SuperTux - en to eu translation catalogue (40 entries)

en: Ancient Ruins
eu: Hondakin zaharrak

en: You found a secret area!
eu: Eremu ezkutu bat aurkitu duzu!

en: Beside the Bushes
eu: Zuhaixken alboan

en: Bouncy Coils
eu: Espiral jauzilariak

en: Bye Bye Forest
eu: Hurrengora arte, basoa

en: Crumbling Path
eu: Bide ezegonkorra

en: Darkness Awaits
eu: Iluntasuna zain dago

en: Find the Bigger Fish!
eu: Aurkitu arrainik handienak!

en: -A big fish... for you.
eu: -Arrain handia... zuretzat.

en: A New Location
eu: Kokaleku berri bat

en: What is Happening?
eu: Zer ari da gertatzen

en: Ghostly Misery
eu: Mamu miseria

en: Ghosttree's Challenges
eu: Zuhaitz mamuaren erronkak

en: Ghouls' Lair
eu: Deabru Nekrofagoaren gordelekua

en: #Lanterns are used to make magic blocks solid, so you're able to walk atop of them.
eu: #linternak bloke magikoak solidotzeko erabiltzen dira, haien gainean ibiltzeko.

en: Going Underground
eu: Lur azpian barrena

en: I Spy With My Little Eye
eu: Ikusi makusi

en: -Ispy
    #Ispys will activate things like platforms whenever Tux is in their sight.
eu: -Ipsy
    #Ispysek plataforma moduko objektuak aktibatuko dituzte Tux begi bistan dagoen bakoitzean.

en: Hint: Use snails to break blocks!
eu: Pista: barraskiloak erabili blokeak hausteko!

en: Like a leaf in the Wind
eu: Hostoa haizean bezala

en: Lost Village
eu: Herrixka galdua

en: #Don't forget to hit the switch!
eu: #Ez ahaztu etengailua ukitzea!

en: A Mouldy Grotto
eu: Leize lizuntsua

en: The Owls again...
eu: Hontzak berriro...

en: Owls' Skydive Commando
eu: Hontzen erorketa libreko komandoa

en: Penguins don't grow on Trees
eu: Pinguinoak ez dira zuhaitzetan hazten

en: Shocking
eu: Izugarria

en: The Forest Is Rotting
eu: Baso hau ustelduta dago

en: Through the Dark
eu: Iluntasunean zehar

en: -Earth Flower
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #The earth flower gives Tux the ability to turn into stone by pressing the ACTION Key and the DOWN Key at the same time.
    #This does not work while jumping or falling!
eu: - Lur-lorea
    ! Images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #Lurreko loreak Tux-i harri bihurtzen uzten dio EKINTZA tekla eta behera aldi berean sakatzean.
    #Trebetasun honek ez du funtzionatzen salto egitean edo erortzean!

en: Tower Cutscene
eu: Dorrearen eszena moztua

en: Tower Of Ghosts
eu: Mamuen dorrea

en: Tux the Builder
eu: Tux eraikitzailea

en: -Portable Objects:
    !images/objects/rock/rock.png
    #Tux can pick up certain objects and carry them around.
    #Press the ACTION key to grab an object and hold it pressed as long as you want to carry the object. Release the ACTION key to drop the object.
eu: - Objektu eramangarriak
    ! Images/objects/rock/rock.png
    #Tux-ek objektu batzuk hartu eta garraiatu ditzake.
    #AKZIO-tekla sakatu objektu bat heltzeko eta sakatuta mantendu objektua garraiatu nahi duzun denbora guztian. AKZIO tekla askatu objektua askatzeko.

en: Tux' Own Horror Show
eu: Tuxen berezko Horrow Show-a

en: Walking Leaves
eu: Hostoetan oinez

en: Welcome to the Forest
eu: Ongi etorri basora

en: -Doors
    !images/objects/door/door-0.png
    #Tux can go through a door by pressing the UP key.
eu: - Ateak
    ! Images/objects/door/door-0.png
    #Tux-ek ate bat zeharkatu dezake GORA tekla sakatzean.

en: Wooden Roots
eu: Egur sustraiak

en: To be continued...
eu: Jarraituko du...
