SuperTux - en to pl translation catalogue (42 entries)

en: Ancient Ruins
pl: Starożytne ruiny

en: You found a secret area!
pl: Znalazłeś sekretne miejsce!

en: Beside the Bushes
pl: W zaroślach

en: Bouncy Coils
pl: Sprężyste kręgi

en: Bye Bye Forest
pl: Żegnaj lesie

en: Crumbling Path
pl: Rozpadająca się trasa

en: Darkness Awaits
pl: Ciemność czeka

en: Find the Bigger Fish!
pl: Znajdź większą rybę!

en: -A big fish... for you.
pl: -Duża ryba... dla ciebie.

en: A New Location
pl: Nowe miejsca

en: What is Happening?
pl: Co się dzieje?

en: Ghostly Misery
pl: Tajemnica duchów

en: Ghosttree's Challenges
pl: Wyzwania Drzewa Duchów

en: Ghouls' Lair
pl: Kłamca Ghoul

en: #Lanterns are used to make magic blocks solid, so you're able to walk atop of them.
pl: #Lampy są używane po to, aby zmaterializować magiczne klocki. Wtedy wówczas możesz po nich chodzić.

en: Going Underground
pl: Zejście pod ziemię

en: I Spy With My Little Eye
pl: Podglądam swym małym okiem

en: -Ispy
    #Ispys will activate things like platforms whenever Tux is in their sight.
pl: -Podglądacz
    #Podglądacze będą aktrywować mechanizmy, na przykład platformy, kiedy Tux będzie w ich zasięgu wzroku.

en: Hint: Use snails to break blocks!
pl: Podpowiedź: Używaj ślimaków, żeby niszczyć klocki!

en: Like a leaf in the Wind
pl: Jak liść na wietrze

en: Lost Village
pl: Zaginiona wioska

en: #Don't forget to hit the switch!
pl: #Nie zapomnij o przełączniku!

en: A Mouldy Grotto
pl: Zatęchłe groty

en: The Owls again...
pl: Znów te sowy...

en: Owls' Skydive Commando
pl: Sowi bombowiec

en: Penguins don't grow on Trees
pl: Pingwiny nie rosną na drzewach

en: Shocking
pl: Szokujące

en: The Forest Is Rotting
pl: Las murszeje

en: Through the Dark
pl: Poprzez ciemność

en: -Earth Flower
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #The earth flower gives Tux the ability to turn into stone by pressing the ACTION Key and the DOWN Key at the same time.
    #This does not work while jumping or falling!
pl: -Kwiat ziemi
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #Kwiat ziemi umożliwia Tuxowi zamiany w kamień przy jednoczesnym naciśnięciu klawiszy AKCJI oraz W DÓŁ.
    #Nie zadziała to podczas skoku lub spadania!

en: Tower Cutscene
pl: Scena na Wieży

en: Tower Of Ghosts
pl: Wieża duchów

en: Tux the Builder
pl: Tux Budowniczy

en: -Portable Objects:
    !images/objects/rock/rock.png
    #Tux can pick up certain objects and carry them around.
    #Press the ACTION key to grab an object and hold it pressed as long as you want to carry the object. Release the ACTION key to drop the object.
pl: -Obiekty przenośne
    !images/objects/rock/rock.png
    #Tux może podnosić niektóre obiekty i przenosić je.
    #Naciśnij przycisk AKCJI aby złapać obiekt. Puść przycisk AKCJI, aby go puścić.

en: Tux' Own Horror Show
pl: Prywatne Show Horrorów Tuxa

en: #Will o' Wisps are small, annoying ghosts, which transport you to different, often dangerous places.
pl: #Will o' Wisps to małe złośliwe duszki, które przenoszą w inne, często niebezpieczne miejsca.

en: Walking Leaves
pl: Chodzące liście

en: Welcome to the Forest
pl: Witamy w lesie

en: -Doors
    !images/objects/door/door-0.png
    #Tux can go through a door by pressing the UP key.
pl: -Drzwi
    !images/objects/door/door-0.png
    #Tux może przechodzić przez drzwi naciskając klawisz W GÓRĘ.

en: Wooden Roots
pl: Korzenie drzew

en: Rooted Forest
pl: Korzenny las

en: To be continued...
pl: Ciąg dalszy nastąpi...
