SuperTux - en to nb translation catalogue (600 entries)

en: You found a secret area!
nb: Du fant en hemmelig plass!

en: Secret area
nb: Hemmelig område

en: Name
nb: Navn

en: Width
nb: Bredde

en: Height
nb: Høyde

en: Message
nb: Melding

en: Script
nb: Skript

en: Script trigger
nb: Skriptutløser

en: Button
nb: Knapp

en: Climbable
nb: Kan klatres på

en: Sector
nb: Sektor

en: Spawn point
nb: Oppstartspunkt

en: Switch
nb: Bryter

en: Sprite
nb: Figur

en: Turn on script
nb: Skru på skript

en: Turn off script
nb: Skru av skript

en: Sequence trigger
nb: Sekvensutløser

en: Sequence
nb: Sekvens

en: end sequence
nb: sluttfør sekvens

en: stop Tux
nb: stopp Tux

en: fireworks
nb: fyrverkeri

en: Thunderstorm
nb: Tordenvær

en: Action
nb: Handling

en: Weak block
nb: Svak blokk

en: Breakable
nb: Knusbar

en: Portable
nb: Portabel

en: Angle
nb: Vinkel

en: Colour
nb: Farge

en: Speed
nb: Hastighet

en: Visible
nb: Synlig

en: Hit script
nb: Treffskript

en: Count
nb: Tall

en: Content
nb: Innhold

en: Coin
nb: Mynt

en: Growth (fire flower)
nb: Vekst (ildblomst)

en: Growth (ice flower)
nb: Vekst (isblomst)

en: Growth (air flower)
nb: Vekst (luftblomst)

en: Growth (earth flower)
nb: Vekst (jordblomst)

en: Pneumatic platform
nb: Pneumatisk plattform

en: Following path
nb: Følger sti

en: Collect script
nb: Samlingsskript

en: Ghost particles
nb: Spøkelsespartikler

en: Mode
nb: Modus

en: manual
nb: manuelt

en: Candle
nb: Stearinlys

en: Invisible block
nb: Usynlig blokk

en: Snow particles
nb: Snøpartikler

en: Level time
nb: Nivåtid

en: Sound
nb: Lyd

en: Distance factor
nb: Distansefaktor

en: Distance bias
nb: Avstandsbias

en: Volume
nb: Lydstyrke

en: Torch
nb: Fakkel

en: Ice crusher
nb: Isknuser

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Reset point
nb: Tilbakestill poeng

en: Ambient light
nb: Omgivelseslys

en: Lantern
nb: Lanterne

en: Wind
nb: Vind

en: Rain particles
nb: Regnpartikler

en: Platform
nb: Plattform

en: Rock
nb: Stein

en: Music
nb: Musikk

en: Rusty trampoline
nb: Rusten trampoline

en: Particle system
nb: Partikkelsystem

en: Burning
nb: Brennende

en: Flicker
nb: Blafring

en: Info block
nb: Infoblokk

en: Disable gravity
nb: Opphev tyngdekraften

en: Ambient sound
nb: Omgivelseslyd

en: Time
nb: Tid

en: Hurting platform
nb: Skadeplattform

en: Alignment
nb: Justering

en: none
nb: ingen

en: left
nb: venstre

en: right
nb: høyre

en: top
nb: topp

en: bottom
nb: bunn

en: Scroll offset x
nb: Rulleforskyvning x

en: Scroll offset y
nb: Rulleforskyvning y

en: Scroll speed x
nb: Rullehastighet x

en: Scroll speed y
nb: Rullehastighet y

en: Speed x
nb: Hastighet x

en: Speed y
nb: Hastighet y

en: Top image
nb: Toppbilde

en: Image
nb: Bilde

en: Bottom image
nb: Bunnbilde

en: Speed X
nb: Hastighet X

en: Speed Y
nb: Hastighet Y

en: Acceleration
nb: Aksellerasjon

en: Blowing
nb: Blåser

en: Bicycle platform
nb: Sykkelplatform

en: Path Mode
nb: Stimodus

en: Interactive particle system
nb: Interaktivt partikkelsystem

en: Running
nb: Kjører

en: Interval
nb: Intervall

en: Cloud particles
nb: Skypartikler

en: Ispy
nb: Spionøye

en: Linked
nb: Sammenkoblet

en: Decal
nb: Sjablong

en: Draw target
nb: Tegn mål

en: Lightmap
nb: Lyskart

en: Left Colour
nb: Venstre farge

en: Right Colour
nb: Høyre farge

en: Top Colour
nb: Toppfarge

en: Bottom Colour
nb: Bunnfarge

en: Direction
nb: Retning

en: Unstable tile
nb: Ustabil flis

en: Brick
nb: Murstein

en: Invisible wall
nb: Usynlig vegg

en: Spotlight
nb: Rampelys

en: Scripted object
nb: Skriptet objekt

en: Heavy coin
nb: Tung penge

en: Bonus block
nb: Bonusklokke

en: Magic block
nb: Magisk blokk

en: Camera
nb: Kamera

en: List of enemies
nb: Liste over fiender

en: Enemy
nb: Fiende

en: Add
nb: Legg til

en: Do you want to delete this badguy from the list?
nb: Ønsker du å slette denne slemmingen fra listen?

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Mix the colour
nb: Bland fargen

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Toad
nb: Padde

en: Mr. Tree
nb: Herr Tre

en: Plant
nb: Plante

en: Crystallo
nb: Krystallo

en: Totem
nb: Totempæl

en: Stalactite
nb: Stalaktitt

en: Haywire
nb: Galemathias

en: Dispenser
nb: Utsteder

en: Short fuse
nb: Kort lunte

en: Zeekling
nb: Stupefisk

en: Mr. Ice Block
nb: Herr Isblokk

en: Jumpy
nb: Sprettent

en: Captain snowball
nb: Kapteinssnøball

en: Ghost tree
nb: Spøkelsestre

en: Spawnpoint
nb: Startpunkt

en: Track range
nb: Sporingsavstand

en: Vanish range
nb: Forsvinningsavstand

en: Fly speed
nb: Flyvehastighet

en: Kugelblitz
nb: Kulelyn

en: Mole's rock
nb: Mullvarpens stein

en: Sleeping spiky
nb: Sovende Piggleif

en: Yeti's stalactite
nb: Den avskyelige snømannens stalaktitt

en: Live fire
nb: Levende ild

en: Sleeping live fire
nb: Sovende levende ild

en: Dormant live fire
nb: Ulmende levende ild

en: Owl
nb: Ugle

en: Enabled
nb: Påskrudd

en: Initial delay
nb: Umiddelbar forsinkelse

en: Fire delay
nb: Skuddforsinkelse

en: Snowball
nb: Snøball

en: Smart Block
nb: Smart blokk

en: Fixed position
nb: Fast posisjon

en: Lives
nb: Liv

en: Golden bomb
nb: Gylden bombe

en: Flying snowball
nb: Flygende snøball

en: Skully hop
nb: Skallehopp

en: Kamikaze snowball
nb: Kamikazesnøball

en: Leaf Shot
nb: Løvskudd

en: Flame
nb: Flamme

en: Poisonous ivy
nb: Giftig eføy

en: Will 'o' wisp
nb: Vettelys

en: Badguy
nb: Slemming

en: Death script
nb: Dødsskript

en: Ghost flame
nb: Spøkelsesflamme

en: Spiky
nb: Taggete

en: Walking leaf
nb: Vandrende løv

en: Dart trap
nb: Pilfelle

en: Sky dive
nb: Fallskjermshopp

en: Yeti
nb: Den avskyelige snømannen

en: Mole
nb: Mullvarp

en: Mr. Bomb
nb: Herr Bombe

en: Mr. Candle
nb: Herr Stearinlys

en: Angry stone
nb: Sint stein

en: Spider mite
nb: Edderpjokk

en: Snowman
nb: Snømann

en: Stumpy
nb: Stubbe

en: Fish
nb: Fisk

en: Interval (seconds)
nb: Intervall (sekunder)

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Enemies
nb: Fiender

en: dropper
nb: levner

en: rocket launcher
nb: rakettkaster

en: cannon
nb: kanon

en: invisible
nb: usynlig

en: Snail
nb: Snegle

en: Smart Ball
nb: Smart ball

en: Bouncing Snowball
nb: Sprettende snøball

en: Ice flame
nb: Is-flamme

en: Dart
nb: Pil

en: Max coins collected:
nb: Flest mynter:

en: Max fragging:
nb: Mest knusing:

en: Max secrets found:
nb: Flest hemmeligheter funnet:

en: Best time completed:
nb: Beste tid oppnådd:

en: Level target time:
nb: Tidsmål:

en: Best Level Statistics
nb: Brettrekord

en: You
nb: Deg

en: Best
nb: Bestenotering

en: Coins
nb: Mynter

en: Badguys
nb: Slemminger

en: Secrets
nb: Hemmeligheter

en: Unknown object
nb: Ukjent objekt

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
nb: Bruk: %s [VALG] [BRETTFIL]

en: General Options:
nb: Generelle valg:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
nb:   -h, --help                   Vis denne hjelpemeldingen og avslutt

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
nb:   -v, --version                Vis versjonsinfo og avslutt

en:   --verbose                    Print verbose messages
nb:   --verbose                    Vis utvidede meldinger

en:   --debug                      Print extra verbose messages
nb:   --debug                      Vis enda flere utvidede meldinger

en:   --print-datadir              Print SuperTux's primary data directory.
nb:  --print-datadir Vis hovedmappen for spilldata.

en: Video Options:
nb: Grafikkvalg:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
nb:   -f, --fullscreen             Kjør i fullskjermsmodus

en:   -w, --window                 Run in window mode
nb:   -w, --window                 Kjør i vindumodus

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
nb:   -g, --geometry BREDDExHØYDE  Kjør spillet med oppgitt skjermoppløsning

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
nb:   -a, --aspect BREDDE:HØYDE     Kjør spillet med oppgitt bredde/høyde-forhold

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
nb:   -d, --default                Tilbakestill grafikkinnstillingene til standardverdier

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
nb:   --renderer RENDERER          Bruk «sdl», «opengl» eller «auto» for grafikk

en: Audio Options:
nb: Lydvalg:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
nb:   --disable-sound              Slå av alle lydeffekter

en:   --disable-music              Disable music
nb:   --disable-music              Slå av all musikk

en: Game Options:
nb: Spillvalg:

en:   --edit-level                 Open given level in editor
nb: --edit-level Åpne valgt nivå i brettredigeringsprogrammet

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
nb:   --show-fps                   Vis bilder per sekund i spillet

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
nb:   --nå-show-fps                Ikke vis bilder per sekund i spillet

en:   --show-pos                   Display player's current position
nb: --show-pos Vis gjeldende spillerposisjon

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
nb: --no-show-pos Ikke vis spillerposisjon

en:   --developer                  Switch on developer feature
nb:   --developer                  Slå på utviklerfunksjoner

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
nb:   -s, --debug-scripts          Slå på skriptfeilsøker

en:   --spawn-pos X,Y              Where in the level to spawn Tux. Only used if level is specified.
nb:   --spawn-pos X,Y              Hvor på brettet Tux skal dukke opp. Blir bare brukt om brett blir spesifisert.

en: Demo Recording Options:
nb: Valg for demoopptak:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
nb:   --record-demo FIL BRETT      Lagre spillopptak til fil «FIL»

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
nb:   --play-demo FIL BRETT        Spill av spillopptaket «FIL»

en: Directory Options:
nb: Mappevalg:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
nb:   --datadir MAPPE              Velg mappe for datafiler

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
nb:   --userdir MAPPE              Velg mappe for brukerdataene (lagrede spill og lignende)

en: Add-On Options:
nb: Tilleggsvalg:

en:   --repository-url URL         Set the URL to the Add-On repository
nb: --repository-url Nettadressen til tilleggskartsansamlingen.

en: Environment variables:
nb: Miljøvariabler:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
nb:   SUPERTUX2_USER_DIR           Mappe for brukerdata (lagrede spill og lignende)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
nb:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Mappe for datafiler

en: Copyright
nb: Kopirett

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
nb: Dette spillet har ABSOLUTT INGEN GARANTI. Det er fri programvare, og du er velkommen til å
    redistribuere det under gitte forhold; se lisensfila for detaljer.

en: Contrib Levels
nb: Andre brett

en: *NEW*
nb: *NY*

en: Back
nb: Tilbake

en: Choose sector to edit:
nb: Velg sektor å redigere:

en: Sector settings...
nb: Sektorinnstillinger…

en: Create new sector
nb: Opprett ny sektor

en: Delete this sector
nb: Slett denne sektoren

en: Each level must have at least one sector.
nb: Hvert nivå må ha ihvertfall én sektor.

en: Do you really want to delete this sector?
nb: Ønsker du å slette denne sektoren?

en: Delete sector
nb: Slett sektor

en: Objects
nb: Objekter

en: Tilegroups
nb: Flisgrupper

en: Empty levelset
nb: Tom brettsamling

en: Edit worldmap
nb: Rediger verdenskart

en: Create worldmap
nb: Opprett verdenskart

en: Create Level
nb: Opprett nivå

en: Level subset properties
nb: Egenskaper for nivåutvalg

en: Share this worldmap under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in worldmap properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
nb: Del dette verdenskartet under CC-BY-SA 4.0 international-lisensen (anbefales).
    Lisensen tillater andre å gjøre endringer i verdenskartet og vidreformidle det.
    Hvis du ikke liker vilkårene i lisensen, kan du endre det i verdenskartsegenskapene.
    ADVARSEL: SuperTux-utviklerne tar inget insvar for hvilken lisens du velger.

en: Share this level under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in level properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
nb: Del dette nivået under CC-BY-SA 4.0 international-lisensen (anbefales).
    Dette tillater modifikasjoner og redistribusjon av tredjeparter.
    Hvis du ikke samtykker til vilkårene i lisensen, endre dem i brettegenskapene.
    MERK: SuperTux-utviklerne tar inget ansvar for hvilken lisens du velger.

en: Cheats
nb: Juksing

en: Bonus: Grow
nb: Bonus: vokser

en: Bonus: Fire
nb: Bonus: ild

en: Bonus: Ice
nb: Bonus: is

en: Bonus: Air
nb: Bonus: luft

en: Bonus: Earth
nb: Bonus: jord

en: Bonus: None
nb: Bonus: ingen

en: Leave Ghost Mode
nb: Forlat spøkelsesmodus

en: Activate Ghost Mode
nb: Skru på spøkelsesmodus

en: Finish Level
nb: Fullfør brett

en: Reset Level
nb: Tilbakestill brett

en: Finish Worldmap
nb: Fullfør verdenskart

en: Reset Worldmap
nb: Tilbakestill verdenskart

en: Move to main spawnpoint
nb: Flytt til hovedoppstartspunkt

en: Choose level subset
nb: Velg brettutvalg

en: New level subset
nb: Nytt nivåutvalg

en: Options
nb: Oppsett

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Select Language
nb: Velg språk

en: Select a different language to display text in
nb: Velg hvilket språk du vil se spillet på

en: Language Packs
nb: Språkpakker

en: Language packs contain up-to-date translations
nb: Språkpakker inneholder oppdaterte oversettelser

en: Select Profile
nb: Velg profil

en: Select a profile to play with
nb: Velg hvilken profil du vil spille med

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Fill the entire screen
nb: Fyll hele skjermen

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
nb: Velg oppløsningen for fullskjermmodus (du må bytte mellom vindu og fullskjerm for å se endringen)

en: Magnification
nb: Forstørrelse

en: Change the magnification of the game area
nb: Velg hvor mye spillområdet skal forstørres

en: Aspect Ratio
nb: Bredde/høyde

en: Adjust the aspect ratio
nb: Endre bredde/høyde-forholdet

en: Disable all sound effects
nb: Slå av alle lydeffektene

en: Disable all music
nb: Slå av all musikken

en: Sound (disabled)
nb: Lyd (av)

en: Music (disabled)
nb: Musikk (av)

en: Setup Keyboard
nb: Spilltaster

en: Configure key-action mappings
nb: Sett opp spilltastane

en: Setup Joystick
nb: Styrespak

en: Configure joystick control-action mappings
nb: Sett opp styrespaken

en: Enable transitions
nb: Slå på overganger

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
nb: Bruk skjermoverganger og jevne menyanimasjoner

en: Developer Mode
nb: Utviklermodus

en: Christmas Mode
nb: Julemodus

en: Start Game
nb: Start spillet

en: Add-ons
nb: Tilleggskart

en: Level Editor
nb: Brettredigering

en: Credits
nb: Bidragsytere

en: Quit
nb: Avslutt

en: Initialization script
nb: Oppstartsskript

en: Gravity
nb: Tyngdekraft

en: Resize
nb: Endre størrelse

en: [Profile %s]
nb: [Profil %s]

en: Profile %s
nb: Profil %s

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Worldmap
nb: Verdenskart

en: Levelset
nb: Brettsamling

en: World
nb: Verden

en: Unknown
nb: Ukjent

en: %s "%s" by "%s"
nb: %s «%s» av «%s»

en: No Add-ons installed
nb: Ingen tilleggskart installert

en: No Add-ons found
nb: Fant ingen tilleggkart

en: Install %s *NEW*
nb: Installer %s *NY*

en: Install %s
nb: Installer %s

en: No new Add-ons found
nb: Fant ingen nye tilleggskart

en: Check Online (disabled)
nb: Se etter på nettet (slått av)

en: Check Online
nb: Se etter på nettet

en: Downloading Add-On Repository Index
nb: Laster ned indeks over tilleggskart

en: Downloading %s
nb: Laster ned %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
nb: Start SuperTux på nytt for
    at endringene skal tre i kraft.

en: Please enter a name for this level subset.
nb: Velg et annet navn på dette nivåutvalget.

en: Story Mode
nb: Fortellingsmodus

en: Continue
nb: Fortsett

en: Restart Level
nb: Start brettet på nytt

en: Abort Level
nb: Avbryt brett

en: Up
nb: Opp

en: Down
nb: Ned

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Jump
nb: Hopp

en: Peek Left
nb: Kikk til venstre

en: Peek Right
nb: Kikk til høyre

en: Peek Up
nb: Kikk opp

en: Peek Down
nb: Kikk ned

en: Console
nb: Konsoll

en: Cheat Menu
nb: Juksemeny

en: Jump with Up
nb: Hopp med opp

en: None
nb: Ingen

en: Up cursor
nb: Pil opp

en: Down cursor
nb: Pil ned

en: Left cursor
nb: Pil venstre

en: Right cursor
nb: Pil høyre

en: Return
nb: Enter

en: Space
nb: Mellomrom

en: Right Shift
nb: Høyre-Shift

en: Left Shift
nb: Venstre-Shift

en: Right Control
nb: Høyre-Ctrl

en: Left Control
nb: Venstre-Ctrl

en: Right Alt
nb: Høyre-Alt

en: Left Alt
nb: Venstre-Alt

en: Right Command
nb: Høyre-Kommando

en: Left Command
nb: Venstre-Kommando

en: Press Key
nb: Trykk på knapp

en: Language
nb: Språk

en: <auto-detect>
nb: <velg automatisk>

en: Manual Configuration
nb: Manuelt oppsett

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
nb: Bruk manuelt oppsett istedenfor SDL2s automatiske spillekontrollstøtte

en: Pause/Menu
nb: Pause/meny

en: No Joysticks found
nb: Fant ingen styrespaker

en: Scan for Joysticks
nb: Søk etter styrespaker

en: Press Button
nb: Trykk på knapp

en: Axis
nb: Akse

en: Hat Up
nb: Hatt oppover

en: Hat Down
nb: Hatt nedover

en: Hat Left
nb: Hatt venstre

en: Hat Right
nb: Hatt høyre

en: Leave World
nb: Forlat verden

en: Abort Download
nb: Avbryt nedlasting

en: Error:
nb: Feil:

en: Close
nb: Lukk

en: Bonus: Star
nb: Bonus: stjerne

en: Shrink Tux
nb: Krymp Tux

en: Kill Tux
nb: Drep Tux

en: Worldmap properties
nb: Egenskaper for verdenskart

en: Level properties
nb: Nivåegenskaper

en: Author
nb: Opphavsmann

en: Contact
nb: Kontakt

en: License
nb: Lisens

en: Tileset
nb: Flissett

en: Target time
nb: Mål-tid

en: Please enter a name for this level.
nb: Skriv inn navnet på brettet.

en: Please enter a level author for this level.
nb: Skriv inn opphavspersonen for brettet.

en: Please enter a license for this level.
nb: Skriv inn lisensen for brettet.

en: 1/8 tile (4px)
nb: 1/8 flis (4px)

en: 1/4 tile (8px)
nb: 1/4 flis (8px)

en: 1/2 tile (16px)
nb: 1/2 flis (16px)

en: 1 tile (32px)
nb: 1 flis (32px)

en: Return to editor
nb: Returner til redigerer

en: Save current worldmap
nb: Lagre gjeldende verdenskart

en: Save current level
nb: Lagre gjeldende nivå

en: Test the level
nb: Test nivået

en: Test the worldmap
nb: Test verdenskartet

en: Edit another level
nb: Rediger et annet nivå

en: Choose another level subset
nb: Velg et annet nivåutvalg

en: Grid size
nb: Rutenettstørrelse

en: Render lighting (F6)
nb: Tegn lys (F6)

en: Snap objects to grid (F7)
nb: Fest objekter til rutenett (F7)

en: Show grid (F8)
nb: Vis rutenett (F8)

en: Show scroller (F9)
nb: Vis rullefelt (F9)

en: Exit level editor
nb: Avslutt brettredigering

en: contributed by %s
nb: Laget av %s

en: Badguys killed
nb: Slemminger drept

en: Best time
nb: Beste tid

en: Level target time
nb: Tidsmål

en: Others
nb: Andre

en: up
nb: oppover

en: down
nb: nedover

en: Joystick Mappings
nb: Styrespakoppsett

en: <no title>
nb: <uten navn>

en: Path Node
nb: Stinode

en: true
nb: sant

en: false
nb: usant

en: invalid
nb: ugyldig

en: Some obsolete add-ons are still active
    and might cause collisions with default Super Tux structure.
    You can still enable these add-ons in the menu.
    Disabling these add-ons will not delete your game progress.
nb: Noen utdaterte tilleggskart er fremdeles i bruk og
    kan føre til kræsj med forvalgt SuperTux-struktur.
    Du kan fremdeles slå på disse tilleggene i menyen.
    Slår du dem av, vil spillet fremdeles huske hvor langt du er kommet.

en: Disable add-ons
nb: Skru av tillegg

en: Ignore (not advised)
nb: Ignorer (ikke anbefalt)

en: Leave editor
nb: Forlat brettredigering

en: Level
nb: Nivå

en: Outro script
nb: Utgangsskript

en: Auto play
nb: Autospill

en: Title colour
nb: Flisfarge

en: Teleporter
nb: Teleportør

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Change worldmap
nb: Endre verdenskart

en: Target worldmap
nb: Mål-verdenskart

en: Stay action
nb: Stillstandshandling

en: Initial stay action
nb: Innledende stillstandshandling

en: Stay group
nb: Stillstandsgruppe

en: Change on touch
nb: Endre ved berøring

en: Special tile
nb: Spesialflis

en: Show message
nb: Vis melding

en: Invisible
nb: Usynlig

en: Remove
nb: Fjern

en: Original Developer
nb: Opprinnelig utvikler

en: Graphics, Programming, Level Design
nb: Grafik, programmering og nivåutforming

en: Music, Level Design
nb: Musikk, nivåutforming

en: Graphics
nb: Grafikk

en: Programming, Graphics, Level Design
nb: Programmering, grafikk og nivåutforming

en: Programming, Level Design
nb: Programmering og nivåutforming

en: Graphics, Story
nb: Grafikk og historie

en: Programming, Documentation
nb: Programmering og dokumentasjon

en: Programming
nb: Programmering

en: Programming, project lead ad interim
nb: Programmering og prosjektledelse som vikar

en: Coordination
nb: Koordinering

en: Programming, "Flexlay" Level editor
nb: Programmering og "Flexlay" nivåutformer

en: Windows build fixes
nb: Byggfikser for Windows

en: Level Design, Graphics
nb: Nivåutforming og grafikk

en: Packaging, Nightly builds
nb: Pakking, nattlige utgivelser

en: Translation Guru (and many details anyone else could have done)
nb: Oversettelsesguru (og mange andre detaljer alle andre kunne ha gjort)

en: Level Design
nb: Nivåutforming

en: Additional contributors
nb: Ytterligere bidragsytere

en: Bug fixes
nb: Feilrettinger

en: Scripting functions, Level fixes
nb: Skriptfunksjoner og nivårettinger

en: Code quality fixes
nb: Heving av kodekvalitet

en: Various contributions
nb: Forskellige bidrag

en: Build issue fix
nb: Byggproblemsfiks

en: Code contributions
nb: Kodebidrag

en: Level improvements
nb: Nivåforbedringer

en: Code contribution, AppData file
nb: Kodebidrag, AppData-fil

en: Bug fix
nb: Feilrettinger

en: Menu reorganization
nb: Reorganisering av menyen

en: Fixing tile bugs
nb: Retting av flisfeil

en: Build error fix
nb: Fiks for byggfeil

en: Scripting function fix
nb: Skriptfunksjonsfiks

en: Support for "glbinding" as optional OpenGL binding
nb: Støtte for "glbinding" som valgfri OpenGL-binding

en: New menu code
nb: Ny menykode

en: Milestone 1 contributions by...
nb: Milepæl 1-bidrag av…

en: Contrib Programming
nb: Programmeringsbidrag

en: Programming, Previous Maintainer
nb: Programmerer, forrige vedlikeholder

en: Additional Music
nb: Tilleggsmusikk

en: "Mortimers Chipdisko" by
nb: "Mortimers Chipdisko" av

en: "Salsa Con Carne" by
nb: "Salsa Con Carne" av

en: remixed by
nb: remikset av

en: "voc songs" by
nb: "voc songs" av

en: "clavelian_march" by
nb: "clavelian_march" av

en: Excerpts from the Giana Sisters
nb: Utdrag fra the Giana Sisters

en: Soundtrack used with kind permission
nb: Lydspor brukt med løyve

en: from
nb: fra

en: "Airship song" (orchestral remix) by
nb: "Luftskipsang" (orkesterremiks) av

en: "Battle Theme" by
nb: "Stridstema" av

en: "SuperTux christmas theme"
nb: "SuperTux juletema"

en: original by
nb: orginal av

en: arranged by
nb: arrangert av

en: "halloween_1.ogg" by
nb: "halloween_1.ogg" av

en: "Forest Prophecy reEducated" (forest_theme.ogg) by
nb: «Forest Prophecy reEducated» (forest_theme.ogg) av

en: Voice Acting
nb: Stemmegivning

en: Localization
nb: Lokalisering og oversettelse

en: Serbian
nb: Serbisk

en: Uzbek
nb: Usbekistansk

en: Italian
nb: Italiensk

en: Danish
nb: Dansk

en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: Russian
nb: Russisk

en: French, German
nb: Fransk, Tysk

en: French
nb: Fransk

en: German
nb: Tysk

en: Spanish
nb: Spansk

en: Albanese
nb: Albansk

en: Castilian Spanish
nb: Katalansk

en: Hungarian
nb: Ungarsk

en: Slovak
nb: Slovakisk

en: European Portuguese
nb: Europeisk Portugisisk

en: Catalan
nb: Katalansk

en: Slovenian
nb: Slovensk

en: Mandarin Chinese
nb: Mandarinkinesisk

en: Norwegian Bokmål
nb: Norsk bokmål

en: Romanian
nb: Rumensk

en: Croatian
nb: Kroatisk

en: Nepali
nb: Nepalsk

en: Dutch
nb: Hollandsk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: European/Brazilian Portuguese
nb: Europeisk/Brasilliansk Portugisisk

en: Czech
nb: Tsjekkisk

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Brazilian Portuguese
nb: Brasilliansk Portugisisk

en: Swedish
nb: Svensk

en: Finnish
nb: Finsk

en: Polish
nb: Polsk

en: Norwegian Bokmål, Norwegian Nynorsk
nb: Norsk bokmål, nynorsk

en: Bulgarian
nb: Bulgarsk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Estonian
nb: Estisk

en: Polish, Swedish
nb: Polsk, Svensk

en: Lithuanian
nb: Litauisk

en: French/Esperanto
nb: Fransk/esperanto

en: Spanish, Brazilian Portuguese
nb: Spansk, Brasiliansk Portugisisk

en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Breton
nb: Bretonsk

en: Greek
nb: Gresk

en: European Portuguese, Brazilian Portuguese
nb: Europeisk Portugisisk, Brasiliansk Portugisisk

en: Simplified Chinese
nb: Forenklet kinesisk

en: Belarusian
nb: Hviterussisk

en: Indonesian
nb: Indonesisk

en: Thanks to
nb: Takk til

en: Creator of Tux, the Linux penguin
nb: Opphavsmann til Tux – Linux-pengvinen

en: SDL, OpenAL and OpenGL
nb: SDL, OpenAL og OpenGL

en: For making such a great gaming experience
            possible on Linux
nb: For muliggjøring av slik en flott spillopplevelse
    på Linux|GNU.

en: Visit our webpage at
nb: Besøk vår nettside

en: Or visit us directly at IRC:
nb: Eller kom i snakk med oss direkte på IRC:

en: #supertux at webchat.freenode.net
nb: #supertux på webchat.freenode.net

en: Or at our Forum:
nb: Eller på vårt forum:

en: Comments, ideas and suggestions
nb: Kommentarer, idéer og forslag

en: go to our mailing list
nb: ta det på e-postlisten

note: l10n: typo contact
en: Typographical errors can be
nb: Skrivefeil kan

note: l10n: typo contact
en: reported to
nb: innrapporteres til

en: Want to help…
nb: Ønsker du å hjelpe…

en: …with localization?
nb: …med lokalisering/oversettelse?

en: …with something else?
nb: …med noe annet?

en: Thank you for
nb: Takk til deg for at du

en: playing
nb: spiller

en: Penny awaits you in Milestone 3!
nb: Penny venter på deg i milepæl 3!

en: Hostile
nb: Fiendtlig

en: Projectiles
nb: Prosjektiler

en: Bosses
nb: Sjefer

en: Interactive
nb: Interaktivt

en: Ambient
nb: Omgivelse

en: Worldmap markers
nb: Verdenskartsmarkører

en: Ice Cave & Crystal
nb: Ishula og iskrystall

en: Embellishments
nb: Pynt

en: Ice
nb: Is

en: Castle
nb: Slott

en: Pathing
nb: Stier

en: Water
nb: Vann

en: Pipes
nb: Rør

en: Halloween
nb: Allehelgensaften

en: Crystal Cave
nb: Krystallhula

en: Snow Mountain
nb: Snøfjellet

en: Snow
nb: Snø

en: Snow (Paralax Background)
nb: Snø (paralleksebakgrunn)

en: Forest
nb: Skog

en: Forest (Background)
nb: Skog (bakgrunn)

en: Block
nb: Blokk

en: Points
nb: Poeng

en: Misc
nb: Ymse

en: Pole
nb: Stang

en: Stone Brick Walls
nb: Murvegger

en: Signs
nb: Skilt

en: Jungle
nb: Jungel

en: Industrial
nb: Industriell

en: Icebridge
nb: Isbro

en: LavaFlow
nb: Lavaflyt

en: Exits
nb: Utganger

en: Cave background
nb: Hulebakgrunn

en: Unisolid
nb: Énveisblokkerende

en: Water paths
nb: Vannstier

en: Castle paths
nb: Slottsstier

en: Darker Forest
nb: Mørkere skog
