SuperTux - en to bg translation catalogue (833 entries)

en: You found a secret area!
bg: Ти откри тайно място!

en: Name
bg: Име

en: Fade tilemap
bg: Избледняваща плочна карта

en: Message
bg: Съобщение

en: Script
bg: Скрипт

en: Button
bg: Бутон

en: Oneshot
bg: Еднократно

en: Sequence Trigger
bg: Изпълнение на последователност

en: Sector
bg: Сектор

en: Spawn point
bg: Точка на раждане

en: Sprite
bg: Изображение

en: Turn on script
bg: Скрипт при включване

en: Turn off script
bg: Скрипт при изключване

en: Script Trigger
bg: Изпълнение на скрипт

en: Sequence
bg: Последователност

en: end sequence
bg: край на последователността

en: stop Tux
bg: спиране на Тъкс

en: fireworks
bg: фойерверки

en: New worldmap spawnpoint
bg: Нова точка за прераждане на световната карта

en: Worldmap fade tilemap
bg: Избледняваща плочна карта за световната карта

en: Fade
bg: Преливане

en: Fade in
bg: Избледняване

en: Fade out
bg: Появяване

en: Climbable
bg: Катеруемо

en: Door
bg: Врата

en: Switch
bg: Ключ

en: Secret Area
bg: Тайно място

en: Thunderstorm
bg: Гръмотевична буря

en: Intensity
bg: Сила

en: Custom Particles
bg: Персонализирани частици

en: Facing Down
bg: Поглед надолу

en: Direction
bg: Посока

en: Particle zone
bg: Зона с частици

en: Path
bg: Път

en: Z-pos
bg: Позиция по Z

en: Solid
bg: Плътен обект

en: Action
bg: Действие

en: Weak Tile
bg: Слабо блокче

en: Facing Left
bg: Обърнато наляво

en: Gradient
bg: Преливка

en: Tilemap
bg: Плочна карта

en: Circular Platform
bg: Кръгла платформа

en: Breakable
bg: Може да се чупи

en: Portable
bg: Подвижен

en: Angle
bg: Ъгъл

en: Color
bg: Цвят

en: Speed
bg: Скорост

en: Clockwise
bg: По часовниковата стрелка

en: Counter-clockwise
bg: Обратно на часовниковата стрелка

en: Stopped
bg: Спряно

en: Layer
bg: Слой

en: Physics enabled
bg: Включена физика

en: Visible
bg: Видим

en: Hit script
bg: Скрипт за удряне

en: File
bg: Файл

en: Count
bg: Брой удари

en: Content
bg: Съдържание

en: Coin
bg: Монета

en: Growth (fire flower)
bg: Растеж (огнено цвете)

en: Growth (ice flower)
bg: Растеж (ледено цвете)

en: Growth (air flower)
bg: Растеж (въздушно цвете)

en: Growth (earth flower)
bg: Растеж (земно цвете)

en: Star
bg: Звезда

en: Tux doll
bg: Кукла Тъкс

en: Custom
bg: Персонализирано

en: Light
bg: Светлина

en: Light (On)
bg: Светлина (ВКЛ)

en: Trampoline
bg: Трамплин

en: Coin rain
bg: Дъжд от монети

en: Coin explosion
bg: Експлозия от монети

en: Custom Content
bg: Персонализирано съдържание

en: Pneumatic Platform
bg: Пневматична платформа

en: Following path
bg: Следва път

en: Path Mode
bg: Режим на движение

en: Adapt Speed
bg: Напасване на скоростта

en: Starting Node
bg: Начален възел

en: Collect script
bg: Скрипт за вземане

en: Ghost Particles
bg: Призрачни частици

en: Mode
bg: Режим

en: normal
bg: нормален

en: manual
bg: ръчен

en: autoscroll
bg: авт. превъртане

en: Finish Script
bg: Скрипт при завършване

en: X-offset
bg: Отместване по X

en: Controllable
bg: Управляем

en: Anchor
bg: Котва

en: Left
bg: Наляво

en: Center
bg: Центриране

en: Right
bg: Надясно

en: Text Alignment
bg: Подравняване на текста

en: Spawnpoint
bg: Точка на раждане

en: Counter
bg: Брояч

en: Candle
bg: Свещ

en: Enabled
bg: Включено

en: Invisible Block
bg: Невидимо блокче

en: Snow Particles
bg: Показване на частици

en: Powerup
bg: Подсилка

en: Falling Platform
bg: Падаща платформа

en: Time Limit
bg: Ограничение на времето

en: Sound
bg: Звук

en: Distance factor
bg: Множ. на заглъхване извън радиуса

en: Distance bias
bg: Радиус за 100% сила на звука

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Torch
bg: Факла

en: Icecrusher
bg: Ледоразбивач

en: Background
bg: Фон

en: Checkpoint
bg: Контролна точка

en: Ambient Light
bg: Околна светлина

en: Lantern
bg: Фенер

en: Wind
bg: Вятър

en: Platforms
bg: Платформи

en: Radius
bg: Радиус

en: Momentum change rate
bg: Скорост на промяна на импулса

en: Rain Particles
bg: Частици дъжд

en: Platform
bg: Платформа

en: Rock
bg: Камък

en: Music
bg: Музика

en: Rusty Trampoline
bg: Ръждив трамплин

en: Particle system
bg: Система от частици

en: Burning
bg: Горяща

en: Flicker
bg: Мъждукаща

en: Text array
bg: Текстов масив

en: Info Block
bg: Информационно блокче

en: Disable gravity
bg: Изключване на гравитацията

en: Ambient Sound
bg: Околен звук

en: Time
bg: Време

en: Hurting Platform
bg: Нараняваща платформа

en: Sideways
bg: Настрани

en: Fill
bg: Запълване

en: Alignment
bg: Подравняване

en: none
bg: без

en: left
bg: наляво

en: right
bg: надясно

en: top
bg: горе

en: bottom
bg: долу

en: Scroll offset x
bg: Отместване за превъртането по X

en: Scroll offset y
bg: Отместване за превъртането по Y

en: Scroll speed x
bg: Скорост на превъртане по X

en: Scroll speed y
bg: Скорост на превъртане по Y

en: Parallax Speed x
bg: Скорост на превъртане по X

en: Parallax Speed y
bg: Скорост на превъртане по Y

en: Top image
bg: Горно изображение

en: Image
bg: Изображение

en: Bottom image
bg: Долно изображение

en: Colour
bg: Цвят

en: Draw target
bg: Изчертаване на целта

en: Normal
bg: Нормално

en: Lightmap
bg: Светлина

en: Fading Speed
bg: Скорост на избледняване

en: Glowing Strength
bg: Сила на светене

en: Speed X
bg: Скорост по X

en: Speed Y
bg: Скорост по Y

en: Acceleration
bg: Ускорение

en: Blowing
bg: Духане

en: Affects Badguys
bg: Действа на лошите

en: Affects Objects
bg: Действа на обектите

en: Affects Player
bg: Действа на играча

en: Fancy Particles
bg: Частици във въздуха

en: Bicycle Platform
bg: Въртяща се платформа

en: Running
bg: Работещо

en: On-grab script
bg: Скрипт при хващане

en: On-ungrab script
bg: Скрипт при пускане

en: Interactive particle system
bg: Интерактивна система от частици

en: Interval
bg: Интервал

en: Strike Script
bg: Скрипт при удар

en: Cloud Particles
bg: Облачни частици

en: Texture
bg: Текстура

en: Amount
bg: Количество

en: Delay
bg: Забавяне

en: Lifetime
bg: Продължителност на живота

en: Lifetime variation
bg: Вариация в продължителността на живота

en: Birth mode
bg: Режим на създаване

en: None
bg: Няма

en: Shrink
bg: Свиване

en: Birth time
bg: Време на създаване

en: Birth time variation
bg: Вариация във времето на създаване

en: Death mode
bg: Режим на унищожаване

en: Death time
bg: Време на унищожаване

en: Death time variation
bg: Вариация във времето на унищожаване

en: Speed X (variation)
bg: Скорост по X (вариация)

en: Speed Y (variation)
bg: Скорост по Y (вариация)

en: Acceleration X
bg: Ускорение по X

en: Acceleration Y
bg: Ускорение по Y

en: Friction X
bg: Триене по X

en: Friction Y
bg: Триене по Y

en: Rotation
bg: Въртене

en: Rotation (variation)
bg: Въртене (вариация)

en: Rotation speed
bg: Скорост на въртене

en: Rotation speed (variation)
bg: Скорост на въртене (вариация)

en: Rotation acceleration
bg: Ускорение на въртенето

en: Rotation friction
bg: Триене при въртене

en: Rotation mode
bg: Режим на въртене

en: Fixed
bg: Без въртене

en: Facing
bg: По посока на движението

en: Wiggling
bg: Клатушкане

en: Collision mode
bg: Режим на колизиите

en: None (pass through)
bg: Без (преминаване през всичко)

en: Stick
bg: Прилепване

en: Stick Forever
bg: Прилепване завинаги

en: Bounce (heavy)
bg: Отскачане (силно)

en: Bounce (light)
bg: Отскачане (леко)

en: Kill particle
bg: Унищожаване на частицата

en: Fade out particle
bg: Избледняване на частицата

en: Delete if off-screen
bg: Изтриване при излизане извън екрана

en: Never
bg: Никога

en: Only on exit
bg: Само при изход

en: Always
bg: Винаги

en: Cover screen
bg: Покриване на екрана

en: Ispy
bg: Шпионин

en: Skull Tile
bg: Блокче с череп

en: Particle Name
bg: Име на частицата

en: Zone Type
bg: Вид на зоната

en: Spawn
bg: Създаване

en: Life zone
bg: Зона на живот

en: Life zone (clear)
bg: Зона на живот (с изчистване)

en: Kill particles
bg: Унищожаване на частиците

en: Clear particles
bg: Изчистване на частиците

en: Linked
bg: Свързано

en: Decal
bg: Табела

en: Resize offset x
bg: Отместване за преоразмеряването по X

en: Resize offset y
bg: Отместване за преоразмеряването по Y

en: Width
bg: Ширина

en: Height
bg: Височина

en: Alpha
bg: Плътност

en: Speed x
bg: Скорост по x

en: Speed y
bg: Скорост по y

en: Tint
bg: Нюанс

en: Tiles
bg: Плочки

en: Left Colour
bg: Ляв цвят

en: Right Colour
bg: Десен цвят

en: Top Colour
bg: Горен цвят

en: Bottom Colour
bg: Долен цвят

en: Vertical
bg: Вертикална

en: Horizontal
bg: Хоризонтална

en: Vertical (whole sector)
bg: Вертикална (за целия сектор)

en: Horizontal (whole sector)
bg: Хоризонтална (за целия сектор)

en: Blend mode
bg: Режим на смесване

en: Blend
bg: Смесване

en: Additive
bg: Добавяне

en: Modulate
bg: Модулиране

en: Bumper
bg: Отблъскваща пружина

en: Unstable Tile
bg: Нестабилна плочка

en: Brick
bg: Тухла

en: Invisible Wall
bg: Невидима стена

en: Spotlight
bg: Прожектор

en: Scripted Object
bg: Скриптиран обект

en: Custom Particles from file
bg: Персонализирани частици от файл

en: Heavy Coin
bg: Тежка монета

en: Bonus Block
bg: Блокче с бонус

en: Magic Tile
bg: Вълшебно блокче

en: Camera
bg: Камера

en: Text Scroller
bg: Превъртащ се текст

en: List of enemies
bg: Списък от врагове

en: Select enemy
bg: Избиране на враг

en: Add
bg: Добавяне

en: OK
bg: Добре

en: Do you want to delete this badguy from the list?
bg: Искате ли да изтриете този лош от списъка?

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Mix the colour
bg: Смесване на цвета

en: Cancel
bg: Отказ

en: Edit script
bg: Редактиране на скрипта

en: Clone
bg: Клониране

en: An error occured and the game could
    not clone the path. Please contact
    the developers for support.
bg: Възникна грешка и играта не успя
    да клонира пътя. Моля, свържете се
    с разработчиците за поддръжка.

en: Bind
bg: Свързване

en: Back
bg: Назад

en: Toad
bg: Жаба

en: Walking Tree
bg: Ходещо дърво

en: Plant
bg: Растение

en: Crystallo
bg: Кристало

en: Totem
bg: Тотем

en: Stalactite
bg: Сталактит

en: Haywire
bg: Сбъркана бомба

en: Dispenser
bg: Изпускател

en: Short Fuse
bg: Къс фитил

en: Zeekling
bg: Зиклинг

en: Iceblock
bg: Ледено блокче

en: Walk Radius
bg: Радиус на обхождане

en: Awakening Radius
bg: Радиус на пробуждане

en: Jumpy
bg: Скокльо

en: Captain Snowball
bg: Капитан Снежна топка

en: Ghost Tree
bg: Призрачно дърво

en: Track range
bg: Обхват на движение

en: Vanish range
bg: Обхват на изчезване

en: Fly speed
bg: Скорост на летене

en: Kugelblitz
bg: Кугелблиц

en: Mole's rock
bg: Къртичи камък

en: Death script
bg: Скрипт за умиране

en: Sleeping Spiky
bg: Спящ бодливец

en: Yeti's Stalactite
bg: Сталактит на йети

en: Walking Flame
bg: Ходещ пламък

en: Sleeping Flame
bg: Спящ пламък

en: Dormant Flame
bg: Заспал пламък

en: Owl
bg: Сова

en: Igel
bg: Таралеж

en: Initial delay
bg: Начално забавяне

en: Fire delay
bg: Забавяне на пламъка

en: Ammo
bg: Муниции

en: Snowball
bg: Снежна топка

en: Smartblock
bg: Умно блокче

en: Fixed position
bg: Фиксирана позиция

en: Lives
bg: Животи

en: Gold Bomb
bg: Златна бомба

en: Flying Snowball
bg: Летяща снежна топка

en: Skullyhop
bg: Подскачащ череп

en: Snowshot
bg: Снежен снаряд

en: Leafshot
bg: Листен снаряд

en: Flame
bg: Пламък

en: Sleeping Crystallo
bg: Спящ кристало

en: Spring Leaf
bg: Пролетен лист

en: Will o' Wisp
bg: Светлинка

en: Badguy
bg: Лош

en: Ghost Flame
bg: Призрачен пламък

en: Roof Crystallo
bg: Покривен кристало

en: Spiky
bg: Бодливец

en: Autumn Leaf
bg: Есенен лист

en: Carry
bg: Носене

en: Dart Trap
bg: Капан със стрелички

en: Skydive
bg: Небесно гмуркане

en: Yeti
bg: Йети

en: Mole
bg: Къртица

en: Bomb
bg: Бомба

en: Walking Candle
bg: Ходеща свещ

en: Angry Stone
bg: Ядосан камък

en: Spider
bg: Паяк

en: Ghoul
bg: Таласъм

en: Snowman
bg: Снежен човек

en: Walking Stump
bg: Ходещ пън

en: Fish
bg: Риба

en: Interval (seconds)
bg: Интервал (секунди)

en: Random
bg: Случаен

en: Enemies
bg: Врагове

en: Limit dispensed badguys
bg: Ограничаване на броя пуснати лоши

en: Obey Gravity
bg: Зачитане на гравитацията

en: Max concurrent badguys
bg: Макс. брой едновременно присъстващи лоши

en: Type
bg: Тип

en: dropper
bg: изпускател

en: rocket launcher
bg: ракетомет

en: cannon
bg: оръдие

en: invisible
bg: невидим

en: Snail
bg: Охлюв

en: Smartball
bg: Умна топка

en: Bouncing Snowball
bg: Поскачаща снежна топка

en: Ice Flame
bg: Леден пламък

en: Dart
bg: Стреличка

en: Max coins collected:
bg: Най-много събрани монети:

en: Max fragging:
bg: Най-много убийства:

en: Max secrets found:
bg: Най-много открити тайни:

en: Best time completed:
bg: Най-добро време:

en: Level target time:
bg: Целево време за нивото:

en: Best Level Statistics
bg: Най-добри постижения за нивото

en: You
bg: Ти

en: Best
bg: Най-добро

en: Coins
bg: Монети

en: Badguys
bg: Лоши

en: Secrets
bg: Тайни

en: Unknown object
bg: Неизвестен обект

en: Press escape to skip
bg: Натисни ESC за пропускане

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
bg: Употреба: %s [ОПЦИИ] [ФАЙЛ НА НИВОТО]

en: General Options:
bg: Общи опции:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
bg:   -h, --help                   Показва това помощно съобщение

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
bg:   -v, --version                Показва версията на Супер Тъкс

en:   --verbose                    Print verbose messages
bg:   --verbose                    Извежда повече съобщения за работата

en:   --debug                      Print extra verbose messages
bg:   --debug                      Извежда още повече съобщения за работата

en:   --print-datadir              Print SuperTux's primary data directory.
bg:   --print-datadir              Показване на основната папка с данни на Супер Тъкс.

en:   --acknowledgements           Print the licenses of libraries used by SuperTux.
bg:   --acknowledgements           Показване на лицензите на библиотеките, използвани от Супер Тъкс.

en: Video Options:
bg: Видео настройки:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
bg:   -f, --fullscreen             Пускане на цял екран

en:   -w, --window                 Run in window mode
bg:   -w, --window                 Пускане в прозорец

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
bg:   -g, --geometry ШИРИНАxВИСОЧИНА  Пускане на Супер Тъкс в посочената разделителна способност

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
bg:   -a, --aspect ШИРИНА:ВИСОЧИНА    Пускане на Супер Тъкс с посоченото съотношение на страните

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
bg:   -d, --default                Връща стандартните настройките на видеото

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
bg:   --renderer ИЗЧЕРТАВАНЕ          Използване на sdl, opengl или auto за изчертаване

en: Audio Options:
bg: Звукови настройки:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
bg:   --disable-sound              Изключване на звуковите ефекти

en:   --disable-music              Disable music
bg:   --disable-music              Изключване на музиката

en: Game Options:
bg: Игрални настройки:

en:   --edit-level                 Open given level in editor
bg:   --edit-level                 Отваряне на посоченото ниво в редактора

en:   --resave                     Loads given level and saves it
bg:   --resave                     Зарежда даденото ниво и го запазва

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
bg:   --show-fps                   Показване на брояч за кадрите в секунда в нивата

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
bg:   --no-show-fps                Да не се показва брояч за кадрите в секунда в нивата

en:   --show-pos                   Display player's current position
bg:   --show-pos                   Показване на текущата позиция на играча

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
bg:   --no-show-pos                да не се показва текущата позиция на играча

en:   --developer                  Switch on developer feature
bg:   --developer                  Включване на функциите за разработчици

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
bg:   -s, --debug-scripts          Включване на средствата за отстраняване на грешки в скриптовете.

en:   --spawn-pos X,Y              Where in the level to spawn Tux. Only used if level is specified.
bg:   --spawn-pos X,Y              Къде в нивото да се появява Тъкс. Използва се, само ако е посочено и нивото.

en:   --sector SECTOR              Spawn Tux in SECTOR
bg:   --sector СЕКТОР              Тъкс ще се роди в СЕКТОР

en:   --spawnpoint SPAWNPOINT      Spawn Tux at SPAWNPOINT
bg:   --spawnpoint ТОЧКА_НА_ПРЕРАЖДАНЕ      Тъкс ще се роди в ТОЧКА_НА_ПРЕРАЖДАНЕ

en: Demo Recording Options:
bg: Настройки за запис:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
bg:   --record-demo ФАЙЛ НИВО     Запис във ФАЙЛ

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
bg:   --play-demo ФАЙЛ НИВО       Изпълнение на запис

en: Directory Options:
bg: Настройки на папките:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
bg:   --datadir ПАПКА                Задаване на папката с файловете с данни на играта

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
bg:   --userdir ПАПКА                Задаване на папката за потребителските данни (запазени игри и т.н.)

en: Add-On Options:
bg: Настройки за добавките:

en:   --repository-url URL         Set the URL to the Add-On repository
bg:   --repository-url URL         Задаване на адреса към хранилището с добавките

en: Environment variables:
bg: Променливи на средата:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
bg:   SUPERTUX2_USER_DIR           Папка за потребителски данни (запазени игри и т.н.)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
bg:   SUPERTUX2_DATA_DIR            Папка с файловете с данни на играта

en: Copyright
bg: Авторско право

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
bg: Тази игра не дава НИКАКВИ ГАРАНЦИИ. Това е свободен софтуер и Вие можете да го
    разпространявате, спазвайки определени условия. Прегледайте файла с лиценза за подробности.

en: Integrations
bg: Интеграции

en: Do not share level names when editing
bg: Имената на нивата да не се споделят по време на редактиране

en: Enable Discord integration
bg: Включване на интеграцията на Discord

en: Discord (disabled; not compiled)
bg: Discord (изключено, не е компилирано)

en: Contrib Levels
bg: Дарени нива

en: Debug
bg: Дебъгване

en: Game Speed
bg: Скорост на играта

en: Adjust Game Speed
bg: Промяна на скоростта на играта

en: Show Collision Rects
bg: Показване на правоъгълниците за сблъсък

en: Show Worldmap Path
bg: Показване на пътя на световната карта

en: Show Controller
bg: Показване на контролера

en: Show Framerate
bg: Показване на скоростта на кадрите

en: Draw Redundant Frames
bg: Изчертаване на излишните кадри

en: Show Player Position
bg: Показване на местоположението на играча

en: Use Bitmap Fonts
bg: Използване на растерни шрифтове

en: Dump Texture Cache
bg: Извличане на кеша на текстурите

en: Save particle as
bg: Запазване на частиците като

en: File name
bg: Име на файла

en: Save
bg: Запазване

en: Choose Sector
bg: Избиране на сектор

en: Sector Settings
bg: Настройки на сектора

en: Create Sector
bg: Създаване на сектор

en: Delete Sector
bg: Изтриване на сектора

en: Each level must have at least one sector.
bg: Всяко ниво трябва да има поне един сектор.

en: Do you really want to delete this sector?
bg: Наистина ли искаш да изтриеш този сектор?

en: Delete sector
bg: Изтриване на сектора

en: Objects
bg: Обекти

en: Empty World
bg: Празен свят

en: Create Level
bg: Създаване на ниво

en: Edit Worldmap
bg: Редактиране на световната карта

en: Create Worldmap
bg: Създаване на световна карта

en: Delete level
bg: Изтриване на нивото

en: World Settings
bg: Настройки на света

en: Share this worldmap under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in worldmap properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
bg: Сподели тази световна карта, задавайки ѝ международен лиценз CC-BY-SA 4.0 (препоръчително).
    Той позволява промяната и разпространението от трети страни.
    Ако този лиценз не те устройва, може да го промениш в свойствата на световната карта.
    ВНИМАНИЕ: Създателите на Супер Тъкс не носят отговорност за твоя избор на лиценз.

en: Share this level under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in level properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
bg: Сподели това ниво, задавайки му международен лиценз CC-BY-SA 4.0 (препоръчително).
    Той позволява промяната и разпространението от трети страни.
    Ако този лиценз не те устройва, може да го промениш в свойствата на нивото.
    ВНИМАНИЕ: Създателите на Супер Тъкс не носят отговорност за твоя избор на лиценз.

en: An auto-save recovery file was found. Would you like to restore the recovery
    file and resume where you were before the editor crashed?
bg: Беше открит автоматично запазен файл за възстановяване. Искаш ли
    да го използваш и да продължиш от там, докъдето беше преди
    срива на редактора?

en: This will delete the auto-save file. Are you sure?
bg: Това ще изтрие автоматично запазения файл. Наистина ли искаш това?

en: Cheats
bg: Измами

en: Bonus: Grow
bg: Бонус: Растеж

en: Bonus: Fire
bg: Бонус: Огън

en: Bonus: Ice
bg: Бонус: Лед

en: Bonus: Air
bg: Бонус: Въздух

en: Bonus: Earth
bg: Бонус: Земя

en: Bonus: None
bg: Бонус: Няма

en: Leave Ghost Mode
bg: Изключване на призрачния режим

en: Activate Ghost Mode
bg: Включване на призрачния режим

en: Finish Level
bg: Завършване на ниво

en: Reset Level
bg: Нулиране на нивото

en: Finish Worldmap
bg: Завършване на световната карта

en: Reset Worldmap
bg: Нулиране на световната карта

en: Go to level
bg: Към ниво

en: Go to main spawnpoint
bg: Към основната точка на прераждане

en: Select level
bg: Избиране на ниво

en: Save Level as
bg: Запазване на нивото като

en: Save Copy
bg: Запазване на копие

en: Choose World
bg: Избиране на свят

en: %d level | %d levels
bg[0]: %d ниво
bg[1]: %d нива

en: Create World
bg: Създаване на свят

en: Options
bg: Настройки

en: auto
bg: авт.

en: Desktop
bg: Работен плот

en: on
bg: ВКЛ

en: off
bg: ИЗКЛ

en: adaptive
bg: адаптивна

en: Select Language
bg: Избор на език

en: Select a different language to display text in
bg: Избери друг език за текстовете

en: Language Packs
bg: Езикови пакети

en: Language packs contain up-to-date translations
bg: Езиковите пакети съдържат актуални преводи

en: Select Profile
bg: Избиране на профил

en: Select a profile to play with
bg: Избери профил за игра

en: Window Resizable
bg: Прозорецът може да се преоразмерява

en: Allow window resizing, might require a restart to take effect
bg: Позволяване на преоразмеряването на прозореца. Това може да изисква рестартиране, за да влезе в сила.

en: Window Resolution
bg: Резолюция на прозореца

en: Resize the window to the given size
bg: Задаване на конкретен размер на прозореца

en: Fullscreen
bg: На цял екран

en: Fill the entire screen
bg: Играта запълва целия екран

en: Fullscreen Resolution
bg: Резолюция за цял екран

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
bg: Задава резолюцията, която се използва в режим на цял екран (трябва да превключиш на цял екран, за да бъде завършена промяната)

en: Fit to browser
bg: Напасване към браузъра

en: Fit the resolution to the size of your browser
bg: Напасване на резолюцията към размера на браузъра

en: Magnification
bg: Увеличение

en: Change the magnification of the game area
bg: Задава увеличението на игралната област

en: VSync
bg: Вертикална синхронизация

en: Set the VSync mode
bg: Задава режима на вертикална синхронизация

en: Aspect Ratio
bg: Съотношение

en: Adjust the aspect ratio
bg: Задава съотношението на страните

en: Disable all sound effects
bg: Включва/изключва всички звукови ефекти

en: Disable all music
bg: Включва/изключва цялата музика

en: Sound Volume
bg: Сила на звуците

en: Adjust sound volume
bg: Настройване на силата на звуците

en: Music Volume
bg: Сила на музиката

en: Adjust music volume
bg: Настройване на силата на музиката

en: Sound (disabled)
bg: Звук (изключен)

en: Music (disabled)
bg: Музика (изключена)

en: Setup Keyboard
bg: Клавиатурна настройка

en: Configure key-action mappings
bg: Настройка на действията с клавиатура

en: Setup Joystick
bg: Настройване на контролер

en: Configure joystick control-action mappings
bg: Настройка на действията с контролер

en: On-screen controls
bg: Екранни бутони за управление

en: Toggle on-screen controls for mobile devices
bg: Превключване на екранните бутони за управление, за мобилни устройства

en: Enable transitions
bg: Включване на преходите

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
bg: Включване на екранните преходи и гладките анимации в менютата

en: Developer Mode
bg: Режим за разработчици

en: Christmas Mode
bg: Коледен режим

en: Confirmation Dialog
bg: Прозорец за потвърждение

en: Confirm aborting level
bg: Потвърждаване на напускането на нивото

en: Pause on focus loss
bg: Спиране на пауза при загуба на фокус

en: Automatically pause the game when the window loses focus
bg: Автоматично спиране на играта на пауза, когато прозорецът не е на фокус

en: Use custom mouse cursor
bg: Персонализиран курсор

en: Whether the game renders its own cursor or uses the system's cursor
bg: Дали играта да изчертава свой собствен курсор, или да използва системния

en: Integrations and presence
bg: Интеграции и присъствие

en: Manage whether SuperTux should display the levels you play on your social media profiles (Discord)
bg: Управление на това дали Супер Тъкс да показва нивата, които играеш, в профилите ти в социалните мрежи (Discord)

en: The game couldn't detect your browser resolution.
    This most likely happens because it is not embedded
    in the SuperTux custom HTML template.
bg: Играта не успя да засече резолюцията на браузъра.
    Причината за това вероятно е, че той не е вграден
    в персонализирания шаблон за HTML на Супер Тъкс.

en: Start Game
bg: Начало

en: Add-ons
bg: Добавки

en: Manage Assets
bg: Управление на ресурсите

en: Level Editor
bg: Редактор на нива

en: Credits
bg: Заслуги

en: Donate
bg: Дарение

en: Quit
bg: Изход

en: Initialization script
bg: Скрипт за инициализация

en: Gravity
bg: Гравитация

en: Resize offset X
bg: Отместване за преоразмеряването по X

en: Resize offset Y
bg: Отместване за преоразмеряването по Y

en: Resize
bg: Преоразмеряване

en: [Profile %s]
bg: [Профил %s]

en: Profile %s
bg: Профил %s

en: Reset profile
bg: Нулиране на профила

en: Reset all profiles
bg: Нулиране на всички профили

en: Deleting your profile will reset your game progress. Are you sure?
bg: Ако изтриеш профила си, напредъкът ти в играта ще бъде заличен. Наистина ли искаш това?

en: This will reset your game progress on all profiles. Are you sure?
bg: Това ще изтрие напредъка ти във всички профили. Наистина ли искаш това?

en: Description
bg: Описание

en: Worldmap
bg: Световна карта

en: Levelset
bg: Комплект нива

en: World
bg: Свят

en: Add-on
bg: Добавка

en: Unknown
bg: Непознато

en: %s "%s" by "%s"
bg: %s „%s“ от „%s“

en: No Add-ons installed
bg: Няма инсталирани добавки

en: No Add-ons found
bg: Не са открити добавки

en: Install %s *NEW*
bg: Инсталиране на %s *НОВО*

en: Install %s
bg: Инсталиране на %s

en: No new Add-ons found
bg: Не са открити нови добавки

en: Check Online (disabled)
bg: Проверка в Интернет (изключено)

en: Check Online
bg: Проверка в Интернет

en: Downloading Add-On Repository Index
bg: Сваляне на списъка с добавки

en: Downloading %s
bg: Сваляне на %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
bg: Моля, рестартирай Супер Тъкс,
    за да влязат в сила тези промени.

en: New World
bg: Нов свят

en: Please enter a name for this level subset.
bg: Моля, въведете име за това подмножество от нива.

en: Story Mode
bg: Режим история

en: New files location
bg: Местоположение за новите файлове

en: Add Files
bg: Добавяне на файлове

en: Download Files
bg: Сваляне на файлове

en: Load particle file
bg: Зареждане на файл с частици

en: Open
bg: Отваряне

en: Are you sure?
bg: Сигурен ли си?

en: Continue
bg: Продължаване

en: Restart Level
bg: Рестариране на нивото

en: Restart from Checkpoint
bg: Рестартиране от контролна точка

en: Abort Level
bg: Изход от нивото

en: Up
bg: Нагоре

en: Down
bg: Надолу

en: Jump
bg: Скок

en: Peek Left
bg: Поглеждане наляво

en: Peek Right
bg: Поглеждане надясно

en: Peek Up
bg: Поглеждане нагоре

en: Peek Down
bg: Поглеждане надолу

en: Console
bg: Конзола

en: Cheat Menu
bg: Меню с измами

en: Debug Menu
bg: Меню за дебъгване

en: Jump with Up
bg: Скачане с бутона за нагоре

en: Up cursor
bg: Стрелка нагоре

en: Down cursor
bg: Стрелка надолу

en: Left cursor
bg: Стрелка наляво

en: Right cursor
bg: Стрелка надясно

en: Return
bg: Ентер

en: Space
bg: Интервал

en: Right Shift
bg: Десен шифт

en: Left Shift
bg: Ляв шифт

en: Right Control
bg: Десен контрол

en: Left Control
bg: Ляв контрол

en: Right Alt
bg: Десен алт

en: Left Alt
bg: Ляв алт

en: Right Command
bg: Десен команд

en: Left Command
bg: Ляв команд

en: Press Key
bg: Натисни клавиш

en: Language
bg: Език

en: <auto-detect>
bg: <автоматичен>

en: Manual Configuration
bg: Ръчна настройка

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
bg: Извършване на ръчна настройка вместо автоматичната поддръжка на контролер на SDL2.

en: Pause/Menu
bg: Пауза/Меню

en: No Joysticks found
bg: Не са открити контролери

en: Scan for Joysticks
bg: Търсене на контролери

en: Press Button
bg: Натисни бутон

en: Axis
bg: Ос

en: Hat Up
bg: Шапка нагоре

en: Hat Down
bg: Шапка надолу

en: Hat Left
bg: Шапка наляво

en: Hat Right
bg: Шапка надясно

en: Pause
bg: Пауза

en: Leave World
bg: Напускане на света

en: Abort Download
bg: Спиране на свалянето

en: Error:
bg: Грешка:

en: Close
bg: Затваряне

en: Bonus: Fire x 64
bg: Бонус: Огън x 64

en: Bonus: Ice x 64
bg: Бонус: Лед x 64

en: Bonus: Air x 64
bg: Бонус: Въздух x 64

en: Bonus: Earth x 64
bg: Бонус: Земя x 64

en: Bonus: Star
bg: Бонус: Звезда

en: Shrink Tux
bg: Смаляване на Тъкс

en: Kill Tux
bg: Убиване на Тъкс

en: Particle Editor
bg: Редактор на частици

en: Return to Editor
bg: Обратно към редактора

en: New Particle Config
bg: Нова конфигурация за частици

en: Save Particle Config
bg: Запазване на конфигурацията за частици

en: Save Particle Config as...
bg: Запазване на конфигурацията за частици като…

en: Load Another Particle Config
bg: Зареждане на друга конфигурация за частици

en: Open Particle Directory
bg: Отваряне на папката с частиците

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Exit Particle Editor
bg: Изход от редактора на частици

en: Keyboard Shortcuts:
    ---------------------
    Esc = Open Menu
    Ctrl+S = Save
    Ctrl+Shift+S = Save as
    Ctrl+O = Open
    Ctrl+Z = Undo
    Ctrl+Y = Redo
bg: Клавишни комбинации:
    ---------------------
    Esc = Отваряне на менюто
    Ctrl+S = Запазване
    Ctrl+Shift+S = Запазване като
    Ctrl+O = Отваряне
    Ctrl+Z = Отмяна
    Ctrl+Y = Повторение

en: Got it!
bg: Разбрано!

en: Worldmap Settings
bg: Настройки на световната карта

en: Level Settings
bg: Настройки на нивото

en: Author
bg: Автор

en: Contact
bg: За връзка

en: License
bg: Лиценз

en: Level Note
bg: Бележка към нивото

en: Tileset
bg: Плочен набор

en: Target Time
bg: Целево време

en: Please enter a name for this level.
bg: Моля, въведете име за това ниво.

en: Please enter a level author for this level.
bg: Моля, въведете автора на това ниво.

en: Please enter a license for this level.
bg: Моля, въведете лиценз за това ниво.

en: tiny tile (4px)
bg: миниатюрна плочка (4 пиксела)

en: small tile (8px)
bg: малка плочка (8 пиксела)

en: medium tile (16px)
bg: средна плочка (16 пиксела)

en: big tile (32px)
bg: голяма плочка (32 пиксела)

en: Save Worldmap
bg: Запазване на световната карта

en: Save Level
bg: Запазване на нивото

en: Test Level
bg: Изпробване на нивото

en: Test Worldmap
bg: Изпробване на световната карта

en: Share Level
bg: Споделяне на нивото

en: Package Add-On
bg: Пакетиране на добавка

en: Open Level Directory
bg: Отваряне на папката с нивата

en: Edit Another Level
bg: Редактиране на друго ниво

en: Edit Another World
bg: Редактиране на друг свят

en: Grid Size
bg: Размер на решетката

en: Show Grid
bg: Показване на решетката

en: Grid Snapping
bg: Прилепване към решетката

en: Render Background
bg: Изчертаване на фона

en: Render Light
bg: Изчертаване на светлината

en: Autotile Mode
bg: Режим на авт. поставяне на плочки

en: Enable Autotile Help
bg: Включване на помощта за авт. поставяне на плочки

en: Autosave Frequency
bg: Честота на авт. запазване

en: Exit Level Editor
bg: Изход от редактора на нива

en: Do you want to package this world as an add-on?
bg: Искаш ли да пакетираш този свят като добавка?

en: We encourage you to share your levels in the SuperTux forum.
    To find your level, click the
    "Open Level directory" menu item.
    Do you want to go to the forum now?
bg: Ще се радваме, ако споделяш нивата си във форума на Супер Тъкс.
    За да откриеш нивото си, натисни
    „Отваряне на папката с нивата“ в менюто.
    Искаш ли да посетиш форума сега?

en: Keyboard Shortcuts:
    ---------------------
    Esc = Open Menu
    Ctrl+S = Save
    Ctrl+T = Test
    Ctrl+Z = Undo
    Ctrl+Y = Redo
    F6 = Render Light
    F7 = Grid Snapping
    F8 = Show Grid
bg: КлавишНи комбинации:
    ---------------------
    Esc = Отваряне на менюто
    Ctrl+S = Запазване
    Ctrl+T = Изпробване
    Ctrl+Z = Отмяна
    Ctrl+Y = Повторение
    F6 = Изчертаване на светлината
    F7 = Прилепване към решетката
    F8 = Показване на решетката

en: You cannot delete level that you are editing!
bg: Не можеш да изтриеш нивото, което редактираш в момента!

en: contributed by %s
bg: предоставено от %s

en: Badguys killed
bg: Победени лоши

en: Best time
bg: Най-добро време

en: Level target time
bg: Целево време за нивото

en: Others
bg: Други

en: Region
bg: Регион

en: The UBports version is under heavy development!
    If you encounter issues, PLEASE contact the maintainter
    at https://github.com/supertux/supertux/issues or on the
    Open Store's Telegram at https://open-store.io/telegram
bg: Версията за UBports е в процес на разработка!
    Ако имате проблеми, МОЛЯ, свържете се с екипа 
    на https://github.com/supertux/supertux/issues или в канала на
    Open Store в Telegram на https://open-store.io/telegram

en: Joystick Mappings
bg: Бутони на контролера

en: <no title>
bg: <няма заглавие>

en: Path Node
bg: Възел за път

en: Press CTRL to move Bezier handles
bg: Задръж CTRL, за да местиш хватките на кривите на Безие

en: up
bg: нагоре

en: down
bg: надолу

en: West
bg: Запад

en: East
bg: Изток

en: North
bg: Север

en: South
bg: Юг

en: One shot
bg: Едно преминаване

en: Ping-pong
bg: Пинг-понг

en: Circular
bg: Кръгообразно

en: Unordered
bg: Разбъркано

en: true
bg: да

en: false
bg: не

en: invalid
bg: неправилно

en: Remove
bg: Премахване

en: Test from here
bg: Изпробване от тук

en: Open Particle Editor
bg: Отваряне на редактора на частици

en: Level
bg: Ниво

en: Teleporter
bg: Телепортатор

en: Sprite Change
bg: Промяна на изображението

en: Special tile
bg: Специална плочка

en: Max amount
bg: Максимален брой

en: Spawn anywhere
bg: Създаване навсякъде

en: Life duration
bg: Продължителност на живота

en: Birth duration
bg: Продължителност на създаването

en: Death duration
bg: Продължителност на унищожаването

en: Grow
bg: Уголемяване

en: Horizontal speed
bg: Хоризонтална скорост

en: Vertical speed
bg: Вертикална скорост

en: Horizontal acceleration
bg: Хоризонтално ускорение

en: Vertical acceleration
bg: Вертикално ускорение

en: Horizontal friction
bg: Хоризонтално триене

en: Vertical friction
bg: Вертикално триене

en: Initial rotation
bg: Начално завъртане

en: Rotation friction/decceleration
bg: Триене/забавяне при въртене

en: Destroy
bg: Унищожаване

en: Stick to surface
bg: Прилепване към повърхности

en: Stick and stay
bg: Прилепване и оставане на място

en: No collision
bg: Без колизии

en: Always destroy
bg: Винаги да се унищожава

en: Offscreen mode
bg: Режим извън екрана

en: This particle configuration contains unsaved changes,
    do you want to save?
bg: Има незапазени промени по тази конфигурация за частици.
    Искаш ли да я запазиш?

en: Save as
bg: Запазване като

en: Don't forget that your levels and assets
    aren't saved between sessions!
    If you want to keep your levels, download them
    from the "Manage Assets" menu.
bg: Не забравяй, че нивата и ресурсите
    не се запазват при излизане!
    Ако искаш да запазиш нивата си, свали ги
    от менюто „Управление на ресурсите“.

en: This level contains unsaved changes, do you want to save?
bg: Има незапазени промени по нивото. Искаш ли да го запазиш?

en: Some obsolete add-ons are still active
    and might cause collisions with default Super Tux structure.
    You can still enable these add-ons in the menu.
    Disabling these add-ons will not delete your game progress.
bg: Някои остарели добавки все още са в сила и може да не
    сработят добре със системата по подразбиране на Супер Тъкс.
    Въпреки това, може да ги включиш от менюто.
    Изключването им няма да изтрие напредъка ти.

en: Disable add-ons
bg: Изключване на добавките

en: Ignore (not advised)
bg: Пренебрегване (не се препоръчва)

en: Leave editor
bg: Напускане на редактора

en: Couldn't find a "main" sector.
    Please change the name of the sector where
    you'd like the player to start to "main"
bg: Липсва основен сектор (с име „main“).
    Моля, промени името на сектора, където
    искаш да започва играчът, на „main“.

en: Couldn't find a "main" spawnpoint.
     Please change the name of the spawnpoint where
    you'd like the player to start to "main"
bg: Липсва основна точка на прераждане (с име „main“).
    Моля, промени името на точката на прераждане,
    където искаш да започва играчът, на „main“.

en: Outro script
bg: Скрипт при излизане от нивото

en: Auto play
bg: Автоматично изпълнение

en: Title colour
bg: Цвят на заглавието

en: Automatic
bg: Автоматичен

en: Target worldmap
bg: Целева световна карта

en: Stay action
bg: Действие в покой

en: Initial stay action
bg: Начално действие в покой

en: Stay group
bg: Група за действия в покой

en: Change on touch
bg: Промяна при докосване

en: Show message
bg: Показване на съобщение

en: Invisible
bg: Невидима

en: Autotile mode is on
bg: Режимът на авт. поставяне на плочки е включен

en: Hold Ctrl to enable autotile
bg: Задръж CTRL за включване на авт. поставяне на плочки

en: Autotile erasing mode is on
bg: Режимът на авт. изтриване на плочки е включен

en: Selected tile isn't autotileable
bg: Избраната плочка не може да бъде поставяна автоматично

en: Hold Ctrl to enable autotile erasing
bg: Задръж CTRL за включване на авт. изтриване на плочки

en: Current SuperTux Team
bg: Текущ екип на Супер Тъкс

en: Programming, project lead ad interim
bg: Програмиране, временен управител на проекта

en: Graphics, Level Design, Story
bg: Графика, проектиране на нива, история

en: Level Design, Story, Optimisation, Coordination
bg: Дизайн на нивата, история, оптимизации, координиране

en: Graphics
bg: Графика

en: Graphics, Programming, Level Design
bg: Графика, програмиране, проектиране на нива

en: Features and Programming
bg: Функционалности и програмиране

en: Programming, Level Updates
bg: Програмиране, обновления по нивата

en: Graphics, Programming
bg: Графика, програмиране

en: Programming
bg: Програмиране

en: Original Developers
bg: Първоначални разработчици

en: Original Developer
bg: Първоначален разработчик

en: Music, Level Design
bg: Музика, проектиране на нива

en: Programming, Graphics, Level Design
bg: Програмиране, графика, проектиране на нива

en: Programming, Level Design
bg: Програмиране, проектиране на нива

en: Graphics, Story
bg: Графика, история

en: Programming, Documentation
bg: Програмиране, документация

en: Coordination
bg: Координация

en: Programming, "Flexlay" Level editor
bg: Програмиране, редактор на нива „Flexlay“

en: Windows build fixes
bg: Поправки за компилирането под Уиндоус

en: Packaging, Nightly builds
bg: Пакетиране, нощна компилация

en: Translation Guru (and many details anyone else could have done)
bg: Майстор на превода (и много други неща, които всеки би могъл да направи)

en: Level Design
bg: Проектиране на нива

en: Additional contributors
bg: Допълнителен принос

en: Bug fixes
bg: Поправки на грешки

en: Scripting functions, Level fixes
bg: Функции в скриптовете, поправки по нивата

en: Code quality fixes
bg: Поправки за качеството на кода

en: Various contributions
bg: Разнообразни приноси

en: Build issue fix
bg: Поправка на проблем с компилирането

en: Code contributions
bg: Приноси към кода

en: Code contribution, AppData file
bg: Принос към кода, файл „AppData“

en: Bug fix
bg: Поправка на грешка

en: Menu reorganization
bg: Преустройство на менюто

en: Fixing tile bugs
bg: Поправки на грешки в плочките

en: Build error fix
bg: Поправка на грешка в компилирането

en: Scripting function fix
bg: Поправка на функция в скрипта

en: New features and notable updates
bg: Нови функционалности и значими промени

en: Support for "glbinding" as optional OpenGL binding
bg: Поддръжка на „glbinding“ като друг начина за използване на OpenGL

en: New menu code
bg: Нов код за менюто

en: Big Tux Walking Sprites improvements
bg: Подобрения на изображенията с анимацията за ходене на големия Тъкс

en: Contrib Programming
bg: Принос към програмирането

en: Programming, Previous Maintainer
bg: Програмиране, предишен отговорник

en: Various Contributions
bg: Разнообразни приноси

en: Minor features and programming
bg: Малки функционалности и програмиране

en: Contributions
bg: Приноси

en: Localization
bg: Превод

en:  Special Thanks to
bg: Специални благодарности на

en: Creator of Tux, the Linux penguin
bg: Създател на Тъкс, пингвина на Линукс

en: SDL, OpenAL and OpenGL
bg: SDL, OpenAL и OpenGL

en: For making such a great gaming experience
            possible on Linux
bg: За това, че направиха възможно играенето
    на игри под Линукс

en: and you, the player
bg: и на теб, играчът

en: for giving this game a chance and playing it
bg: затова, че даде шанс на тази игра

en: Visit our webpage at
bg: Посети уеб сайта ни на

en: Or visit us directly at IRC:
bg: Или ни посети направо в IRC:

en: #supertux at web.libera.chat
bg: #supertux в web.libera.chat

en: Or at our Forum:
bg: Или в нашия форум:

en: Comments, ideas and suggestions
bg: За коментари, идеи и предложения

en: go to our mailing list
bg: посети нашия пощенски списък

note: l10n: typo contact
en: Typographical errors can be
bg: Можеш да докладваш за

note: l10n: typo contact
en: reported to
bg: типографски грешки на

en: Want to help…
bg: Искаш да помогнеш…

en: …with localization?
bg: …с превода?

en: …with something else?
bg: …с нещо друго?

en: Thank you for
bg: Благодарим ти, че

en: playing
bg: изигра

en: Penny awaits you in warmer temperatures!
bg: Пени те очаква на по-топло място!

en: Bosses
bg: Главатари

en: Projectiles
bg: Снаряди

en: Environment
bg: Околна сред

en: Snow
bg: Сняг

en: Ice Cave & Crystal
bg: Ледена пещера и кристали

en: Embellishments
bg: Разкрасяване

en: Forest
bg: Гора

en: Underground Forest
bg: Подземна гора

en: Trees & Bushes
bg: Дървета и храсти

en: Seasonal
bg: Сезонни

en: Structure
bg: Структура

en: Pathing
bg: Пътища

en: Water
bg: Вода

en: Snow Background
bg: Показване на фона

en: Snow Mountain
bg: Снежна планина

en: Crystal
bg: Кристал

en: Forest Background
bg: Горски фон

en: Block + Bonus
bg: Блокче + бонус

en: Pole + Signs
bg: Стълб + знаци

en: Liquid
bg: Течност

en: Castle
bg: Замък

en: Halloween
bg: Хелоуин

en: Industrial
bg: Индустриални

en: Unisolid + Lightmap
bg: Едностранно твърди + Определящи прозрачността

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Retro Snow
bg: Ретро-сняг

en: Water paths
bg: Водни пътища

en: Castle paths
bg: Пътища за замък

en: Darker Forest
bg: По-тъмна гора
