SuperTux - en to br translation catalogue (43 entries)

en: Bouncy Coils
br:  Gwinterell is coming

en: Entrance to the Castle
br: Mont-tre er c'hastell

en: Countercurrent
br: Enep-red

en: Crumbling Path
br: Hent Diasur

en: Duct Ape
br: Marmouzed

en: Find the Bigger Fish!
br: Klask war lec'h ar pesk bras !

en: Going Underground
br: Dindan an douar

en: Kneep-deep in the depth
br: E donder ar c'hondon

en: Little Venice
br: Venezia bihan

en: A Mouldy Grotto
br: Grotto Modo

en: Penguins don't grow on Trees
br: Ne gresk ket ar manked er gwez

en: Down The Rabbit Hole
br: Riboul ar c'honikl

en: -Are you lost?
br: - Kollet oc'h ?

en: The Silent Walls
br: Ar mogerioù didrouz

en: Three sheets to the wind
br: Teir follenn en avel

en: Treasure in the skies
br: Teñzor en oabl

en: Tree Fortress
br: Kreñvlec'h ar gwez

en: Tux the Builder
br: Tux an tisavour

en: Two Tiny Towers
br: Daou tourig

en: Up and Down
br: A-us hag en traoñ

en: Walking Leaves
br: Delienn o kerzhout

en: Welcome to the Forest
br: Donemat er c'hoad

en: Iceberg Fortress
br: Kreñvlec'h ar skorngrec'h

en: Room of Stars
br: Stered

en: Detour
br:  Dizroenn

en: Dark Forest Keep - The Evil Chamber
br: Kastell ar c'hoad teñval - Ar c'hambr diaoulek

en: Dark Forest Keep - The Eyes Of Nolok
br: Kastell ar c'hoad teñval - Daoulagad Nolok

en: Dark Forest Keep - The Black Tower
br: Kastell ar c'hoad teñval - An tour du

en: Forest Level 1
br: Live ar c'hoad 1

en: A Ghostly World
br: Ur bed tasmant

en: key 1 water - to be placed behind waterfall
br: alc'hwez 1 dour - da lakaat a-dreñv al lamm-dour

en: key 2 earth - to be placed underground
br: alc'hwez 2 douar - da lakaat dindan an douar

en: key 3 wood - to be placed in a big tree
br: alc'hwez 3 koad - da lakaat un ur wezenn vras

en: key 4 fire - to be placed in a small castle
br: alc'hwez 4 tan - da lakaat en ur c'hastell bihan

en: key 5 air - to be placed in clouds
br: alc'hwez 5 aer - da lakaat er c'houmoul

en: No Name
br: Anv ebet

en: Light and Magic
br: Gouloù hud

en: Owls' Revenge
br: Digoll ar gaoued

en: Roots, Woody Roots
br: Gwriziennoù

en: Shocking
br: Stroñs

en: Under Construction
br: War sevel

en: A Village in the Forest
br: Ur gêriadenn er c'hoad

en: Forest World
br: Bed ar c'hoad
