SuperTux - en to tr translation catalogue (50 entries)

en: Welcome to Antarctica
tr: Antartika'ya hoş geldiniz

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
tr: -Bonus Bloklar
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus bloklar yolculuğunuzda yardımcı olmak için altın, güçlendirici veya özel eşyalar içerebilir
    #
    #içeriklerini aşağıdan vurarak alın

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
tr: -Yumurtalar
    !images/powerups/egg/egg.png
    #Yumurtalar Tux'un büyümesini sağlar. Tux bu sayede odun blokları kafasıyla kırabilir.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
tr: -Kontrol noktaları↩
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png↩
    #Kontrol noktası etkin. eğer ölürsen,bu  noktadan devam edebilirsin. Her zaman kontrol noktasından devam edebilirsin, altınlarının yüzde 10'unu kaybedersin (en az 25 altın)

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
tr: -Koşmak
    !images/tiles/signs/run.png
    #önünüzdeki yol tıkalı. Blokları geçmek için zıplamadan önce biraz hızlanın.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
tr: -Ateş çiçeği
     !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #Ateş çiçeği Tux'un ateş topu atabilmesini sağlar.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
tr: -Tux bebeği
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Tux bebeği Tux'a 100 altın verir

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
tr: -Gizli bölgeler
    #Çoğu bölüm normal duvar gibi görünen şeylerin arkasında gizli bölgeler barındırır. Bunları bulmak için ipuçlarına bakın.

en: The Journey Begins
tr: Yolculuk başlıyor

en: Tobgle Road
tr: Tobgle yolu

en: The Somewhat Smaller Bath
tr: Biraz daha küçük banyo

en: The Frosted Fields
tr: Donmuş tarlalar

en: Oh no! More Snowballs!
tr: Olamaz! Daha çok kartopu!

en: Stone Cold
tr: Buz Gibi

en: Grumbel's Sense of Snow
tr: Homurdak'ın Kar Duyusu

en: 23rd Airborne
tr: 23. Havacı Birliği

en: Night Chill
tr: Gece Ayazı

en: Into the Stars
tr: Yıldızlara Doğru

en: Above the Arctic Skies
tr: Kutup Gökyüzünün Üstünde

en: Entrance to the Cave
tr: Mağaraya Giriş

en: Under the Ice
tr: Buzun Altında

en: Living in a Fridge
tr: Buzdolabında Yaşamak

en: '...or is it just me?'
tr: '...yoksa bana mı öyle geliyor?'

en: Ice in the Hole
tr: Delikteki Buz

en: Miyamoto Monument
tr: Miyamoto Anıtı

en: End of the Tunnel
tr: Tünelin Sonu

en: A Path in the Clouds
tr: Bulutlarda Bir Yol

en: A Mysterious House of Ice
tr: Gizemli Bir Buz Ev

en: The Escape
tr: Kaçış

en: The Shattered Bridge
tr: Harap Köprü

en: Arctic Ruins
tr: Kutupta Kalıntılar

en: The Castle of Nolok
tr: Nolok'un Kalesi

en: No More Mr Ice Guy
tr: Artık Bay Soğuk Adam Yok

en: A Fork in the Road
tr: Yolda Bir Çatallanma

en: -Switches
    !images/objects/switch/left-0.png
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/switch/right-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use switches.  This one activates the lift to your right.
tr: --Şalterler
    !images/objects/switch/left-0.png
     !images/objects/switch/switch-0.png
     !images/objects/switch/right-0.png
    #Şalterler her türlü işi yapmak için kullanılabilir. YUKARI tuşuna basarak kullanın. Bu sağınızdaki asansörü çalıştırmak için kullanılır.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the jump key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
tr: -Zıplama tahtaları
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Zıplama tahtaları Tux'un yeni yüksekliklere zıplamasını sağlar. Daha fazla zıplamak için tahtada zıplarken zıplama tuşuna basın.

en: - Climbing
    # Tux can climb!  Press the UP key to start climbing.  Press the ACTION key or jump to let go.
tr: - Tırmanma
    # Tux tırmanabilir! Tırmanmak için Yukarı tuşuna bas. Gitmek için Hareket veya zıplama tuşuna bas.

en: Bonus Level
tr: Bonus bölüm

en: Picnic With Penny
tr: Penny ile piknik

en: Somewhere at the shores
    of Antarctica...
tr: Antarktika
    kıyılarında bir yer...

en: Tux: Hello Penny
tr: Tux: Selam Penny

en: Penny: Hey Tux
tr: Penny: Selam Tux

en: Tux: Check out my dance moves.
tr: Tux: Dans edişime bak.

en: Tux: Oww... my head...
tr: Tux: Ahh... başım...

en: Tux: Wait!
tr: Tux: Bekle!

en: Tux: Where are you, Penny?!
tr: Tux: Neredesin Penny?!

en: Tux: Oh no...
tr: Tux: Hayır olamaz...

en: Tux: Don't worry, Penny, I'll rescue you!
tr: Tux: Üzülme Penny, seni kurtaracağım!

en: Icyisland
tr: Buzluada

en: You Found a Secret Area!
tr: Gizli bir alan buldunuz!
