SuperTux - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Flight Test
it: Prova di Volo

en: Dungeons but no Dragons
it: Dungeons Senza Dragons

en: Lies!
it: Bugie!

en: Train Leaves in One Minute
it: Il Treno Parte Tra Un Minuto

en: Castle Gate
it: Cancello del Castello

en: A Long Way Home
it: La Lunga Strada Verso Casa

en: Bonus Island Castle
it: Castello dell'Isola Bonus

en: -Congratulations!
    
    #You have successfully finished
    #Bonus Island I
    
    	featuring levels contributed by
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #If you didn't clear all levels yet,
    #find your way back home and take
    #another path. There is still more
    #challenge waiting for you!
    
    #And there is a secret level to be
    #found as well...
    
    #A big "Thank you" goes out to
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope you enjoyed it!
it: -Congratulazioni!
    
    #Hai terminato con successo
    #Bonus Isola I
    ⇥featuring levels contributed by
    ⇥Jason W. Thompson
    ⇥Torfi Gunnarsson
    ⇥Abednego
    ⇥Matr1x
    
    
    #If you didn't clear all levels yet,
    #find your way back home and take
    #another path. There is still more
    #challenge waiting for you!
    
    #And there is a secret level to be
    #found as well...
    
    #A big "Thank you" goes out to
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope you enjoyed it!

en: Pipe Down Over There
it: Tubature Laggiù

en: Something Fishy
it: Qualcosa Di Sospetto

en: Fire In The Sky
it: Fuoco Nel Cielo

en: Have I been here before?
it: Sono già stato qui prima?

en: Bad Guys Stink!
it: I cattivi puzzano!

en: A good start
it: Un buon inizio

en: Too easy
it: Troppo facile

en: Still too easy
it: Ancora troppo facile

en: Semi-Frozen
it: Semi-Congelato

en: Cave Of Mirrors
it: Cava Degli Specchi

en: A Maze In The Sky
it: Un Labirinto Nel Cielo

en: Collapse Imminent!
it: Collasso Imminente!

en: Tip Of The Iceberg
it: Punta Dell'Iceberg

en: Bonus Island I
it: Isola Bonus I

en: You found a secret place!
it: Hai trovato un luogo segreto!

en: Hint: Use igloos to get back here.
it: Suggerimento: Usa gli igloo per tornare qui.

en: Warp to Matr1x' Sector
it: Teletrasportati al Settore di Matr1x

en: Warp to Thompson's Domain
it: Teletrasportati al Dominio di Thompson

en: Leave the SuperTux Team Island
it: Abbandona l'Isola del SuperTux Team

en: Warp to Abednego's Area
it: Teletrasportati all'Area di Abednego

en: Leave Torfi's Territory
it: Abbandona il Territorio di Torfi

en: Leave Abednego's Area
it: Abbandona l'Area di Abednego

en: Leave Thompson's Domain
it: Abbandona il Dominio di Thompson

en: Back to Matr1x' Sector
it: Ritorna al Settore Matr1x

en: Warp home
it: Teletrasportati a casa

en: Warp to the SuperTux Team Island
it: Teletrasportati all'Isola del Super Tux Team

en: Leave Matr1x' Sector
it: Abbandona il Settore Matr1x

en: Continue Matr1x' Sector
it: Continua il Settore Matr1x

en: Warp to Torfi's Territory
it: Teletrasportati al Territorio di Torfi
