SuperTux - en to tt translation catalogue (50 entries)

en: Bouncy Coils
tt: Сикерүче тәңкәләр

en: Entrance to the Castle
tt: Кальгага керү

en: Countercurrent
tt: Агымга каршы

en: Crumbling Path
tt: Тарала торган юл

en: Duct Ape
tt: Ермак Маймыллары

en: Find the Bigger Fish!
tt: Иң зур Балыкны тап!

en: Going Underground
tt: Җир астына төшү

en: Kneep-deep in the depth
tt: Тез тиңентен

en: Little Venice
tt: Кечкенә Венеция

en: A Mouldy Grotto
tt: Мүкләнгән мәгарә

en: Penguins don't grow on Trees
tt: Пингвиннар агачларда үсми

en: Down The Rabbit Hole
tt: Аска, Куян оясына

en: -Oh no!
    #The path is blocked! It
    #seems that the only way
    #leads through that dark
    #hole in the ground...
tt: -Ах, юк!
    #Юл бикләнгән! Бердән-бер
    #юл бу караңгы
    #тишек аркылы үтә
    #булса кирәк...

en: -Are you lost?
tt: -Адаштыңмы?

en: The Silent Walls
tt: Тын диварлар

en: Three sheets to the wind
tt: Җилдә өч яфрак

en: Treasure in the skies
tt: Күктәге хәзинә

en: Tree Fortress
tt: Урман кальгасы

en: Tux the Builder
tt: Тукс-төзүче

en: -Portable Rocks:
    
    !images/help/rockhowto1.png
    !images/help/rockhowto2.png
    !images/help/rockhowto3.png
tt: -Күчерелмәле кыялар:
    
    !images/help/rockhowto1.png
    !images/help/rockhowto2.png
    !images/help/rockhowto3.png

en: Two Tiny Towers
tt: Ике кечкенә Манара

en: Up and Down
tt: Өскә һәм аска

en: Walking Leaves
tt: Йөрүче яфраклар

en: Welcome to the Forest
tt: Урманга рәхим итегез

en: Iceberg Fortress
tt: Айсбергтагы кальга

en: NOLOK
tt: НОЛОК

en: Room of Stars
tt: Йолдызлар Бүлмәсе

en: Dan Morial
tt: Дан Мориал

en: Detour
tt: Әйләнеч юл

en: Dark Forest Keep - The Evil Chamber
tt: Караңгы Чытырман - Явызлык бүлмәсе

en: Dark Forest Keep - The Eyes Of Nolok
tt: Караңгы Чытырман - Нолок күзләре

en: Dark Forest Keep - The Black Tower
tt: Караңгы Чытырман - Кара Манара

en: Forest Level 1
tt: Урман дәрәҗәсе 1

en: A Ghostly World
tt: Өрәкләр дөньясы

en: key 1 water - to be placed behind waterfall
tt: ачкыч 1 су - шарлама артында урнашу өчен

en: key 2 earth - to be placed underground
tt: ачкыч 2 туфрак - җир астында урнашу өчен

en: key 3 wood - to be placed in a big tree
tt: ачкыч 3 агач - зур агачта урнашу өчен

en: key 4 fire - to be placed in a small castle
tt: ачкыч 4 ут - кечкенә кальгада урнашу өчен

en: key 5 air - to be placed in clouds
tt: ачкыч 5 һава - болытларда урнашу өчен

en: Green Hills
tt: Яшел калкулыклар

en: No Name
tt: Исемсез

en: Light and Magic
tt: Яктылык һәм Тылсым

en: Owls' Revenge
tt: Ябалаклар үче

en: Roots, Woody Roots
tt: Тамырлар, Агач тамырлары

en: -Hint:
    #If there seems to be
    #no way to reach a door,
    #remember that you might
    #be supposed to come out
    #of that door...
tt: -Киңәш:
    #Әгәр дә алда ишеккә
    #алып баручы юл юк икән,
    #исегездә тотыгыз, сезгә
    #бу ишектән чыгарга кирәк
    #булуы мөмкин...

en: ---Insert Cutscene Here---
tt: ---Сурәтне Монда Куярга---

en: Shocking
tt: Яшеннәр

en: Under Construction
tt: Ясалу вакытында

en: A Village in the Forest
tt: Урмандагы Авыл

en: Forest World
tt: Урман дөньясы
