SuperTux - en to tr translation catalogue (303 entries)

en: Angry stone
tr: Sinirli taş

en: Bouncing Snowball
tr: Seken kar topu

en: Captain snowball
tr: Kaptan kar topu

en: Enemies
tr: Düşmanlar

en: Type
tr: Tip

en: invisible
tr: görünmez

en: Fish
tr: Balık

en: Speed
tr: Hız

en: Flame
tr: Alev

en: Flying snowball
tr: Uçan kar topu

en: Owl
tr: Baykuş

en: Snowball
tr: Kar topu

en: Snowman
tr: Kardan adam

en: Name
tr: İsim

en: Fly speed
tr: Uçuş hızı

en: Joystick Mappings
tr: Oyun çubuğu Eşleştirmesi

en: Time
tr: Zaman

en: OK
tr: Tamam

en: true
tr: doğru

en: false
tr: yanlış

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Level
tr: Seviye

en: Message
tr: Mesaj

en: Invisible
tr: Görünmezlik

en: Enemy
tr: Düşman

en: Add
tr: Ekle

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Sound
tr: Ses

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: left
tr: sol

en: right
tr: sağ

en: Action
tr: Eylem

en: Button
tr: Düğme

en: width
tr: genişlik

en: height
tr: yükseklik

en: alpha
tr: alfa

en: Torch
tr: Meşale

en: Portable
tr: Taşınabilir

en: Trampoline
tr: Trambolin

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
tr: Kullanım: %s [SEÇENEKLER] [BÖLÜMDOSYASI]

en: General Options:
tr: Genel Seçenekler:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
tr:   -h, --help                   Yardım mesajını göster ve kapat

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
tr:   -v, --version                SuperTux sürüm numarasını göster ve kapat

en:   --verbose                    Print verbose messages
tr:   --verbose                    Ayrıntılı mesajları yazdır

en:   --debug                      Print extra verbose messages
tr:   --debug                      Ek mesajları yazdır

en: Video Options:
tr: Video Seçenekleri:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
tr:   -f, --fullscreen             Tam ekran modunda çalışacak

en:   -w, --window                 Run in window mode
tr:   -w, --window                 Pencere modunda çalışacak

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
tr:   -g, --geometry GENİŞLİKxYÜKSEKLİK  SuperTux u verilen çözünürlükte çalıştır

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
tr:   -a, --aspect GENİŞLİK:YÜKSEKLİK    SuperTux u verilen en boy oranında çalıştır

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
tr:   -d, --default                Video ayarlarını varsayılan ayarlara çevir

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
tr:   --renderer RENDERER          sdl, opengl, veya otomatik bir işleyici kullan

en: Audio Options:
tr: Ses Seçenekleri:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
tr:   --disable-sound              Ses efektlerini devre dışı bırak

en:   --disable-music              Disable music
tr:   --disable-music              Müziği devre dışı bırak

en: Game Options:
tr: Oyun Seçenekleri:

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
tr:   --show-fps                   Bölümlerde ekran tazeleme hızını göster

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
tr:   --no-show-fps                Bölümlerde ekran tazeleme hızını gösterme

en:   --show-pos                   Display player's current position
tr: --show-pos Oyuncunun şu anki konumunu göster

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
tr: --no-show-pos Oyuncunun konumunu gösterme

en:   --developer                  Switch on developer feature
tr:   --developer                  Geliştirici seçeneklerini aç

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
tr:   -s, --debug-scripts          Hata ayıklama scripti etkinleştir.

en: Demo Recording Options:
tr: Demo Kayıt Seçenekleri:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
tr:   --record-demo DOSYA BÖLÜM     Demoyu DOSYA ya kaydet

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
tr:   --play-demo DOSYA BÖLÜM       Kaydedilen demoyu oyna

en: Directory Options:
tr: Dizin Seçenekleri:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
tr:   --datadir DIR                Oyun veri dosyaları klasörünü ayarla

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
tr:   --userdir DIR               Kullanıcı veri klasörünü ayarla (oyun kayıtları, vs.)

en: Environment variables:
tr: Çevre Değişkenleri:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
tr:   SUPERTUX2_USER_DIR           Kullanıcı veri klasörü (oyun kayıtları, vs.)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
tr:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Oyun veri dosyaları klasörü

en: auto
tr: otomatik

en: up
tr: yukarı

en: down
tr: aşağı

en: contributed by %s
tr: %s tarafından katkıda bulunuldu

en: Best Level Statistics
tr: En İyi Bölüm İstatistikleri

en: Coins
tr: Altın

en: Badguys killed
tr: Öldürülen kötü adamlar

en: Secrets
tr: Gizli yerler

en: Best time
tr: En iyi zaman

en: Level target time
tr: Bölüm hedef zamanı

en: Levelset
tr: Bölüm ayarı

en: Worldmap
tr: Dünya haritası

en: World
tr: Dünya

en: %s "%s" by "%s"
tr: %s "%s" kadar "%s"

en: Language packs
tr: Dil paketleri

en: Add-ons
tr: Eklentiler

en: View Language Packs
tr: Dil Paketleri Görünümü

en: View Add-ons
tr: Eklenti Görünümü

en: No Language packs installed
tr: Yüklenmiş dil paketleri yok

en: No Add-ons installed
tr: Yüklenmiş eklenti yok

en: No Language packs found
tr: Dil paketleri bulunamadı

en: No Add-ons found
tr: Eklentiler bulunamadı

en: Install %s *NEW*
tr: Kur %s *YENİ*

en: Install %s
tr: Kur %s

en: No new Language packs found
tr: Yeni dil paketi bulunamadı

en: No new Add-ons found
tr: Yeni Eklentiler Bulunamadı

en: Check Online (disabled)
tr: Çevrimdışı Konrol Et (kapalı)

en: Check Online
tr: Çevrimiçi Kontrol Et

en: Back
tr: Geri

en: Downloading Add-On Repository Index
tr: Eklenti Deposu İçeriği İndiriliyor

en: Downloading %s
tr: %s İndiriliyor

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
tr: Supertuxu yeniden başlatın lütfen
    değişikliklerin etkili olması için.

en: Cheats
tr: Hileler

en: Bonus: Grow
tr: Bonus: Büyüme

en: Bonus: Fire
tr: Bonus: Ateş

en: Bonus: Ice
tr: Bonus: Buz

en: Bonus: Air
tr: Ödül: Hava

en: Bonus: Earth
tr: Ödül: Dünya

en: Bonus: Star
tr: Bonus: Yıldız

en: Shrink Tux
tr: Tux'u Küçült

en: Kill Tux
tr: Tux'u Bitir

en: Finish Level
tr: Bitiş Bölümü

en: Activate Ghost Mode
tr: Görünmez Kipi Etkinleştir

en: Contrib Levels
tr: Ek Bölümler

en: *NEW*
tr: *YENİ*

en: Abort Download
tr: İndirmedi Durdur

en: Error:
tr: Hata:

en: Ok
tr: Tamam

en: Close
tr: Kapat

en: Author
tr: Yapımcı

en: Contact
tr: Kişiler

en: License
tr: Lisans

en: Description
tr: Açıklama

en: Level Editor
tr: Düzey Düzenleyici

en: Gravity
tr: Yerçekimi

en: Music
tr: Müzik

en: Continue
tr: Devam et

en: Restart Level
tr: Bölümü Yeniden Başlat

en: Options
tr: Seçenekler

en: Abort Level
tr: Bölümü Sonlandır

en: Setup Joystick
tr: Joystik Ayarla

en: Manual Configuration
tr: Yapılandırma Klavuzu

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
tr: SDL2'yi otomatik olarak oyun kontrol desteğini elle yapılandırın

en: Up
tr: Yukarı

en: Down
tr: Aşağı

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Jump
tr: Zıplama

en: Pause/Menu
tr: Durdur/Menü

en: Peek Left
tr: Sola Bak

en: Peek Right
tr: Sağa Bak

en: Peek Up
tr: Yukarı bak

en: Peek Down
tr: Aşağı bak

en: Console
tr: Konsol

en: Cheat Menu
tr: Hile Menüsü

en: Jump with Up
tr: Yukarı il zıpla

en: No Joysticks found
tr: Joystik bulunamadı

en: Scan for Joysticks
tr: Joystick ara

en: None
tr: Boş

en: Press Button
tr: Düğmeye Bas

en: Axis
tr: Eksen

en: Setup Keyboard
tr: Klavyeyi Ayarla

en: Up cursor
tr: Yukarı ok

en: Down cursor
tr: Aşağı ok

en: Left cursor
tr: Sol ok

en: Right cursor
tr: Sağ ok

en: Return
tr: Enter

en: Space
tr: Boşluk

en: Right Shift
tr: Sağ Shift

en: Left Shift
tr: Sol Shift

en: Right Control
tr: Sağ Ctrl

en: Left Control
tr: Sol Ctrl

en: Right Alt
tr: Sağ Alt

en: Left Alt
tr: Sol Alt

en: Right Command
tr: Sağ Komut

en: Left Command
tr: Sol Komut

en: Press Key
tr: Tuşa Bas

en: Language
tr: Dil

en: <auto-detect>
tr: <otomatikman bul>

en: Start Game
tr: Oyunu Başlat

en: Credits
tr: Emeği Geçenler

en: Quit
tr: Çıkış

en: Do you really want to quit SuperTux?
tr: SuperTux'tan çıkmak istediğine emin misin?

en: Quit SuperTux
tr: SuperTux'tan Çık

en: Select Language
tr: Dil seç

en: Select a different language to display text in
tr: Metni göstermek için başka bir dil seçiniz

en: Language Packs
tr: Dil Paketleri

en: Language packs contain up-to-date translations
tr: Dil paketleri çeviri güncellemelerini içerir

en: Select Profile
tr: Profil seçin

en: Select a profile to play with
tr: Oynamak için bir profil seçin

en: Fullscreen
tr: Tam ekran

en: Fill the entire screen
tr: Tüm ekranı kapla

en: Resolution
tr: Çözünürlül

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
tr: Tam ekran modunda kullanılan çözünürlüğü belirle(Bu değişikliği tamamlamak için tam ekran moduna geçmelisiniz)

en: Magnification
tr: Büyütme

en: Change the magnification of the game area
tr: Arena alanının büyütmesini değiştirin

en: Aspect Ratio
tr: En-boy oranı

en: Adjust the aspect ratio
tr: En-boy oranını ayarla

en: Disable all sound effects
tr: Tüm ses efektlerini kapat

en: Disable all music
tr: Tüm müziği kapat

en: Sound (disabled)
tr: Ses (kapalı)

en: Music (disabled)
tr: Müzik (kapalı)

en: Configure key-action mappings
tr: Tuş-eylem ayarla

en: Configure joystick control-action mappings
tr: Joystick kontrol-eylem ayarla

en: Enable transitions
tr: Dönüşüm etkin

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
tr: Düzgün menü animasyonunu ve ekran geçişini etkinleştir

en: Developer Mode
tr: Geliştirici Modu

en: Christmas Mode
tr: Yılbaşı Modu

en: [Profile %s]
tr: [Profil %s]

en: Profile %s
tr: Profil %s

en: Story Mode
tr: Hikaye Modu

en: Bonus: None
tr: Bonus: Yok

en: Reset Level
tr: Bölümü Sıfırla

en: Move to main spawnpoint
tr: Ana çoğalma noktasına taşı

en: Pause
tr: Duraklat

en: Max coins collected:
tr: Toplanan en fazla altın:

en: Max fragging:
tr: En çok can kaybı:

en: Max secrets found:
tr: Bulunan en fazla gizli yer:

en: Best time completed:
tr: En iyi tamamlama zamanı:

en: Level target time:
tr: Bölüm hedef zamanı:

en: You
tr: Sen

en: Best
tr: En iyi

en: Badguys
tr: Kötü adamlar

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
tr: Bu oyunla gelen MUTLAK GARANTİ YOKTUR. Bu ücretsiz bir yazılımdır. ve sen belirli
    koşullar altında oyunu tekrar dağıtabilirsin;  ayrıntılar için LİSANS dosyasına bakın.

en: Climbable
tr: Tırmanılabilir

en: Door
tr: Kapı

en: You found a secret area!
tr: Gizli bir yer buldun!

en: west
tr: batı

en: east
tr: doğu

en: north
tr: kuzey

en: south
tr: güney

en: Ice
tr: Buz

en: Castle
tr: Kale

en: Water
tr: Su

en: Snow
tr: Kar

en: Forest
tr: Orman

en: Forest (Background)
tr: Orman (Arkaplan)

en: Jungle
tr: Orman

en: Original Developer
tr: Esas Geliştirici

en: Graphics, Programming, Level Design
tr: Grafikler, Programlama, Bölüm Düzenleme

en: Music, Level Design
tr: Müzik, Bölüm Düzenleme

en: Graphics
tr: Grafikler

en: Programming, Graphics, Level Design
tr: Programlama,Grafikler, Bölüm Düzenleme

en: Programming, Level Design
tr: Programlama, Bölüm Düzenleme

en: Graphics, Story
tr: Grafikler, Öykü

en: Programming, Documentation
tr: Programlama, Belgelendirme

en: Programming
tr: Programlama

en: Programming, project lead ad interim
tr: Programlama, geçici proje lideri

en: Coordination
tr: Eşgüdüm

en: Programming, "Flexlay" Level editor
tr: Programlama, ''Flexlay'' Bölüm düzenleyici

en: Level Design, Graphics
tr: Bölüm Düzenleme, Grafikler

en: Packaging, Nightly builds
tr: Paketleme, Gecekondular

en: Translation Guru (and many details anyone else could have done)
tr: Çeviri Uzmanı (ve kimsenin yapamadığı bazı ayrıntılar)

en: Level Design
tr: Bölüm Düzenleme

en: Additional contributors
tr: Ek katkıcı

en: Bug fixes
tr: Hata düzeltmeleri

en: Scripting functions, Level fixes
tr: Komut işlevleri, Bölüm düzeltmeleri

en: Code quality fixes
tr: Kod kalite düzeltmeleri

en: Various contributions
tr: Çeşitli katkılar

en: Code contributions
tr: Kod katkıları

en: Code contribution, AppData file
tr: Kod katkısı, Uygulama Veri Dosyası

en: Bug fix
tr: Hata düzeltme

en: Menu reorganization
tr: Menü yeniden kurma

en: Fixing tile bugs
tr: Döşeme hatalarını düzeltme

en: Localization
tr: Yerelleştirme

en: Danish
tr: Danca

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: French
tr: Fransızca

en: German
tr: Almanca

en: Russian
tr: Rusça

en: Albanese
tr: Arnavutça

en: Castilian Spanish
tr: Kastilya İspanyolcası

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Catalan
tr: Katalanca

en: Slovenian
tr: Slovence

en: Mandarin
tr: Çince

en: European Portuguese
tr: Avrupa Portekizcesi

en: Romanian
tr: Rumence

en: Dutch
tr: Flemenkçe

en: Turkish
tr: Türkçe

en: European/Brazilian Portuguese
tr: Avrupa/Brezilya Portekizcesi

en: Czech
tr: Çekce

en: Nepali
tr: Nepalce

en: Brazilian Portuguese
tr: Brezilya Portekizcesi

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Estonian
tr: Estonca

en: Polish
tr: Lehçe

en: French/Esperanto
tr: Fransızca/Esperanto

en: Ukrainian
tr: Ukraynaca

en: Breton
tr: Bretonca

en: Greek
tr: Yunanca

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Finnish
tr: Fince

en: Serbian
tr: Sırpça

en: Japanese
tr: Japonca

en: Simplified Chinese
tr: Yeni Çince

en: Lithuanian
tr: Litvanca

en: Belarusian
tr: Belarusca

en: Bulgarian
tr: Bulgarca

en: Thanks to
tr: Sayesinde

en: Creator of Tux, the Linux penguin
tr: Tux'un yaratıcısı, Linux penguenidir

en: SDL, OpenAL and OpenGL
tr: SDL, OpenAL ve OpenGL

en: For making such a great gaming experience
            possible on Linux
tr: Olağanüstü bir oyun deneyimi
    Linux ile mümkündür

en: Visit our webpage at
tr: İnternet sayfamıza uğrayın

en: #supertux at webchat.freenode.net
tr: #supertux  webchat.freenode.net adresinde

en: Comments, ideas and suggestions
tr: Yorumlar, Düşünceler ve öneriler

en: Want to help…
tr: Yardım isteği...
