SuperTux - en to nb translation catalogue (31 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
nb: -Gratulerer!
    
    #Du klarte hele
    #Bonusøy II
    
    
    	Bonusøya inneholder brett laget av
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Takk til alle som har bidratt
    #til denne utgaven. Vi håper
    #dere har kost dere med å spille,
    #og at det har gjort ventetiden
    #til Milepæl 3 litt lettere. :-)
    
    
     Istida går mot slutten …

en: Mario's Supposed to Deal With This...
nb: Det er Mario som skal ta seg av slikt…

en: The long cave
nb: Den lange hulen

en: Blind To The World
nb: Blind mot verden

en: On The Road Again
nb: Tilbake på landeveien

en: Frozen Tunnel
nb: Frossen tunnel

en: Luft Airship
nb: Luftskipet

en: ...Where Everything Is Possible
nb: … der alt er mulig

en: Insert Original Title Here
nb: Sett inn original tittel her

en: End Of The Ice Age
nb: Slutten på istida

en: Think Fast, or Die
nb: Tenk kjapt, eller dø

en: Fan Fortress
nb: Festlig festning

en: Nolok's Party Pit
nb: Noloks festhule

en: Water Ways
nb: Vannveien

en: All That Glistens Is Not Gold
nb: Det er ikke gull alt som glimrer

en: A Cold Day
nb: En kald dag

en: High Gravity
nb: Sterk tyngdekraft

en: Firestorm
nb: Ildregn

en: A Long Journey
nb: En lang ferd

en: Life Support
nb: Førstehjelp

en: Cliff Jumping
nb: Fjellhopping

en: Into The Cave
nb: Inn i hulen

en: You have 1 minute
nb: Du har ett minutt på deg

en: A Path Trough The Clouds
nb: En sti gjennom skyene

en: In Flanders Ice Field
nb: På ismarkene

en: Castle in the Sky
nb: Slottet i skyene

en: Tradition
nb: Tradisjon

en: Bonus Island II
nb: Bonusøy II

en: You found a secret place!
nb: Du fant en hemmelig plass!

en: I wonder where that path leads to...
nb: Jeg undres om hvorhen denne stien fører…

en: Warp home...
nb: Teleporter hjem…
