SuperTux - en to tt translation catalogue (52 entries)

en: Welcome to Antarctica
tt: Антарктикага рәхим итегез

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
tt: -Ташлама Блоклары
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Ташлама блоклары тәңкәләр, ташламалар яки башка файдалы әйберләр бирә.
    #
    #Аларны алу өчен, астан сук.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
tt: -Күкәй
    !images/powerups/egg/egg.png
    #Күкәй Туксны зуррак ясый. Ул агач блокларны башы белән вата ала башлаячак.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
tt: -Саклану нокталары
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Саклану ноктасын активлаштыра. Әгәр дә син үлсәң, дәрәҗәне бу җирдән дәвам итә аласың. Һәр саклану ноктасыннан дәвам итү вакытында син тәңкәләреңнән 10% (кимендә 25 тәңкә) югалтачаксың.

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
tt: -Йөгерү
    !images/tiles/signs/run.png
    #Алда юл бикләнгән. Блокларны сикереп узу өчен, йөгереп тизлек җый.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
tt: -Ут чәчәге
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #Ут чәчәге Тукска ут шарларын атарга мөмкинлек бирә.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
tt: -Курчак Тукс
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Тукска 100 тәңкә бирә.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
tt: -Яшерен урыннар
    #Күп дәрәҗәләрдә диварлар кебек күренгән яшерен урыннар бар. Аларны табу өчен, юлларны эзлә.

en: The Journey Begins
tt: Сәяхәт башлана

en: Via Nostalgica
tt: Җирсү аша

en: Tobgle Road
tt: Tobgle Юлы

en: The Somewhat Smaller Bath
tt: Кечкенә генә Бассейн

en: The Frosted Fields
tt: Бәсләнгән кырлар

en: Oh no! More Snowballs!
tt: Ах, юк! Күпме кар!

en: Stone Cold
tt: Таш шикелле салкын

en: Grumbel's Sense of Snow
tt: Грумбель аңлавынча кар

en: 23rd Airborne
tt: 23-нче Бортчы

en: Night Chill
tt: Төнге салкынлык

en: Into the Stars
tt: Йолдызларга

en: Above the Arctic Skies
tt: Арктик күк өстендә

en: Entrance to the Cave
tt: Мәгарәгә керү

en: Under the Ice
tt: Боз астында

en: Living in a Fridge
tt: Суыткыч эчендә тормыш

en: '...or is it just me?'
tt: '...әллә бу мин генәме?'

en: Ice in the Hole
tt: Чокырдагы боз

en: Miyamoto Monument
tt: Миямото һәйкәле

en: End of the Tunnel
tt: Туннель ахыры

en: A Path in the Clouds
tt: Болытлардагы юллар

en: A Mysterious House of Ice
tt: Бозның яшертен йорты

en: The Escape
tt: Качу

en: The Shattered Bridge
tt: Җимерелгән күпер

en: Arctic Ruins
tt: Арктик хәрәбәләр

en: The Castle of Nolok
tt: Нолок Сарае

en: No More Mr Ice Guy
tt: Бүтән бернинди Боз абзыйлары

en: A Fork in the Road
tt: Юл чаты

en: -Switches
    !images/objects/switch/left-0.png
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/switch/right-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use switches.  This one activates the lift to your right.
tt: -Күчергечләр
    !images/objects/switch/left-0.png
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/switch/right-0.png
    #Күчергечләр күп төрле гамәлләр өчен кулланыла ала. Күчергечне куллану өчен, ӨСКӘ төймәсенә бас. Мәсәлән, бу күчергеч уң ягыңдагы лифтны кабыза.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the jump key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
tt: -Сикерткечләр
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Сикерткечләр Тукска биеккә сикерергә ярдәм итәләр. Биеккә сикерү өчен, сикерткечтә торган вакытта сикерү төймәсенә басыгыз.

en: - Climbing
    # Tux can climb!  Press the UP key to start climbing.  Press the ACTION key or jump to let go.
tt: - Өскә менү
    # Тукс өскә үрмәли ала! Үрмәли башлар өчен, ӨСКӘ төймәсенә бас. Бара башлар өчен, ГАМӘЛ төймәсенә бас яки сикер.

en: Bonus Level
tt: Бүләк дәрәҗә

en: Picnic With Penny
tt: Пенни белән пикник

en: Somewhere at the shores
    of Antarctica...
tt: Кайдадыр,
    Антарктида ярларында...

en: Tux: Hello Penny
tt: Тукс: Сәлам, Пенни

en: Penny: Hey Tux
tt: Пенни: Сәлам, Тукс

en: Tux: Check out my dance moves.
tt: Тукс: Минем бию хәрәкәтләремне
    тикшер әле.

en: Tux: Oww... my head...
tt: Тукс: Ахх... Минем башым...

en: Tux: Wait!
tt: Тукс: Тукта!

en: Tux: Penny!
tt: Тукс: Пенни!

en: Tux: Where are you, Penny?!
tt: Тукс: Пенни, кайда син?!

en: Tux: Oh no...
tt: Тукс: Ах, юк...

en: Tux: Don't worry, Penny, I'll rescue you!
tt: Тукс: Борчылма, Пенни,
    мин коткарам сине!

en: Icyisland
tt: Боз утравы

en: You Found a Secret Area!
tt: Сез яшерен җирне таптыгыз!
