SuperTux - en to pl translation catalogue (65 entries)

en: 23rd Airborne
pl: 23. brygada powietrzna

en: You found a secret area!
pl: Znalazłeś sekretne miejsce!

en: Above the Arctic Skies
pl: Ponad arktycznym niebem

en: -Air Flower
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #The Air Flower gives Tux the ability to glide in the air for a few seconds, while holding the JUMP Key.
pl: -Powietrzny kwiat
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #Powietrzny kwiat umożliwia Tuxowi fruwanie przez kilka sekund podczas trzymania klawisza SKOKU.

en: Between Two Glaciers
pl: Pomiędzy dwoma lodowcami

en: -Crystals
    #This level contains four coloured crystals. Can you find them?
    #
    #Note: These crystals do not serve any purpose at the moment but they might will in a future release of the game.
pl: -Kryształy
    #Ten poziam zawiera cztery kolorowe kryształy. Czy jesteś w stanie je znaleźć?
    #
    Uwaga: Te kryształy nie mają na razie żadnego przeznaczenia, ale mogą je mieć w przyszłych wydaniach gry.

en: Empty Throne Room
pl: Pusta sala tronowa

en: The Castle of Nolok
pl: Zamek Nolok

en: The Crystal Mine
pl: Kryształowa kopalnia

en: #You have to activate two switches to open this door.
pl: #Musisz atkywować dwie dźwignie aby otworzyć te drzwi.

en: End of the Tunnel
pl: Koniec tunelu

en: Entrance to the Cave
pl: Wejście do jaskini

en: A Fork in the Road
pl: Rozwidlenie drogi

en: -Switches
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use a switch.
    #There are also buttons that you can press by jumping on them.
pl: -Przełączniki
    !images/objects/switch/left-0.png
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/switch/right-0.png
    #Przełączniki mogą być użyte do wszelkiego rodzaju działań. Naciśnij klawisz W GÓRĘ, by ich użyć.
    #Istnieją również przyciski, które możesz nacisnąć, skacząc na nie.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the JUMP key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
pl: -Trampoliny
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampoliny pozwalają Tuksowi skakać jeszcze wyżej. Naciśnij klawisz SKOKU podczas odbijania się od trampoliny, by skoczyć bardzo wysoko.

en: -Climbing
    #Tux can climb! Press the UP key to start climbing. Press the ACTION key or jump to let go.
pl: - Wspinaczka
    # Tux może się wspinać! Naciśnij strzałkę W GÓRĘ, by zacząć wspinaczkę. Wciśnij przycisk AKCJI lub SKOKU, by zejść.

en: -Secret Exits
    #Some level can have multiple exits. They are mostly hidden, so keep an eye out for them.
    #Maybe they lead you to something special.
pl: -Sekretne Wyjścia
    Niektóre poziomy mają więcej niż jedno wyjście. Są one zazwyczaj ukryte, więc poszukuj ich wzrokiem.
    #Może zaprowadzą cię do czegoś szczególnego.

en: The Frosted Fields
pl: Zamarznięte pola

en: Over the Frozen Bridge
pl: Przez zamarznięty most

en: Ice in the Hole
pl: Lód w otworze

en: Icy Valley
pl: Lodowa dolina

en: Into the Stars
pl: Do gwiazd

en: Picnic With Penny
pl: Piknik z Penny

en: The Journey Begins
pl: Początek podróży

en: Living in a Fridge
pl: Życie w lodówce

en: Miyamoto Monument
pl: Pomnik Miyamoto

en: Oh No! More Snowballs!
pl: O nie! Więcej śnieżnych kul!

en: Night Chill
pl: Nocny luz

en: ...Or Is It Just Me?
pl: '... czy to tylko ja?'

en: A Path in the Clouds
pl: Droga w chmurach

en: Tux had reached the end of the castle.
pl: Tux dotarł do końca zamku.

en: But to his surprise all he could find was a letter.
pl: Ale ku jego zdziwieniu znalazł tam jedynie list.

en: A letter from Penny telling Tux that Nolok has taken her to a far forest.
pl: List od Penny mówiący Tuxowi, że Nolok zabrał ją do odległego lasu.

en: Unsure about what Nolok was doing to her, Tux became worried about his beloved Penny.
pl: Tux, niepewny, co Nolok chce z nią zrobić zmartwił się o swą ukochaną Penny.

en: Until suddenly...
pl: Aż nagle...

en: Somewhere at the shores of Antarctica...
pl: Gdzieś u wybrzeży Antarktydy ...

en: Tux the penguin was going to meet his friend, Penny, for a picnic.
pl: Pingwin Tux miał spotkać się z przyjaciółką Penny na pikniku.

en: Tux woke up, dizzy, to find that Penny was missing!
pl: Tux obudził się, z bólem głowy, by zauważyć, że Penny zniknęła!

en: Tux was starting to become worried. He then saw a letter, and it read:
pl: Tux zaczynał się niepokoić. Wtedy zobaczył list, o treści:

en: "Tux, I have kidnapped your beloved Penny and have taken her to my fortress."
pl: "Tuxie, porwałem twą ukochaną Penny i zabrałem ją do swojej fortecy."

en: "The path to my fortress is littered with my minions."
pl: "Droga do fortecy jest zasłana moimi minionami"

en: "You don't have a chance of saving her! Signed, Nolok."
pl: "Nie masz szans uratowania jej! Podpisano, Nolok"

en: Realizing the trouble Penny could be in, Tux became determined to save her.
pl: Tux zdawszy sobie sprawę z kłopotów w jakich mogła się znaleźć Penny postanowił ją uratować.

en: Then, Tux saw Nolok's castle in the distance and set off to rescue Penny!
pl: Wtedy, Tux zauważył zamek Noloka w oddali i wyruszył na ratunek Penny!

en: Exhausted from his long walk, Tux decided to take a little break.
pl: Zmęczony długą podróżą, Tux zdecydowł chwilę odpocząć.

en: But then, all of a sudden he heard a loud roar from a distance.
pl: Ale nagle, usłyszał głośny ryk w oddali.

en: A yeti seems to have observed him from afar.
pl: Yeti zdawał się obserwować go z daleka.

en: Concerned by the yeti's sudden retreat, Tux decided to continue his journey, ...
pl: Zaniepokojony nagłym odwrotem Yeti, Tux postanowił kontynuować podróż, ...

en: ...while secretly hoping not to run into the yeti again, by any means.
pl: ... podskakując ostrożnie, aby w żadnym razie nie natknąć się na Yeti ponownie.

en: The Shattered Bridge
pl: Zniszczony most

en: The Somewhat Smaller Bath
pl: Lekki prysznic

en: Stone Cold
pl: Zimny kamień

en: Under the Ice
pl: Pod lodem

en: Via Nostalgica
pl: Ulica Nostalgiczna

en: Welcome to Antarctica
pl: Witamy na Antarktydzie

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
pl: -Bonusowe Bloki
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonusowe bloki mogą zawierać monety, ulepszenia lub specjalne przedmioty, które mogą ci pomóc w misji.
    #
    #Uderz je z dołu, by zdobyć ich zawartość.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
pl: -Jajka
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #Jajka uczynią Tuksa większym. Tux może wtedy niszczyć drewniane bloki swoją głową.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
pl: -Dzwonki - Punkty zapisu
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Aktywuj dzwonek. Gdy zginiesz, możesz zacząć od tego miejsca. Rozpoczęcie od punktu zapisu kosztuje 10% Twoich monet (lecz musisz ich mieć co najmniej 25).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
pl: -Bieganie
    !images/tiles/signs/run.png
    #Ścieżka przed tobą jest zablokowana. Nabierz rozpędu przed przeskoczeniem nad blokami.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
pl: -Ognisty kwiat
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    # Ognisty Kwiat daje Tuksowi możliwość strzelania ognistymi kulami.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
pl: -Awatar Tuksa
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Awatar daje Tuksowi 100 monet.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
pl: -Sekretne strefy
    #Wiele poziomów zawiera sekretne strefy za czymś, co wygląda jak zwykła ściana. Rozglądaj się za wskazówkami, by je znaleźć.

en: Icy Island
pl: Lodowa wyspa

en: No More Mr. Ice Guy
pl: Nigdy więcej lodowych kostkowców

en: A Yeti in the Distance
pl: Yeti w oddali
