SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
hu: Egy Szűk Ösvény

en: Beginning The Journey
hu: Az Utazás Kezdése

en: Cave Of Dreams
hu: Álmok Barlangja

en: Cold Forest
hu: Hideg Erdő

en: Crystal Mania
hu: Kristály Mánia

en: Deeper Into The Mountains
hu: Mélyebbre a Hegy Gyomrába

en: Feeling The Nature
hu: A Természet Érzete

en: Fog And Mist
hu: Köd És Fátyol

en: Forest Mountains
hu: Erdős Hegyek

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
hu: #Az egyik Úton ellenségeket találsz, a másikon kincset...

en: #You can use this door to try the other way...
hu: #Használhatod ezt az ajtót, hogy megpróbáld a másik utat...

en: Generic Snow Level
hu: Általános Havas Pálya

en: Glacier Danger
hu: Gleccseri Veszedelem

en: Halloween Fields
hu: Halloweeni Mezők

en: It's Halloween Time!
hu: Elérkezett a Halloween!

en: Let's Climb That Mountain!
hu: Másszuk Meg Azt A Hegyet!

en: Night Terrors
hu: Éjszakai Fenyegetések

en: A Penguin In The Bushes
hu: Egy Pingvin A Bokrokban

en: Rainy Swamps
hu: Esős Mocsarak

en: Sky High
hu: Égig Érő

en: SnowMan's Land
hu: A HóEmber Földje

en: #It sure is breezy today, huh?
hu: Szellős ma az idő, igaz?

en: Snowy Sunset
hu: Havas Naplemente

en: Some Icy Path
hu: Egy Jeges Ösvény

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
hu: #Nem fogsz tudni átmenni, ha nem hozol neki valamit, amit akar...

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
hu: Lehet, hogy ez a kristály a megfelelő tárgy ennek a hóembernek...?

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
hu: #Nagyszerű, most már eltűnt... Megtartom a kristályt magamnak.

en: Spooky Mansion
hu: Ijesztő Kastély

en: Stormy Night
hu: Viharos Éjszaka

en: Sunshine Valley
hu: Napsütötte Völgy

en: The Way Of The Snow
hu: A Hó Útja

en: Too Much Water
hu: Túl Sok Víz

en: Two Tiny Towers
hu: Két Kicsi Tornyocska

en: Bonus Island IV
hu: Bónusz-sziget IV

en: Enter Forest Sector
hu: Belépés Az Erdő Szektorba

en: Enter Halloween Sector
hu: Belépés A Halloween Szektorba

en: Enter Arctic Sector
hu: Belépés Sarkvidéki Szektorba

en: Go Home
hu: Menj haza

en: Go Back
hu: Menj Vissza

en: The next challenge awaits...
hu: Vár rád egy következő kihívás...
