SuperTux - en to fi translation catalogue (50 entries)

en: The Level Formely Known As "-89,2 Degrees"
fi: Kenttä, jonka nimi oli ennen "-89,2 astetta"

en: Global Warming
fi: Ilmastonmuutos

en: One Night in the Sky
fi: Ilta taivaalla

en: The abandoned castle
fi: Hylätty linna

en: Another cold day
fi: Selvästi kylmä päivä

en: Forest Rain (aka "Antarctic Rain")
fi: Metsän sade (eli "Etelämantereen sade")

en: ...but no one can stop it...
fi: ...mutta kukaan ei voi pysäyttää sitä...

en: -Sorry, this flying platform is lazy.
    -Come back another time.
fi: -Olemme pahoillamme, tämä lentävä lautta on laiska.
    -Tule takaisin joskus toiste.

en: You can't climb higher than the clouds...
fi: Et voi kiivetä pilviä korkeammalle...

en: Castle of Light and Darkness
fi: Valon ja pimeyden linna

en: Cave Run
fi: Luolaryntäys

en: Cold Cavern
fi: Kylmä luola

en: #Good job! You kept the red lantern! You didn't need to though, but just because you did, have 100 coins!
fi: #Hyvää työtä! Pidit punaisen lyhdyn! Sinun ei kyllä tarvinnut, mutta koska pidit, saat 100 kolikkoa!

en: Coconut Fortress
fi: Kookospähkinälinnoitus

en: Crystal Sunset
fi: Kristallinen auringonlasku

en: Crystal Skies
fi: Kristallipilvet

en: Crystal Beauty
fi: Kristallinen kauneus

en: Crystal Cataclysm
fi: Kristallinen luonnonmullistus

en: Out on the Crystal Fields
fi: Ulkona kristallikentillä

en: The dark castle
fi: Pimeä linna

en: Deep, deeper...
fi: Syvä, syvempi...

en: ...deepest!
fi: ...syvin!

en: Circles
fi: Ympyrät

en: Don't miss your ride
fi: Muista hypätä kyytiin

en: Going down
fi: Alas

en: Entering the castle
fi: Linnaan astuminen

en: #Sorry, nothing to see here! Use the rope to get out!
fi: #Anteeksi! Täällä ei ole mitään nähtävää. Käytä köyttä päästäksesi pois

en: Flower Bonus
fi: Kukkabonus

en: After the Glaciers
fi: Jäätikköjen jälkeen

en: Hanging From the Roof
fi: Kuilun partaalla

en: A hilly landscape
fi: Mäkimaisemissa

en: In the Spring
fi: Keväällä

en: It's getting unfinishable
fi: Se on tulossa saavuttamattomaksi

en: Some light in the darkness would be fine, thanks!
fi: Hieman valoa pimeydessä olisi hienoa, kiitos!

en: Snowfall alert
fi: Lumivyöryvaroitus

en: Holes, a Day on Ice
fi: Reikiä, päivä jäällä

en: The Toilette zone
fi: Vessa-alue

en: - Flush: 
    #Press the up key to flush!
fi: -Huuhdo:
    #Paina YLÖS-nuolta huuhtoaksesi!

en: - A Way out?
    #Let's Jump!
fi: -Uloskäynti?
    #Hypätään!

en: My Penny is over the ocean
fi: Pennyni on valtameren yllä

en: Pink Snow
fi: Pinkki jää

en: Red alert! The forest is burning!
fi: Punainen hälytys! Metsä palaa!

en: Sewer escape
fi: Viemäripako

en: To rain or not to rain - That's the question
fi: Sataa vai eikö sada - kas siinä pulma

en: To rain or not to rain - That's the question (Antarctic)
fi: Sataa vai eikö sada - kas siinä pulma (Etelämanner)

en: A snowy hill
fi: Luminen mäki

en: Three Frosty Icebergs
fi: Kolme huurteista jäävuorta

en: Under the Ice
fi: Jään alla

en: Bonus Island III
fi: Lisäsaari III

en: Go Home
fi: Mene kotiin
