SuperTux - en to el translation catalogue (51 entries)

en: Bouncy Coils
el: Ανώμαλα Πηνία

en: Entrance to the Castle
el: Είσοδος στο Κάστρο

en: Countercurrent
el: Αντίθετο Ρεύμα

en: Crumbling Path
el: Καταρρέουσα Διαδρομή

en: Duct Ape
el: Αγωγός Πίθηκος

en: A Short Visit to El Castillo
el: Σύντομη Επίσκεψη στο El Castillo

en: Find the Bigger Fish!
el: Βρες το Μεγαλύτερο Ψάρι!

en: -A big fish... for you.
el: -Ένα μεγάλο ψάρι... για εσένα.

en: Going Underground
el: Πηγαίνοντας Υπόγεια

en: Kneep-deep in the depth
el: Γονάτισε στο βάθος

en: Little Venice
el: Μικρή Βενετία

en: A Mouldy Grotto
el: Ένα Μουχλιασμένο Σπήλαιο

en: Penguins don't grow on Trees
el: Οι Πιγκουίνοι δε μεγαλώνουν στα Δέντρα

en: Down The Rabbit Hole
el: Κάτω από την Τρύπα του Κουνελιού

en: -Oh no!
    #The path is blocked! It
    #seems that the only way
    #leads through that dark
    #hole in the ground...
el: -Ωχ όχι!
    #Το μονοπάτι είναι μπλοκαρισμένο!
    #Μοιάζει ότι ο μόνος δρόμος οδηγεί
    #μέσα από μία σκοτεινή τρύπα στο
    #έδαφος...

en: -Are you lost?
el: Χάθηκες?

en: The Silent Walls
el: Οι Σιωπηλοί Τοίχοι

en: Three sheets to the wind
el: Τρία φύλλα στον άνεμο

en: Treasure in the skies
el: Θησυαρός στον ουρανό

en: Tree Fortress
el: Δέντρο Φρούριο

en: Tux the Builder
el: Tux ο Οικοδόμος

en: -Portable Rocks:
    
    !images/help/rockhowto1.png
    !images/help/rockhowto2.png
    !images/help/rockhowto3.png
el: -Φορητοί βράχοι:
    
    !images/help/rockhowto1.png
    !images/help/rockhowto2.png
    !images/help/rockhowto3.png

en: Two Tiny Towers
el: Δυο Μικροσκοπικοί Πύργοι

en: Up and Down
el: Πάνω και Κάτω

en: Walking Leaves
el: Φύλλα με Πόδια

en: Welcome to the Forest
el: Καλως ήρθες στο Δάσος

en: Iceberg Fortress
el: Παγόβουνο Φρούριο

en: NOLOK
el: ΝΟΛΟΚ

en: Room of Stars
el: Αίθουσα των Αστεριών

en: Detour
el: Παράκαμψη

en: Dark Forest Keep - The Evil Chamber
el: Συντήρηση Σκοτεινού Δάσους - Ο Κακός Θάλαμος

en: Dark Forest Keep - The Eyes Of Nolok
el: Συντήρηση Σκοτεινού Δάσους - Τα Μάτια του Νόλοκ

en: Dark Forest Keep - The Black Tower
el: Συντήρηση Σκοτεινού Δάσους - Ο Μαύρος Πύργος

en: Forest Level 1
el: Επίπεδο Δάσους 1

en: A Ghostly World
el: Ένας Κόσμος Φαντασμάτων

en: key 1 water - to be placed behind waterfall
el: πλήκτρο 1 νερό - τοποθέτηση πίσω από τον καταρράκτη

en: key 2 earth - to be placed underground
el: πλήκτρο 2 γη - τοποθέτηση υπόγεια

en: key 3 wood - to be placed in a big tree
el: πλήκτρο 3 - τοποθέτηση σε ένα μεγάλο δέντρο

en: key 4 fire - to be placed in a small castle
el: πλήκτρο 4 - τοποθέτηση σε ένα μικρό κάστρο

en: key 5 air - to be placed in clouds
el: πλήκτρο 5 αέρας - τοποθέτηση σε σύννεφα

en: Green Hills
el: Πράσινοι Λόφοι

en: No Name
el: Χωρίς Όνομα

en: Light and Magic
el: Φως και Μαγεία

en: Owls' Revenge
el: Η Εκδίκηση των Κουκουβάγιων

en: Roots, Woody Roots
el: Ρίζες, Ξυλώδεις Ρίζες

en: -Hint:
    #If there seems to be
    #no way to reach a door,
    #remember that you might
    #be supposed to come out
    #of that door...
el: -Στοιχείο:
    #Αν φαίνεται ότι δεν
    #υπάρχει δρόμος για να φτάσεις
    #μια πόρτα, θυμήσου ότι μπορεί
    #να υποτίθεται ότι θα βγεις από
    #αυτή την πόρτα...

en: ---Insert Cutscene Here---
el: ---Εισαγωγή κομένης σκηνής εδώ---

en: Shocking
el: Συγκλονιστικό

en: Under Construction
el: Υπό Κατασκευή

en: A Village in the Forest
el: Ένα Χωριό στο Δάσος

en: Forest World
el: Κόσμος του Δάσους
