SuperTux - en to eu translation catalogue (32 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
eu: -Zorionak!
    
    #Uharte estra ll osatu duzu
    #arrakastaz
    
    
    	Hauek lagundu dute maila hauetan
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Beste behin ere eskertu
    #nahi dugu argitalpen honekin
    #lagundu dutenei. Ongi pasa izatea
    #espero dugu eta Milestone 3ren
    #irten arteko itxaronaldia errazagoa izatea. :-)
    
    
    Izotz aroaren bukaera gertu dago...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
eu: Suposatzen da Mariok hau erraz egingo duela...

en: fjerd
eu: Hiru azkenaren atzetik

en: The long cave
eu: Leize luzea

en: Blind To The World
eu: Itsu munduaren aurrean

en: On The Road Again
eu: Bidean berriz

en: Frozen Tunnel
eu: Tunel izoztua

en: Luft Airship
eu: Globo gidatua

en: ...Where Everything Is Possible
eu: ...non dena den posible

en: Insert Original Title Here
eu: Jatorrizko izenburua hemen jarri

en: End Of The Ice Age
eu: Izotz aroaren amaiera

en: Think Fast, or Die
eu: Azkar pentsatu, edo hil

en: Fan Fortress
eu: Haizagailu gotorlekua

en: Nolok's Party Pit
eu: Noioken gordelekua

en: Water Ways
eu: Ubideak

en: All That Glistens Is Not Gold
eu: Dirdira egiten duen oro ez da urre

en: A Cold Day
eu: Egun hotz bat

en: High Gravity
eu: Grabitate altua

en: Firestorm
eu: Su ekaitza

en: A Long Journey
eu: Bidai luzea

en: Life Support
eu: Bizi laguntza

en: Cliff Jumping
eu: Amildegiko jauzia

en: Into The Cave
eu: Leizearen barruan

en: You have 1 minute
eu: Minutu 1 duzu

en: A Path Trough The Clouds
eu: Bide bat laino artean

en: In Flanders Ice Field
eu: Flandersko lautada izoztuan

en: Castle in the Sky
eu: Gaztelua zeruan

en: Tradition
eu: Traizioa

en: Bonus Island II
eu: Saria Uhartea ll

en: You found a secret place!
eu: Ezkutuko gune bat aurkitu duzu!

en: I wonder where that path leads to...
eu: Nora ote darama bide honek...

en: Warp home...
eu: Etxerako garraioa
