SuperTux - en to ca translation catalogue (471 entries)

en: You found a secret area!
ca: Has trobat una àrea secreta!

en: Name
ca: Nom

en: Fade tilemap
ca: Esvair tilemap

en: Message
ca: Missatge

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Button
ca: Botó

en: Spawn point
ca: Punt d'aparició

en: Turn on script
ca: Activar script

en: Turn off script
ca: Desactivar script

en: Sequence
ca: Seqüència

en: end sequence
ca: finalitzar seqüència

en: stop Tux
ca: aturar en Tux

en: fireworks
ca: focs artificials

en: New worldmap spawnpoint
ca: Nou punt d'aparició al mapa

en: Worldmap fade tilemap
ca: Esvair tilemap al mapa

en: Fade
ca: Esvair

en: Fade in
ca: Fosa d'entrada

en: Fade out
ca: Fosa de sortida

en: Climbable
ca: Escalable

en: Door
ca: Porta

en: Switch
ca: Interruptor

en: Thunderstorm
ca: Tempesta

en: Direction
ca: Direcció

en: Path
ca: Camí

en: Z-pos
ca: Pos-Z

en: Solid
ca: Sòlid

en: Action
ca: Acció

en: Breakable
ca: Trencable

en: Portable
ca: Portàtil

en: Speed
ca: Velocitat

en: Counter-clockwise
ca: Contrari a les agulles del rellotge

en: Physics enabled
ca: Física activada

en: Hit script
ca: Script d'impacte

en: Count
ca: Recompte

en: Content
ca: Contingut

en: Coin
ca: Moneda

en: Growth (fire flower)
ca: Creixement (flor de foc)

en: Growth (ice flower)
ca: Creixement (flor de gel)

en: Growth (air flower)
ca: Creixement (flor d'aire)

en: Growth (earth flower)
ca: Creixement (flor de terra)

en: Star
ca: Estrella

en: Tux doll
ca: Ninot d'en Tux

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Light
ca: Llum

en: Trampoline
ca: Trampolí

en: Coin rain
ca: Pluja de monedes

en: Coin explosion
ca: Explosió de monedes

en: Following path
ca: El camí a seguir

en: Path Mode
ca: Mode de camí

en: File
ca: Arxiu

en: Spawnpoint
ca: Punt d'aparició

en: Candle
ca: Espelma

en: Enabled
ca: Activada

en: Sound
ca: So

en: Distance factor
ca: Factor de distància

en: Distance bias
ca: Marge de distància

en: Volume
ca: Volum

en: Torch
ca: Torxa

en: Background
ca: Fons

en: Lantern
ca: Llanterna

en: Wind
ca: Vent

en: Radius
ca: Radi

en: Momentum change rate
ca: Índex de canvi de momentum

en: Platform
ca: Plataforma

en: Rock
ca: Roca

en: Music
ca: Música

en: Particle system
ca: Sistema de partícules

en: Burning
ca: Encès

en: Flicker
ca: Parpelleig

en: Disable gravity
ca: Desactivar la gravetat

en: Time
ca: Temps

en: Alignment
ca: Alineació

en: none
ca: cap

en: left
ca: esquerra

en: right
ca: dreta

en: top
ca: a dalt

en: bottom
ca: a baix

en: Scroll offset x
ca: Compensació de desplaçament x

en: Scroll offset y
ca: Compensació de desplaçament y

en: Scroll speed x
ca: Velocitat de desplaçament x

en: Scroll speed y
ca: Velocitat de desplaçament y

en: Top image
ca: Imatge superior

en: Image
ca: Imatge

en: Bottom image
ca: Imatge inferior

en: Lightmap
ca: Mapa de llum

en: Speed X
ca: Velocitat X

en: Speed Y
ca: Velocitat Y

en: Acceleration
ca: Acceleració

en: Blowing
ca: Bufada

en: Running
ca: Córrer

en: On-grab script
ca: Script en agafar

en: On-ungrab script
ca: Script en deixar anar

en: Interactive particle system
ca: SIstema interactiu de partícules

en: Ispy
ca: Espi

en: Linked
ca: Connectat

en: Decal
ca: Calcomania

en: Resize offset x
ca: Compensació de redimensionament x

en: Resize offset y
ca: Compensació de redimensionament y

en: Alpha
ca: Alfa

en: Speed x
ca: Velocitat x

en: Speed y
ca: Velocitat y

en: Left Colour
ca: Color de l'esquerra

en: Right Colour
ca: Color de la dreta

en: Top Colour
ca: Color superior

en: Bottom Colour
ca: Color inferior

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Vertical (whole sector)
ca: Vertical (tot el sector)

en: Horizontal (whole sector)
ca: Horitzontal (tot el sector)

en: None
ca: Cap

en: Brick
ca: Maó

en: Spotlight
ca: Focus

en: Camera
ca: Càmera

en: List of enemies
ca: Llista d'enemics

en: Enemy
ca: Enemic

en: Add
ca: Afegir

en: OK
ca: D'acord

en: Do you want to delete this badguy from the list?
ca: Segur que vols eliminar aquest enemic de la llista?

en: Yes
ca: Sí

en: Mix the colour
ca: Barrejar el color

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Edit script
ca: Editar script

en: Plant
ca: Planta

en: Crystallo
ca: Cristal·lo

en: Totem
ca: Tòtem

en: Stalactite
ca: Estalactita

en: Haywire
ca: Caòtic

en: Dispenser
ca: Dispensador

en: Jumpy
ca: Nerviós

en: Track range
ca: Rang de seguiment

en: Vanish range
ca: Rang de desaparició

en: Fly speed
ca: Velocitat de vol

en: Mole's rock
ca: La roca d'en Mola

en: Death script
ca: Script de mort

en: Owl
ca: Òliba

en: Initial delay
ca: Demora inicial

en: Fire delay
ca: El foc es demora

en: Ammo
ca: Munició

en: Snowball
ca: Bola de neu

en: Fixed position
ca: Posició fixa

en: Lives
ca: Vides

en: Flame
ca: Flama

en: Badguy
ca: Enemic

en: Spiky
ca: Punxegut

en: Yeti
ca: Ieti

en: Mole
ca: Mola

en: Snowman
ca: Ninot de neu

en: Fish
ca: Peix

en: Interval (seconds)
ca: Interval (segons)

en: Random
ca: Aleatori

en: Enemies
ca: Enemics

en: Limit dispensed badguys
ca: Límit d'enemics dispensats

en: Max concurrent badguys
ca: Màxim d'enemics simultanis

en: Type
ca: Tipus

en: dropper
ca: comptagotes

en: rocket launcher
ca: llençacoets

en: cannon
ca: canó

en: Snail
ca: Cargol

en: Bouncing Snowball
ca: Bola de neu que rebota

en: Dart
ca: Dard

en: Max coins collected:
ca: Màxim de monedes aconseguides:

en: Max fragging:
ca: Màxim d'enemics morts:

en: Max secrets found:
ca: Màxim de secrets descoberts:

en: Best time completed:
ca: Millor temps aconseguit:

en: Level target time:
ca: Objectiu de temps del nivell:

en: Best Level Statistics
ca: Millors estadístiques del nivell

en: You
ca: Tu

en: Best
ca: Millor

en: Coins
ca: Monedes

en: Badguys
ca: Enemics

en: Unknown object
ca: Objecte desconegut

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
ca: Ús: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]

en: General Options:
ca: Opcions generals:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
ca: -h, --help Mostrar aquest missatge d'ajuda i sortir

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
ca: v, --version Mostrar la versió de SuperTux i sortir

en:   --verbose                    Print verbose messages
ca: --verbose Imprimir missatges minuciosos

en:   --debug                      Print extra verbose messages
ca: --debug Imprimir missatges minuciosos extra

en:   --print-datadir              Print SuperTux's primary data directory.
ca: --print-datadir Imprimir el directori de dades primàries de SuperTux

en: Video Options:
ca: Opcions de vídeo:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
ca: -f, --fullscreen Visualitza en pantalla completa

en:   -w, --window                 Run in window mode
ca: -w, --window Visualitza en mode de finestra

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
ca: -g, --geometry AMPLExALT Executa SuperTux en una resolució determinada

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
ca: -a, --aspect AMPLE:ALT Executa SuperTux en una relació d'aspecte determinada

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
ca: -d, --default Restaura la configuració de vídeo als valors per defecte

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
ca: --renderer RENDERITZADOR Utilitza sdl, opengl o auto per a renderitzar

en: Audio Options:
ca: Opcions de so:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
ca: --disable-sound Desactiva els efectes de so

en:   --disable-music              Disable music
ca: --disable-music Desactiva la música

en: Game Options:
ca: Opcions del joc:

en:   --edit-level                 Open given level in editor
ca: --edit-level Obre un nivell determinat a l'editor

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
ca: --show-fps Mostrar quadres per segon als nivells

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
ca: --no--show-fps No mostrar quadres per segon als nivells

en:   --show-pos                   Display player's current position
ca: --show-pos Mostrar la posició actual del jugador

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
ca: --no-show-pos No mostrar la posició actual del jugador

en:   --developer                  Switch on developer feature
ca: --developer Activar la funció de desenvolupador

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
ca: -s, --debug-scripts Habilita el depurador de seqüències.

en:   --spawn-pos X,Y              Where in the level to spawn Tux. Only used if level is specified.
ca: --spawn-pos X,Y Lloc del nivell on ha d'aparèixer en Tux. Utilitzar-ho només si s'especifica el nivell.

en:   --sector SECTOR              Spawn Tux in SECTOR
ca:  --sector SECTOR Fer aparèixer en Tux a SECTOR

en:   --spawnpoint SPAWNPOINT      Spawn Tux at SPAWNPOINT
ca: --spawnpoint SPAWNPOINT Fer aparèixer en Tux a SPAWNPOINT

en: Demo Recording Options:
ca: Opcions de gravació de demos:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
ca: --record-demo NIVELL D'ARXIU Gravar una demo a ARXIU

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
ca: --play-demo NIVELL D'ARXIU Jugar una demo gravada

en: Directory Options:
ca: Opcions del directori:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
ca: --datadir DIR Tria el directori per als arxius de dades del joc

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
ca: --userdir DIR Tria el directori per a les dades d'usuari (partides desades, etc.)

en: Add-On Options:
ca: Opcions de complements:

en:   --repository-url URL         Set the URL to the Add-On repository
ca: --repository-url URL Tria la URL al repositori de complements

en: Environment variables:
ca: Variables d'entorn:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
ca: SUPERTUX2_USER_DIR Directori per les dades de l'usuari (partides, etc.)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
ca: SUPERTUX2_DATA_DIR Directori per als fitxers del joc

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
ca: Aquest joc NO VE AMB CAP GARANTIA. És programari lliure i et convidem a redistribuir-lo sota certes condicions; dirigeix-te al fitxer de llicència per a més informació.

en: Contrib Levels
ca: Nivells aportats

en: *NEW*
ca: *NOU*

en: Back
ca: Tornar

en: Game Speed
ca: Velocitat del joc

en: Adjust Game Speed
ca: Ajusta la velocitat del joc

en: Show Collision Rects
ca: Mostra els rects de col·lisió

en: Show Worldmap Path
ca: Mostra el camí del mapa

en: Use Bitmap Fonts
ca: Utilitza fonts bitmap

en: Each level must have at least one sector.
ca: Cada nivell ha de tenir com a mínim un sector.

en: Do you really want to delete this sector?
ca: Segur que vols eliminar aquest sector?

en: Delete sector
ca: Eliminar sector

en: Objects
ca: Objectes

en: Create Level
ca: Crear nivell

en: Share this worldmap under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in worldmap properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
ca: Compartir aquest mapa sota la llicència internacional CC-BY-SA 4.0 (recomanat).
    Permet modificacions i redistribucions a tercers.
    Si no estàs d'acord amb aquesta llicència, pots canviar-la a les propietats del mapa.
    RENÚNCIA DE RESPONSABILITAT: Els creadors de SuperTux no assumeixen cap responsabilitat pel tipus de llicència que escolleixis.

en: Share this level under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in level properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
ca: Compartir aquest nivell sota la llicència internacional CC-BY-SA 4.0 (recomanat).
    Permet modificacions i redistribucions a tercers.
    Si no estàs d'acord amb aquesta llicència, pots canviar-la a les propietats del nivell.
    RENÚNCIA DE RESPONSABILITAT: Els creadors de SuperTux no assumeixen cap responsabilitat pel tipus de llicència que escolleixis.

en: Cheats
ca: Trucs

en: Bonus: Grow
ca: Bonificació: Creixement

en: Bonus: Fire
ca: Bonificació: Foc

en: Bonus: Ice
ca: Bonificació: Gel

en: Bonus: Air
ca: Bonificació: Aire

en: Bonus: Earth
ca: Bonificació: Terra

en: Bonus: None
ca: Bonificació: Cap

en: Leave Ghost Mode
ca: Abandonar el mode fantasma

en: Activate Ghost Mode
ca: Activar el mode fantasma

en: Finish Level
ca: Finalitzar el nivell

en: Reset Level
ca: Reiniciar el nivell

en: Finish Worldmap
ca: Finalitzar mapa

en: Reset Worldmap
ca: Reiniciar mapa

en: %d level | %d levels
ca[0]: %d nivell
ca[1]: %d nivells

en: Options
ca: Opcions

en: auto
ca: automàtic

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Select Language
ca: Selecciona l'idioma

en: Select a different language to display text in
ca: Selecciona un idioma diferent per mostrar el text

en: Language Packs
ca: Paquets d'idioma

en: Language packs contain up-to-date translations
ca: Els paquets d'idioma contenen les traduccions actualitzades

en: Select Profile
ca: Selecció de perfil

en: Select a profile to play with
ca: Selecciona un perfil per jugar

en: Window Resizable
ca: Finestra redimensionable

en: Allow window resizing, might require a restart to take effect
ca: Permet redimensionar la finestra. Pot requerir reiniciar el joc per sorgir efecte

en: Window Resolution
ca: Resolució de la finestra

en: Resize the window to the given size
ca: Redimensiona la finestra fins a la mida especificada

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Fill the entire screen
ca: Omple tota la pantalla

en: Fullscreen Resolution
ca: Resolució de la pantalla completa

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
ca: Determina la resolució que s'utilitza en el mode de pantalla completa (has d'activar la pantalla completa per completar el canvi)

en: Magnification
ca: Ampliació

en: Change the magnification of the game area
ca: Canvia l'ampliació de l'àrea del joc

en: Set the VSync mode
ca: Estableix el mode de VSync

en: Aspect Ratio
ca: Relació d'aspecte

en: Adjust the aspect ratio
ca: Ajusta la relació d'aspecte

en: Disable all sound effects
ca: Desactiva els efectes de so

en: Disable all music
ca: Desactiva la música

en: Sound Volume
ca: Volum del so

en: Adjust sound volume
ca: Ajusta el volum del so

en: Music Volume
ca: Volum de la música

en: Adjust music volume
ca: Ajusta el volum de la música

en: Sound (disabled)
ca: So (desactivat)

en: Music (disabled)
ca: Música (desactivada)

en: Setup Keyboard
ca: Configurar teclat

en: Configure key-action mappings
ca: Configura les assignacions de les tecles

en: Setup Joystick
ca: Configurar el joystick

en: Configure joystick control-action mappings
ca: Configura les assignacions dels botons del joystick

en: Enable transitions
ca: Habilitar transicions

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
ca: Habilitar transicions de pantalla i animació suau del menú

en: Developer Mode
ca: Mode de desenvolupador

en: Christmas Mode
ca: Mode Nadal

en: Confirmation Dialog
ca: Diàleg de confirmació

en: Pause on focus loss
ca: Pausa en perdre l'enfocament

en: Start Game
ca: Començar el joc

en: Add-ons
ca: Complements

en: Level Editor
ca: Editor de nivells

en: Credits
ca: Crèdits

en: Donate
ca: Fes una donació

en: Quit
ca: Sortir

en: Initialization script
ca: Seqüència d'inici

en: Gravity
ca: Gravetat

en: Resize offset X
ca: Compensació de redimensionament x

en: Resize offset Y
ca: Compensació de redimensionament y

en: Resize
ca: Redimensionar

en: [Profile %s]
ca: [Perfil %s]

en: Profile %s
ca: Perfil %s

en: Description
ca: Descripció

en: Worldmap
ca: Mapa

en: Levelset
ca: Configuració del nivell

en: World
ca: Món

en: Unknown
ca: Desconegut

en: %s "%s" by "%s"
ca: %s "%s" per "%s"

en: No Add-ons installed
ca: No hi ha cap complement instal·lat

en: No Add-ons found
ca: No s'ha trobat cap complement

en: Install %s *NEW*
ca: Instal·lar %s *NOU*

en: Install %s
ca: Instal·lar %s

en: No new Add-ons found
ca: No s'han trobat nous complements

en: Check Online (disabled)
ca: Comprovar en línia (desactivat)

en: Check Online
ca: Comprovar en línia

en: Downloading Add-On Repository Index
ca: Descarregant l'índex del repositori de complements

en: Downloading %s
ca: Descarregant %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
ca: Reinicia SuperTux
    per aplicar els canvis.

en: Please enter a name for this level subset.
ca: Introdueix un nom per a aquest subconjunt de nivell.

en: Story Mode
ca: Mode d'història

en: Are you sure?
ca: N'estàs segur?

en: Continue
ca: Continuar

en: Restart Level
ca: Reiniciar el nivell

en: Abort Level
ca: Sortir del nivell

en: Up
ca: Amunt

en: Down
ca: Avall

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Jump
ca: Saltar

en: Peek Left
ca: Mirar a l'esquerra

en: Peek Right
ca: Mirar a la dreta

en: Peek Up
ca: Mirar amunt

en: Peek Down
ca: Mirar avall

en: Console
ca: Consola

en: Cheat Menu
ca: Menú de trucs

en: Debug Menu
ca: Menú debug

en: Jump with Up
ca: Saltar amb el botó Amunt

en: Up cursor
ca: Amunt

en: Down cursor
ca: Avall

en: Left cursor
ca: Esquerra

en: Right cursor
ca: Dreta

en: Return
ca: Enter

en: Space
ca: Espai

en: Right Shift
ca: Shift dret

en: Left Shift
ca: Shift esquerre

en: Right Control
ca: Control dret

en: Left Control
ca: Control esquerre

en: Right Alt
ca: Alt dret

en: Left Alt
ca: Alt esquerre

en: Right Command
ca: Botó d'ordre de la dreta

en: Left Command
ca: Botó d'ordre de la esquerra

en: Press Key
ca: Prémer la tecla

en: Language
ca: Idioma

en: Manual Configuration
ca: Configuració manual

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
ca: Utilitzar la configuració manual en comptes del suport automàtic del controlador de joc SDL2

en: Pause/Menu
ca: Pausa/Menú

en: No Joysticks found
ca: No s'ha trobat cap joystick

en: Scan for Joysticks
ca: Cercar joysticks

en: Press Button
ca: Prémer el botó

en: Axis
ca: Eix

en: Hat Up
ca: Inclinar cap a dalt

en: Hat Down
ca: Inclinar cap avall

en: Hat Left
ca: Inclinar a l'esquerra

en: Hat Right
ca: Inclinar a la dreta

en: Pause
ca: Pausa

en: Leave World
ca: Abandonar el món

en: Abort Download
ca: Cancel·lar la descàrrega

en: Close
ca: Tancar

en: Bonus: Star
ca: Bonificació: Estrella

en: Shrink Tux
ca: Encongir en Tux

en: Kill Tux
ca: Matar en Tux

en: Author
ca: Autor

en: Contact
ca: Contacte

en: License
ca: Llicència

en: Please enter a name for this level.
ca: Introdueix un nom per a aquest nivell.

en: Please enter a level author for this level.
ca: Introdueix un autor per a aquest nivell.

en: Please enter a license for this level.
ca: Introdueix una llicència per a aquest nivell

en: contributed by %s
ca: aportat per %s

en: Badguys killed
ca: Enemics eliminats

en: Best time
ca: Millor temps

en: Level target time
ca: Objectiu de temps del nivell

en: Others
ca: Altres

en: Joystick Mappings
ca: Assignacions del joystick

en: Path Node
ca: Intersecció de camí

en: up
ca: a dalt

en: down
ca: a baix

en: West
ca: Oest

en: East
ca: Est

en: North
ca: Nord

en: South
ca: Sud

en: One shot
ca: Un llançament

en: Unordered
ca: Desordenat

en: true
ca: vertader

en: false
ca: fals

en: invalid
ca: no vàlid

en: Remove
ca: Eliminar

en: Level
ca: Nivell

en: Teleporter
ca: Teletransportador

en: Special tile
ca: Tile especial

en: Some obsolete add-ons are still active
    and might cause collisions with default Super Tux structure.
    You can still enable these add-ons in the menu.
    Disabling these add-ons will not delete your game progress.
ca: Alguns complements obsolets encara estan actius i poden causar conflictes amb l'estructura per defecte de SuperTux.
    Encara pots habilitar aquests complements al menú.
    Si els deshabilites no s'esborrarà el teu progrès del joc.

en: Disable add-ons
ca: Desactivar complements

en: Ignore (not advised)
ca: Ignorar (no recomanat)

en: Leave editor
ca: Surt de l'editor

en: Couldn't find a "main" sector.
    Please change the name of the sector where
    you'd like the player to start to "main"
ca: No s'ha pogut trobar un sector "main". 
    Sisplau, canvia el nom del sector on vols que
    comenci el jugador pel nom de "main".

en: Couldn't find a "main" spawnpoint.
     Please change the name of the spawnpoint where
    you'd like the player to start to "main"
ca: No s'ha pogut trobar un punt d'aparició "main".
    Sisplau, canvia el nom del punt d'aparició on vols que
    comenci el jugador pel nom de "main".

en: Outro script
ca: Seqüència de tancament

en: Auto play
ca: Reproducció automàtica

en: Title colour
ca: Color del títol

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Target worldmap
ca: Mapa de destinació

en: Stay action
ca: Posició estàtica

en: Initial stay action
ca: Posició estàtica inicial

en: Stay group
ca: Grup estàtic

en: Change on touch
ca: Canviar al contacte

en: Show message
ca: Mostrar el missatge

en: Programming, project lead ad interim
ca: Programació, líder del projecte provisional

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Graphics, Programming, Level Design
ca: Gràfics, programació, disseny de nivells

en: Programming
ca: Programació

en: Original Developer
ca: Desenvolupador original

en: Music, Level Design
ca: Música, disseny de nivells

en: Programming, Graphics, Level Design
ca: Programació, gràfics, disseny de nivells

en: Programming, Level Design
ca: Programació, disseny de nivells

en: Graphics, Story
ca: Gràfics, història

en: Programming, Documentation
ca: Programació, documentació

en: Coordination
ca: Coordinació

en: Programming, "Flexlay" Level editor
ca: Programació, editor del nivell "Flexlay"

en: Windows build fixes
ca: Correccions en la compilació de Windows

en: Packaging, Nightly builds
ca: Compilador de paquets, compilacions Nightly

en: Translation Guru (and many details anyone else could have done)
ca: Gurú de la traducció (i molts detalls que qualsevol altre podria haver fet)

en: Level Design
ca: Disseny de nivells

en: Additional contributors
ca: Contribuïdors addicionals

en: Bug fixes
ca: Solució d'errors

en: Scripting functions, Level fixes
ca: Funcions de script, correccions de nivells

en: Code quality fixes
ca: Correccions de la qualitat del codi

en: Various contributions
ca: Diverses contribucions

en: Build issue fix
ca: Solució a un problema de compilació

en: Code contributions
ca: Contribucions de codi

en: Code contribution, AppData file
ca: Contribució de codi, fitxer d'AppData

en: Bug fix
ca: Solució d'errors

en: Menu reorganization
ca: Reorganització del menú

en: Fixing tile bugs
ca: Solució d'errors de tiles

en: Build error fix
ca: Solució d'un error de compilació

en: Scripting function fix
ca: Solució de funció de scripting

en: Support for "glbinding" as optional OpenGL binding
ca: Suport de "glbinding" com a binding opcional d'OpenGL

en: New menu code
ca: Nou codi de menú

en: Big Tux Walking Sprites improvements
ca: Millores als sprites de caminar del Tux gran

en: Contrib Programming
ca: Contribucions de programació

en: Programming, Previous Maintainer
ca: Programació, anterior mantenidor

en: Localization
ca: Localització

en: Creator of Tux, the Linux penguin
ca: Creador de Tux, el pingüí de Linux

en: SDL, OpenAL and OpenGL
ca: SDL, OpenAL i OpenGL

en: For making such a great gaming experience
            possible on Linux
ca: Per fer possible a Linux una experiència
    de joc tan gran com aquesta

en: Visit our webpage at
ca: Visita la nostra pàgina web a

en: Or visit us directly at IRC:
ca: O visita'ns directament a IRC:

en: #supertux at webchat.freenode.net
ca: #supertux a webchat.freenode.net

en: Or at our Forum:
ca: O al nostre fòrum:

en: Comments, ideas and suggestions
ca: Comentaris, idees i suggeriments

en: go to our mailing list
ca: utilitza la nostra llista de correu

note: l10n: typo contact
en: Typographical errors can be
ca: Els errors tipogràfics poden ser

note: l10n: typo contact
en: reported to
ca: reportats a

en: Want to help…
ca: Vols ajudar…

en: …with localization?
ca: …amb la localització?

en: …with something else?
ca: …o amb qualsevol altra cosa?

en: Thank you for
ca: Gràcies per

en: playing
ca: jugar

en: Bosses
ca: Enemics finals

en: Projectiles
ca: Projectils

en: Forest
ca: Bosc

en: Ice Cave & Crystal
ca: Cova de gel i cristall

en: Embellishments
ca: Embellidors

en: Ice
ca: Gel

en: Castle
ca: Castell

en: Pathing
ca: Camí

en: Water
ca: Aigua

en: Snow
ca: Neu

en: Snow Mountain
ca: Muntanya de Neu

en: Water paths
ca: Camins d'aigua

en: Castle paths
ca: Camins del castell

en: Darker Forest
ca: El bosc més fosc
