SuperTux - en to sr translation catalogue (52 entries)

en: Welcome to Antarctica
sr: Добро дошли на Антарктик

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
sr: -Бонус блокови
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Бонус блокови могу садржати новчиће, појачања или посебне ствари које ће ти помоћи у твом подухвату.
    #
    #Удари их одоздо да би избацили свој садржај.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
sr: -Јаја↩
    !images/powerups/egg/egg.png↩
    #Јаја помажу Таксу да порасте. Такс онда може да разбије дрвене блокове главом.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
sr: -Контролне тачке↩
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png↩
    #Активирајте контролну тачку. Ако изгубите живот, можете наставити игру одатле. Сваки пут када кренете од контролне тачке, изгубићете десетину новчића (или бар 25).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
sr: -Трчање
    !images/tiles/signs/run.png
    #Пут испред тебе је блокиран. Затрчи се пре скока да би прескочио блокаду.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
sr: -Ватрени цвет
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #Ватрени цвет даје Таксу способност да испаљује ватрене лопте.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
sr: -Такс лутка
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Такс лутка ти даје 100 новчића.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
sr: -Тајна места
    #На многим нивоима постоје тајна места која се налазе иза наизглед обичних зидова. Прати трагове да би открио таква места.

en: The Journey Begins
sr: Путешествије почиње

en: Via Nostalgica
sr: Пут успомена

en: Tobgle Road
sr: Скакутави пут

en: The Somewhat Smaller Bath
sr: Некако мала купка

en: The Frosted Fields
sr: Смрзнута поља

en: Oh no! More Snowballs!
sr: О не! Још грудви!

en: Stone Cold
sr: Да се смрзнеш

en: Grumbel's Sense of Snow
sr: Грумбелов смисао за снег

en: 23rd Airborne
sr: 63. падобранска

en: Night Chill
sr: Ноћна језа

en: Into the Stars
sr: Ка звездама

en: Above the Arctic Skies
sr: Над арктичким небом

en: Entrance to the Cave
sr: Улаз у пећину

en: Under the Ice
sr: Испод леда

en: Living in a Fridge
sr: Живот у фрижидеру

en: '...or is it just me?'
sr: „... или је до мене?“

en: Ice in the Hole
sr: Лед у рупи

en: Miyamoto Monument
sr: Мијамотов споменик

en: End of the Tunnel
sr: На крају тунела

en: A Path in the Clouds
sr: Пут у облацима

en: A Mysterious House of Ice
sr: Мистериозна кућа од леда

en: The Escape
sr: Бег

en: The Shattered Bridge
sr: Разваљени мост

en: Arctic Ruins
sr: Арктичке рушевине

en: The Castle of Nolok
sr: Нолоков замак

en: No More Mr Ice Guy
sr: Нема више г. Грудвице

en: A Fork in the Road
sr: Раскршће

en: -Switches
    !images/objects/switch/left-0.png
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/switch/right-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use switches.  This one activates the lift to your right.
sr: -Прекидачи
    !images/objects/switch/left-0.png
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/switch/right-0.png
    #Прекидачи се могу користити за разне ствари. Притисни ГОРЕ за коришћење прекидача.  Овај укључује лифт са твоје десне стране.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the jump key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
sr: -Трамполина
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Трамполине омогућавају Таксу да скаче до нових висина. Држи дугме за скок док одскакујеш на њој да би се лансирао у висине.

en: - Climbing
    # Tux can climb!  Press the UP key to start climbing.  Press the ACTION key or jump to let go.
sr: - Пентрање
    # Такс може и да се пење!  Притисни ГОРЕ да започнеш пењање.  Притисни РАДЊУ или СКОК да скочиш или се пустиш.

en: Bonus Level
sr: Бонус ниво

en: Picnic With Penny
sr: Пикник са Пени

en: Somewhere at the shores
    of Antarctica...
sr: Негде на обалама
    Антарктика...

en: Tux: Hello Penny
sr: Такс: Здраво Пени

en: Penny: Hey Tux
sr: Пени: Хеј, Таксе

en: Tux: Check out my dance moves.
sr: Такс: Погледај мој плес.

en: Tux: Oww... my head...
sr: Такс: Ау... Моја глава...

en: Tux: Wait!
sr: Такс: Чекај!

en: Tux: Penny!
sr: Такс: Пени!

en: Tux: Where are you, Penny?!
sr: Такс: Где си, Пени?!

en: Tux: Oh no...
sr: Такс: О, не...

en: Tux: Don't worry, Penny, I'll rescue you!
sr: Такс: Не брини се, Пени, ја ћу те спасити!

en: Icyisland
sr: Леденострво

en: You Found a Secret Area!
sr: Пронашао си тајну област!
