SuperTux - en to be translation catalogue (173 entries)

en: Joystick Mappings
be: Канфігурацыя джойстыка

en: Time
be: Час

en: OK
be: Добра

en: Unknown
be: Невядома

en: Level
be: Узровень

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Sound
be: Гукі

en: Action
be: Дзеянне

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
be: Выкарыстанне: %s [ПАРАМЕТРЫ] [ФАЙЛ УЗРОЎНЯ]

en: General Options:
be: Параметры:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
be:   -h, --help                   Паказаць гэтую даведку і выйсці

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
be:   -v, --version                Паказаць версію SuperTux і выйсці

en:   --verbose                    Print verbose messages
be:   --verbose                    Выводзіць падрабязныя паведамленні

en:   --debug                      Print extra verbose messages
be:   --debug                      Выводзіць занадта падрабязныя паведамленні

en: Video Options:
be: Відэа-параметры:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
be:  -f, --fullscreen             Запусціць на ўвесь экран

en:   -w, --window                 Run in window mode
be:   -w, --window                 У вакне

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
be:  -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Сваё разрозненне

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
be:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Свой стасунак бакоў

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
be:   -d, --default                Прадвызначаныя настаўленні відэа

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
be:  --renderer RENDERER          Выкарыстоўваць sdl, opengl ці auto для малявання

en: Audio Options:
be: Аўдыё-параметры:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
be:   --disable-sound              Адключыць гукавыя эфекты

en:   --disable-music              Disable music
be:   --disable-music              Адключыць музыку

en: Game Options:
be: Параметры гульні:

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
be:   --show-fps                   Паказваць чашчыню кадраў на ўзроўнях

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
be:   --no-show-fps                Не паказваць чашчыню кадраў на ўзроўнях

en:   --developer                  Switch on developer feature
be:   --developer                  Уключыць магчымасці распрацоўніка

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
be:  -s, --debug-scripts          Уключыць адладнік сцэнараў.

en: Demo Recording Options:
be: Параметры запісвання гульні:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
be:  --record-demo FILE LEVEL     Зрабіць запіс гульні ў файл

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
be:   --play-demo FILE LEVEL       Прайграць запіс гульні

en: Directory Options:
be: Параметры каталогу:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
be:   --datadir DIR                Задаць каталог для захавання гульнявых звестак

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
be:   --userdir DIR                Задаць каталог для звестак карыстальніка (захаванні і г.д..)

en: Environment variables:
be: Зменныя асяроддзя:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
be:   SUPERTUX2_USER_DIR           Каталог для звестак карыстальніка (захаванні і г.д..)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
be:   SUPERTUX2_DATA_DIR            Каталог для захавання гульнявых звестак

en: auto
be: аўта

en: contributed by %s
be: зрабілі ўнёсак: %s

en: Best Level Statistics
be: Дасягненні ўзроўню

en: Coins
be: Манеты

en: Badguys killed
be: Забіта нягоднікаў

en: Secrets
be: Схованкі

en: Best time
be: Найлепшы час

en: Level target time
be: Патрэбны час узроўню

en: Levelset
be: Узроўні

en: Worldmap
be: Мапа свету

en: World
be: Свет

en: %s "%s" by "%s"
be: %s "%s" ад "%s"

en: Language packs
be: Моўныя пакеты

en: Add-ons
be: Дадаткі

en: View Language Packs
be: Паказаць моўныя пакеты

en: View Add-ons
be: Паказаць дадаткі

en: No Language packs installed
be: Моўных пакетаў не ўсталявана

en: No Add-ons installed
be: Дадаткаў не ўсталявана

en: No Language packs found
be: Моўных пакетаў не знойдзена

en: No Add-ons found
be: Дадаткаў не знойдзена

en: Install %s *NEW*
be: Усталяваць %s *НАВІНКА*

en: Install %s
be: Усталяваць %s

en: No new Language packs found
be: Новых моўных пакетаў не знойдзена

en: No new Add-ons found
be: Новых дадаткаў не знойдзена

en: Check Online (disabled)
be: Паглядзець у інтэрнеце (адключана)

en: Check Online
be: Паглядзець у інтэрнеце

en: Back
be: Назад

en: Downloading Add-On Repository Index
be: Сцягванне індэксу рэпазітара дадаткаў

en: Downloading %s
be: Сцягванне %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
be: Перазапусціце SuperTux
    каб ужыць змены.

en: Cheats
be: Чыты

en: Bonus: Grow
be: Бонус: рост

en: Bonus: Fire
be: Бонус: агонь

en: Bonus: Ice
be: Бонус: лёд

en: Bonus: Air
be: Bonus: паветра

en: Bonus: Earth
be: Bonus: зямля

en: Bonus: Star
be: Бонус: зорка

en: Shrink Tux
be: Сціснуць Тукса

en: Kill Tux
be: Забіць Тукса

en: Finish Level
be: Скончыць узровень

en: Contrib Levels
be: Дадатковыя ўзроўні

en: *NEW*
be: *НАВІНКА*

en: Abort Download
be: Перарваць сцягванне

en: Error:
be: Памылка:

en: Ok
be: Добра

en: Close
be: Закрыць

en: Music
be: Музыка

en: Continue
be: Працягваць

en: Restart Level
be: Перазапусціць узровень

en: Options
be: Настаўленні

en: Abort Level
be: Спыніць узровень

en: Setup Joystick
be: Настаўленні джойстыка

en: Manual Configuration
be: Свая канфігурацыя

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
be: Задаць сваю канфігурацыю замест аўтаматычнай падтрымкі кантролераў SDL2

en: Up
be: Уверх

en: Down
be: Уніз

en: Left
be: Налева

en: Right
be: Направа

en: Jump
be: Падскок

en: Pause/Menu
be: Прыпыненне/Меню

en: Peek Left
be: Позірк налева

en: Peek Right
be: Позірк направа

en: Peek Up
be: Позірк угору

en: Peek Down
be: Позірк долу

en: Console
be: Кансоль

en: Cheat Menu
be: Меню чытаў

en: Jump with Up
be: Падскок пры націсканні "ўверх"

en: No Joysticks found
be: Джойстык не знойдзены

en: Scan for Joysticks
be: Выявіць джойстыкі

en: None
be: Няма

en: Press Button
be: Націсніце кнопку

en: Setup Keyboard
be: Настаўленні клавіятуры

en: Up cursor
be: Стрэлка ўверх

en: Down cursor
be: Стрэлка ўніз

en: Left cursor
be: Стрэлка налева

en: Right cursor
be: Стрэлка направа

en: Return
be: Enter

en: Space
be: Прагал

en: Right Shift
be: Правы Shift

en: Left Shift
be: Левы Shift

en: Right Control
be: Правы Ctrl

en: Left Control
be: Левы Ctrl

en: Right Alt
be: Правы Alt

en: Left Alt
be: Левы Alt

en: Right Command
be: Загад Направа

en: Left Command
be: Загад Налева

en: Press Key
be: Націсніце клавішу

en: Language
be: Мова

en: <auto-detect>
be: <аўтавызначэнне>

en: Start Game
be: Гуляць

en: Credits
be: Тытры

en: Quit
be: Выйсці

en: Do you really want to quit SuperTux?
be: Сапраўды жадаеце выйсці з SuperTux?

en: Quit SuperTux
be: Выйсці з SuperTux

en: Select Language
be: Мова

en: Select a different language to display text in
be: Задаць іншую мову для тэксту

en: Language Packs
be: Моўныя пакеты

en: Language packs contain up-to-date translations
be: Моўныя пакеты змяшчаюць апошнія версіі перакладаў

en: Select Profile
be: Профіль

en: Select a profile to play with
be: Задаць профіль для гульні

en: Fullscreen
be: На ўвесь экран

en: Fill the entire screen
be: Разгарнуцца на ўвесь экран

en: Resolution
be: Разрозненне

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
be: Вызначыць разрозненне для поўнаэкраннага рэжыму (трэба ўключыць поўнаэкранны рэжым)

en: Magnification
be: Маштаб

en: Change the magnification of the game area
be: Змяніць маштаб прасторы гульні

en: Aspect Ratio
be: Стасунак бакоў

en: Adjust the aspect ratio
be: Карэктаваць стасунак бакоў экрана

en: Disable all sound effects
be: Адключыць усе гукавыя эфекты

en: Disable all music
be: Адключыць усю музыку

en: Sound (disabled)
be: Гукі (адключана)

en: Music (disabled)
be: Музыка (адключана)

en: Configure key-action mappings
be: Наставіць дзеянні клавіш

en: Configure joystick control-action mappings
be: Наставіць дзеянні джойстыка

en: Enable transitions
be: Уключыць пераходы

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
be: Уключыць пераходы экрану і плыўную анімацыю меню

en: Developer Mode
be: Рэжым распрацоўніка

en: Christmas Mode
be: Рэжым Раства

en: [Profile %s]
be: [Профіль %s]

en: Profile %s
be: Профіль %s

en: Story Mode
be: Рэжым гісторыі

en: Bonus: None
be: Бонус: нічога

en: Reset Level
be: Скінуць узровень

en: Pause
be: Прыпынена

en: Max coins collected:
be: Рэкорд сабраных манет:

en: Max fragging:
be: Рэкорд забітых:

en: Max secrets found:
be: Рэкорд адшуканых схованак:

en: Best time completed:
be: Найлепшы час:

en: Level target time:
be: Патрэбны час узроўню:

en: You
be: Вашае

en: Best
be: Найлепшае

en: Badguys
be: Нягоднікі

en: Copyright
be: Аўтарскія правы

en: You found a secret area!
be: Вы адшукалі схованку!

en: <no title>
be: <без назвы>
