SuperTux - en to pl translation catalogue (859 entries)

en: You found a secret area!
pl: Znalazłeś sekretne miejsce!

en: Name
pl: Nazwa

en: Fade tilemap
pl: Zanikaj warstwę bloków

en: Message
pl: Wiadomość

en: Script
pl: Skrypt

en: Button
pl: Przycisk

en: Oneshot
pl: Jednokrotnie

en: Sequence Trigger
pl: Wyzwalacz sekwencji

en: Sector
pl: Sektor

en: Spawn point
pl: Punkt odrodzenia

en: Turn on script
pl: Skrypt przy włączeniu

en: Turn off script
pl: Skrypt przy wyłączeniu

en: Script Trigger
pl: Wyzwalacz skryptu

en: Sequence
pl: Sekwencja

en: end sequence
pl: Końcowa sekwencja

en: stop Tux
pl: zatrzymaj Tuksa

en: fireworks
pl: Fajerwerki

en: New worldmap spawnpoint
pl: Nowy punkt odrodzenia na mapie

en: Worldmap fade tilemap
pl: Zanikaj warstwę bloków mapy świata

en: Fade
pl: Przejście

en: Fade in
pl: Pojawniane się

en: Fade out
pl: Zanikanie

en: Climbable
pl: Możliwe do wspinania się

en: Door
pl: Drzwi

en: Switch
pl: Przełącznik

en: Secret Area
pl: Sekretny obszar

en: Thunderstorm
pl: Burza

en: Intensity
pl: Intensywność

en: Custom Particles
pl: Własne cząsteczki

en: Facing Down
pl: Skierowany w dół

en: Direction
pl: Kierunek

en: Particle zone
pl: Obszar cząstki

en: Path
pl: Ścieżka

en: Z-pos
pl: Pozycja w osi Z

en: Solid
pl: Stały

en: Action
pl: Akcja

en: Weak Tile
pl: Krucha płytka

en: Facing Left
pl: Skierowany w lewo

en: Tilemap
pl: Warstwa bloków

en: Circular Platform
pl: Platforma krążąca

en: Breakable
pl: Możliwe do zniszczenia

en: Portable
pl: Przenośny

en: Angle
pl: Kąt

en: Color
pl: Kolor

en: Speed
pl: Szybkość

en: Clockwise
pl: Zgodnie z ruchem wskazówek zegara

en: Counter-clockwise
pl: Przeciwnie do ruchu wskazówek zegara

en: Stopped
pl: Zatrzymany

en: Layer
pl: Warstwa

en: Physics enabled
pl: Fizyka aktywna

en: Visible
pl: Widzialne

en: Hit script
pl: Skrypt zderzenia

en: File
pl: Plik

en: Count
pl: Ilość

en: Content
pl: Zawartość

en: Coin
pl: Moneta

en: Growth (fire flower)
pl: Wzrost (ognisty kwiat)

en: Growth (ice flower)
pl: Wzrost (lodowy kwiat)

en: Growth (air flower)
pl: Wzrost (powietrzny kwiat)

en: Growth (earth flower)
pl: Wzrost (ziemny kwiat)

en: Star
pl: Gwiazda

en: Tux doll
pl: Avatar Tuksa

en: Custom
pl: Własny

en: Light
pl: Światło

en: Light (On)
pl: Światło (Włączone)

en: Trampoline
pl: Trampolina

en: Coin rain
pl: Deszcz monet

en: Coin explosion
pl: Eksplozja monet

en: Custom Content
pl: Niestandardowa zawartość

en: Pneumatic Platform
pl: Platforma pneumatyczna

en: Following path
pl: Wzdłuż ścieżki

en: Path Mode
pl: Rodzaj ścieżki

en: Adapt Speed
pl: Dostosuj prędkość

en: Starting Node
pl: Punkt początkowy

en: Collect script
pl: Skrypt zebrania

en: Ghost Particles
pl: Cząsteczki ducha

en: Mode
pl: Tryb

en: normal
pl: Normalny

en: manual
pl: Ręczny

en: autoscroll
pl: Automatyczne przewijanie

en: Finish Script
pl: Skrypt końcowy

en: X-offset
pl: Przesunięcie w poziomie X

en: Controllable
pl: Kontrolowalny

en: Anchor
pl: Zakotwiczenie

en: Left
pl: W lewo

en: Center
pl: Na środku

en: Right
pl: W prawo

en: Text Alignment
pl: Wyrównanie tekstu

en: Spawnpoint
pl: Punkt odrodzenia

en: Counter
pl: Licznik

en: Candle
pl: Świeca

en: Enabled
pl: Włączony

en: Invisible Block
pl: Niewidzialny blok

en: Snow Particles
pl: Cząsteczki śniegu

en: Powerup
pl: Wzmocnienie

en: Falling Platform
pl: Spadająca platforma

en: Time Limit
pl: Limit czasu

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Distance factor
pl: Wpływ odległości

en: Distance bias
pl: Odchylenie odległości

en: Volume
pl: Głośność

en: Torch
pl: Pochodnia

en: Icecrusher
pl: Kruszek lodu

en: Rublight
pl: Lampa uruchamiana dotykiem

en: Background
pl: Tło

en: Checkpoint
pl: Punkt kontrolny

en: Ambient Light
pl: Światło otoczenia

en: Lantern
pl: Lampa

en: Wind
pl: Wiatr

en: Platforms
pl: Platformy

en: Radius
pl: Promień

en: Momentum change rate
pl: Uległość

en: Rain Particles
pl: Cząsteczki deszczu

en: Platform
pl: Platforma

en: Rock
pl: Skała

en: Music
pl: Muzyka

en: Rusty Trampoline
pl: Zardzewiała trampolina

en: Particle system
pl: System cząstek

en: Burning
pl: Płonąca

en: Flicker
pl: Migocząca

en: Text array
pl: Szyk tekstu

en: Info Block
pl: Blok informacyjny

en: Disable gravity
pl: Wyłącz grawitację

en: Ambient Sound
pl: Dźwięk otoczenia

en: Time
pl: Czas

en: Hurting Platform
pl: Raniąca platforma

en: Sideways
pl: Poziomo

en: Fill
pl: Wypełnij

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: none
pl: Żadne

en: left
pl: lewo

en: right
pl: prawo

en: top
pl: góra

en: bottom
pl: dół

en: Scroll offset x
pl: Przesunięcie x

en: Scroll offset y
pl: Przesunięcie y

en: Scroll speed x
pl: Prędkość przesuwania x

en: Scroll speed y
pl: Prędkość przesuwania y

en: Parallax Speed x
pl: Prędkość paralaksy x

en: Parallax Speed y
pl: Prędkość paralaksy y

en: Top image
pl: Obraz górny

en: Image
pl: Obraz

en: Bottom image
pl: Obraz dolny

en: Colour
pl: Kolor

en: Draw target
pl: Cel rysowania

en: Normal
pl: Normalny

en: Lightmap
pl: Mapa świetlna

en: Shard
pl: Kryształ

en: Fading Speed
pl: Szybkość zanikania

en: Glowing Strength
pl: Jasność

en: Speed X
pl: Szybkość X

en: Speed Y
pl: Szybkość Y

en: Acceleration
pl: Przyspieszenie

en: Blowing
pl: Dmuchanie

en: Affects Badguys
pl: Wpływa na przeciwników

en: Affects Objects
pl: Wpływa na obiekty

en: Affects Player
pl: Wpływa na graczy

en: Fancy Particles
pl: Dynamiczne cząsteczki

en: Bicycle Platform
pl: Platforma rowerowa

en: Running
pl: W ruchu

en: On-grab script
pl: Skrypt podnoszenia

en: On-ungrab script
pl: Skrypt upuszczania

en: Interactive particle system
pl: Interaktywny system cząstek

en: Interval
pl: Odstęp

en: Strike Script
pl: Skrypt uderzenia

en: Cloud Particles
pl: Cząsteczki chmury

en: Texture
pl: Tekstura

en: Amount
pl: Ilość

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Lifetime
pl: Czas życia

en: Lifetime variation
pl: Zmienność w czasie

en: Birth mode
pl: Tryb pojawienia się

en: None
pl: Brak

en: Shrink
pl: Zmniejszanie

en: Birth easing
pl: Krzywa wejścia

en: No easing
pl: Przeskok

en: Quad in
pl: Wejście paraboliczne

en: Quad out
pl: Zejście paraboliczne

en: Quad in/out
pl: Wejście i zejście paraboliczne

en: Cubic in
pl: Wejście sześcienne

en: Cubic out
pl: Zejście sześcienne

en: Cubic in/out
pl: Wejście i zejście sześcienne

en: Quart in
pl: Wejście w czwartej potędze

en: Quart out
pl: Zejście w czwartej potędze

en: Quart in/out
pl: Wejście i zejście w czwartej potędze

en: Quint in
pl: Wejście w piątej potędze

en: Quint out
pl: Zejście w piątej potędze

en: Quint in/out
pl: Wejście i zejście w piątej potędze

en: Sine in
pl: Wejście sinusoidalne

en: Sine out
pl: Zejście sinusoidalne

en: Sine in/out
pl: Wejście i zejście sinusoidalne

en: Circular in
pl: Wejście okrągłe

en: Circular out
pl: Zejście okrągłe

en: Circular in/out
pl: Wejście i zejście okrągłe

en: Exponential in
pl: Wejście wykładnicze

en: Exponential out
pl: Zejście wykładnicze

en: Exponential in/out
pl: Wejście i zejście wykładnicze

en: Elastic in
pl: Wejście elastyczne

en: Elastic out
pl: Zejście elastyczne

en: Elastic in/out
pl: Wejście i zejście elastyczne

en: Back in
pl: Z Powrotem w

en: Back out
pl: Z Powrotem na zewnątrz

en: Back in/out
pl: Z Powrotem w/na zewnątrz

en: Bounce in
pl: Odbicie w

en: Bounce out
pl: Odbicie na zewnątrz

en: Bounce in/out
pl: Odbicie w/na zewnątrz

en: Birth time
pl: Czas pojawiania się

en: Birth time variation
pl: Zmienność czasu pojawiania się

en: Death mode
pl: Tryb wyjścia

en: Death easing
pl: Krzywa wyjścia

en: Death time
pl: Czas wyjścia

en: Death time variation
pl: Zmienność czasu wyjścia

en: Speed X (variation)
pl: Prędkość X (odmiania)

en: Speed Y (variation)
pl: Prędkość Y (odmiania)

en: Acceleration X
pl: Przyspieszenie X

en: Acceleration Y
pl: Przyspieszenie Y

en: Friction X
pl: Tarcie X

en: Friction Y
pl: Tarcie Y

en: Feather factor
pl: Czynnik piór

en: Rotation
pl: Obrót

en: Rotation (variation)
pl: Obrót (odmiania)

en: Rotation speed
pl: Prędkość obrotu

en: Rotation speed (variation)
pl: Prędkość obrotu (odmiania)

en: Rotation acceleration
pl: Przyspieszenie obrotu

en: Rotation friction
pl: Tarcie obrotu

en: Rotation mode
pl: Tryb obrotu

en: Fixed
pl: Stały

en: Facing
pl: Zwrócony w stronę

en: Wiggling
pl: Drgający

en: Collision mode
pl: Tryb kolizji

en: None (pass through)
pl: Brak (przelotowe)

en: Stick
pl: Trzymaj

en: Stick Forever
pl: Trzymaj zawsze

en: Bounce (heavy)
pl: Odbij (ciężko)

en: Bounce (light)
pl: Odbij (lekko)

en: Kill particle
pl: Zabij cząstke

en: Fade out particle
pl: Zanikaj cząstke

en: Delete if off-screen
pl: Usuń, jeśli poza ekranem

en: Never
pl: Nigdy

en: Only on exit
pl: Tylko przy wyjściu

en: Always
pl: Zawsze

en: Cover screen
pl: Zasłoń ekran

en: Ispy
pl: Podglądacz

en: Skull Tile
pl: Płytka z czaszki

en: Particle Name
pl: Nazwa cząstki

en: Zone Type
pl: Typ strefy

en: Spawn
pl: Wyświetl

en: Life zone
pl: Strefa życia

en: Life zone (clear)
pl: Strefa życia (czysta)

en: Kill particles
pl: Zabijaj cząstki

en: Clear particles
pl: Wyczyszczaj cząstki

en: Linked
pl: Połączony

en: Decal
pl: Tablica informacyjna

en: Resize offset x
pl: Zmień rozmiar wyrównania x

en: Resize offset y
pl: Zmień rozmiar wyrównania y

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Alpha
pl: Alfa

en: Speed x
pl: Prędkość x

en: Speed y
pl: Prędkość y

en: Tint
pl: Odcień

en: Tiles
pl: Płytki

en: Left Colour
pl: Kolor lewy

en: Right Colour
pl: Kolor prawy

en: Top Colour
pl: Kolor górny

en: Bottom Colour
pl: Kolor dolny

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Vertical (whole sector)
pl: Pionowy (cały sektor)

en: Horizontal (whole sector)
pl: Poziomy (cały sektor)

en: Blend mode
pl: Tryb mieszania

en: Blend
pl: Mieszaj

en: Additive
pl: Przyłącz

en: Modulate
pl: Moduluj

en: Bumper
pl: Odbijacz

en: Unstable Tile
pl: Niestabilna płytka

en: Brick
pl: Cegła

en: Invisible Wall
pl: Niewidzialna ściana

en: Spotlight
pl: Reflektor

en: Scripted Object
pl: Obiekt skryptowy

en: Custom Particles from file
pl: Niestandardowe cząstki z pliku

en: Heavy Coin
pl: Ciężka moneta

en: Bonus Block
pl: Bonusowy blok

en: Magic Tile
pl: Magiczna płytka

en: Camera
pl: Kamera

en: Text Scroller
pl: Przewijacz tekstu

en: List of enemies
pl: Lista wrogów

en: Select enemy
pl: Wybierz wroga

en: Add
pl: Dodaj

en: Do you want to delete this badguy from the list?
pl: Czy chcesz usunąć tego wroga z listy?

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Mix the colour
pl: Zmieszaj kolor

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Edit script
pl: Edytuj skrypt

en: Clone
pl: Sklonuj

en: An error occured and the game could
    not clone the path. Please contact
    the developers for support.
pl: Wystąpił błąd i gra
    nie mogła sklonować ścieżki. Skontaktuj się z
    z developerami po pomoc.

en: Bind
pl: Przypisz

en: Back
pl: Wróć

en: Toad
pl: Ropucha

en: Walking Tree
pl: Chodzące drzewo

en: Plant
pl: Roślina

en: Crystallo
pl: Kryształ

en: Stalactite
pl: Sopel

en: Haywire
pl: Kolorowa bomba

en: Dispenser
pl: Dozownik

en: Short Fuse
pl: Krótki lont

en: Iceblock
pl: Lodowy klocek

en: Walk Radius
pl: Promień spaceru

en: Awakening Radius
pl: Promień przebudzenia

en: Jumpy
pl: Skoczek

en: Captain Snowball
pl: Kapitan kula śnieżna

en: Ghost Tree
pl: Drzewo-duch

en: Track range
pl: Zakres toru

en: Vanish range
pl: Zakres zanikania

en: Fly speed
pl: Szybkość lotu

en: Kugelblitz
pl: Piorun kulisty

en: Mole's rock
pl: Kamień kreta

en: Death script
pl: Skrypt śmierci

en: Sleeping Spiky
pl: Śpiący Kolczasty

en: Yeti's Stalactite
pl: Stalaktyt Yeti

en: Walking Flame
pl: Chodzący płomień

en: Sleeping Flame
pl: Śpiący płomień

en: Dormant Flame
pl: Drzemiący płomień

en: Owl
pl: Sowa

en: Igel
pl: Jeż

en: Initial delay
pl: Początkowe opóźnienie

en: Fire delay
pl: Opóźnienie ognia

en: Ammo
pl: Amunicja

en: Snowball
pl: Kula śnieżna

en: Smartblock
pl: Mądry blok

en: Fixed position
pl: Stała pozycja

en: Lives
pl: Życia

en: Gold Bomb
pl: Złota bomba

en: Flying Snowball
pl: Latająca kula śnieżna

en: Skullyhop
pl: Skacząca czaszka

en: Snowshot
pl: Wystrzelona kula śnieżna

en: Leafshot
pl: Wystrzelony liść

en: Flame
pl: Płomień

en: Sleeping Crystallo
pl: Śpiący kryształ

en: Spring Leaf
pl: Wiosenny liść

en: Will o' Wisp
pl: Błędny ognik

en: Badguy
pl: Wróg

en: Ghost Flame
pl: Płomień-duch

en: Roof Crystallo
pl: Dachowy krzyształ

en: Spiky
pl: Kolczasty

en: Autumn Leaf
pl: Jesienny liść

en: Carry
pl: Nieś

en: Dart Trap
pl: Pułapka ze strzałami

en: Skydive
pl: Nurek nieba

en: Mole
pl: Kret

en: Bomb
pl: Bomba

en: Walking Candle
pl: Chodząca świeczka

en: Angry Stone
pl: Wściekły kamień

en: Spider
pl: Pająk

en: Ghoul
pl: Upiór

en: Snowman
pl: Bałwan

en: Walking Stump
pl: Chodzący pień

en: Fish
pl: Ryba

en: Interval (seconds)
pl: Odstęp (sekundy)

en: Random
pl: Losowy

en: Enemies
pl: Wrogowie

en: Limit dispensed badguys
pl: Ogranicz wypuszczanych wrogów

en: Obey Gravity
pl: Przestrzegaj grawitacji

en: Max concurrent badguys
pl: Maksimum jednoczesnych wrogów

en: Type
pl: Typ

en: dropper
pl: Wyrzutnia przeciwników

en: rocket launcher
pl: Wyrzutnia rakiet

en: cannon
pl: Armata

en: invisible
pl: Niewidzialny

en: Snail
pl: Ślimak

en: Smartball
pl: Mądrokula

en: Bouncing Snowball
pl: Skacząca kula śnieżna

en: Ice Flame
pl: Lodowy płomień

en: Dart
pl: Strzała

en: Max coins collected:
pl: Najwięcej monet:

en: Max fragging:
pl: Największe fragowanie:

en: Max secrets found:
pl: Najwięcej sekretów:

en: Best time completed:
pl: Najlepszy czas ukończenia:

en: Level target time:
pl: Czas na przejście poziomu

en: Best Level Statistics
pl: Najlepsze wyniki

en: You
pl: Ty

en: Best
pl: Najlepszy

en: Coins
pl: Monety

en: Badguys
pl: Wrogowie

en: Secrets
pl: Sekrety

en: Unknown object
pl: Nieznany objekt

en: Press escape to skip
pl: Naciśnij escape, aby pominąć

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
pl: Obsługa: %s [OPCJE] [PLIK POZIOMU]

en: General Options:
pl: Opcje ogólne:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
pl: -h, --help                    Wyświetl niniejszą pomoc i wyjdź

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
pl: -v, --version                    Wyświetl wersję SuperTux i wyjdź

en:   --verbose                    Print verbose messages
pl: --verbose                    Tryb gadatliwy

en:   --debug                      Print extra verbose messages
pl: --debug                    Wyświetl komunikaty debugowania

en:   --print-datadir              Print SuperTux's primary data directory.
pl: --print-datadir Podaje główny katalog danych SuperTux.

en:   --acknowledgements           Print the licenses of libraries used by SuperTux.
pl:  --acknowledgements            Drukuj licencje bibliotek używanych przez SuperTux.

en: Video Options:
pl: Opcje grafiki:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
pl: -f, --fullscreen                    Uruchom w trybie pełnoekranowym

en:   -w, --window                 Run in window mode
pl: -w, --window                    Uruchom w trybie okienkowym

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
pl: -g, --geometry SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ Uruchom SuperTux w podanej rozdzielczości

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
pl: -a, --aspect SZEROKOŚĆ:WYSOKOŚĆ   Uruchom SuperTux w podanych proporcjach obrazu

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
pl: -d, --default                    Zresetuj ustawienia grafiki do domyślnych wartości

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
pl: --renderer                    RENDERER Użyj sdl, opengl lub auto do renderowania

en: Audio Options:
pl: Opcje dźwięku:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
pl: --disable-sound                    Wyłącz efekty dźwiękowe

en:   --disable-music              Disable music
pl: --disable-music                    Wyłącz muzykę

en: Game Options:
pl: Opcje gry:

en:   --edit-level                 Open given level in editor
pl: --edit-level Otwórz ten poziom w edytorze

en:   --resave                     Loads given level and saves it
pl: --resave                       Ładuje dany poziom i zapisuje go

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
pl: --show-fps                    Wyświetlaj ilość klatek na sekundę w poziomach

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
pl: --no-show-fps                    Nie wyświetlaj ilości klatek na sekundę w poziomach

en:   --show-pos                   Display player's current position
pl:   --show-pos                   Wyświetl aktualną pozycję gracza

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
pl:   --no-show-pos                Nie wyświetlaj aktualnej pozycji gracza

en:   --developer                  Switch on developer feature
pl: --developer                    Włącz funkcje deweloperskie

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
pl: -s, --debug-scripts                    Włącz debuger skryptów

en:   --spawn-pos X,Y              Where in the level to spawn Tux. Only used if level is specified.
pl:   --spawn-pos X,Y              Gdzieś w poziomie by ożywić Tuxa. Tylko do użycia, gdy poziom jest określony.

en:   --sector SECTOR              Spawn Tux in SECTOR
pl: --sector SEKTOR Ustaw Tuxa w SEKTORZE

en:   --spawnpoint SPAWNPOINT      Spawn Tux at SPAWNPOINT
pl: --spawnpoint PUNKT STARTU Ustaw Tuxa w PUNKCIE_STARTU

en: Demo Recording Options:
pl: Opcje nagrywania solucji:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
pl: --record-demo PLIK POZIOMU                    Nagraj solucję do pliku

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
pl: --play-demo PLIK POZIOMU                    Odtwórz nagraną solucję

en: Directory Options:
pl: Opcje ścieżek dostępowych:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
pl: --datadir ŚCIEŻKA                    Ustaw ścieżkę dla danych gry

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
pl: --userdir ŚCIEŻKA                    Ustaw ścieżkę dla danych użytkownika (zapisy, itp.)

en: Add-On Options:
pl: Ustawienia dodatków:

en:   --repository-url URL         Set the URL to the Add-On repository
pl: --repository-url URL Ustaw URL na repozytorium z dodatkiem

en: Environment variables:
pl: Zmienne środowiskowe:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
pl: SUPERTUX2_USER_DIR                    Ścieżka dla danych użytkownika (zapisy, itp.)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
pl: SUPERTUX2_DATA_DIR                    Ścieżka dla danych gry

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
pl: Ta gra NIE POSIADA GWARANCJI. To jest wolne oprogramowanie, i mile widziane jest
    rozprowadzanie jej pod pewnymi warunkami; dla szczegółów zobacz plik z licencją.

en: Integrations
pl: Integracje

en: Do not share level names when editing
pl: Nie udostepniaj nazw poziomów podczas edytowania

en: Enable Discord integration
pl: Włącz integralność z Discordem

en: Discord (disabled; not compiled)
pl: Discord (wyłączony; nie skompilowany)

en: Contrib Levels
pl: Dodatkowe plansze

en: Game Speed
pl: Szybkość Gry

en: Adjust Game Speed
pl: Dostosuj Szybkość Gry

en: Show Collision Rects
pl: Pokaż prostokąty kolizji

en: Show Worldmap Path
pl: Pokaż ścieżkę na mapie

en: Show Controller
pl: Pokaż kontroler

en: Show Framerate
pl: Pokaż klatki na sekundę

en: Draw Redundant Frames
pl: Rysuj zbędne klatki

en: Show Player Position
pl: Pokaż pozycję gracza

en: Use Bitmap Fonts
pl: Użyj czcionek rastrowych

en: Dump Texture Cache
pl: Zrzut pamięci podręcznej tekstu

en: Save particle as
pl: Zapisz cząstke jako

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Save
pl: Zapisz

en: Choose Sector
pl: Wybierz sektor

en: Sector Settings
pl: Ustawienia sektora

en: Create Sector
pl: Stwórz sektor

en: Delete Sector
pl: Usuń sektor

en: Each level must have at least one sector.
pl: Każdy poziom musi mieć przynajmniej jeden sektor.

en: Do you really want to delete this sector?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten sektor?

en: Delete sector
pl: Usuń sektor

en: Objects
pl: Objekty

en: Empty World
pl: Pusty świat

en: Create Level
pl: Stwórz poziom

en: Edit Worldmap
pl: Edytuj mapę świata

en: Create Worldmap
pl: Stwórz mapę świata

en: Delete level
pl: Usuń poziom

en: World Settings
pl: Ustawienia świata

en: Share this worldmap under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in worldmap properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
pl: Opublikuj ten świat pod licencją CC-BY-SA 4.0 International (zalecane)
    Pozwala to na modyfikację i dystrybucję przez osoby trzecie.
    Jeśli nie zgadzasz się z tą licencją, zmień ją we właściwościach świata.
    UWAGA: Autorzy programu SuperTux nie ponoszą odpowiedzialności za twój wybór licencji.

en: Share this level under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in level properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
pl: Opublikuj ten świat pod licencją CC-BY-SA 4.0 International (zalecane)
    Pozwala to na modyfikację i dystrybucję przez osoby trzecie.
    Jeśli nie zgadzasz się z tą licencją, zmień ją we właściwościach świata.
    UWAGA: Autorzy programu SuperTux nie ponoszą odpowiedzialności za twój wybór licencji.

en: An auto-save recovery file was found. Would you like to restore the recovery
    file and resume where you were before the editor crashed?
pl: Plik odzyskiwania automatycznego zapisu został odnaleziony. Czy chciałabyś/chciałbyś przywrócić plik
    odzyskiwania i wznowić gdzie byłeś/aś przed tym, jak edytor się zawiesił?

en: This will delete the auto-save file. Are you sure?
pl: To usunie plik autosave. Jesteś pewny?

en: Cheats
pl: Kody

en: Bonus: Grow
pl: Bonus: Wzrost

en: Bonus: Fire
pl: Bonus: Ogień

en: Bonus: Ice
pl: Bonus: Lód

en: Bonus: Air
pl: Bonus: Powietrze

en: Bonus: Earth
pl: Bonus: Ziemia

en: Bonus: None
pl: Bonus: Nic

en: Leave Ghost Mode
pl: Opuść Tryb Ducha

en: Activate Ghost Mode
pl: Aktywuj Tryb Ducha

en: Finish Level
pl: Ukończ poziom

en: Reset Level
pl: Zrestartuj poziom

en: Finish Worldmap
pl: Ukończ mapę

en: Reset Worldmap
pl: Przywróć mapę

en: Go to level
pl: Idź do poziomu

en: Go to main spawnpoint
pl: Idź do głównego punktu odradzania

en: Select level
pl: Wybierz poziom

en: Save Level as
pl: Zapisz poziom jako

en: Save Copy
pl: Zapisz kopię

en: Choose World
pl: Wybierz świat

en: %d level | %d levels
pl[0]: %dpoziom
pl[1]: %dpoziomy
pl[2]: %dpoziomów
pl[3]: %dpoziomów

en: Create World
pl: Stwórz świat

en: Options
pl: Opcje

en: auto
pl: automatycznie

en: Desktop
pl: Pulpit

en: on
pl: włączony

en: off
pl: wyłączony

en: adaptive
pl: adaptacyjny

en: Select Language
pl: Wybierz język

en: Select a different language to display text in
pl: Wybierz inny język wyświetlania komunikatów

en: Language Packs
pl: Pliki językowe

en: Language packs contain up-to-date translations
pl: Twoje tłumaczenie jest aktualne

en: Select Profile
pl: Wybierz profil

en: Select a profile to play with
pl: Wybierz profil gracza

en: Window Resizable
pl: Okno Skalowalne

en: Allow window resizing, might require a restart to take effect
pl: Umożliwij zmianę rozmiaru okna, może wymagać restartu by zadziałać

en: Window Resolution
pl: Rozdzielczość w oknie

en: Resize the window to the given size
pl: Wyskaluj okno do danego rozmiaru

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Fill the entire screen
pl: Wypełnij cały ekran

en: Fullscreen Resolution
pl: Rozdzielczość pełnoekranowa

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
pl: Określa rozdzielczość używaną w trybie pełnoekranowym (musisz włączyć tryb pełnoekranowy, aby wprowadzić zmianę)

en: Fit to browser
pl: Dopasuj do przeglądarki

en: Fit the resolution to the size of your browser
pl: Dopasuj rozdzielczość do rozmiaru twojej przeglądarki

en: Magnification
pl: Powiększenie

en: Change the magnification of the game area
pl: Zmień zbliżenie ekranu gry

en: VSync
pl: Synchronizacja pionowa

en: Set the VSync mode
pl: Ustaw tryb synchronizacji pionowej

en: Aspect Ratio
pl: Proporcje obrazu

en: Adjust the aspect ratio
pl: Ustaw proporcje ekranu

en: Disable all sound effects
pl: Wyłącz wszystkie efekty dźwiękowe

en: Disable all music
pl: Wyłącz muzykę

en: Sound Volume
pl: Głośność dźwięku

en: Adjust sound volume
pl: Dopasuj głośność dźwięku

en: Music Volume
pl: Głośność muzyki

en: Adjust music volume
pl: Dopasuj głośność muzyki

en: Sound (disabled)
pl: Dźwięk (wyłączony)

en: Music (disabled)
pl: Muzyka (wyłączona)

en: Setup Keyboard
pl: Ustawienia klawiatury

en: Configure key-action mappings
pl: Zmień przypisanie klawiszy

en: Setup Joystick
pl: Ustaw dżojstik

en: Configure joystick control-action mappings
pl: Skonfiguruj mapowania sterowania-działania joysticka

en: On-screen controls
pl: Sterowanie na ekranie

en: Toggle on-screen controls for mobile devices
pl: Włącz sterowanie na ekranie dla urządzeń mobilnych

en: Enable transitions
pl: Włącz płynne przejścia

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
pl: Włącz płynne przejścia obrazu i menu

en: Developer Mode
pl: Tryb programisty

en: Christmas Mode
pl: Tryb świąteczny

en: Confirmation Dialog
pl: Okno potwierdzenia

en: Confirm aborting level
pl: Potwierdź opuszczenie poziomu

en: Pause on focus loss
pl: Zapauzuj, gdy okno jest nieaktywne

en: Automatically pause the game when the window loses focus
pl: Automatycznie wstrzymaj grę, gdy okno straci skupienie

en: Use custom mouse cursor
pl: Użyj niestandardowego kursora myszy

en: Whether the game renders its own cursor or uses the system's cursor
pl: Czy gra renderuje jej własny kursor, czy używa systemowego kursora

en: Integrations and presence
pl: Integralności i obecność

en: Manage whether SuperTux should display the levels you play on your social media profiles (Discord)
pl: Zarządzaj czy SuperTux powinien wyświetlić poziomy, w które grasz na twoich profilach mediów społecznościowych (Discord)

en: The game couldn't detect your browser resolution.
    This most likely happens because it is not embedded
    in the SuperTux custom HTML template.
pl: Gra nie mogła wykryć rozdzielczości twojej przeglądarki.
    Najprawodopniej sie to stało, przez to, że nie jest wbudowana
    w niestandarowowy szablon HTML SuperTux.

en: Start Game
pl: Rozpocznij grę

en: Add-ons
pl: Ściągnij dodatkowe plansze

en: Manage Assets
pl: Zarządzaj zasobami

en: Level Editor
pl: Edytor poziomów

en: Credits
pl: Twórcy

en: Donate
pl: Wspomóż

en: Quit
pl: Wyjdź

en: Initialization script
pl: Skrypt inicjalizacyjny

en: Gravity
pl: Grawitacja

en: Resize offset X
pl: Zmień rozmiar wyrównania X

en: Resize offset Y
pl: Zmień rozmiar wyrównania Y

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: [Profile %s]
pl: [Profil %s]

en: Profile %s
pl: Profil %s

en: Reset profile
pl: Zresetuj profil

en: Reset all profiles
pl: Zresetuj wszystkie profile

en: Deleting your profile will reset your game progress. Are you sure?
pl: Usunięcie twojego profilu zresetuje twój postęp w grze. Jesteś pewny?

en: This will reset your game progress on all profiles. Are you sure?
pl: To zresetuje twój postęp w grze na wszystkich profilach. Jesteś pewny?

en: Description
pl: Opis

en: Worldmap
pl: Mapa świata

en: Levelset
pl: Zestaw poziomów

en: World
pl: Świat

en: Add-on
pl: Dodatek

en: Unknown
pl: Nieznany

en: %s "%s" by "%s"
pl: %s "%s" przez "%s"

en: No Add-ons installed
pl: Dodatkowe plansze niezainstalowane

en: No Add-ons found
pl: Dodatkowe plansze nieznalezione

en: Install %s *NEW*
pl: Zainstaluj %s *NOWY*

en: Install %s
pl: Zainstaluj %s

en: No new Add-ons found
pl: Nie znaleziono nowych plansz

en: Check Online (disabled)
pl: Sprawdź w Internecie (wyłączone)

en: Check Online
pl: Sprawdź w Internecie

en: Downloading Add-On Repository Index
pl: Ściąganie listy dodatków

en: Downloading %s
pl: Ściąganie %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
pl: Zrestartuj grę,
    aby wprowadzić zmiany.

en: New World
pl: Nowy świat

en: Please enter a name for this level subset.
pl: Wpisz nazwę tego podzbioru poziomów.

en: Story Mode
pl: Opowieść

en: New files location
pl: Nowa lokalizacja plików

en: Add Files
pl: Dodaj pliki

en: Download Files
pl: Ściągnij pliki

en: Load particle file
pl: Załaduj plik cząsteczek

en: Open
pl: Otwórz

en: Are you sure?
pl: Jesteś pewien?

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Restart Level
pl: Zacznij od nowa

en: Restart from Checkpoint
pl: Zacznij od ostatniego dzwonka

en: Abort Level
pl: Anuluj grę

en: Up
pl: W górę

en: Down
pl: W dół

en: Jump
pl: Skok

en: Peek Left
pl: Przesuń w lewo

en: Peek Right
pl: Przesuń w prawo

en: Peek Up
pl: Przesuń w górę

en: Peek Down
pl: Przesuń w dół

en: Console
pl: Konsola

en: Cheat Menu
pl: Menu kodów

en: Debug Menu
pl: Menu debugowania

en: Jump with Up
pl: Skok = W górę

en: Up cursor
pl: Strzałka w górę

en: Down cursor
pl: Strzałka w dół

en: Left cursor
pl: Lewa strzałka

en: Right cursor
pl: Prawa strzałka

en: Space
pl: Spacja

en: Right Shift
pl: Prawy shift

en: Left Shift
pl: Lewy shift

en: Right Control
pl: Prawy control

en: Left Control
pl: Lewy control

en: Right Alt
pl: Prawy alt

en: Left Alt
pl: Lewy alt

en: Right Command
pl: Prawa komenda

en: Left Command
pl: Lewa komenda

en: Press Key
pl: Naciśnij klawisz

en: Language
pl: Język

en: <auto-detect>
pl: <Wykryj-automatycznie>

en: Manual Configuration
pl: Konfiguracja ręczna

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
pl: Użyj ręcznej konfiguracji zamiast automatycznej obsługi dżojstika przez SDL2

en: Pause/Menu
pl: Pauza/Menu

en: No Joysticks found
pl: Nie znaleziono dżojstika

en: Scan for Joysticks
pl: Szukaj dżojstików

en: Press Button
pl: Naciśnij przycisk

en: Axis
pl: Oś

en: Hat Up
pl: W górę

en: Hat Down
pl: W dół

en: Hat Left
pl: W lewo

en: Hat Right
pl: W prawo

en: Pause
pl: Pauza

en: Leave World
pl: Opuść świat

en: Abort Download
pl: Przerwij ściąganie

en: Error:
pl: Błąd:

en: Close
pl: Zamknij

en: Bonus: Fire x 64
pl: Bonus: Ogień x 64

en: Bonus: Ice x 64
pl: Bonus: Lód x 64

en: Bonus: Air x 64
pl: Bonus: Powietrze x 64

en: Bonus: Earth x 64
pl: Bonus: Ziemia x 64

en: Bonus: Star
pl: Bonus: Gwiazda

en: Shrink Tux
pl: Zmniejsz Tuksa

en: Kill Tux
pl: Zabij Tuksa

en: Particle Editor
pl: Edytor cząstek

en: Return to Editor
pl: Wróć do edytora

en: New Particle Config
pl: Nowa konfiguracja cząstek

en: Save Particle Config
pl: Zapisz konfigurację cząstek

en: Save Particle Config as...
pl: Zapisz konfigurację cząstek jako...

en: Load Another Particle Config
pl: Załaduj kolejną konfigurację cząstek

en: Open Particle Directory
pl: Otwórz ścieżkę cząstki

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Exit Particle Editor
pl: Wyjdź z edytora cząstek

en: Keyboard Shortcuts:
    ---------------------
    Esc = Open Menu
    Ctrl+S = Save
    Ctrl+Shift+S = Save as
    Ctrl+O = Open
    Ctrl+Z = Undo
    Ctrl+Y = Redo
pl: Skróty klawiszowe:
    ---------------------
    Esc = Otwórz Menu
    Ctrl+S = Zapisz
    Ctrl+Shift+S = Zapisz jako
    Ctrl+O = Otwórz
    Ctrl+Z = Cofnij
    Ctrl+Y = Przywróć

en: Got it!
pl: Zdobyte!

en: Worldmap Settings
pl: Ustawienia mapy świata

en: Level Settings
pl: Ustawienia poziomu

en: Author
pl: Autor

en: Contact
pl: Kontakt

en: License
pl: Licencja

en: Level Note
pl: Adnotacja dotycząca poziomu

en: Tileset
pl: Zestaw bloków

en: Target Time
pl: Czas docelowy

en: Please enter a name for this level.
pl: Wpisz nazwę tego poziomu.

en: Please enter a level author for this level.
pl: Wpisz imię autora tego poziomu.

en: Please enter a license for this level.
pl: Dodaj licencję dla tego poziomu.

en: tiny tile (4px)
pl: malutka siatka (4px)

en: small tile (8px)
pl: mała siatka (8px)

en: medium tile (16px)
pl: średnia siatka (16px)

en: big tile (32px)
pl: duża siatka (32px)

en: Save Worldmap
pl: Zapisz mapę świata

en: Save Level
pl: Zapisz poziom

en: Test Level
pl: Testuj poziom

en: Test Worldmap
pl: Testuj mapę świata

en: Share Level
pl: Udostępnij poziom

en: Package Add-On
pl: Zapakuj jako dodatek

en: Open Level Directory
pl: Otwórz katalog poziomu

en: Edit Another Level
pl: Edytuj inny poziom

en: Edit Another World
pl: Edytuj inny świat

en: Grid Size
pl: Rozmiar siatki

en: Show Grid
pl: Pokaż siatkę

en: Grid Snapping
pl: Przyciąganie do siatki

en: Render Background
pl: Renderuj tło

en: Render Light
pl: Renderuj światło

en: Autotile Mode
pl: Tryb Autotile

en: Enable Autotile Help
pl: Włacz pomoc Autotile

en: Autosave Frequency
pl: Częstotliwość automatycznego zapisu

en: Exit Level Editor
pl: Wyjdź z edytora poziomów

en: Do you want to package this world as an add-on?
pl: Czy chcesz zapakować ten świat jako dodatek?

en: We encourage you to share your levels in the SuperTux forum.
    To find your level, click the
    "Open Level directory" menu item.
    Do you want to go to the forum now?
pl: Zachęcamy Cię do udostępniania swoich poziomów na forum SuperTux.
    Aby znaleźć swój poziom, kliknij
    "Otwórz katalog wynikowy" w menu.
    Czy chcesz teraz przejść na forum?

en: Keyboard Shortcuts:
    ---------------------
    Esc = Open Menu
    Ctrl+S = Save
    Ctrl+T = Test
    Ctrl+Z = Undo
    Ctrl+Y = Redo
    F6 = Render Light
    F7 = Grid Snapping
    F8 = Show Grid
pl: Skróty klawiszowe:
    ---------------------
    Esc = Otwórz menu
    Ctrl+S = Zapisz
    Ctrl+T = Testuj
    Ctrl+Z = Cofnij
    Ctrl+Y = Powtórz
    F6 = Renderuj światło
    F7 = Przyciąganie siatki
    F8 = Pokaż siatkę

en: You cannot delete level that you are editing!
pl: Nie możesz usunąć poziomu, którego edytujesz!

en: contributed by %s
pl: Autorstwo: %s

en: Badguys killed
pl: Pokonanych wrogów

en: Best time
pl: Najlepszy czas

en: Level target time
pl: Wymagany czas przejścia poziomu

en: Others
pl: Inne

en: Region
pl: Obszar

en: The UBports version is under heavy development!
    If you encounter issues, PLEASE contact the maintainter
    at https://github.com/supertux/supertux/issues or on the
    Open Store's Telegram at https://open-store.io/telegram
pl: Wersja UBports jest pod cięzkim rozwojem!
    Jeżeli napotkasz problemy, PROSZĘ skontaktuj się z jej opiekunem
    na https://github.com/supertux/supertux/issues, albo na
    Otwórz Store's Telegram na https://open-store.io/telegram

en: Joystick Mappings
pl: Ustawienia dżojstika

en: <no title>
pl: <bez nazwy>

en: Path Node
pl: Punkt ścieżki

en: Press CTRL to move Bezier handles
pl: Naciśnij klawisz CTRL, aby przesunąć uchwyty Beziera

en: Easing
pl: Łagodzenie

en: up
pl: góra

en: down
pl: dół

en: West
pl: Zachód

en: East
pl: Wschód

en: North
pl: Północ

en: South
pl: Południe

en: One shot
pl: Jednorazowo

en: Circular
pl: Okrągła

en: Unordered
pl: Nieuporządkowany

en: true
pl: Prawda

en: false
pl: Fałsz

en: invalid
pl: nieprawidłowy

en: Remove
pl: Usuń

en: Test from here
pl: Przetestuj stąd

en: Open Particle Editor
pl: Otwórz edytor cząstek

en: Level
pl: Poziom

en: Sprite Change
pl: Zmień sprite

en: Special tile
pl: Bloki specjalne

en: Max amount
pl: Maksymalna ilość

en: Spawn anywhere
pl: Odródź się gdziekolwiek

en: Life duration
pl: Czas trwania życia

en: Birth duration
pl: Czas trwania pojawienia się

en: Death duration
pl: Czas trwania wyjścia

en: Grow
pl: Urośnij

en: Horizontal speed
pl: Pozioma prędkość

en: Vertical speed
pl: Pionowa prędkość

en: Horizontal acceleration
pl: Poziome przyspieszenie

en: Vertical acceleration
pl: Pionowe przyspieszenie

en: Horizontal friction
pl: Tarcie poziome

en: Vertical friction
pl: Tarcie pionowe

en: Initial rotation
pl: Obrót początkowy

en: Rotation friction/decceleration
pl: Tarcie obracania/spowolnienie

en: Destroy
pl: Zniszcz

en: Stick to surface
pl: Trzymaj się powierzchni

en: Stick and stay
pl: Trzymaj się i zostań

en: No collision
pl: Brak kolizji

en: Always destroy
pl: Zawsze zniszcz

en: Offscreen mode
pl: Tryb poza ekranem

en: This particle configuration contains unsaved changes,
    do you want to save?
pl: Ta konfiguracja cząstek zawiera niezapisane zmiany, czy chcesz je zapisać?

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Don't forget that your levels and assets
    aren't saved between sessions!
    If you want to keep your levels, download them
    from the "Manage Assets" menu.
pl: Nie zapomnij, że twoje poziomy i zasoby
    nie są zapisywane pomiędzy sesjami!
    Jeżeli chcesz zachować swoje poziomy, pobierz je
    z menu "Manage Assets".

en: This level contains unsaved changes, do you want to save?
pl: Ten poziom zawiera niezapisane zmiany, czy chcesz je teraz zapisać?

en: Some obsolete add-ons are still active
    and might cause collisions with default Super Tux structure.
    You can still enable these add-ons in the menu.
    Disabling these add-ons will not delete your game progress.
pl: Niektóre przestarzałe dodatki są wciąż aktywne
    i mogą one kolidować z ogólną strukturą Super Tuksa.
    Nadal możesz uruchomić te dodatki w menu.
    Wyłączenie tych dodatków nie usunie twoich postępów w grze.

en: Disable add-ons
pl: Wyłącz dodatkowe plansze

en: Ignore (not advised)
pl: Zignoruj (Niezalecane)

en: Leave editor
pl: Opuść edytor

en: Couldn't find a "main" sector.
    Please change the name of the sector where
    you'd like the player to start to "main"
pl: Nie znaleziono "głównego" sektora.
    Zmień nazwę sektora, w którym
    chciałbyś by gracz startował, na "główny"

en: Couldn't find a "main" spawnpoint.
     Please change the name of the spawnpoint where
    you'd like the player to start to "main"
pl: Nie znaleziono "głównego" punktu startu.
    Zmień nazwę tego punktu startu, gdzie
    chciałbyś by gracz zaczynał, na "główny"

en: Outro script
pl: Skrypt końcowy

en: Auto play
pl: Automatyczne odtwarzanie

en: Title colour
pl: Kolor tytułu

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Target worldmap
pl: Docelowy świat

en: Stay action
pl: Akcja pobytu

en: Initial stay action
pl: Początkowa akcja pobytu

en: Stay group
pl: Zostań grupą

en: Change on touch
pl: Zmiana po dotknięciu

en: Show message
pl: Pokaż wiadomość

en: Invisible
pl: Niewidzialny

en: Autotile mode is on
pl: Tryb autotile jest włączony

en: Hold Ctrl to enable autotile
pl: Przytrzymaj Ctrl, aby włączyć autotile

en: Autotile erasing mode is on
pl: Kasowanie Autotile jest włączone

en: Selected tile isn't autotileable
pl: Wybrana płytka nie wspiera autotiling-u

en: Hold Ctrl to enable autotile erasing
pl: Przytrzymaj Ctrl, aby włączyć kasowanie autotile

en: Current SuperTux Team
pl: Obecny zespół SuperTuxa

en: Programming, project lead ad interim
pl: Programowanie, Tymczasowe prowadzenie reklamy projektu

en: Graphics, Level Design, Story
pl: Grafika, projektowanie poziomów, fabuła

en: Level Design, Story, Optimisation, Coordination
pl: Projektowanie poziomów, fabuła, optymalizacja, koordynacja

en: Graphics
pl: Grafika

en: Graphics, Programming, Level Design
pl: Grafika, Programowanie, Projektowanie poziomów

en: Features and Programming
pl: Funkcje i programowanie

en: Programming, Level Updates
pl: Programowanie, Aktualizacje Poziomów

en: Graphics, Programming
pl: Grafika, programowanie

en: Programming
pl: Programowanie

en: Original Developers
pl: Oryginalni deweloperzy

en: Original Developer
pl: Oryginalny programista

en: Music, Level Design
pl: Muzyka, Projektowanie poziomów

en: Programming, Graphics, Level Design
pl: Programowanie, Grafika, Projektowanie poziomów

en: Programming, Level Design
pl: Programowanie, Projektowanie poziomów

en: Graphics, Story
pl: Grafika, Fabuła

en: Programming, Documentation
pl: Programowanie, Dokumentacja

en: Coordination
pl: Koordynacja

en: Programming, "Flexlay" Level editor
pl: Programowanie, Edytor poziomów "Flexlay"

en: Windows build fixes
pl: Poprawki wersji na Windows

en: Packaging, Nightly builds
pl: Pakowanie, Nocne wersje

en: Translation Guru (and many details anyone else could have done)
pl: Guru Tłumaczeń (i wiele detali, które każdy inny mógł zrobić)

en: Level Design
pl: Projektowanie poziomów

en: Additional contributors
pl: Dodatkowi współpracownicy

en: Bug fixes
pl: Poprawki błędów

en: Scripting functions, Level fixes
pl: Funkcje skryptowe, poprawki w poziomach

en: Code quality fixes
pl: Poprawki jakości kodu

en: Various contributions
pl: Różne zasługi

en: Build issue fix
pl: Naprawa problemów z kompilacją

en: Code contributions
pl: Wkład w kod źródłowy

en: Code contribution, AppData file
pl: Wkład w kod źródłowy, plik AppData

en: Bug fix
pl: Poprawki błędów

en: Menu reorganization
pl: Reorganizacja menu

en: Fixing tile bugs
pl: Naprawa błędów tytułowych

en: Build error fix
pl: Naprawa problemów z kompilacją

en: Scripting function fix
pl: Naprawa funkcji skryptowej

en: New features and notable updates
pl: Nowe funkcje i istotne aktualizacje

en: Support for "glbinding" as optional OpenGL binding
pl: Wsparcie dla "glbinding" jako opcjonalnego bindingu OpenGL

en: New menu code
pl: Nowy kod menu

en: Big Tux Walking Sprites improvements
pl: Ulepszenia w wyglądzie chodzącego Tuxa

en: Contrib Programming
pl: Wkład w programowanie

en: Programming, Previous Maintainer
pl: Programowanie, Poprzedni Opiekun

en: Various Contributions
pl: Różne wkłady

en: Minor features and programming
pl: Drobne funkcje i programowanie

en: Contributions
pl: Wkład

en: Localization
pl: Lokalizacja

en:  Special Thanks to
pl: Specjalne podziękowania dla

en: Creator of Tux, the Linux penguin
pl: Twórcy Tux'a, Pingwina Linux

en: SDL, OpenAL and OpenGL
pl: SDL, OpenAL i OpenGL

en: For making such a great gaming experience
            possible on Linux
pl: Za stworzenie tak świetnego doświadczenia z gry
            możliwego na Linuksie

en: and you, the player
pl: i Tobie graczu

en: for giving this game a chance and playing it
pl: za danie tej grze szansy i granie w nią

en: Visit our webpage at
pl: Odwiedź naszą stronę internetową

en: Or visit us directly at IRC:
pl: Albo odwiedź nas bezpośrednio na IRC:

en: #supertux at web.libera.chat
pl: #supertux na web.libera.chat

en: Or at our Forum:
pl: Lub na naszym forum:

en: Comments, ideas and suggestions
pl: Komentarze, pomysły i sugestie

en: go to our mailing list
pl: Nasz adres mailowy

note: l10n: typo contact
en: Typographical errors can be
pl: Błędy typograficzne mogą być

note: l10n: typo contact
en: reported to
pl: zgłaszane do

en: Want to help…
pl: Chcesz pomóc...

en: …with localization?
pl: ...z lokalizacją?

en: …with something else?
pl: ...z czymś jeszcze innym?

en: Thank you for
pl: Dziękuję Ci za

en: playing
pl: grę

en: Penny awaits you in warmer temperatures!
pl: Penny czeka na Ciebie w cieplejszych temperaturach!

en: Bosses
pl: Bossowie

en: Projectiles
pl: Pociski

en: Environment
pl: Środowisko

en: Snow
pl: Śnieg

en: Ice Cave & Crystal
pl: Lodowa i kryształowa grota

en: Embellishments
pl: Upiększenia

en: Forest
pl: Las

en: Underground Forest
pl: Podziemny las

en: Trees & Bushes
pl: Drzewa i krzewy

en: Seasonal
pl: Sezonowy

en: Structure
pl: Struktura

en: Pathing
pl: Ścieżki

en: Water
pl: Woda

en: Snow Background
pl: Śnieżne tło

en: Snow Mountain
pl: Góra Śnieżna

en: Crystal
pl: Kryształ

en: Forest Background
pl: Leśne tło

en: Block + Bonus
pl: Blok + Bonus

en: Pole + Signs
pl: Słupy + Znaki

en: Liquid
pl: Płyny

en: Castle
pl: Zamek

en: Industrial
pl: Przemysłowe

en: Unisolid + Lightmap
pl: Niejednolitość + Mapa świetlna

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Retro Snow
pl: Śnieg Retro

en: Water paths
pl: Ścieżki wodne

en: Castle paths
pl: Ścieżki zamkowe

en: Darker Forest
pl: Ciemniejszy Las
