SuperTux - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Global Warming
uk: Глобальне потепління

en: One Night in the Sky
uk: Одна ніч в небі

en: The abandoned castle
uk: Закинутий замок

en: Another cold day
uk: Ще один холодний день

en: ...but no one can stop it...
uk: ...але ніхто не може його зупинити...

en: -Sorry, this flying platform is lazy.
    -Come back another time.
uk: -Вибач, але ця платформа стомилась.
    -Приходь іншим часом.

en: You can't climb higher than the clouds...
uk: Ти не можеш піднятися вище хмар...

en: Castle of Light and Darkness
uk: Замок Світла та Темряви

en: Cave Run
uk: Перехід печерею

en: Cold Cavern
uk: Холодна печера

en: #Good job! You kept the red lantern! You didn't need to though, but just because you did, have 100 coins!
uk: #Гарна робота! Ви втримали цей червоний ліхтар! І хоча ви не повинні були, але зробили, ви отримуєте 100 монет!

en: Coconut Fortress
uk: Кокосова фортеця

en: Crystal Sunset
uk: Криштальний захід сонця

en: Crystal Skies
uk: Кришталеве небо

en: Crystal Beauty
uk: Кришталева краса

en: Crystal Cataclysm
uk: Кришталевий катаклізм

en: Out on the Crystal Fields
uk: Вихід з кришталевих полів

en: The dark castle
uk: Темний замок

en: Deep, deeper...
uk: Все глибше і глибше...

en: ...deepest!
uk: ...найглибше!

en: Circles
uk: Кола

en: Don't miss your ride
uk: Не проґав свій транспорт

en: Going down
uk: Спускання

en: Entering the castle
uk: Вхід до замку

en: Flower Bonus
uk: Квітка-бонус

en: After the Glaciers
uk: Після льодовиків

en: Hanging From the Roof
uk: Висячи на даху

en: A hilly landscape
uk: Гориста місцевість

en: In the Spring
uk: Навесні

en: It's getting unfinishable
uk: Проходження стає неможливим

en: Some light in the darkness would be fine, thanks!
uk: Непогано було б мати трохи світла в темряві, дякую!

en: Snowfall alert
uk: Сповіщення про снігопад

en: The Toilette zone
uk: Вбиральня

en: - A Way out?
    #Let's Jump!
uk: - Вихід?
    #Давай стрибнемо!

en: My Penny is over the ocean
uk: Моя Пенні за океаном

en: Pink Snow
uk: Рожевий сніг

en: Red alert! The forest is burning!
uk: Червона тривога! Ліс палає!

en: Sewer escape
uk: Втеча каналізацією

en: To rain or not to rain - That's the question
uk: Дощити чи не дощити - ось в чому питання

en: To rain or not to rain - That's the question (Antarctic)
uk: Дощити чи не дощити - ось в чому питання (Антарктика)

en: A snowy hill
uk: Снігова гірка

en: Three Frosty Icebergs
uk: Три холодні айсберги

en: Under the Ice
uk: Під льодом

en: Bonus Island III
uk: Бонусний острів III

en: Go Home
uk: Повернутись додому
