφάλματα αντικειμένου

[ctx: ObjectDescription|]
en: Simple zero-size particle
el: Απλό σωματίδιο μηδενικού μεγέθους

[ctx: PropertyDescription|]
en: position
el: θέση

[ctx: PropertyDescription|]
en: velocity
el: ταχύτητα

[ctx: PropertyDescription|]
en: acceleration
el: επιτάχυνση

[ctx: PropertyDescription|]
en: force
el: δύναμη

[ctx: PropertyDescription|]
en: mass
el: μάζα

[ctx: PropertyDescription|]
en: momentum
el: ροπή

[ctx: PropertyDescription|]
en: kinetic energy
el: κινητική ενέργεια

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for Particle
el: Κλάση σφαλμάτων σωματιδίου

[ctx: PropertyDescription|]
en: position variance
el: διακύμανση θέσης

[ctx: PropertyDescription|]
en: velocity variance
el: διακύμανση ταχύτητας

[ctx: PropertyDescription|]
en: acceleration variance
el: διακύμανση επιτάχυνσης

[ctx: PropertyDescription|]
en: force variance
el: διακύμανση δύναμης

[ctx: PropertyDescription|]
en: mass variance
el: διακύμανση μάζας

[ctx: PropertyDescription|]
en: momentum variance
el: διακύμανση ροπής

[ctx: PropertyDescription|]
en: kinetic energy variance
el: διασπορά κινητικής ενέργειας

[ctx: ObjectDescription|]
en: Charged zero-size particle
el: Φορτισμένο σωματίδιο μηδενικού μεγέθους

[ctx: PropertyDescription|]
en: charge
el: φορτίο

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for ChargedParticle
el: Κλάση σφαλμάτων φορτισμένου σωματιδίου

[ctx: PropertyDescription|]
en: charge variance
el: διασπορά φορτίου

[ctx: ObjectDescription|]
en: Generic rigid body
el: Γενικευμένο συμπαγές σώμα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position of the center of mass
el: Θέση κέντρου μάζας

[ctx: PropertyDescription|]
en: Rotation angle
el: Γωνία περιστροφής

[ctx: PropertyDescription|]
en: Velocity of the center of mass
el: Ταχύτητα του κέντρου μάζας

[ctx: PropertyDescription|]
en: Angular velocity of the body
el: Γωνιακή ταχύτητα του σώματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Acceleration of the center of mass
el: Επιτάχυνση του κέντρου μάζας

[ctx: PropertyDescription|]
en: Angular acceleration of the body
el: Γωνιακή επιτάχυνση του σώματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Force that acts upon the body
el: Η δύναμη που εξασκείται στο σώμα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Torque that acts upon the body
el: Η στροφορμή που δρα πάνω στο σώμα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Total mass of the body
el: Συνολική μάζα του σώματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Inertia "tensor" of the body
el: Η αδράνεια «τανιστής» του σώματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: angular momentum
el: γωνιακή ροπή

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for RigidBody
el: Κλάση σφαλμάτων του συμπαγούς σώματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: angle variance
el: διακύμανση γωνίας

[ctx: PropertyDescription|]
en: angularVelocity variance
el: διακύμανση γωνιακής ταχύτητας

[ctx: PropertyDescription|]
en: angularAcceleration variance
el: διακύμανση γωνιακής επιτάχυνσης

[ctx: PropertyDescription|]
en: torque variance
el: διακύμανση στροφορμής

[ctx: PropertyDescription|]
en: inertia variance
el: διακύμανση αδράνειας

[ctx: PropertyDescription|]
en: angular momentum variance
el: διακύμανση γωνιακής ροπής

[ctx: ObjectDescription|]
en: Rigid disk
el: Συμπαγής δίσκος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Radius of the disk
el: Η ακτίνα του δίσκου

[ctx: ObjectDescription|]
en: Base polygon body
el: Σώμα βασικού πολυγώνου

[ctx: ObjectDescription|]
en: Rigid box
el: Συμπαγές πλαίσιο

[ctx: PropertyDescription|]
en: Size of the box
el: Μέγεθος του πλαισίου

[ctx: ObjectDescription|]
en: Rigid polygon body
el: Συμπαγές σώμα πολυγώνου

[ctx: PropertyDescription|]
en: Vertex list
el: Λίστα κορυφών

[ctx: ObjectDescription|]
en: SoftBody particle
el: Σωματίδιο ελαστικού σώματος

[ctx: ObjectDescription|]
en: SoftBody spring
el: Ελατήριο ελαστικού σώματος

[ctx: ObjectDescription|]
en: Deformable SoftBody
el: Παραμορφώσιμο ελαστικό σώμα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Show internal items
el: Εμφάνιση εσωτερικών αντικειμένων

[ctx: PropertyDescription|]
en: Angular momentum of the body
el: Γωνιακή ροπή του σώματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Border particle names (temporal property)
el: Ονόματα ορίων σωματιδίου (προσωρινή ιδιότητα)

[ctx: ObjectDescription|]
en: Solver
el: Επιλυτής

[ctx: PropertyDescription|]
en: Solver type
el: Τύπος επιλυτή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Step size
el: Μέγεθος βήματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Allowed relative tolerance
el: Επιτρεπόμενη σχετική ανοχή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Count of dynamic variables
el: Αριθμός δυναμικών μεταβλητών

[ctx: PropertyDescription|]
en: Maximal local error ratio during last step
el: Μέγιστη αναλογία τοπικού σφάλματος κατά το τελευταίο βήμα

[ctx: ObjectDescription|]
en: Massless spring which can be connected to bodies
el: Αβαρές ελατήριο το οποίο μπορεί να συνδέεται με σώματα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Rest length
el: Μήκος ηρεμίας

[ctx: PropertyDescription|]
en: Current length
el: Τρέχον μήκος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Stiffness
el: Δυσκαμψία

[ctx: PropertyDescription|]
en: Damping
el: Απόσβεση

[ctx: PropertyDescription|]
en: Spring tension force
el: Δύναμη τανιστή ελατηρίου

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for Spring
el: Κλάση σφαλμάτων για το ελατήριο

[ctx: PropertyDescription|]
en: Rest length variance
el: Διακύμανση μήκους ηρεμίας

[ctx: PropertyDescription|]
en: Current length variance
el: Διακύμανση τρέχοντος μήκους

[ctx: PropertyDescription|]
en: Stiffness variance
el: Διακύμανση δυσκαμψίας

[ctx: PropertyDescription|]
en: Damping variance
el: Διακύμανση απόσβεσης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Local position 1 variance
el: Διακύμανση τοπικής θέσης 1

[ctx: PropertyDescription|]
en: Local position 2 variance
el: Διακύμανση τοπικής θέσης 2

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position1 variance
el: Διακύμανση θέσης 1

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position2 variance
el: Διακύμανση θέσης 2

[ctx: PropertyDescription|]
en: Spring tension force variance
el: Διακύμανση δύναμης τανιστή ελατηρίου

[ctx: ObjectDescription|]
en: NoteImage: an image embedded in Note
el: NoteImage: μια εικόνα ενσωματωμένη σε μια σημείωση

[ctx: PropertyDescription|]
en: Image data
el: Δεδομένα εικόνας

[ctx: ObjectDescription|]
en: NoteFormula: a formula embedded in Note
el: NoteFormula: μια μαθηματική σχέση ενσωματωμένη σε μια σημείωση

[ctx: PropertyDescription|]
en: Formula code
el: Κωδικός μαθηματικής σχέσης

[ctx: ObjectDescription|]
en: Note: displays a textual note on the scene
el: Note: εμφάνιση μιας σημείωσης κειμένου στη σκηνή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Note position on the scene
el: Θέση σημείωσης στη σκηνή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Note size on the scene
el: Μέγεθος σημείωσης στη σκηνή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Text
el: Κείμενο

[ctx: ObjectDescription|]
en: Graph: plots a graph of any properties
el: Graph: σχεδίαση ενός γραφήματος οποιασδήποτε ιδιότητας

[ctx: PropertyDescription|]
en: Graph position on the scene
el: Θέση γραφήματος στη σκηνή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Graph size on the scene
el: Μέγεθος γραφήματος στη σκηνή

[ctx: PropertyDescription|]
en: X axis: object
el: άξονας X: αντικείμενο

[ctx: PropertyDescription|]
en: X axis: object property
el: άξονας X: ιδιότητα αντικειμένου

[ctx: PropertyDescription|]
en: X axis: vector index
el: άξονας Χ: δείκτης διανύσματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Y axis: object
el: άξονας Y: αντικείμενο

[ctx: PropertyDescription|]
en: Y axis: property
el: άξονας Y: ιδιότητα

[ctx: PropertyName|]
en: propertyY
el: propertyΥ

[ctx: PropertyDescription|]
en: Y axis: vector index
el: άξονας Y: δείκτης διανύσματος

[ctx: PropertyName|]
en: indexY
el: indexΥ

[ctx: PropertyDescription|]
en: Auto-limits along X axis
el: Αυτόματα όρια κατά τον άξονα Χ

[ctx: PropertyDescription|]
en: Auto-limits along Y axis
el: Αυτόματα όρια κατά τον άξονα Υ

[ctx: PropertyName|]
en: autoLimitsY
el: autoLimitsΥ

[ctx: PropertyDescription|]
en: Limits along X axis
el: Όρια Χ κατά τον άξονα Χ

[ctx: PropertyDescription|]
en: Limits along Y axis
el: Όρια κατά τον άξονα Υ

[ctx: PropertyDescription|]
en: Show points on the graph
el: Εμφάνιση σημείων στο γράφημα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Show lines on the graph
el: Εμφάνιση γραμμών στο γράφημα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Current value
el: Τρέχουσα τιμή

[ctx: PropertyDescription|]
en: points
el: σημεία

[ctx: PropertyName|]
en: Units along X axis
el: Μονάδες κατά τον άξονα Χ

[ctx: PropertyName|]
en: unitsY
el: unitsΥ

[ctx: PropertyName|]
en: Units along Y axis
el: Μονάδες κατά τον άξονα Υ

[ctx: ObjectDescription|]
en: Meter: displays any property on the scene
el: Meter: εμφάνιση οποιασδήποτε ιδιότητας στη σκηνή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Meter position on the scene
el: Θέση οργάνου στη σκηνή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Meter size on the scene
el: Μέγεθος οργάνου στη σκηνή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Observed object
el: Παρατηρούμενο αντικείμενο

[ctx: PropertyDescription|]
en: Observed property
el: Παρατηρούμενη ιδιότητα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Vector index
el: Δείκτης διανύσματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Display digits
el: Εμφάνιση ψηφίων

[ctx: PropertyDescription|]
en: Value
el: Τιμή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Units of measured property
el: Μονάδες της μετρούμενης ιδιότητας

[ctx: ObjectDescription|]
en: Controller: allows to easily control any property
el: Controller: επιτρέπει τον εύκολο έλεγχο κάποιας ιδιότητας

[ctx: PropertyDescription|]
en: Controller position on the scene
el: Θέση ελεγκτή στη σκηνή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Controller size on the scene
el: Μέγεθος ελεγκτή στη σκηνή

[ctx: PropertyDescription|]
en: Controlled object
el: Ελεγχόμενο αντικείμενο

[ctx: PropertyDescription|]
en: Controlled property
el: Ελεγχόμενη ιδιότητα

[ctx: PropertyDescription|]
en: Limits
el: Όρια

[ctx: PropertyDescription|]
en: Shortcut to increase the value
el: Συντόμευση αύξησης της τιμής

[ctx: PropertyDescription|]
en: Shortcut to decrease the value
el: Συντόμευση μείωσης της τιμής

[ctx: PropertyDescription|]
en: Increment value
el: Τιμή βήματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Units of controlled property
el: Μονάδες της ελεγχόμενης ιδιότητας

[ctx: ObjectDescription|]
en: Tracer: traces trajectory of a point on a body
el: Tracer: είναι το ίχνος της τροχιάς ενός σημείου ενός σώματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Traced body
el: Ίχνος σώματος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Local position
el: Τοπική θέση

[ctx: ObjectDescription|]
en: Tool
el: Εργαλείο

[ctx: ObjectDescription|]
en: World
el: Κόσμος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Current time
el: Τρέχων χρόνος

[ctx: PropertyDescription|]
en: Simulation speed scale
el: Κλίμακα ταχύτητας εξομοίωσης

[ctx: PropertyDescription|]
en: Enable global error calculation
el: Ενεργοποίηση υπολογισμού καθολικού σφάλματος

[ctx: QObject|]
en: The file is not a StepCoreXML file.
el: Το αρχείο δεν είναι ένα αρχείο StepCoreXML.

[ctx: QObject|]
en: Unknown item type "%1"
el: Άγνωστος τύπος αντικειμένου «%1»

[ctx: QObject|]
en: Unknown solver type "%1"
el: Άγνωστος τύπος επιλυτή «%1»

[ctx: QObject|]
en: Unknown collisionSolver type "%1"
el: Άγνωστος τύπος επιλυτή συγκρούσεων «%1»

[ctx: QObject|]
en: Unknown constraint solver type "%1"
el: Άγνωστος τύπος επιλυτή περιορισμών «%1»

[ctx: QObject|]
en: Wrong ID attribute value for %1
el: Εσφαλμένη ιδιότητα ID για το %1

[ctx: QObject|]
en: Non-unique ID attribute value for %1
el: Μη μοναδική ιδιότητα ID για το %1

[ctx: QObject|]
en: Property "%1" of "%2" has illegal value
el: Η ιδιότητα «%1» του «%2» έχει μη έγκυρη τιμή

[ctx: QObject|]
en: File is not writable.
el: Το αρχείο δεν είναι εγγράψιμο.
