SuperTux - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
hu: -Gratulálunk!
    
    #Sikeresen végigjátszottad a
    #Bónusz Sziget II-t
    
    
    	a pályák készítésében közreműködtek:
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Ismételten szeretnénk köszönetet mondani
    #mindenkinek, aki közreműködött ebben
    #a kiadásban. Reméljük, tetszett
    #neked, és segített egy kicsit a
    #3. Mérföldkőre való várakozásban. :-)
    
    
     A jégkorszak vége közeleg...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
hu: Marionak Sikerült Volna...

en: The long cave
hu: A hosszú barlang

en: Blind To The World
hu: Vakoskodva

en: On The Road Again
hu: Ismét Úton

en: Frozen Tunnel
hu: Fagyott Alagút

en: Luft Airship
hu: Luft Léghajó

en: ...Where Everything Is Possible
hu: ...Ahol Minden Lehetséges

en: Insert Original Title Here
hu: Írd Ide Az Eredeti Címet

en: End Of The Ice Age
hu: A Jégkorszak Vége

en: Think Fast, or Die
hu: Gondolkozz Gyorsan, Különben Meghalsz

en: Fan Fortress
hu: Ventillátor Erőd

en: Nolok's Party Pit
hu: Nolok Partigödre

en: Water Ways
hu: Vízi Utak

en: All That Glistens Is Not Gold
hu: Nem Mind Arany, Ami Fénylik

en: A Cold Day
hu: Egy Hűvös Nap

en: High Gravity
hu: Erős Gravitáció

en: Firestorm
hu: Tűzvihar

en: A Long Journey
hu: Egy Hosszú Utazás

en: Life Support
hu: Létfenntartás

en: Cliff Jumping
hu: Sziklaugrás

en: Into The Cave
hu: A Barlangba

en: You have 1 minute
hu: Egy perced van

en: A Path Trough The Clouds
hu: Út A Felhőkön Át

en: In Flanders Ice Field
hu: Flandria Jégmezőin

en: Castle in the Sky
hu: Kastély az Égben

en: Tradition
hu: Hagyomány

en: Bonus Island II
hu: Bónusz-sziget II

en: You found a secret place!
hu: Találtál egy titkos helyet!

en: I wonder where that path leads to...
hu: Vajon hova vezet ez az út?

en: Warp home...
hu: Haza...
