SuperTux - en to br translation catalogue (41 entries)

en: Welcome to Antarctica
br: Donemat en Antartika

en: The Journey Begins
br: Kregiñ ra an istor

en: Via Nostalgica
br: Hent an hiraezh

en: Tobgle Road
br: Hent Tobgle

en: The Somewhat Smaller Bath
br: Er gibellig

en: The Frosted Fields
br: Parkeier skornet

en: Oh no! More Snowballs!
br: Chaous ! Bolotennoù erc'h adarre !

en: Stone Cold
br: Yen sklas

en: Grumbel's Sense of Snow
br: Grumbel hag an erc'h

en: 23rd Airborne
br: An 23vet rannarme

en: Night Chill
br: Fresk an nozvezh

en: Into the Stars
br: Stered en oabl

en: Above the Arctic Skies
br: Dreist an oabl Arktek

en: Entrance to the Cave
br: Mont-tre ar mougev

en: Under the Ice
br: Dindan ar skorn

en: Living in a Fridge
br: Bevañ er yenerez

en: '...or is it just me?'
br: '...ijin a ran traoù ?'

en: Ice in the Hole
br: Skorn en toull

en: Miyamoto Monument
br: Savadur Miyamoto

en: End of the Tunnel
br: Dibenn ar riboul

en: A Path in the Clouds
br: Un hent er c'houmoul

en: A Mysterious House of Ice
br: Un ti skorn kevrinus

en: The Escape
br: Mont kuit

en: The Shattered Bridge
br: Ar pont diskaret

en: Arctic Ruins
br: Rivinoù Arktek

en: The Castle of Nolok
br: Kastell Nolok

en: A Fork in the Road
br: Kroaz-hent

en: Bonus Level
br: Live ouzhpenn

en: Picnic With Penny
br: Piknik gant Penny

en: Somewhere at the shores
    of Antarctica...
br: En ul lec'h bennak war aodoù
    Antarktika...

en: Tux: Hello Penny
br: Tux : Demat Penny

en: Penny: Hey Tux
br: Penny : Demat Tux

en: Tux: Check out my dance moves.
br: Tux : Sell penaos e tañsan brav

en: Tux: Oww... my head...
br: Tux : Aiou ! Ma fenn...

en: Tux: Wait!
br: Tux : Gortoz !

en: Tux: Penny!
br: Tux : Penny !

en: Tux: Where are you, Penny?!
br: Tux : Pelec'h emaout, Penny ?!

en: Tux: Oh no...
br: Tux : Oh nann...

en: Tux: Don't worry, Penny, I'll rescue you!
br: Tux : Arabat ober biloù Penny, saveteiñ a rin ac'hanout !

en: Icyisland
br: Bed skorn

en: You Found a Secret Area!
br: Kavet ho peus ul lec'h kuzh !
