SuperTux - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
tr: -Tebrikler!
    
    #Bonus Adası 2'yi 
    #tamamen başarıyla tamamladınız
    
    
    	Katkıda bulunanlar
     	Kevin
    	Jason Kleinmas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Bir kez daha
    #bu oyuna katkıda bulunan
    #herkese teşekkür ediyoruz.
    #Umarız memnun kalmışsınızdır ve
    #Kilometre taşı 3 ü beklemenizi biraz kolaylaştırmıştır. :-)
    
    
    Buz çağının sonu yakın...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
tr: Bununla Mario'nun Uğraşması Gerekirdi...

en: The long cave
tr: Uzun Mağara

en: Blind To The World
tr: Dünyaya Gözü Kapalı

en: On The Road Again
tr: Ve Yine Yollarda

en: Frozen Tunnel
tr: Donmuş Tünel

en: Luft Airship
tr: Zeplin

en: ...Where Everything Is Possible
tr: ...Her Şeyin Mümkün Olduğu Yer

en: Insert Original Title Here
tr: Buraya Orijinal Başlık Yerleştirin

en: End Of The Ice Age
tr: Buz Devrinin Sonu

en: Think Fast, or Die
tr: Hızlı Düşün, Ya Da Öl

en: Fan Fortress
tr: Fan Kalesi

en: Nolok's Party Pit
tr: Nolok'un Parti Çukuru

en: Water Ways
tr: Su Yolları

en: All That Glistens Is Not Gold
tr: Her Parlayan Altın Değildir

en: A Cold Day
tr: Soğuk Bir Gün

en: High Gravity
tr: Yüksek Yerçekimi

en: Firestorm
tr: Ateş Fırtınası

en: A Long Journey
tr: Uzun Bir Yolculuk

en: Life Support
tr: Yaşam Desteği

en: Cliff Jumping
tr: Uçurumdan Atlayış

en: Into The Cave
tr: Mağaranın İçine

en: You have 1 minute
tr: 1 Dakikan Var

en: A Path Trough The Clouds
tr: Bulutlar Arasından Bir Yol

en: In Flanders Ice Field
tr: Flandre Buz Sahasında

en: Castle in the Sky
tr: Gökyüzündeki Kale

en: Tradition
tr: Gelenek

en: Bonus Island II
tr: Bonus Adası 2

en: You found a secret place!
tr: Gizli bi yer buldun!

en: I wonder where that path leads to...
tr: Acaba Bu Yol Nereye Çıkıyor...

en: Warp home...
tr: Eve Sıçra...
