SuperTux - en to el translation catalogue (33 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
el: -Συγχαρητήρια!
    
    #Τα καταφέρατα στο
    #Μπόνους νησί II
    
    
    	τα προεξέχοντα επίπεδα συνεισφέρθηκαν από
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Για μια ακόμη φορά, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε
    #όλους όσους συνεισφέραν σε αυτή την
    #έκδοση. Ελπίζουμε να σας άρεσε και
    #να σας έκανε ευκολότερη την αναμονή
    #για το Milestone 3  :-)
    
    
     Το τέλος της εποχής παγετόνων είναι κοντά...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
el: Ο Μάριο υποτίθεται ότι θα ασχοληθεί με αυτό...

en: fjerd
el: φιορδ

en: The long cave
el: Το μακρύ σπήλαιο

en: Blind To The World
el: Τυφλός στον Κόσμο

en: snarf
el: Σναρφ

en: On The Road Again
el: Στο Δρόμο και Πάλι

en: Frozen Tunnel
el: Παγωμένο Τούνελ

en: Luft Airship
el: Εναέριο Αεροσκάφος

en: ...Where Everything Is Possible
el: ...Εκεί Που Όλα Είναι Δυνατά

en: Insert Original Title Here
el: Εισήγαγε τον Πρωτότυπο Τίτλο Εδώ

en: End Of The Ice Age
el: Τέλος της Εποχής των Παγετώνων

en: Think Fast, or Die
el: Σκέψου Γρήγορα, ή Πέθανε

en: Fan Fortress
el: Φρούριο Ανεμιστήρας

en: Nolok's Party Pit
el: Το Πάρτι Πιτ του Νόλοκ

en: Water Ways
el: Υδάτινοι Δρόμοι

en: All That Glistens Is Not Gold
el: Ό,τι Λάμπει Δεν Είναι Χρυσός

en: A Cold Day
el: Μια Κρύα Μέρα

en: High Gravity
el: Υψηλή Βαρύτητα

en: Firestorm
el: Πυρκαγιά

en: A Long Journey
el: Ένα Μακρύ Ταξίδι

en: Life Support
el: Υποστήριξη Ζωής

en: Cliff Jumping
el: Άλμα στο Γκρεμό

en: Into The Cave
el: Μέσα στο Σπήλαιο

en: You have 1 minute
el: Έχεις 1 λεπτό

en: A Path Trough The Clouds
el: Μια Διαδρομή Μέσα από τα Σύννεφα

en: In Flanders Ice Field
el: Στο Παγωμένο Πεδίο της Φλάνδρας

en: Castle in the Sky
el: Κάστρο στον Ουρανό

en: Tradition
el: Παράδοση

en: Bonus Island II
el: Μπόνους Νησί ΙΙ

en: You found a secret place!
el: Βρήκες ένα μυστικό μέρος!

en: I wonder where that path leads to...
el: Αναρωτιέμαι που οδηγεί αυτή η διαδρομή...

en: Warp home...
el: Μαζέψου σπίτι...
