SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to it translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
it: Una via stretta

en: Beginning The Journey
it: L'inizio dell'avventura

en: Cave Of Dreams
it: La grotta dei sogni

en: Cold Forest
it: Foresta gelata

en: Crystal Mania
it: Cristallomania

en: Deeper Into The Mountains
it: Nelle profondità delle montagne

en: Feeling The Nature
it: Assaporare la natura

en: Fog And Mist
it: Nebbia e foschia

en: Forest Mountains
it: Montagne boschive

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
it: #In una via troverai nemici, nell'altra il tesoro...

en: #You can use this door to try the other way...
it: #Puoi utilizzare questa porta per provare l'altra via...

en: Generic Snow Level
it: Livello innevato generico

en: Glacier Danger
it: Pericolo glaciale

en: Halloween Fields
it: Campi di Halloween

en: It's Halloween Time!
it: È Halloween!

en: Let's Climb That Mountain!
it: Arrampichiamoci su quella montagna!

en: Night Terrors
it: Terrori notturni

en: A Penguin In The Bushes
it: Un pinguino tra i cespugli

en: Rainy Swamps
it: Paludi piovose

en: Sky High
it: Su per i cieli

en: SnowMan's Land
it: La terra di pagliaccio di neve

en: #It sure is breezy today, huh?
it: #C'è un bel venticello oggi, vero?

en: Snowy Sunset
it: Tramonto innevato

en: Some Icy Path
it: Una via ghiacciata

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
it: #Non potrai passare se non gli porti quello che vuole...

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
it: #Forse questo cristallo è la cosa giusta per questo pagliaccio di neve...?

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
it: #Grande, se n'è andato... Mi tengo il cristallo allora.

en: Spooky Mansion
it: Palazzo spettrale

en: Stormy Night
it: Notte tempestosa

en: Sunshine Valley
it: Valle solare

en: The Way Of The Snow
it: La via della neve

en: Too Much Water
it: Troppa acqua

en: Two Tiny Towers
it: Due Piccole Torri

en: Bonus Island IV
it: Isola Bonus IV

en: Enter Forest Sector
it: Entra nel settore Foresta

en: Enter Halloween Sector
it: Entra nel settore Halloween

en: Enter Arctic Sector
it: Entra nel settore Artico

en: Go Home
it: Vai a casa

en: Go Back
it: Torna indietro

en: The next challenge awaits...
it: La prossima sfida ti attende...
