SuperTux - en to cmn translation catalogue (37 entries)

en: Flight Test
cmn: 飛行測試

en: Dungeons but no Dragons
cmn: 沒有龍的地下城

en: Lies!
cmn: 騙人！

en: Train Leaves in One Minute
cmn: 火車將在一分鐘內離開

en: Bonus Dias!
cmn: 紅利區！

en: Castle Gate
cmn: 城堡大門

en: A Long Way Home
cmn: 漫漫回家路

en: Bonus Island Castle
cmn: 紅利島城堡

en: Area 42
cmn: 42 區

en: Pipe Down Over There
cmn: 用管道往下輸送到那裡

en: Something Fishy
cmn: 有東西不太對勁

en: Fire In The Sky
cmn: 天空之火

en: Have I been here before?
cmn: 我以前來過這兒嗎？

en: Bad Guys Stink!
cmn: 壞傢伙！

en: Too easy
cmn: 太簡單了

en: Still too easy
cmn: 還是太簡單了

en: Semi-Frozen
cmn: 半冷涷的

en: Cave Of Mirrors
cmn: 菱鏡之穴

en: A Maze In The Sky
cmn: 天空迷宮

en: Collapse Imminent!
cmn: 崩毀瞬間！！！

en: Tip Of The Iceberg
cmn: 冰堡提示

en: Bonus Island I
cmn: 紅利島 I

en: You found a secret place!
cmn: 你發現了一處祕密的地方！

en: Hint: Use igloos to get back here.
cmn: 提示:利用圓頂小屋回來這裡

en: Warp to Matr1x' Sector
cmn: 進入馬特洛克斯防區

en: Warp to Thompson's Domain
cmn: 進入湯普生領土

en: Leave the SuperTux Team Island
cmn: 離開超級企鵝總部島

en: Warp to Abednego's Area
cmn: 傳送到阿本里哥區域

en: Leave Torfi's Territory
cmn: 離開托法的領地

en: Leave Abednego's Area
cmn: 離開阿本里哥區域

en: Leave Thompson's Domain
cmn: 離開湯普生領土

en: Back to Matr1x' Sector
cmn: 回到馬特洛克斯防區

en: Warp home
cmn: 回家

en: Warp to the SuperTux Team Island
cmn: 進入超級企鵝總部島

en: Leave Matr1x' Sector
cmn: 離開馬特洛克斯防區

en: Continue Matr1x' Sector
cmn: 繼續往馬特洛克斯防區

en: Warp to Torfi's Territory
cmn: 進入托法的領土
