SuperTux - en to eu translation catalogue (525 entries)

en: You found a secret area!
eu: Eremu ezkutu bat aurkitu duzu!

en: Name
eu: Izena

en: Fade tilemap
eu: Tilemap desagertu

en: Message
eu: Mezua

en: Script Trigger
eu: Script aktibatzailea

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Button
eu: Botoia

en: Oneshot
eu: Behin egin

en: Sequence Trigger
eu: Sekuentzia-aktibatzailea

en: Sector
eu: Sektorea

en: Spawn point
eu: Sortze puntua

en: Turn on script
eu: Jarri scripta

en: Turn off script
eu: Kendu scripta

en: Sequence
eu: Sekuentzia

en: end sequence
eu: amaitu sekuentzia

en: stop Tux
eu: gelditu Tux

en: fireworks
eu: suziriak

en: New worldmap spawnpoint
eu: Mundu mapa berria

en: Worldmap fade tilemap
eu: Desmuntatu mundu mapa

en: Fade
eu: Iraungitzea

en: Fade in
eu: Iraungita

en: Fade out
eu: Desagerturik

en: Climbable
eu: Eskalagarria

en: Door
eu: Atea

en: Switch
eu: Etengailua

en: Secret Area
eu: Eremu ezkutua

en: Thunderstorm
eu: Ekaitz elektrikoa

en: Facing Down
eu: Behera begira

en: Direction
eu: Noranzkoa

en: Path
eu: Bidea

en: Solid
eu: Solidoa

en: Action
eu: Akzioa

en: Weak Tile
eu: Teila hauskorra

en: Gradient
eu: Gradientea

en: Breakable
eu: Hauskorra

en: Portable
eu: Eramangarria

en: Angle
eu: Angelua

en: Color
eu: Kolorea

en: Speed
eu: Abiadura

en: Counter-clockwise
eu: Erlojuaren kontrako norabidean

en: Physics enabled
eu: Fisika gaituta

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Hit script
eu: Kolpe scripta

en: Count
eu: Zenbaketa

en: Content
eu: Edukia

en: Coin
eu: Txanpona

en: Growth (fire flower)
eu: Handitzea (suzko lorea)

en: Growth (ice flower)
eu: Handitzea (izotzezko lorea)

en: Growth (air flower)
eu: Handitzea (zeruko lorea)

en: Growth (earth flower)
eu: Handitzea (lurreko lorea)

en: Star
eu: Izarra

en: Tux doll
eu: Tux panpina

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Light
eu: Argia

en: Trampoline
eu: Ohe elastikoa

en: Coin rain
eu: Txanpon-euria

en: Coin explosion
eu: Txanpon-leherketa

en: Custom Content
eu: Eduki pertsonalizatua

en: Pneumatic Platform
eu: Plataforma pneumatikoa

en: Following path
eu: Jarraitu beharreko bidea

en: Path Mode
eu: Bide modua

en: Collect script
eu: Script ukitzean

en: Ghost Particles
eu: Mamu-partikulak

en: Mode
eu: Modua

en: normal
eu: normala

en: manual
eu: eskuzkoa

en: autoscroll
eu: Desplazamendu automatikoa

en: File
eu: Fitxategia

en: Spawnpoint
eu: Sortze puntua

en: Candle
eu: Kandela

en: Enabled
eu: Aktibatuta

en: Invisible Block
eu: Bloke ikusezina

en: Snow Particles
eu: Elur-partikulak

en: Powerup
eu: Piztu

en: Time Limit
eu: Denbora muga

en: Sound
eu: Soinua

en: Distance factor
eu: Distantzia faktorea

en: Distance bias
eu: Distantzia-tartea

en: Volume
eu: Bolumena

en: Torch
eu: Zuzia

en: Icecrusher
eu: Izotz-hauslea

en: Background
eu: Hondoa

en: Checkpoint
eu: Kontrola

en: Ambient Light
eu: Giroko argia

en: Lantern
eu: Linterna

en: Wind
eu: Haizea

en: Platforms
eu: Plataformak

en: Radius
eu: Erradioa

en: Momentum change rate
eu: Bulkadaren aldaketa tasa

en: Rain Particles
eu: Euri partikulak

en: Platform
eu: Plataforma

en: Rock
eu: Arroka

en: Music
eu: Musika

en: Rusty Trampoline
eu: Tranpolin erdoildua

en: Particle system
eu: Partikula-sistema

en: Burning
eu: Piztuta

en: Flicker
eu: Keinada

en: Text array
eu: Testu matrizea

en: Info Block
eu: Informazio-blokea

en: Disable gravity
eu: Desaktibatu grabitatea

en: Ambient Sound
eu: Giroko musika

en: Time
eu: Denbora

en: Hurting Platform
eu: Plataforma matxuratuta

en: Fill
eu: Bete

en: Alignment
eu: Lerrokatzea

en: none
eu: bat ere ez

en: left
eu: ezkerra

en: right
eu: eskubia

en: top
eu: goiko aldea

en: bottom
eu: beheko aldea

en: Scroll offset x
eu: Mugitu x-n

en: Scroll offset y
eu: Mugitu y-n

en: Scroll speed x
eu: X ardatzaren abiadura

en: Scroll speed y
eu: Y ardatzaren abiadura

en: Parallax Speed x
eu: X paralaxiaren abiadura

en: Parallax Speed y
eu: y paralaxiaren abiadura

en: Top image
eu: Goiko irudia

en: Image
eu: Irudia

en: Bottom image
eu: Beheko irudia

en: Draw target
eu: Marrazketa mota txandakatu

en: Normal
eu: Normala

en: Lightmap
eu: Argiak

en: Speed X
eu: X abiadura

en: Speed Y
eu: Y abiadura

en: Acceleration
eu: Azelerazioa

en: Blowing
eu: Murmurioa

en: Bicycle Platform
eu: Bizikleta plataforma

en: Running
eu: Martxan

en: On-grab script
eu: Script hartzean

en: On-ungrab script
eu: Script askatzean

en: Interactive particle system
eu: Partikula-sistema interaktiboa

en: Interval
eu: denbora-tartea

en: Linked
eu: Lotuta

en: Decal
eu: Kalkomania

en: Resize offset x
eu: Tamaina aldatu ofset x-ri

en: Resize offset y
eu: Tamaina aldatu ofset y-ri

en: Alpha
eu: Alfa

en: Speed x
eu: X abiadura

en: Speed y
eu: Y abiadura

en: Tint
eu: Tindagaia

en: Left Colour
eu: Ezkerreko kolorea

en: Right Colour
eu: Eskuineko kolorea

en: Top Colour
eu: Goiko kolorea

en: Bottom Colour
eu: Beheko kolorea

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Vertical (whole sector)
eu: Bertikala (sektore osoa)

en: Horizontal (whole sector)
eu: Horizontala (sektore osoa)

en: None
eu: Bat ere ez

en: Brick
eu: Adreilua

en: Spotlight
eu: Fokoa

en: Camera
eu: Kamera

en: List of enemies
eu: Etsaien zerrenda

en: Enemy
eu: Etsaia

en: Add
eu: Gehitu

en: OK
eu: Ados

en: Do you want to delete this badguy from the list?
eu: Etsai hau zerrendatik ezabatu nahi duzu?

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Mix the colour
eu: Nahastu koloreak

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Edit script
eu: Scripta editatu

en: Toad
eu: Apoa

en: Plant
eu: Landarea

en: Totem
eu: Totema

en: Stalactite
eu: Estalaktita

en: Haywire
eu: Kaotikoa

en: Dispenser
eu: Banagailua

en: Jumpy
eu: Malguki

en: Track range
eu: Jarraipen-tartea

en: Vanish range
eu: Desagerpen-tartea

en: Fly speed
eu: Hegaldi-abiadura

en: Mole's rock
eu: Satorraren arroka

en: Death script
eu: Heriotz scripta

en: Owl
eu: Hontza

en: Igel
eu: Trikua

en: Initial delay
eu: Hasierako atzerapena

en: Fire delay
eu: Tiro atzerapena

en: Ammo
eu: Munizioa

en: Snowball
eu: Elur-pilota

en: Fixed position
eu: Ezarritako posizioa

en: Lives
eu: Bizitzak

en: Flame
eu: Sugarra

en: Badguy
eu: Etsaia

en: Spiky
eu: Pintxo

en: Yeti
eu: Yetia

en: Mole
eu: Satorra

en: Snowman
eu: Elurrezko panpina

en: Fish
eu: Arraina

en: Interval (seconds)
eu: Denbora-tartea (segundotan)

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Enemies
eu: Etsaiak

en: Limit dispensed badguys
eu: Mugatu gaiztoen emariak

en: Max concurrent badguys
eu: Gaizto kopuruaren gehienezkoa

en: Type
eu: Mota

en: dropper
eu: jaurtigailua

en: rocket launcher
eu: suziri-jaurtigailua

en: cannon
eu: kanoia

en: invisible
eu: ikusezina

en: Snail
eu: Barraskiloa

en: Bouncing Snowball
eu: Elur-pilota jauzilaria

en: Dart
eu: Dardoa

en: Max coins collected:
eu: Bildutako gehienezko txanpon kopurua:

en: Max fragging:
eu: Gehienezko hilketa kopurua:

en: Max secrets found:
eu: Aurkitutako gehienezko sekretuak:

en: Best time completed:
eu: Osatutako denbora onena:

en: Level target time:
eu: Mailako benetako denbora:

en: Best Level Statistics
eu: Mailako estatistika hobeak

en: You
eu: Zu

en: Best
eu: Onena

en: Coins
eu: Txanponak

en: Badguys
eu: Gaizkileak

en: Secrets
eu: Sekretuak

en: Unknown object
eu: Objektu ezezaguna

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
eu: Erabilera: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]

en: General Options:
eu: Aukera orokorrak:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
eu:   -h, --help                   Mezu hau erakusten du

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
eu:   -v, --version                SuperTux bertsioa erakusten du

en:   --verbose                    Print verbose messages
eu: -zehatza                          Mezu zehatzak inprimatu

en:   --debug                      Print extra verbose messages
eu: --araztu                            Mezu zehatz estra inprimatzen ditu

en:   --print-datadir              Print SuperTux's primary data directory.
eu:   --print-datadir            Inprimatu SuperTuxen datu nagusien direktorioa.

en: Video Options:
eu: Bideo aukerak:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
eu: -f, --fullscreen Pantaila osoan exekutatzen da

en:   -w, --window                 Run in window mode
eu: -w, --window Leiho moduan exekutatzen da

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
eu: -g, --geometry ZABALERAxALTUERA SuperTux hautatutako erresoluzioan exekutatzen da

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
eu: -a, --aspektua ZABALERA: ALTUERA Exekutatu SuperTux emandako aspektu-erlazioarekin

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
eu:   -d, --lehenetsia    Berrezarri bideoaren ezarpenak balio ehenetsietara

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
eu:   --errendatzailea ERRENDATZAILEA      Erabili sdl, opengl edo auto errendatu

en: Audio Options:
eu: Audio aukerak:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
eu: --desgaitu-soinua              Desgaitu soinu efektuak

en:   --disable-music              Disable music
eu: --desgaitu                          Desgaitu musika

en: Game Options:
eu: Joko aukerak:

en:   --edit-level                 Open given level in editor
eu: --edit-level Hautatutako maila editorean ireki

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
eu: --erakutsi koadroak segundoko   Mailatan koadroak segundoko erakusten ditu

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
eu: --ez erakutsi koadroak segundoko   Mailatan ez ditu koadroak segundoko erakusten

en:   --show-pos                   Display player's current position
eu: --kokapena erakutsi      Jokalariaren oraingo kokapena erakusten du

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
eu: --kokapena ez erakutsi      Jokalariaren oraingo kokapena ez du erakusten

en:   --developer                  Switch on developer feature
eu:   --garatzailea                  Garatzailearen funtzioa pizten du

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
eu:   -s, --debug-scripts         script debugger gaitzen du.

en:   --spawn-pos X,Y              Where in the level to spawn Tux. Only used if level is specified.
eu:   --spawn-pos X,Y             Tux-ean sortzen den lekuan. Erabili bakarrik mailak zehazten badu.

en:   --sector SECTOR              Spawn Tux in SECTOR
eu: -sector SEKTOREA            Tux hasiko den SEKTOREA

en:   --spawnpoint SPAWNPOINT      Spawn Tux at SPAWNPOINT
eu:   --spawnpoint HASIERA TOKIA      Tux HASIERA TOKIA-n hasiko da

en: Demo Recording Options:
eu: Demo grabaketa aukerak:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
eu:   --record-demo FILE LEVEL     Demo FITXATEGIA grabatzen du

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
eu:   --jokatu-demo FILE LEVEL       Grabatutako demoa jolastu

en: Directory Options:
eu: Direktorio aukerak:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
eu:   --datadir DIR                Jokoaren datu fitxategien direktorioa aukeratzen du

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
eu:   --userdir DIR                Jokalariaren datuen direktorioa aukeratzen du (gordetak partidak, etab.)

en: Add-On Options:
eu: Gehigarrien aukerak:

en:   --repository-url URL         Set the URL to the Add-On repository
eu:   --repository-url URL         URLa Add-On biltegia aukeratzen du

en: Environment variables:
eu: Ingurugiroaren aldagaiak:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
eu:   SUPERTUX2_USER_DIR           Erabiltzaileen datuen direktorioa (gordeetako jokoak, etab.)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
eu:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Jokoaren datu direktorioa

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
eu: Joko honek ez du INOLAKO BERMERIK. Software librekoa da, 
    irakurri lizentzia-fitxategia xehetasun gehiagorako.

en: Contrib Levels
eu: Gehitutako mailak

en: *NEW*
eu: *BERRIA*

en: Back
eu: Atzera

en: Debug
eu: Arazketa

en: Game Speed
eu: Joko abiadura

en: Adjust Game Speed
eu: Joko abiadura doitu

en: Show Collision Rects
eu: Erakutsi kolpe zuzenak

en: Show Worldmap Path
eu: Erakutsi mundu mapa ibilbidea

en: Use Bitmap Fonts
eu: Erabili bitmap letra tipoak

en: Each level must have at least one sector.
eu: Maila bakoitzak gutxienez sektore bat izan behar du

en: Do you really want to delete this sector?
eu: Ziur zaude sektore hau ezabatu nahi duzula?

en: Delete sector
eu: Ezabatu sektorea

en: Objects
eu: Objektuak

en: Create Level
eu: Maila sortu

en: Share this worldmap under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in worldmap properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
eu: Munduko mapa hau partekatu CC-BY-SA 4.0 lizentzia Internazionala erabiliz (aholkatua).
    Hirugarrenen aldaketak eta birbanaketa ahalbidetzen du.
    Lizentzia honekin ados ez bazaude, aldatu munduko mapen propietateetan.
    OHARRA: SuperTux-eko egileak ez dira zure aukeren arduradunak.

en: Share this level under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in level properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
eu: Mailak partekatu CC-BY-SA 4.0 lizentzia Internazionala erabiliz (aholkatua).
    Hirugarrenen aldaketak eta birbanaketa ahalbidetzen du.
    Lizentzia honekin ados ez bazaude, aldatu mailen propietateetan.
    OHARRA: SuperTux-eko egileak ez dira zure aukeren arduradunak.

en: Cheats
eu: Iruzurrak

en: Bonus: Grow
eu: Saria: Hazi

en: Bonus: Fire
eu: Saria: Sua

en: Bonus: Ice
eu: Saria: Izotza

en: Bonus: Air
eu: Saria: Haizea

en: Bonus: Earth
eu: Saria: Lurra

en: Bonus: None
eu: Saria: Batere ez

en: Leave Ghost Mode
eu: Mamu modutik irten

en: Activate Ghost Mode
eu: Aktibatu mamu modua

en: Finish Level
eu: Bukatu maila

en: Reset Level
eu: Berrabiarazi maila

en: Finish Worldmap
eu: Bukatu mundu-mapa

en: Reset Worldmap
eu: Berrabiarazi mundu-mapa

en: %d level | %d levels
eu[0]: %d mailak
eu[1]: %d mailak

en: Options
eu: Ezarpenak

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Select Language
eu: Aukeratu hizkuntza

en: Select a different language to display text in
eu: Aukeratu hizkuntza ezberdin bat testua hemen erakusteko

en: Language Packs
eu: Hizkuntza paketeak

en: Language packs contain up-to-date translations
eu: Hizkuntza paketeek itzulpen eguneraketak dauzkate

en: Select Profile
eu: Aukeratu profila

en: Select a profile to play with
eu: Aukeratu jolasteko erabili nahi duzun profila

en: Window Resizable
eu: Leiho tamaina aldagarriak

en: Allow window resizing, might require a restart to take effect
eu: Onartu leihoaren tamaina, berrabiarazi behar da

en: Window Resolution
eu: Leiho erresoluzioa

en: Resize the window to the given size
eu: Aldatu leihoa emandako tamainara

en: Fullscreen
eu: Pantaila-osoa

en: Fill the entire screen
eu: Pantaila osoa bete

en: Fullscreen Resolution
eu: Pantaila-osoko erresoluzioa

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
eu: Pantaila osoaren moduan erabilitako bereizmena zehaztu (pantaila osoa aldatu behar duzu aldaketa osatzeko)

en: Magnification
eu: Handitze maila

en: Change the magnification of the game area
eu: Joko gunearen handitze maila aldatu

en: VSync
eu: Sinkronizatu bertikala

en: Set the VSync mode
eu: Zehaztu sinkronizazio bertikalaren modua

en: Aspect Ratio
eu: Aspektu Ratioa

en: Adjust the aspect ratio
eu: Aspektu ratioa doitu

en: Disable all sound effects
eu: Desaktibatu soinu efektu guztiak

en: Disable all music
eu: Desaktibatu musika

en: Sound Volume
eu: Soinu bolumena

en: Adjust sound volume
eu: Soinu bolumena doitu

en: Music Volume
eu: Musikaren bolumena

en: Adjust music volume
eu: Musikaren bolumena doitu

en: Sound (disabled)
eu: Soinua (desaktibatua)

en: Music (disabled)
eu: Musika (desaktibatua)

en: Setup Keyboard
eu: Doitu teklatua

en: Configure key-action mappings
eu: Konfiguratu tekla-ekintza mapak

en: Setup Joystick
eu: Doitu aginteak

en: Configure joystick control-action mappings
eu: Konfiguratu joystick-kontrolaren ekintza-mapak

en: Enable transitions
eu: Aktibatu trantsizioak

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
eu: Gaitu pantailaren trantsizioa eta menu leuna animazioa

en: Developer Mode
eu: Garatzaile modua

en: Christmas Mode
eu: Gabonetako modua

en: Confirmation Dialog
eu: Berrespen elkarrizketa

en: Pause on focus loss
eu: Geldialdia fokatze galeran

en: Start Game
eu: Hasi Jokoa

en: Add-ons
eu: Gehigarriak

en: Level Editor
eu: Maila-editorea

en: Credits
eu: Kredituak

en: Donate
eu: Dohaintza

en: Quit
eu: Itxi

en: Initialization script
eu: Hasteko scripta

en: Gravity
eu: Grabitatea

en: Resize offset X
eu: Tamaina aldatu ofset X-ri

en: Resize offset Y
eu: Tamaina aldatu ofset Y-ri

en: Resize
eu: Tamaina aldatu

en: [Profile %s]
eu: [%s profila]

en: Profile %s
eu: %s profila

en: Description
eu: Deskribapena

en: Worldmap
eu: Mundu-mapa

en: Levelset
eu: Maila zehaztu

en: World
eu: Mundua

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: No Add-ons installed
eu: Ez dago gehigarririk instalatuta

en: No Add-ons found
eu: Ez da gehigarririk aurkitu

en: Install %s *NEW*
eu: Instalatu %s *BERRIA*

en: Install %s
eu: Instalatu %s

en: No new Add-ons found
eu: Ez da gehigarri berririk aurkitu

en: Check Online (disabled)
eu: Bilatu online (desaktibatua)

en: Check Online
eu: Bilatu online

en: Downloading Add-On Repository Index
eu: Gehigarrien biltegiaren indizea deskargatzen

en: Downloading %s
eu: %s deskargatzen

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
eu: Mesedez berrabiarazi Supertux
    aldaketak gauzatu daitezen.

en: Please enter a name for this level subset.
eu: Mesedez izendatu maila azpimultzo hau.

en: Story Mode
eu: Istorioa

en: Are you sure?
eu: Ziur zaude?

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Restart Level
eu: Berriro hasi

en: Abort Level
eu: Irten

en: Up
eu: Gora

en: Down
eu: Behera

en: Left
eu: Ezkerrera

en: Right
eu: Eskuina

en: Jump
eu: Salto

en: Peek Left
eu: Ezkerrera begiratu

en: Peek Right
eu: Eskuinera begiratu

en: Peek Up
eu: Gora begiratu

en: Peek Down
eu: Behera begiratu

en: Console
eu: Kontsola

en: Cheat Menu
eu: Iruzur Menua

en: Debug Menu
eu: Arazteko menua

en: Jump with Up
eu: Gezia gora jauzi

en: Up cursor
eu: Kurtsorea gora

en: Down cursor
eu: Kurtsorea behera

en: Left cursor
eu: Kurtsorea ezkerretara

en: Right cursor
eu: Kurtsorea eskuinetara

en: Return
eu: Itzuli

en: Space
eu: Hutsunea

en: Right Shift
eu: Eskuin Shift

en: Left Shift
eu: Ezker Shift

en: Right Control
eu: Eskuin kontrola

en: Left Control
eu: Ezker kontrola

en: Right Alt
eu: Eskuin Alt

en: Left Alt
eu: Ezker Alt

en: Right Command
eu: Eskuin komandoa

en: Left Command
eu: Ezker komandoa

en: Press Key
eu: Tekla sakatu

en: Language
eu: Hizkuntza

en: <auto-detect>
eu: <auto-antzeman>

en: Manual Configuration
eu: Eskuzko doiketa

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
eu: Eskuzko konfigurazioa erabili jokoaren SDL2 kontrolatzailearen euskarri automatikoa erabili ordez

en: Pause/Menu
eu: Pausatu/Menua

en: No Joysticks found
eu: Ez da aginterik aurkitu

en: Scan for Joysticks
eu: Bilatu aginteak

en: Press Button
eu: Sakatu Botoia

en: Axis
eu: Ardatza

en: Hat Up
eu: Okertu goraka

en: Hat Down
eu: Okertu beheraka

en: Hat Left
eu: Okertu ezkerrera

en: Hat Right
eu: Okertu eskuinera

en: Pause
eu: Pausatu

en: Leave World
eu: Atera mundutik

en: Abort Download
eu: Utzi deskarga

en: Error:
eu: Errorea

en: Close
eu: Itxi

en: Bonus: Star
eu: Saria: Izarra

en: Shrink Tux
eu: Tux uzkurtu

en: Kill Tux
eu: Erail Tux

en: Author
eu: Autorea

en: Contact
eu: Kontaktua

en: License
eu: Lizentzia

en: Please enter a name for this level.
eu: Mesedez izendatu maila.

en: Please enter a level author for this level.
eu: Mesedez autore izena sartu maila honetarako.

en: Please enter a license for this level.
eu: Mesedez lizentzia sartu maila honetarako.

en: 1/8 tile (4px)
eu: Baldosa 1/8 (4px)

en: 1/4 tile (8px)
eu: Baldosa 1/4 (8px)

en: 1/2 tile (16px)
eu: Baldosa 1/2 (16px)

en: 1 tile (32px)
eu: Baldosa 1 (32px)

en: contributed by %s
eu: %s lagunduta

en: Badguys killed
eu: Hildako gaizkileak

en: Best time
eu: Denbora onena

en: Level target time
eu: Maila nahien denbora

en: Others
eu: Besteak

en: Joystick Mappings
eu: Aginte konfigurazioa

en: <no title>
eu: <izenbururik ez>

en: Path Node
eu: Bideko nodoa

en: up
eu: gora

en: down
eu: behera

en: West
eu: Mendebaldea

en: East
eu: Ekialdea

en: North
eu: Iparraldea

en: South
eu: Hegoaldea

en: One shot
eu: Tiro bat

en: Circular
eu: Biribila

en: Unordered
eu: Ordenatu gabe

en: true
eu: egia

en: false
eu: gezurra

en: invalid
eu: baliogabea

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Level
eu: Maila

en: Teleporter
eu: Telegarraiatzailea

en: Special tile
eu: Azulejo berezia

en: Some obsolete add-ons are still active
    and might cause collisions with default Super Tux structure.
    You can still enable these add-ons in the menu.
    Disabling these add-ons will not delete your game progress.
eu: Osagai zahar batzuk oraindik aktibo daude
    baliteke horiek arazoak sortzea SuperTuxeko egiturekin.
    Hala ere, osagai horiek menuan gaitu ditzakezu.
    Osagai horiek desgaitzeak ez dizu partidan eragingo.

en: Disable add-ons
eu: Gehigarriak desaktibatu

en: Ignore (not advised)
eu: Ez ikusiarena egin (ez gomendatua)

en: Leave editor
eu: Atera editoretik

en: Couldn't find a "main" sector.
    Please change the name of the sector where
    you'd like the player to start to "main"
eu: Ezin izan da sektore "nagusi" bat aurkitu.
    Alda ezazu mesedez jokalariak "nagusi" moduan
    hastea nahi duzun sektorea

en: Couldn't find a "main" spawnpoint.
     Please change the name of the spawnpoint where
    you'd like the player to start to "main"
eu: Ezin izan da hasteko puntu "nagusi" bat aurkitu.
    Alda ezazu mesedez Jokalariak "nagusi" moduan
    hastea nahi duzun puntua

en: Outro script
eu: Ixteko script

en: Auto play
eu: Erreprodukzio automatikoa

en: Title colour
eu: Izenburuaren kolorea

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Target worldmap
eu: Hautatutako munduko mapa

en: Stay action
eu: Posizio estatikoa

en: Initial stay action
eu: Hasierako posizio estatikoa

en: Stay group
eu: Taldea egonean

en: Change on touch
eu: Aldatu ukitzean

en: Show message
eu: Erakutsi mezua

en: Invisible
eu: Ikusezina

en: Programming, project lead ad interim
eu: Programazioa eta proiektuaren behin behineko liderra

en: Graphics
eu: Grafikoak

en: Graphics, Programming, Level Design
eu: Grafikoak, programazioa, mailen diseinua

en: Programming
eu: Programazioa

en: Original Developer
eu: Jatorrizko garatzailea

en: Music, Level Design
eu: Musika, mailen diseinua

en: Programming, Graphics, Level Design
eu: Programazioa, grafikoak, mailen diseinua

en: Programming, Level Design
eu: Programazioa eta mailen diseinua

en: Graphics, Story
eu: Grafikoak eta historia

en: Programming, Documentation
eu: Programazioa eta dokumentazioa

en: Coordination
eu: Koordinaketa

en: Programming, "Flexlay" Level editor
eu: Programazioa, "Flexlay" mailen editorea

en: Windows build fixes
eu: Windows bertsiokoko konponketak

en: Packaging, Nightly builds
eu: Argitalpena eta eguneko bertsioak

en: Translation Guru (and many details anyone else could have done)
eu: Itzulpen Gurua (eta xehetasun asko beste norbaitek egin ditzake)

en: Level Design
eu: Mailen diseinua

en: Additional contributors
eu: Laguntzaile gehigarriak

en: Bug fixes
eu: Zenbat konponketa

en: Scripting functions, Level fixes
eu: Script funtzioak eta mailetako konponketak

en: Code quality fixes
eu: Iturburu kodearen garbiketa

en: Various contributions
eu: Zenbat laguntza

en: Build issue fix
eu: Konpilazio arazoen konponketak

en: Code contributions
eu: Kode laguntzak

en: Code contribution, AppData file
eu: Kode laguntza, AppData fitxategia

en: Bug fix
eu: Zenbat konponketa

en: Menu reorganization
eu: Menuaren berrantolaketa

en: Fixing tile bugs
eu: Azulejoen arazo konponketak

en: Build error fix
eu: Konpilatze konponketak

en: Scripting function fix
eu: Script funtzioen konponketak

en: Support for "glbinding" as optional OpenGL binding
eu: "glbinding" euskarria aukerako OpenGL lotura moduan

en: New menu code
eu: Menuaren kode berria

en: Big Tux Walking Sprites improvements
eu: Big Tux Walking Sprites hobekuntzak

en: Contrib Programming
eu: Programazio gehigarria

en: Programming, Previous Maintainer
eu: Programazioa eta aurreko proiektuaren nagusia

en: Localization
eu: Itzultzaileak

en: Creator of Tux, the Linux penguin
eu: Tuxen sortzailea, Linuxen pinguinoa

en: SDL, OpenAL and OpenGL
eu: SDL, OpenAL eta OpenGL

en: For making such a great gaming experience
            possible on Linux
eu: Linuxen joko esperientzia handia posible
                       egiteagatik

en: Visit our webpage at
eu: Bisitatu gure web gunea hemen

en: Or visit us directly at IRC:
eu: Edo bat egin gure IRC kanalarekin:

en: #supertux at webchat.freenode.net
eu: #supertux hemen webchat.freenode.net

en: Or at our Forum:
eu: Edo gure foroan:

en: Comments, ideas and suggestions
eu: Iruzkinak, ideiak eta iradokizunak

en: go to our mailing list
eu: gure posta zerrendarekin bat egin dezakezu

note: l10n: typo contact
en: Typographical errors can be
eu: Akatsen berri eman dezakezu

note: l10n: typo contact
en: reported to
eu: hona idatziz

en: Want to help…
eu: Lagundu nahi duzu...

en: …with localization?
eu: Itzultzen?

en: …with something else?
eu: ...edo beste zerbaitetan?

en: Thank you for
eu: Mila esker

en: playing
eu: Jolasteagatik

en: Bosses
eu: Nagusiak

en: Projectiles
eu: Jaurtigailuak

en: Forest
eu: Basoa

en: Ice Cave & Crystal
eu: Izotzezko eta kristalezko koba

en: Embellishments
eu: Apaingarriak

en: Ice
eu: Izotza

en: Castle
eu: Gaztelua

en: Pathing
eu: Bidea

en: Water
eu: Ura

en: Snow
eu: Elurra

en: Snow Mountain
eu: Mendi elurtua

en: Industrial
eu: Industriala

en: Water paths
eu: Ur-bideak

en: Castle paths
eu: Gazteluko bideak

en: Darker Forest
eu: Baso ilunena
