SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
ro: O cale îngustă

en: Beginning The Journey
ro: Începutul călătoriei

en: Cave Of Dreams
ro: Peștera viselor

en: Cold Forest
ro: Pădurea rece

en: Crystal Mania
ro: Mania cristalelor

en: Deeper Into The Mountains
ro: În adâncul munților

en: Feeling The Nature
ro: Simțind natura

en: Fog And Mist
ro: Ceață și negură

en: Forest Mountains
ro: Munții împăduriți

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
ro: #O cale conține inamici, cealaltă comori...

en: #You can use this door to try the other way...
ro: #Poți folosi ușa asta ca să încerci cealaltă cale...

en: Generic Snow Level
ro: Nivel generic zăpadă

en: Glacier Danger
ro: Pericol ghețar

en: Halloween Fields
ro: Câmpuri de Halloween

en: It's Halloween Time!
ro: E Halloween!

en: Let's Climb That Mountain!
ro: Hai să urcăm pe munte!

en: Night Terrors
ro: Spaime nocturne

en: A Penguin In The Bushes
ro: Un pinguin în tufișuri

en: Rainy Swamps
ro: Mlaștini ploioase

en: Sky High
ro: Pân' la cer

en: SnowMan's Land
ro: Lumea Ninsmănui

en: #It sure is breezy today, huh?
ro: #E răcorică azi, nu?

en: Snowy Sunset
ro: Apus de soare dalb

en: Some Icy Path
ro: O cale înghețată

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
ro: #Nu vei putea trece dacă nu-i aduci ceea ce-și dorește...

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
ro: #Poate că acest cristal e ceea ce-i trebuie acestui om de zăpadă...?

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
ro: #Minunat, a plecat... Păstrez cristalul pentru mine.

en: Spooky Mansion
ro: Conacul fantomatic

en: Stormy Night
ro: Noapte furtunoasă

en: Sunshine Valley
ro: Valea însorită

en: The Way Of The Snow
ro: Calea zăpezii

en: Too Much Water
ro: Prea multă apă

en: Two Tiny Towers
ro: Două turnuri mici

en: Bonus Island IV
ro: Insula Bonus IV

en: Enter Forest Sector
ro: Intră în Sectorul Pădure

en: Enter Halloween Sector
ro: Intră în Sectorul Halloween

en: Enter Arctic Sector
ro: Intră în Sectorul Arctic

en: Go Home
ro: Mergi acasă

en: Go Back
ro: Mergi înapoi

en: The next challenge awaits...
ro: Următoarea provocare așteaptă...
