SuperTux - en to fi translation catalogue (32 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
fi: Onnittelut!
    
    #Olet läpäissyt
    #toisen Lisäsaaren
    
    
    	Kentät tekivät
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Jälleen kerran, kiitos jokaiselle,
    #joka osallistui tämän julkaisun
    #tekoon. Toivomme että pidit siitä,
    #ja että se teki Milestone 3 -julkaisun
    #odotuksesta hieman helpompaa. :-)
    
    
    Jääkausi on lopuillaan...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
fi: Tämä on Marion hommia...

en: fjerd
fi: Vuono

en: The long cave
fi: Pitkä luola

en: Blind To The World
fi: Maailman läpinäkyvyys

en: On The Road Again
fi: Tiellä taas

en: Frozen Tunnel
fi: Jäinen tunneli

en: Luft Airship
fi: Suuri ilmalaiva

en: ...Where Everything Is Possible
fi: ...missä kaikki on mahdollista

en: Insert Original Title Here
fi: <lisää alkuperäinen nimi tähän>

en: End Of The Ice Age
fi: Jääkauden loppu

en: Think Fast, or Die
fi: Ajattele nopeasti tai kuole

en: Fan Fortress
fi: Propellilinnoitus

en: Nolok's Party Pit
fi: Nolokin juhlarotko

en: Water Ways
fi: Vesireitit

en: All That Glistens Is Not Gold
fi: 'Ei kaikki kiiltävä kultaa lie'

en: A Cold Day
fi: Kylmä päivä

en: High Gravity
fi: Korkea painovoima

en: Firestorm
fi: Tulimyrsky

en: A Long Journey
fi: Pitkä matka

en: Life Support
fi: Hengissäpito

en: Cliff Jumping
fi: Hyppy jyrkänteeltä

en: Into The Cave
fi: Luolaan

en: You have 1 minute
fi: Sinulla on yksi minuutti

en: A Path Trough The Clouds
fi: Polku pilvien halki

en: In Flanders Ice Field
fi: Flanderin Jääkentällä

en: Castle in the Sky
fi: Linna taivaalla

en: Tradition
fi: Perinne

en: Bonus Island II
fi: Lisäsaari II

en: You found a secret place!
fi: Löysit salaisen paikan!

en: I wonder where that path leads to...
fi: Minnehän tämä polku mahtaa johtaa...

en: Warp home...
fi: Siirry kotiin
