SuperTux - en to el translation catalogue (47 entries)

en: Global Warming
el: Υπερθέρμανση του Πλανήτη

en: One Night in the Sky
el: Μια Νύχτα στον Ουρανό

en: The abandoned castle
el: Το εγκαταλελειμμένο κάστρο

en: Another cold day
el: ΜΙα άλλη κρύα μέρα

en: ...but no one can stop it...
el: ...αλλά κανένας δε μπορεί να το σταματήσει...

en: -Sorry, this flying platform is lazy.
    -Come back another time.
el: -Λυπόμαστε, αυτή η πλατφόρμα πτήσης τεμπελιάζει.
    -Ελάτε πίσω κάποια άλλη φορά.

en: You can't climb higher than the clouds...
el: Δε μπορείς να σκαρφαλώσεις ψηλότερα από τα σύννεφα...

en: Castle of Light and Darkness
el: Κάστρο του Φωτός και του Σκότους

en: Cave Run
el: Τρέξιμο στη σπηλιά

en: Cold Cavern
el: Κρύο Σπήλαιο

en: #Good job! You kept the red lantern! You didn't need to though, but just because you did, have 100 coins!
el: #Καλή δουλειά! Κρατήσατε το κόκκινο φανάρι! Αν και δεν χρειαζόταν, απλά επειδή το κάνατε, πάρτε 100 νομίσματα!

en: Coconut Fortress
el: Φρούριο Καρυδών

en: Crystal Sunset
el: Κρυστάλλινο Ηλιοβασίλεμα

en: Crystal Skies
el: Κρυστάλλινοι Ουρανοί

en: Crystal Beauty
el: Κρυστάλλινη Ομορφιά

en: Crystal Cataclysm
el: Κρυστάλλινος Κατακλυσμός

en: Out on the Crystal Fields
el: Στα Παγωμένα Πεδία

en: The dark castle
el: Το σκοτεινό κάστρο

en: Deep, deeper...
el: Βαθιά, πιο βαθιά...

en: ...deepest!
el: ....βαθύτερη!

en: Circles
el: Κύκλοι

en: Don't miss your ride
el: Μην χάσετε την βόλτα σας

en: Going down
el: Κατεβαίνοντας

en: Entering the castle
el: Μπαίνοντας στο κάστρο

en: Flower Bonus
el: Λουλούδι Μπόνους

en: After the Glaciers
el: Μετά τους Παγετώνες

en: Hanging From the Roof
el: Κρεμάμενος από την οροφή

en: A hilly landscape
el: Ένα ορεινό τοπίο

en: In the Spring
el: Στην Άνοιξη

en: It's getting unfinishable
el: Γίνεται ατελείωτο

en: Some light in the darkness would be fine, thanks!
el: Κάποιο φως στο σκοτάδι θα ήταν μια χαρά, ευχαριστώ!

en: Snowfall alert
el: Συναγερμός Χιονόπτωσης

en: Holes, a Day on Ice
el: Τρύπες, μια Μέρα στον Πάγο

en: The Toilette zone
el: Η Ζώνη Τουαλέτας

en: - Flush: 
    #Press the up key to flush!
el: - Ξέπλυμα:
    #Πατήστε το επάνω πλήκτρο για ξέπλυμα!

en: - A Way out?
    #Let's Jump!
el: - Μια διέξοδος;
    #Ας πηδήξουμε!

en: My Penny is over the ocean
el: Η Πένι μου είναι πάνω απ' τον ωκεανό

en: Pink Snow
el: Ροζ Θέαμα

en: Red alert! The forest is burning!
el: Κόκκινος συναγερμός! Το δάσος καίγεται!

en: Sewer escape
el: Υπόνομος διαφυγής

en: To rain or not to rain - That's the question
el: Να βρέξει ή να μη βρέξει - Αυτό είναι το ερώτημα

en: To rain or not to rain - That's the question (Antarctic)
el: Να βρέξει ή να μη βρέξει - Αυτό είναι το ερώτημα (Ανταρκτική)

en: A snowy hill
el: Ένας χιονισμένος λόφος

en: Three Frosty Icebergs
el: Τρία Ψυχρά Παγόβουνα

en: Under the Ice
el: Κάτω από τον πάγο

en: Bonus Island III
el: Μπόνους Νησί ΙΙΙ

en: Go Home
el: Πήγαινε Σπίτι
