SuperTux - en to sk translation catalogue (199 entries)

en: Death script
sk: Posmrtný skript

en: Bouncing Snowball
sk: Skákajúca snehová guľa

en: Captain snowball
sk: Kapitánska snehová guľa

en: Radius
sk: Dosah

en: Ammo
sk: Munícia

en: Interval (seconds)
sk: Interval (sekundy)

en: Random
sk: Náhodný výber

en: Enemies
sk: Nepriatelia

en: Type
sk: Typ

en: Snail
sk: Slimák

en: Will 'o' wisp
sk: Bludička

en: Fly speed
sk: Rýchlosť letu

en: Yeti's stalactite
sk: Yetiho stalaktit

en: Joystick Mappings
sk: Mapovanie joysticku

en: Time
sk: Čas

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Sound
sk: Zvuk

en: Action
sk: Činnosť

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
sk: Použitie: %s [MOŽNOSTI] [SÚBORÚROVNE]

en: General Options:
sk: Všeobecné možnosti:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
sk:   -h, --help                   Zobraziť túto správu s pomocou a ukončiť hru

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
sk:   -v, --version                Zobraziť verziu hry SuperTux a ukončiť hru

en:   --verbose                    Print verbose messages
sk:   --verbose                    Vypisovať detailné správy

en:   --debug                      Print extra verbose messages
sk:   --debug                      Vypisovať ďalšie detailné správy

en: Video Options:
sk: Grafické možnosti:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
sk:   -f, --fullscreen             Spustiť hru v režime celej obrazovky

en:   -w, --window                 Run in window mode
sk:   -w, --window                 Spustiť hru v režime okna

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
sk:   -g, --geometry ŠÍRKAxVÝŠKA   Spustiť SuperTux v danom rozlíšení

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
sk:   -a, --aspect ŠÍRKA:VÝŠKA     Spustiť SuperTux s daným pomerom šírky a výšky

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
sk:   -d, --default                Obnoviť predvolené hodnoty grafických nastavení

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
sk:   --renderer RENDERER          Čo používať na vykresľovanie – sdl, opengl alebo auto

en: Audio Options:
sk: Zvukové možnosti:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
sk:   --disable-sound              Zakázať zvukové efekty

en:   --disable-music              Disable music
sk:   --disable-music              Zakázať hudbu

en: Game Options:
sk: Herné možnosti:

en:   --edit-level                 Open given level in editor
sk:   --edit-level                 Otvoriť zadanú úroveň v editore

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
sk:   --show-fps                   Zobrazovať počet snímok za sekundu v úrovniach

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
sk:   --no-show-fps                Nezobrazovať počet snímok za sekundu v úrovniach

en:   --show-pos                   Display player's current position
sk:   --show-pos                   Zobrazovať aktuálnu pozíciu hráča

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
sk:   --no-show-pos                Nezobrazovať aktuálnu pozíciu hráča

en:   --developer                  Switch on developer feature
sk:   --developer                  Zapnúť vývojársku funkciu

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
sk:   -s, --debug-scripts          Povoliť ladenie skriptov.

en:   --spawn-pos X,Y              Where in the level to spawn Tux. Only used if level is specified.
sk:   --spawn-pos X,Y              Pozícia v úrovni, na ktorej sa má zrodiť Tux. Možno použiť, iba ak je zadaná úroveň.

en: Demo Recording Options:
sk: Možnosti nahrávania záznamov:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
sk:   --record-demo SÚBOR ÚROVEŇ   Zaznamenať hru do súboru SÚBOR

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
sk:   --play-demo SÚBOR ÚROVEŇ     Prehrať záznam hry

en: Directory Options:
sk: Možnosti priečinkov:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
sk:   --datadir ADR                Nastaviť adresár pre súbory s hernými dátami

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
sk:   --userdir ADR                Nastaviť adresár pre používateľské dáta (uložené hry atď.)

en: Environment variables:
sk: Premenné prostredia:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
sk:   SUPERTUX2_USER_DIR           Adresár pre používateľské dáta (uložené hry atď.)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
sk:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Adresár pre súbory s hernými dátami

en: auto
sk: automaticky

en: Unknown object
sk: Neznámy objekt

en: contributed by %s
sk: prispel %s

en: Best Level Statistics
sk: Najlepšie Skóre Levelu

en: Coins
sk: Mince

en: Badguys killed
sk: Nepriateľov zabitých

en: Secrets
sk: Tajnosti

en: Best time
sk: Najlepší čas

en: Level target time
sk: Cieľový čas úrovne

en: Levelset
sk: Séria úrovní

en: Worldmap
sk: Mapa sveta

en: World
sk: Svet

en: %s "%s" by "%s"
sk: %s "%s" od autora "%s"

en: Language packs
sk: Jazykové balíky

en: Add-ons
sk: Doplnky

en: View Language Packs
sk: Zobraziť jazykové balíky

en: View Add-ons
sk: Zobraziť doplnky

en: No Language packs installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne jazykové balíky

en: No Add-ons installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne doplnky

en: No Language packs found
sk: Nenašli sa žiadne jazykové balíky

en: No Add-ons found
sk: Nenašli sa žiadne doplnky

en: Install %s *NEW*
sk: Nainštalovať %s *NOVINKA*

en: Install %s
sk: Nainštalovať %s

en: No new Language packs found
sk: Nenašli sa žiadne nové jazykové balíky

en: No new Add-ons found
sk: Nenašli sa žiadne nové doplnky

en: Check Online (disabled)
sk: Overiť Online (vypnuté)

en: Check Online
sk: Overiť online

en: Back
sk: späť

en: Downloading Add-On Repository Index
sk: Sťahuje sa zoznam doplnkov

en: Downloading %s
sk: Sťahuje sa %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
sk: Vykonané zmeny sa uplatnia
    až po reštarte hry SuperTux.

en: Cheats
sk: Podvody

en: Bonus: Grow
sk: Bonus: Rast

en: Bonus: Fire
sk: Bonus: Oheň

en: Bonus: Ice
sk: Bonus: Ľad

en: Bonus: Air
sk: Bonus: Vzduch

en: Bonus: Earth
sk: Bonus: Zem

en: Bonus: Star
sk: Bonus: Hviezda

en: Shrink Tux
sk: Zmenšiť Tuxa

en: Kill Tux
sk: Zabiť Tuxa

en: Finish Level
sk: Dokončiť úroveň

en: Activate Ghost Mode
sk: Aktivovať prízračný režim

en: Contrib Levels
sk: Neoficiálne úrovne

en: *NEW*
sk: *NOVINKA*

en: Abort Download
sk: Prerušiť sťahovanie

en: Error:
sk: Chyba:

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Exit level editor
sk: Ukončiť editor úrovní

en: Music
sk: Hudba

en: Sector settings...
sk: Nastavenie sektoru...

en: Create new sector
sk: Vytvoriť nový sektor

en: Delete this sector
sk: Vymazať tento sektor

en: Each level must have at least one sector.
sk: Každá úroveň musí mať prinajmenšom jeden sektor.

en: Do you really want to delete this sector?
sk: Naozaj chcete vymazať tento sektor?

en: Delete sector
sk: Vymazať sektor

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Restart Level
sk: Opakovať úroveň

en: Options
sk: Možnosti

en: Abort Level
sk: Prerušiť úroveň

en: Setup Joystick
sk: Nastaviť joystick

en: Manual Configuration
sk: Manuálna konfigurácia

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
sk: Použiť manuálnu konfiguráciu namiesto automatickej podpory herných ovládačov, ktorú poskytuje SDL2

en: Up
sk: Hore

en: Down
sk: Dole

en: Left
sk: Doľava

en: Right
sk: Doprava

en: Jump
sk: Skok

en: Pause/Menu
sk: Pauza/Menu

en: Peek Left
sk: Nazrieť doľava

en: Peek Right
sk: Nazrieť doprava

en: Peek Up
sk: Nazrieť hore

en: Peek Down
sk: Nazrieť dole

en: Console
sk: Konzola

en: Cheat Menu
sk: Ponuka podvodov

en: Jump with Up
sk: Skákanie s tlačídlom Hore

en: No Joysticks found
sk: Nenašiel sa žiaden joystick

en: Scan for Joysticks
sk: Hľadať joysticky

en: None
sk: Žiaden

en: Press Button
sk: Stlačte tlačidlo

en: Axis
sk: Os

en: Setup Keyboard
sk: Nastaviť klávesnicu

en: Up cursor
sk: Šípka nahor

en: Down cursor
sk: Šípka nadol

en: Left cursor
sk: Šípka doľava

en: Right cursor
sk: Šípka doprava

en: Return
sk: Enter

en: Space
sk: Medzerník

en: Right Shift
sk: Shift (pravý)

en: Left Shift
sk: Shift (ľavý)

en: Right Control
sk: Ctrl (pravý)

en: Left Control
sk: Ctrl (ľavý)

en: Right Alt
sk: Alt (pravý)

en: Left Alt
sk: Alt (ľavý)

en: Right Command
sk: Command (pravý)

en: Left Command
sk: Command (ľavý)

en: Press Key
sk: Stlačte kláves

en: Language
sk: Jazyk

en: <auto-detect>
sk: <zistiť-automaticky>

en: Start Game
sk: Začať hru

en: Credits
sk: Autori

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Do you really want to quit SuperTux?
sk: Naozaj chcete ukončiť SuperTux?

en: Quit SuperTux
sk: Ukončiť SuperTux

en: Select Language
sk: Zvoliť jazyk

en: Select a different language to display text in
sk: Zvoliť iný jazyk na zobrazenie textu

en: Language Packs
sk: Jazykové balíky

en: Language packs contain up-to-date translations
sk: Jazykové balíky obsahujú najnovšie preklady

en: Select Profile
sk: Zvoliť profil

en: Select a profile to play with
sk: Zvoliť profil, s ktorým budete hrať

en: Fullscreen
sk: Celá obrazovka

en: Fill the entire screen
sk: Zaplniť celú obrazovku

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
sk: Určiť rozlíšenie použité v móde celej obrazovky (musíte prepnúť mód celej obrazovky na dokončenie zmeny)

en: Magnification
sk: Zväčšenie

en: Change the magnification of the game area
sk: Zmeniť zväčšenie hracej plochy

en: Aspect Ratio
sk: Pomer strán

en: Adjust the aspect ratio
sk: Nastaviť pomer strán

en: Disable all sound effects
sk: Zakázať všetky zvukové efekty

en: Disable all music
sk: Zakázať všetku hudbu

en: Sound (disabled)
sk: Zvuk (zakázaný)

en: Music (disabled)
sk: Hudba (zakázaná)

en: Configure key-action mappings
sk: Nastavenie kláveso-činnostných mapovaní

en: Configure joystick control-action mappings
sk: Nastavenie ovládaco-činnostných mapovaní s Joystickom

en: Enable transitions
sk: Povoliť prechody

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
sk: Povoliť prechody medzi obrazovkami a plynulé animácie ponúk

en: Developer Mode
sk: Vývojársky režim

en: Christmas Mode
sk: Vianočný režim

en: [Profile %s]
sk: [Profil %s]

en: Profile %s
sk: Profil %s

en: Story Mode
sk: Režim príbehu

en: Bonus: None
sk: Bonus: Žiaden

en: Reset Level
sk: Obnoviť úroveň

en: Move to main spawnpoint
sk: Ísť na hlavný začiatočný bod

en: Pause
sk: Pauza

en: Max coins collected:
sk: Maximum nazbieraných mincí:

en: Max fragging:
sk: Najviac nepriateľov zabitých:

en: Max secrets found:
sk: Maximum nájdených tajností:

en: Best time completed:
sk: Najlepší čas:

en: Level target time:
sk: Cieľový čas úrovne:

en: You
sk: Vy

en: Best
sk: Najlepší

en: Badguys
sk: Nepriatelia

en: Copyright
sk: Autorské práva

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
sk: Táto hra je ABSOLÚTNE BEZ ZÁRUKY. Ide o slobodný softvér, ktorého redistribúcia je za istých
    podmienok vítaná; podrobnosti môžete nájsť v licenčnom súbore.

en: You found a secret area!
sk: Našli ste tajné miesto!

en: <no title>
sk: <bez názvu>
