SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to cs translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
cs: Úzká cesta

en: Beginning The Journey
cs: Začátek výpravy

en: Cave Of Dreams
cs: Jeskyně snů

en: Cold Forest
cs: Chladný les

en: Crystal Mania
cs: Krystalová mánie

en: Deeper Into The Mountains
cs: Hlouběji do hor

en: Feeling The Nature
cs: Vcítění se do přírody

en: Fog And Mist
cs: Mlha a pára

en: Forest Mountains
cs: Lesní hory

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
cs: #Jedna cesta je plná nepřátel, druhá skrývá poklad...

en: #You can use this door to try the other way...
cs: #Můžeš projít těmito dveřmi, abys zkusil tu druhou cestu...

en: Generic Snow Level
cs: Obecná sněžná úroveň

en: Glacier Danger
cs: Ledovcové nebezpečí

en: Halloween Fields
cs: Halloweenská pole

en: It's Halloween Time!
cs: Čas na Halloween!

en: Let's Climb That Mountain!
cs: Vzhůru na horu!

en: Night Terrors
cs: Noční hrůzy

en: A Penguin In The Bushes
cs: Tučňák v křoví

en: Rainy Swamps
cs: Deštivé bažiny

en: Sky High
cs: Vysoko v nebi

en: SnowMan's Land
cs: Sněhulákova zem

en: #It sure is breezy today, huh?
cs: #Dneska je větrno, co?

en: Snowy Sunset
cs: Sněžný západ slunce

en: Some Icy Path
cs: Nějaká zledovatělá cesta

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
cs: #Pokud mu nepřineseš něco, co chce, tak neprojdeš...

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
cs: #Možná že tenhle krystal je pro sněhuláka to pravé...?

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
cs: #Skvélé, je pryč... Tak si ten krystal nechám pro sebe.

en: Spooky Mansion
cs: Strašidelná vila

en: Stormy Night
cs: Bouřlivá noc

en: Sunshine Valley
cs: Údolí slunečního svitu

en: The Way Of The Snow
cs: Cesta sněhu

en: Too Much Water
cs: Příliš vody

en: Two Tiny Towers
cs: Dvě malinké věže

en: Bonus Island IV
cs: Bonusový ostrov IV

en: Enter Forest Sector
cs: Vstoupit do lesní sekce

en: Enter Halloween Sector
cs: Vstoupit do Halloweenské sekce

en: Enter Arctic Sector
cs: Vstoupit do zmrzlé sekce

en: Go Home
cs: Jít domů

en: Go Back
cs: Jít zpět

en: The next challenge awaits...
cs: Další výzva čeká...
