SuperTux - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Bouncy Coils
tr: Sıçrama Bobinleri

en: Entrance to the Castle
tr: Kaleye Giriş

en: Countercurrent
tr: Ters Akıntı

en: Crumbling Path
tr: Ufalanan Yol

en: Duct Ape
tr: Kanal Maymunu

en: Find the Bigger Fish!
tr: Büyük Balığı Bul!

en: Going Underground
tr: Yeraltına Gidiş

en: Kneep-deep in the depth
tr: Diz Boyu

en: Little Venice
tr: Küçük Venedik

en: A Mouldy Grotto
tr: Küflü Bir Mağara

en: Penguins don't grow on Trees
tr: Penguenler Ağaçta Yetişmez

en: Down The Rabbit Hole
tr: Tavşan Deliğinden Aşağı

en: -Are you lost?
tr: -Kayboldun mu?

en: The Silent Walls
tr: Sessiz Duvarlar

en: Three sheets to the wind
tr: Rüzgara üç yaprak

en: Treasure in the skies
tr: Göklerdeki hazine

en: Tree Fortress
tr: Ağaç Kalesi

en: Tux the Builder
tr: Tux Usta

en: Two Tiny Towers
tr: İki Küçük Kule

en: Up and Down
tr: Yukarı ve Aşağı

en: Walking Leaves
tr: Yürüyen Yapraklar

en: Welcome to the Forest
tr: Ormana Hoş geldin

en: Iceberg Fortress
tr: Buzdağı Kalesi

en: Room of Stars
tr: Yıldız Odası

en: Detour
tr: Dolambaçlı yol

en: Dark Forest Keep - The Evil Chamber
tr: Karanlık Orman Kalesi - Şeytani Salon

en: Dark Forest Keep - The Eyes Of Nolok
tr: Karanlık Orman Kalesi - Nolok'un Gözleri

en: Dark Forest Keep - The Black Tower
tr: Karanlık Orman Kalesi - Kara Kule

en: Forest Level 1
tr: Orman 1. Bölüm

en: A Ghostly World
tr: Hayaletli Dünya

en: key 1 water - to be placed behind waterfall
tr: anahtar 1 su - şelalenin arkasına yerleştirilmeli

en: key 2 earth - to be placed underground
tr: anahtar 2 toprak - yer altına yerleştirilmeli

en: key 3 wood - to be placed in a big tree
tr: anahtar 3 tahta - Büyük bir ağaca yerleştirilmeli

en: key 4 fire - to be placed in a small castle
tr: anahtar 4 ateş - küçük bir kaleye yerleştirilmeli

en: key 5 air - to be placed in clouds
tr: anahtar 5 hava - bulutlara yerleştirilmeli

en: Green Hills
tr: Yeşil Tepeler

en: No Name
tr: İsimsiz

en: Light and Magic
tr: Işık ve Sihir

en: Owls' Revenge
tr: Baykuşların İntikamı

en: Roots, Woody Roots
tr: Kökler, Odunsu Kökler

en: Shocking
tr: Şok edici

en: Under Construction
tr: Yapım Aşamasında

en: A Village in the Forest
tr: Ormanda bir köy

en: Forest World
tr: Orman Dünyası
