SuperTux - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
ru: -Поздравляем!
    
    #Вы успешно прошли
    #Призовой остров II
    
    
    	уровни предоставили:
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Ещё раз, мы бы хотели поблагодарить
    #всех, кто помогал с этим релизом.
    #Надеемся, вы им довольны,
    #и это сделает ожидание
    #3 этапа проще. :)
    
    
     Конец ледникового периода уже близок…

en: Mario's Supposed to Deal With This...
ru: С этим должен справиться Марио…

en: fjerd
ru: фьорд

en: The long cave
ru: Длинная пещера

en: Blind To The World
ru: Слеп к миру

en: snarf
ru: неплохо

en: On The Road Again
ru: Снова на дороге

en: Frozen Tunnel
ru: Замёрзший туннель

en: Luft Airship
ru: Воздушный корабль

en: ...Where Everything Is Possible
ru: …Где всё возможно

en: Insert Original Title Here
ru: Вставьте сюда заголовок

en: End Of The Ice Age
ru: Конец ледникового периода

en: Think Fast, or Die
ru: Думай быстрее или умрёшь

en: Fan Fortress
ru: Крепость вентиляторов

en: Nolok's Party Pit
ru: Окоп Нолока

en: Water Ways
ru: Водные пути

en: All That Glistens Is Not Gold
ru: Не всё золото, что блестит

en: A Cold Day
ru: Холодный день

en: High Gravity
ru: Высокая гравитация

en: Firestorm
ru: Огненный шторм

en: A Long Journey
ru: Долгое путешествие

en: Life Support
ru: Поддержка жизни

en: Cliff Jumping
ru: Прыжки по утёсам

en: Into The Cave
ru: В пещеру

en: You have 1 minute
ru: У тебя 1 минута

en: A Path Trough The Clouds
ru: Путь через облака

en: In Flanders Ice Field
ru: Ледяное поле во Фландрии

en: Castle in the Sky
ru: Замок на небе

en: Tradition
ru: Традиция

en: Bonus Island II
ru: Призовой остров II

en: You found a secret place!
ru: Вы нашли тайник!

en: I wonder where that path leads to...
ru: Интересно, куда ведёт этот путь…

en: Warp home...
ru: Перескочить домой
