SuperTux - en to sl translation catalogue (64 entries)

en: 23rd Airborne
sl: Triindvajseti letalec

en: You found a secret area!
sl: Našel/a si skrito območje!

en: Above the Arctic Skies
sl: Nad arktičnim nebom

en: -Air Flower
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #The Air Flower gives Tux the ability to glide in the air for a few seconds, while holding the JUMP Key.
sl: -Zračna roža
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #Zračna roža omogoča Tuxu, da nekaj sekund lebdi v zraku, dokler držiš tipko za skakanje.

en: Between Two Glaciers
sl: Med dvema ledenikoma

en: -Crystals
    #This level contains four coloured crystals. Can you find them?
    #
    #Note: These crystals do not serve any purpose at the moment but they might will in a future release of the game.
sl: -Kristali
    #Ta stopnja vsebuje štiri obarvane kristale. Jih lahko najdeš?
    #
    #Pozor: Ti kristali zaenkrat še nimajo pravega pomena, vendar ga bodo morda imeli v prihodnjih različicah igre.

en: Empty Throne Room
sl: Prazna prestolna dvorana

en: The Castle of Nolok
sl: Nolokov grad

en: The Crystal Mine
sl: Rudnik kristalov

en: #You have to activate two switches to open this door.
sl: #Vrata odpreš tako, da potegneš dva vzvoda.

en: End of the Tunnel
sl: Konec predora

en: Entrance to the Cave
sl: Vhod v votlino

en: A Fork in the Road
sl: Odcep

en: -Switches
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use a switch.
    #There are also buttons that you can press by jumping on them.
sl: -Vzvodi
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Vzvodi so uporabni za marsikaj. Vzvod sprožiš tako, da pritisneš tipko za gor.
    #Obstajajo tudi gumbi, ki jih pritisneš tako, da nanje skočiš.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the JUMP key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
sl: -Trampolini
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolini Tuxu omogočajo, da skoči višje, kot bi drugače. Medtem ko skačeš po trampolinu, drži tipko za skakanje, da skočiš še višje.

en: -Climbing
    #Tux can climb! Press the UP key to start climbing. Press the ACTION key or jump to let go.
sl: -Plezanje
    #Tux zna plezati! Vzpenjati se začneš tako, da pritisneš tipko za gor. Če se hočeš spustiti, pritisneš tipko za dejanje ali skakanje.

en: -Secret Exits
    #Some level can have multiple exits. They are mostly hidden, so keep an eye out for them.
    #Maybe they lead you to something special.
sl: -Skrivni izhodi
    #Nekatere stopnje imajo več izhodov. Večina jih je skritih, tako da bodi pozoren/a.
    #Morda se za kakšnim izhodom skriva kaj posebnega.

en: The Frosted Fields
sl: Zmrznjena polja

en: Over the Frozen Bridge
sl: Čez zmrznjen most

en: Ice in the Hole
sl: Led v luknji

en: Icy Valley
sl: Ledena dolina

en: Into the Stars
sl: Med zvezde

en: Picnic With Penny
sl: Piknik s Penny

en: The Journey Begins
sl: Potovanje se prične

en: Living in a Fridge
sl: Življenje v hladilniku

en: Miyamoto Monument
sl: Spomenik Miyamoto

en: Oh No! More Snowballs!
sl: O, ne! Še več snežnih kep!

en: Night Chill
sl: Nočni hlad

en: ...Or Is It Just Me?
sl: ...Ali se mi samo zdi?

en: A Path in the Clouds
sl: Pot v oblakih

en: Tux had reached the end of the castle.
sl: Tux je dosegel konec gradu.

en: But to his surprise all he could find was a letter.
sl: A presenečen je odkril zgolj pisemce.

en: A letter from Penny telling Tux that Nolok has taken her to a far forest.
sl: V pismu mu je Penny napisala, da jo je Nolok odpeljal v oddaljene gozdove.

en: Unsure about what Nolok was doing to her, Tux became worried about his beloved Penny.
sl: Ne vedoč, kakšne načrte je imel Nolok, se je Tux zbal za svojo preljubo Penny.

en: Until suddenly...
sl: Nenadoma pa...

en: Somewhere at the shores of Antarctica...
sl: Nekje na antarktični obali...

en: Tux the penguin was going to meet his friend, Penny, for a picnic.
sl: Pingvinček Tux se je odpravil na piknik k svoji prijateljici Penny.

en: Tux woke up, dizzy, to find that Penny was missing!
sl: Tux se je ves omotičen prebudil in opazil, da Penny ni več!

en: Tux was starting to become worried. He then saw a letter, and it read:
sl: Tuxa je zaskrbelo. Takrat pa je zagledal pismo, v katerem je pisalo:

en: "Tux, I have kidnapped your beloved Penny and have taken her to my fortress."
sl: "Tux, ugrabil sem tvojo predrago Penny in jo odpeljal v svojo trdnjavo."

en: "The path to my fortress is littered with my minions."
sl: "Pot do nje je polna mojih pomagačev."

en: "You don't have a chance of saving her! Signed, Nolok."
sl: "Nikoli je ne boš rešil! Nolok."

en: Realizing the trouble Penny could be in, Tux became determined to save her.
sl: Tux je spoznal, da je Penny v težavah, in odločil se jo je rešiti.

en: Then, Tux saw Nolok's castle in the distance and set off to rescue Penny!
sl: V daljavi je zagledal Nolokov grad in se odpravil Penny na pomoč!

en: Exhausted from his long walk, Tux decided to take a little break.
sl: Utrujen od dolge hoje se je Tux odločil malce odpočiti.

en: But then, all of a sudden he heard a loud roar from a distance.
sl: Tedaj pa je iz daljave zaslišal glasno rjovenje.

en: A yeti seems to have observed him from afar.
sl: Kaže, da ga je od nekod daleč zapazil jeti.

en: Concerned by the yeti's sudden retreat, Tux decided to continue his journey, ...
sl: Tuxa je zaskrbel jetijev nenaden umik, zato se je odpravil naprej...

en: ...while secretly hoping not to run into the yeti again, by any means.
sl: ...upajoč, da mu jeti ne bo več prekrižal poti.

en: The Shattered Bridge
sl: Majav most

en: The Somewhat Smaller Bath
sl: Nekakšna majhna kopalna kad

en: Stone Cold
sl: Ledeni kamen

en: Under the Ice
sl: Pod ledom

en: Welcome to Antarctica
sl: Dobrodošel/a na Antarktiki

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
sl: -Bonus kocke
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #V bonus kockah so lahko skriti kovanci, predmeti za povečanje moči ali posebni premeti, ki ti bodo pomagali pri tvoji nalogi.
    #
    #Če želiš njihovo vsebino, jih udari od spodaj.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
sl: -Jajca
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #Jajce Tuxa poveča. To mu omogoči, da s svojo glavo uničuje lesene kocke.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
sl: -Nadzorne točke
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Aktiviraj nadzorno točko. Če umreš, se boš ponovno pojavil/a na tem mestu. Vsakič, ko začneš stopnjo z nadzorne točke, boš izgubil/a 10 odstotkov svojih kovancev (vsaj 25 kovancev).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
sl: -Tek
    !images/tiles/signs/run.png
    #Na tvoji poti je ovira. Da jo preskočiš, moraš pridobiti hitrost in nato skočiti.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
sl: -Ognjena cvetlica
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #Če Tux poje ognjeno cvetlico, lahko strelja ognjene zublje.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
sl: -Lutka Tux
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Lutka Tux podari Tuxu 100 kovancev.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
sl: -Skrivna območja
    #V mnogih stopnjah so za zidovi skrivna območja. Oprezaj za njihovimi sledovi in našel/a jih boš.

en: Icy Island
sl: Ledeni otok

en: No More Mr. Ice Guy
sl: Ne pustimo se več speljati na led

en: A Yeti in the Distance
sl: Jeti v daljavi
