SuperTux - en to eu translation catalogue (65 entries)

en: 23rd Airborne
eu: 23. Aire-garraioa

en: You found a secret area!
eu: Eremu ezkutu bat aurkitu duzu!

en: Above the Arctic Skies
eu: Artikoko zeruen gainetik

en: -Air Flower
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #The Air Flower gives Tux the ability to glide in the air for a few seconds, while holding the JUMP Key.
eu: -Air Flower
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #Haize Loreak Tuxi ahalbidetzen dio segundo batzuez haizean planeatzea, jauzi tekla zapaldu bitartean.

en: Between Two Glaciers
eu: Bi glaziarren artean

en: -Crystals
    #This level contains four coloured crystals. Can you find them?
    #
    #Note: These crystals do not serve any purpose at the moment but they might will in a future release of the game.
eu: - Kristalak
    "Maila honetan koloretako lau kristal daude. Aurkituko dituzu?
    #
    #Oharra: kristal horiek ez dute inolako funtziorik orain, baina baliagarriak izan daitezke jokoaren hurrengo bertsio batean.

en: Empty Throne Room
eu: Tronu hutsaren gela

en: The Castle of Nolok
eu: Noloken gaztelua

en: The Crystal Mine
eu: Kristal meategia

en: #You have to activate two switches to open this door.
eu: #Bi etengailu aktibatu behar dituzu ate hau irekitzeko.

en: End of the Tunnel
eu: Tunelaren amaiera

en: Entrance to the Cave
eu: Kobazuloko sarrera

en: A Fork in the Road
eu: Desbideraketa bidean

en: -Switches
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use a switch.
    #There are also buttons that you can press by jumping on them.
eu: - Etengailuak
    ! Images/objects/switch/switch-0.png
    ! Images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #etengailuak mota guztietako gauzetarako balio dezakete. Sakatu GORA tekla etengailu bat erabiltzeko.
    #Halaber, badira botoi batzuk gainean salto egitean presio egin dezakezunak.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the JUMP key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
eu: - Ohe elastikoa
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Ohe elastikoek altuago salto egiteko aukera ematen diote Tuxi. Salto egiteko tekla sakatuta mantendu inoiz baino gorago iristeko.

en: -Climbing
    #Tux can climb! Press the UP key to start climbing. Press the ACTION key or jump to let go.
eu: - Eskalatzen
    # GORA tekla sakatu eskalatzen hasteko. Askatzeko, AKZIO tekla sakatu edo salto egin.

en: -Secret Exits
    #Some level can have multiple exits. They are mostly hidden, so keep an eye out for them.
    #Maybe they lead you to something special.
eu: - Irteera sekretuak
    Maila batzuek hainbat irteera izan ditzakete. Normalean ezkutuan egoten dira, beraz, adi egon.
    #Beharbada zerbait berezirantz gidatuko zaitu.

en: The Frosted Fields
eu: Zelai izoztuak

en: Over the Frozen Bridge
eu: Zubi izoztuaren gainean

en: Ice in the Hole
eu: Izotza zuloan

en: Icy Valley
eu: Haran izoztua

en: Into the Stars
eu: Izarren artean

en: Picnic With Penny
eu: Piknika Pennyrekin

en: The Journey Begins
eu: Bidaia hastera doa

en: Living in a Fridge
eu: Hozkailu batean bizitzen

en: Miyamoto Monument
eu: Miyamotoren omenez

en: Oh No! More Snowballs!
eu: Oh ez! Elur pilota gehiago!

en: Night Chill
eu: Gaueko hotzikara

en: ...Or Is It Just Me?
eu: '...edo nire gauza da?'

en: A Path in the Clouds
eu: Bide bat hodeien artetik

en: Tux had reached the end of the castle.
eu: Tux gazteluaren bukaerara iritsi da

en: But to his surprise all he could find was a letter.
eu: Baina, bere harridurarako, aurkitu duen guztia gutun bat izan da.

en: A letter from Penny telling Tux that Nolok has taken her to a far forest.
eu: Gutun bat, non Pennyk Tuxi esaten dion Nolokek urrutiko baso batera eraman zuela preso.

en: Unsure about what Nolok was doing to her, Tux became worried about his beloved Penny.
eu: Berarekin zer egiten ari zen jakin gabe, Tux Penny maiteaz kezkatzen hasi zen.

en: Until suddenly...
eu: Noiz eta bat batean...

en: Somewhere at the shores of Antarctica...
eu: Antartikako kostaldeetako lekuren batean...

en: Tux the penguin was going to meet his friend, Penny, for a picnic.
eu: Tux pinguinoak bere lagun Pennyrekin topo egin behar zuen pic-nic batez gozatzeko.

en: Tux woke up, dizzy, to find that Penny was missing!
eu: Tux esnatu egin zen, zorabiatuta, eta Penny desagertu egin zela jakin zuen!

en: Tux was starting to become worried. He then saw a letter, and it read:
eu: Tux kezkatzen hasia zen. Gero, gutun bat ikusi zuen, esanez:

en: "Tux, I have kidnapped your beloved Penny and have taken her to my fortress."
eu: "Tux, zure Penny maitea bahitu dut eta nire gotorlekura eraman dut. "

en: "The path to my fortress is littered with my minions."
eu: "Nire gotorlekurako bidea nire segizioekin josita dago. "

en: "You don't have a chance of saving her! Signed, Nolok."
eu: "Ez duzu hura salbatzeko aukerarik!
    Sinadura: Nolok. "

en: Realizing the trouble Penny could be in, Tux became determined to save her.
eu: Pennyk izango zituen arazoez konturatzean, Tuxek salbatzea erabaki zuen.

en: Then, Tux saw Nolok's castle in the distance and set off to rescue Penny!
eu: Gero, Tuxek Nolokeko gaztelua ikusi zuen urrutitik, eta Pennyren erreskatera abiatu zen!

en: Exhausted from his long walk, Tux decided to take a little break.
eu: Bere ibilaldi luzeaz nekatuta, Tuxek atseden hartzea erabaki zuen.

en: But then, all of a sudden he heard a loud roar from a distance.
eu: Baina, bat-batean, urruneko orro gogor bat entzun zuen.

en: A yeti seems to have observed him from afar.
eu: Badirudi yeti bat begira ari zitzaiola urruntasunetik.

en: Concerned by the yeti's sudden retreat, Tux decided to continue his journey, ...
eu: Yetiaren bat-bateko erretiroaz kezkaturik, Tuxek bere abenturarekin jarraitzea erabaki zuen...

en: ...while secretly hoping not to run into the yeti again, by any means.
eu: ...bere baitan yetiarekin berriro ez topo egitea espero zuen bitartean, inola ere ez...

en: The Shattered Bridge
eu: Suntsitutako zubia

en: The Somewhat Smaller Bath
eu: Bainu txikiagoa

en: Stone Cold
eu: Izotza bezain hotza

en: Under the Ice
eu: Izotz azpian

en: Via Nostalgica
eu: Nostalgian barrena

en: Welcome to Antarctica
eu: Ongi etorri Antartikara

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
eu: - Sari-blokeak
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Sari-blokeek bidean lagunduko dizuten txanponak, botereak edo objektu bereziak izan ditzakete.
    #
    #Kolpatu azpialdetik saria lortzeko.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
eu: - Arrautzak
    ! Images/powerups/egg/egg-shade.png
    #arrautzek Tux hazten dute. Gero Tuxek bere buruarekin egurrezko blokeak suntsitu ahal izango ditu.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
eu: - Kontrol-puntuak
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Aktibatu kontrol-puntua. Hiltzen bazara, bertan birsortuko zara. Saiakera bakoitzeko, zure txanponen % 10 galduko duzu (gutxienez 25 txanpon).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
eu: - Egin korrika
    !images/tiles/signs/run.png
    #Bidea itxita dago. Abiadura pixka bat beharko duzu blokeen gainetik salto egiteko.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
eu: - Suzko lorea
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #Suzko bolak jaurtitzeko gaitasuna ematen dio Tuxi.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
eu: - Tux panpina
    !images/powerups/1up/1up.png
    Tux panpinak 100 txanpon ematen dizkio Tuxi.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
eu: - Eremu sekretuak
    #Askotan hormek eremu sekretuak ezkutatzen dituzte. Bilatu pistak haiek aurkitzeko.

en: Icy Island
eu: Uharte izoztua

en: No More Mr. Ice Guy
eu: Izotz jauna gehiagorik ez

en: A Yeti in the Distance
eu: Yeti bat urrutira
