SuperTux - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Flight Test
tr: Uçuş testi

en: Dungeons but no Dragons
tr: Zindan ama Ejderhasız

en: Lies!
tr: Yalan!

en: Train Leaves in One Minute
tr: Tren 1 Dakika İçerisinde Kalkıyor

en: Castle Gate
tr: Kale Kapısı

en: A Long Way Home
tr: Eve Uzun Bir Yol

en: Bonus Island Castle
tr: Bonus Adası Kalesi

en: Area 42
tr: Bölge 42

en: -Congratulations!
    
    #You have successfully finished
    #Bonus Island I
    
    	featuring levels contributed by
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #If you didn't clear all levels yet,
    #find your way back home and take
    #another path. There is still more
    #challenge waiting for you!
    
    #And there is a secret level to be
    #found as well...
    
    #A big "Thank you" goes out to
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope you enjoyed it!
tr: -Tebrikler!
    
    #Bonus Ada I'i
    #başarıyla tamamladınız!
    
    	Seviyelere katkıda bulunanlar:
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #henüz tüm aşamaları temizlemediyseniz,
    #eve dönün ve başka
    #bir yol seçin. Sizi bekleyen
    #daha çok zorluk var!
    
    #Ve bulunması gereken
    #gizli bir bölüm de var..
    
    #Bu projeye katkı sağlayan herkese
    #çok teşekkür ederiz!
    #Hoşunuza gittiğini umuyoruz!

en: Pipe Down Over There
tr: Orada Borunu Tıka

en: Something Fishy
tr: Bityeniği

en: Fire In The Sky
tr: Gökteki Ateş

en: Have I been here before?
tr: Buraya Önceden Gelmiş Miydim?

en: Bad Guys Stink!
tr: Kötüler Berbat!

en: A good start
tr: İyi bir başlangıç

en: Too easy
tr: Çok kolay

en: Still too easy
tr: Hala çok kolay

en: Semi-Frozen
tr: Yarı donmuş

en: Cave Of Mirrors
tr: Aynalar Mağarası

en: A Maze In The Sky
tr: Gökyüzünde Labirent

en: Collapse Imminent!
tr: Çöküş An Meselesi!

en: Tip Of The Iceberg
tr: Buzdağının görünen yüzü

en: Bonus Island I
tr: Bonus Adası 1

en: You found a secret place!
tr: Gizli bir yer keşfettiniz!

en: Hint: Use igloos to get back here.
tr: İpucu: Buraya geri dönmek için igloları kullanın.

en: Warp to Matr1x' Sector
tr: Matr1x'in Sektörüne Sıçra

en: Warp to Thompson's Domain
tr: Thompson'ın Alanına Sıçra

en: Leave the SuperTux Team Island
tr: SuperTux Takımı Adasını Terk Et

en: Warp to Abednego's Area
tr: Abednego'nun Bölgesine Sıçra

en: Leave Torfi's Territory
tr: Torfi'nin Arazisini Terk Et

en: Leave Abednego's Area
tr: Abednego'nun Bölgesini Terk Et

en: Leave Thompson's Domain
tr: Thompson'ın Alanını Terk Et

en: Back to Matr1x' Sector
tr: Matr1x'in sektörüne geri dön

en: Warp home
tr: Eve sıçra

en: Warp to the SuperTux Team Island
tr: SuperTux Takımı adasına sıçra

en: Leave Matr1x' Sector
tr: Matr1x'in sektörünü terk et

en: Continue Matr1x' Sector
tr: Matr1x'in sektörüne devam et

en: Warp to Torfi's Territory
tr: Torfi'nin Arazisine Sıçra
