SuperTux - en to eo translation catalogue (40 entries)

en: Ancient Ruins
eo: Antikvaj Ruinoj

en: You found a secret area!
eo: Vi trovis sekretejon!

en: Beside the Bushes
eo: Apud la Abustoj

en: Bouncy Coils
eo: Resaltemaj Bobenoj

en: Bye Bye Forest
eo: Ĝis Revido, Arbaro

en: Crumbling Path
eo: Disfalema Vojo

en: Darkness Awaits
eo: Mallumo Atendas

en: Find the Bigger Fish!
eo: Trovu La Pli Granda Fiŝo!

en: -A big fish... for you.
eo: -Granda fiŝo... por vi.

en: A New Location
eo: Nova Loko

en: What is Happening?
eo: Kio Okazas?

en: Ghostly Misery
eo: Fantoma Mizero

en: Ghosttree's Challenges
eo: Defioj de Fantomarbo

en: Ghouls' Lair
eo: Nesto de Ĥuloj

en: #Lanterns are used to make magic blocks solid, so you're able to walk atop of them.
eo: #Lanternoj firmiĝas sorĉblokojn, do vi povas marŝi sur ili.

en: Going Underground
eo: Iras Subtere

en: I Spy With My Little Eye
eo: Mi Ekvidas Per Mia Malgranda Okulo

en: -Ispy
    #Ispys will activate things like platforms whenever Tux is in their sight.
eo: -Ispy
    #Ispy aktivigos objektojn kiel bazojn dum Tux estas en sia vido.

en: Hint: Use snails to break blocks!
eo: Konsileto: Uzu limakoj por rompi blokojn!

en: Like a leaf in the Wind
eo: Kiel folio en la Vento

en: Lost Village
eo: Perdita Vilaĝo

en: #Don't forget to hit the switch!
eo: #Ne forgesu premi la ŝaltilon!

en: A Mouldy Grotto
eo: Mucida Groto

en: The Owls again...
eo: La Strigoj denove...

en: Owls' Skydive Commando
eo: Strigo Ĉielplonĝo Kommando

en: Penguins don't grow on Trees
eo: Pingvenoj ne kreskas sur Arboj

en: Shocking
eo: Ŝokanta

en: The Forest Is Rotting
eo: La Arbaro Putriĝas

en: Through the Dark
eo: Tra la Mallumo

en: -Earth Flower
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #The earth flower gives Tux the ability to turn into stone by pressing the ACTION Key and the DOWN Key at the same time.
    #This does not work while jumping or falling!
eo: -Terfloro
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #La terfloro ebligas Tux fariĝi ŝtonon premante la AGO klavon kaj la SUBEN klavon samtempe.
    #Ĉi tiu ne funkcias dum saltado aŭ falado!

en: Tower Cutscene
eo: Filmeto de Turo

en: Tower Of Ghosts
eo: Turo de Fantomoj

en: Tux the Builder
eo: Tux la Konstruisto

en: -Portable Objects:
    !images/objects/rock/rock.png
    #Tux can pick up certain objects and carry them around.
    #Press the ACTION key to grab an object and hold it pressed as long as you want to carry the object. Release the ACTION key to drop the object.
eo: -Porteblaj Objektoj:
    !images/objects/rock/rock.png
    #Tux povas preni iuj objektoj kaj porti ilin.
    #Premu la AGO klavo por ekkapti objekto kaj daŭru tiel longe kiel vi volas porti la objekton. Malpremi la AGO klavo por demeti la objekton.

en: Tux' Own Horror Show
eo: Propra Teruro Teatraĵo de Tux

en: Walking Leaves
eo: Marŝantaj Folioj

en: Welcome to the Forest
eo: Bonvenon al la Arbaro

en: -Doors
    !images/objects/door/door-0.png
    #Tux can go through a door by pressing the UP key.
eo: -Pordoj
    !images/objects/door/door-0.png
    #Tux povas trairi pordon per premi la SUPREN klavo.

en: Wooden Roots
eo: Lignaj Radikoj

en: To be continued...
eo: Daŭrigota...
