SuperTux - en to cs translation catalogue (65 entries)

en: 23rd Airborne
cs: 23. letecká

en: You found a secret area!
cs: Našel jsi tajnou skrýš!

en: Above the Arctic Skies
cs: Nad antarktickou oblohou

en: -Air Flower
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #The Air Flower gives Tux the ability to glide in the air for a few seconds, while holding the JUMP Key.
cs: -Vzdušná květina
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #Vzdušná květina umožní Tuxovi plachtit několik sekund ve vzduchu. Pro aktivaci podrž klávesu SKOK.

en: Between Two Glaciers
cs: Mezi dvěma ledovci

en: -Crystals
    #This level contains four coloured crystals. Can you find them?
    #
    #Note: These crystals do not serve any purpose at the moment but they might will in a future release of the game.
cs: -Krystaly
    #Tato úroveň obsahuje čtyři barevné krystaly. Zvládneš je najít?
    #
    #Poznámka: Tyto krystaly nemají zatím žádné využití, ale to se může do budoucna změnit.

en: Empty Throne Room
cs: Prázdný trůnní sál

en: The Castle of Nolok
cs: Nolokův hrad

en: The Crystal Mine
cs: Krystalový důl

en: #You have to activate two switches to open this door.
cs: #Pro otevření těchto dveří musíš aktivovat dvě páčky.

en: End of the Tunnel
cs: Konec tunelu

en: Entrance to the Cave
cs: Vchod do jeskyně

en: A Fork in the Road
cs: Na rozcestí

en: -Switches
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use a switch.
    #There are also buttons that you can press by jumping on them.
cs: -Páčky a tlačítka
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Páčky zvládnou spoustu věcí - stiskni klávesu NAHORU pro jejich použití.
    #Tlačítka stiskneš tím, že na ně skočíš.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the JUMP key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
cs: -Trampolíny
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolíny umožňují Tuxovi vyskočít výš. Drž klávesu SKOK při dopadu na trampolínu, aby se Tux odrazil obzvlášť vysoko.

en: -Climbing
    #Tux can climb! Press the UP key to start climbing. Press the ACTION key or jump to let go.
cs: -Šplhání
    #Tux umí šplhat! Aby začal šplhat, stiskni klávesu NAHORU. Aby se pustil, stitkni klávesu AKCE.

en: -Secret Exits
    #Some level can have multiple exits. They are mostly hidden, so keep an eye out for them.
    #Maybe they lead you to something special.
cs: -Tajné cíle
    #Některé úrovně mají více cílů. Většinou jsou schované, takže se dobře dívej - možná tě dovedou na nějaké zvláštní místo.

en: The Frosted Fields
cs: Namrzlá pole

en: Over the Frozen Bridge
cs: Přes zmrzlý most

en: Ice in the Hole
cs: Ledová štola

en: Icy Valley
cs: Ledové údolí

en: Into the Stars
cs: Ke hvězdám

en: Picnic With Penny
cs: Piknik s Penny

en: The Journey Begins
cs: Výprava začíná

en: Living in a Fridge
cs: Život v ledničce

en: Miyamoto Monument
cs: Miyamotův památník

en: Oh No! More Snowballs!
cs: Ale ne! Více sněhových koulí!

en: Night Chill
cs: Noční chlad

en: ...Or Is It Just Me?
cs: ...nebo se mi to jen zdá?

en: A Path in the Clouds
cs: Stezka v oblacích

en: Tux had reached the end of the castle.
cs: Tux se dostal na konec hradu.

en: But to his surprise all he could find was a letter.
cs: Ale k jeho překvapení tam byl jenom dopis.

en: A letter from Penny telling Tux that Nolok has taken her to a far forest.
cs: Dopis od Penny, říkající Tuxovi, že jí Nolok přemístil do jiného hradu, kdesi ve vzdáleném lese.

en: Unsure about what Nolok was doing to her, Tux became worried about his beloved Penny.
cs: Nejistý, co jí Nolok dělá, se Tux začal o svou milovanou Penny strachovat.

en: Until suddenly...
cs: Dokud najednou...

en: Somewhere at the shores of Antarctica...
cs: Kdesi na březích Antarktidy...

en: Tux the penguin was going to meet his friend, Penny, for a picnic.
cs: ...se tučňák Tux chystal na na setkání se svou přítelkyní, Penny, na piknik.

en: Tux woke up, dizzy, to find that Penny was missing!
cs: Tux se probral, motala se mu hlava, a náhle zjistil, že Penny je pryč!

en: Tux was starting to become worried. He then saw a letter, and it read:
cs: Tux se začínal strachovat. Potom uviděl dopis, ve kterém bylo napsáno:

en: "Tux, I have kidnapped your beloved Penny and have taken her to my fortress."
cs: "Tuxi, unesl jsem tvoji milovanou Penny a vzal jsem ji do své pevnosti."

en: "The path to my fortress is littered with my minions."
cs: "Cesta do této pevnosti je plná mých vojáků."

en: "You don't have a chance of saving her! Signed, Nolok."
cs: "Nemáš nejmenší šanci jí zachránit! Podepsán, Nolok."

en: Realizing the trouble Penny could be in, Tux became determined to save her.
cs: Tux si uvědomil, v jakém nebezpečí by Penny mohla být, a rozhodl se jí zachránit.

en: Then, Tux saw Nolok's castle in the distance and set off to rescue Penny!
cs: Poté v dáli uviděl Nolokův hrad a vydal se Penny zachránit!

en: Exhausted from his long walk, Tux decided to take a little break.
cs: Vyčerpán ze své výpravy, Tux se rozhodl si chvíli odpočinout.

en: But then, all of a sudden he heard a loud roar from a distance.
cs: Ale potom, znenadání, zaslechl z dáli hlasitý řev.

en: A yeti seems to have observed him from afar.
cs: Vypadalo to, že ho z dálky pozoruje nějaký yeti.

en: Concerned by the yeti's sudden retreat, Tux decided to continue his journey, ...
cs: Vystrašen yetiho náhlým ústupem se Tux rozhodl pokračovat ve své výpravě, ...

en: ...while secretly hoping not to run into the yeti again, by any means.
cs: ...zatímco tajně doufal, že na onoho yetiho znovu nenarazí.

en: The Shattered Bridge
cs: Zřícený most

en: The Somewhat Smaller Bath
cs: Taková menší koupel

en: Stone Cold
cs: Chladný jako kámen

en: Under the Ice
cs: Pod ledem

en: Via Nostalgica
cs: Přes Nostalgiku

en: Welcome to Antarctica
cs: Vítej na Antarktidě

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
cs: -Bonusové bloky
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonusové bloky mohou obsahovat mince, vylepšení, nebo speciální předměty, které ti pomohou na tvé výpravě.
    #
    #Vyklepni je, abys získal jejich obsah.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
cs: -Vejce
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #Vejce zvětší Tuxe. Potom může svou hlavou rozbíjet dřevěné bedny.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
cs: -Uložováky
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Aktivuj si uložovák. Když zemřeš, tak se vrátíš sem. Pokaždé, když se tak stane, ztratíš 10% svých mincí (alespoň 25 mincí).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
cs: -Běh
    !images/tiles/signs/run.png
    #Cesta je zablokovaná! Před skokem se pořádně rozběhni, abys překážku přeskočil.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
cs: -Ohnivá květina
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #Ohnivá květina dá Tuxovi schopnost střílet ohnivé střely.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
cs: -Tučňáčí stokoruna
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Tučňáčí stokoruna dá Tuxovi 100 mincí.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
cs: -Tajné skrýše
    #Mnoho úrovní ukrývá za tím, co vypadá jako pevná zeď, tajné skrýše. Hledej stopy, abys je našel.

en: Icy Island
cs: Zmrzlý ostrov

en: No More Mr. Ice Guy
cs: Žádná další ledová panna

en: A Yeti in the Distance
cs: Yeti v dálce
