SuperTux - en to sl translation catalogue (649 entries)

en: You found a secret area!
sl: Odkril/a si skrito območje!

en: Name
sl: Ime

en: Fade tilemap
sl: Prelij načrt podlage

en: Message
sl: Sporočilo

en: Script
sl: Zapis

en: Script Trigger
sl: Sprožilec skripte

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Button
sl: Gumb

en: Oneshot
sl: Enkratno

en: Sequence Trigger
sl: Sprožilec sekvence

en: Sector
sl: Predel

en: Spawn point
sl: Začetna točka

en: Sprite
sl: Animirane sličice

en: Turn on script
sl: Vklopi skripto

en: Turn off script
sl: Izklopi skripto

en: Sequence
sl: Zaporedje

en: end sequence
sl: konec zaporedja

en: stop Tux
sl: ustavi Tuxa

en: fireworks
sl: ognjemet

en: New worldmap spawnpoint
sl: Nova začetna točka

en: Worldmap fade tilemap
sl: Prelij načrt podlage

en: Fade
sl: Prelij

en: Fade in
sl: Prikaži

en: Fade out
sl: Zamegli

en: Climbable
sl: Plezljivo

en: Door
sl: Vrata

en: Switch
sl: Vzvod

en: Secret Area
sl: Skrivno območje

en: Thunderstorm
sl: Neurje

en: Facing Down
sl: Obrnjeno navzdol

en: Direction
sl: Smer

en: Path
sl: Pot

en: Z-pos
sl: Z-položaj

en: Solid
sl: Trdno

en: Action
sl: Dejanje

en: Weak Tile
sl: Šibka podlaga

en: Gradient
sl: Naklon

en: Tilemap
sl: Načrt podlage

en: Breakable
sl: Uničljivo

en: Portable
sl: Prenosljiva

en: Angle
sl: Kot

en: Color
sl: Barva

en: Speed
sl: Hitrost

en: Counter-clockwise
sl: V levo

en: Layer
sl: Plast

en: Physics enabled
sl: Fizika omogočena

en: Visible
sl: Viden

en: Hit script
sl: Skripta udarca

en: Count
sl: Štetje

en: Content
sl: Vsebina

en: Coin
sl: Kovanec

en: Growth (fire flower)
sl: Rast (ognjena roža)

en: Growth (ice flower)
sl: Rast (ledena roža)

en: Growth (air flower)
sl: Rast (vetrna roža)

en: Growth (earth flower)
sl: Rast (zemeljska roža)

en: Star
sl: Zvezda

en: Tux doll
sl: Lutka Tuxa

en: Custom
sl: Po meri

en: Light
sl: Svetloba

en: Trampoline
sl: Trampolin

en: Coin rain
sl: Dež kovancev

en: Coin explosion
sl: Eksplozija kovancev

en: Custom Content
sl: Vsebina po meri

en: Pneumatic Platform
sl: Pnevmatična ploščad

en: Following path
sl: Sledenje stezi

en: Path Mode
sl: Način poti

en: Collect script
sl: Zbiralna skripta

en: Ghost Particles
sl: Duhovni delci

en: Mode
sl: Način

en: normal
sl: običajen

en: manual
sl: ročno

en: autoscroll
sl: samodejno pomikanje

en: File
sl: Datoteka

en: Spawnpoint
sl: Točka začetka

en: Counter
sl: Števec

en: Candle
sl: Sveča

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Invisible Block
sl: Nevidna kocka

en: Snow Particles
sl: Snežni delci

en: Powerup
sl: Izboljšava

en: Time Limit
sl: Časovna omejitev

en: Sound
sl: Zvok

en: Distance factor
sl: Dejavnik razdalje

en: Distance bias
sl: Težnja razdalje

en: Volume
sl: Glasnost

en: Torch
sl: Bakla

en: Icecrusher
sl: Ledolomilec

en: Background
sl: Ozadje

en: Checkpoint
sl: Nadzorna točka

en: Ambient Light
sl: Ambientalna svetloba

en: Lantern
sl: Svetilka

en: Wind
sl: Veter

en: Platforms
sl: Ploščadi

en: Radius
sl: Radij

en: Momentum change rate
sl: Razmerje spremembe zagona

en: Rain Particles
sl: Dežne kaplje

en: Platform
sl: Ploščad

en: Rock
sl: Skala

en: Music
sl: Glasba

en: Rusty Trampoline
sl: Rjasti trampulin

en: Particle system
sl: Sistem delcev

en: Burning
sl: Gorenje

en: Flicker
sl: Migetanje

en: Text array
sl: Razpored besedila

en: Info Block
sl: Kocka za informacije

en: Disable gravity
sl: Onemogoči težnost

en: Ambient Sound
sl: Ambientalni zvok

en: Time
sl: Čas

en: Hurting Platform
sl: Ploščad za škodovanje

en: Fill
sl: Zapolni

en: Alignment
sl: Poravnava

en: none
sl: nič

en: left
sl: levo

en: right
sl: desno

en: top
sl: zgoraj

en: bottom
sl: spodaj

en: Scroll offset x
sl: Premakni po x

en: Scroll offset y
sl: Premakni po y

en: Scroll speed x
sl: Hitrost premika v x

en: Scroll speed y
sl: Hitrost premika v y

en: Parallax Speed x
sl: Paralaksa x

en: Parallax Speed y
sl: Paralaksa y

en: Top image
sl: Zgornja slika

en: Image
sl: Slika

en: Bottom image
sl: Spodnja slika

en: Draw target
sl: Nariši tarčo

en: Normal
sl: Običajno

en: Lightmap
sl: Svetilna tekstura

en: Speed X
sl: Hitrost X

en: Speed Y
sl: Hitrost Y

en: Acceleration
sl: Pospešek

en: Blowing
sl: Pihanje

en: Bicycle Platform
sl: Ploščad za kolo

en: Running
sl: Tek

en: On-grab script
sl: Skripta ob prijemu

en: On-ungrab script
sl: Skripta ob odlaganju

en: Interactive particle system
sl: Interaktivni sistem delcev

en: Strike Script
sl: Skripta za udarec

en: Cloud Particles
sl: Oblačni delci

en: Ispy
sl: Nadležno oko

en: Skull Tile
sl: Podlaga lobanje

en: Linked
sl: Povezano

en: Decal
sl: Dekorativna slika

en: Resize offset x
sl: Spremeni odmik x

en: Resize offset y
sl: Spremeni odmik y

en: Alpha
sl: Alfa

en: Speed x
sl: Hitrost x

en: Speed y
sl: Hitrost y

en: Tint
sl: Odtenek

en: Tiles
sl: Podlage

en: Left Colour
sl: Leva barva

en: Right Colour
sl: Desna barva

en: Top Colour
sl: Zgornja barva

en: Bottom Colour
sl: Spodnja barva

en: Vertical
sl: Navpično

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Vertical (whole sector)
sl: Navpično (celotna cona)

en: Horizontal (whole sector)
sl: Vodoravno (celotna cona)

en: Blend mode
sl: Način mešanja

en: Blend
sl: Mešanje

en: Additive
sl: Aditivno

en: Modulate
sl: Blaženo

en: None
sl: Nič

en: Unstable Tile
sl: Neuravnovešena podloga

en: Brick
sl: Opeka

en: Invisible Wall
sl: Nevidni zid

en: Spotlight
sl: Žarišče

en: Scripted Object
sl: Predmet s skripto

en: Heavy Coin
sl: Težek kovanec

en: Bonus Block
sl: Bonus kocka

en: Magic Tile
sl: Čarobna podlaga

en: Camera
sl: Kamera

en: TextScroller
sl: Premik po besedilu

en: List of enemies
sl: Seznam sovragov

en: Enemy
sl: Sovrag

en: Add
sl: Dodaj

en: OK
sl: V redu

en: Do you want to delete this badguy from the list?
sl: Ali hočeš odstraniti tega pridaniča s seznama?

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Mix the colour
sl: Zmešaj barvo

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Edit script
sl: Uredi zapis

en: Toad
sl: Krastača

en: Walking Tree
sl: Hodeče drevo

en: Plant
sl: Rastlina

en: Crystallo
sl: Kristalij

en: Stalactite
sl: Stalaktit

en: Haywire
sl: Ponorela bomba

en: Dispenser
sl: Avtomat

en: Short Fuse
sl: Besna bomba

en: Zeekling
sl: Žverca

en: Iceblock
sl: Ledena kocka

en: Jumpy
sl: Skokec

en: Captain Snowball
sl: Kapitan Snežko

en: Ghost Tree
sl: Drevo strahov

en: Track range
sl: Obseg sledenja

en: Vanish range
sl: Obseg izginjanja

en: Fly speed
sl: Hitrost letenja

en: Kugelblitz
sl: Svetikugla

en: Mole's rock
sl: Krtkova skala

en: Death script
sl: Smrtni zapis

en: Sleeping Spiky
sl: Speči Špikamož

en: Yeti's Stalactite
sl: Jetijev stalaktit

en: Walking Flame
sl: Hodeči plamen

en: Sleeping Flame
sl: Speči plamen

en: Dormant Flame
sl: Mirujoči plamen

en: Owl
sl: Sova

en: Initial delay
sl: Začetna zakasnitev

en: Fire delay
sl: Zakasnitev ognja

en: Ammo
sl: Strelivo

en: Snowball
sl: Snežna kepica

en: Smartblock
sl: Pametna kocka

en: Fixed position
sl: Stalni položaj

en: Lives
sl: Življenja

en: Gold Bomb
sl: Zlata bomba

en: Flying Snowball
sl: Leteča kepica

en: Skullyhop
sl: Glavakost

en: Snowshot
sl: Hitra kepa

en: Leafshot
sl: Hitri list

en: Flame
sl: Plamen

en: Spring Leaf
sl: Pomladni list

en: Will o' Wisp
sl: Blodeča lučka

en: Badguy
sl: Pridanič

en: Ghost Flame
sl: Duševni plamen

en: Spiky
sl: Špikamož

en: Autumn Leaf
sl: Jesenski list

en: Carry
sl: Nosi

en: Dart Trap
sl: Metalec puščic

en: Skydive
sl: Prosti pad

en: Yeti
sl: Jeti

en: Mole
sl: Krtek

en: Bomb
sl: Bomba

en: Walking Candle
sl: Hodeča sveča

en: Angry Stone
sl: Jezni kamen

en: Spider
sl: Pajek

en: Ghoul
sl: Prikazen

en: Snowman
sl: Snežak

en: Walking Stump
sl: Hodeči štor

en: Fish
sl: Riba

en: Interval (seconds)
sl: Interval (v sekundah)

en: Random
sl: Naključno

en: Enemies
sl: Sovragi

en: Limit dispensed badguys
sl: Omeji ustvarjene pridaniče

en: Max concurrent badguys
sl: Največ pridaničev hkrati

en: Type
sl: Vrsta

en: dropper
sl: kapalkar

en: rocket launcher
sl: raketometalec

en: cannon
sl: topničar

en: invisible
sl: nevidnež

en: Snail
sl: Polž

en: Smartball
sl: Pametna kepa

en: Bouncing Snowball
sl: Poskakujoča snežna kepica

en: Ice Flame
sl: Ledeni plamen

en: Dart
sl: Puščica

en: Max coins collected:
sl: Največ zbranih kovancev:

en: Max fragging:
sl: Največ pobitih:

en: Max secrets found:
sl: Največ najdenih skrivnosti:

en: Best time completed:
sl: Najboljši čas:

en: Level target time:
sl: Ciljni čas stopnje:

en: Best Level Statistics
sl: Statistika Najboljše Stopnje

en: You
sl: Ti

en: Best
sl: Najboljši

en: Coins
sl: Kovanci

en: Badguys
sl: Pridaniči

en: Secrets
sl: Skrivnosti

en: Unknown object
sl: Neznan predmet

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
sl: Uporaba: %s [MOŽNOSTI] [DATOTEKA STOPNJE]

en: General Options:
sl: Osnovne možnosti:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
sl: -h, --pomoč Prikaži sporočilo s pomočjo in ugasni igro

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
sl: -v, --različica Prikaži različico SuperTux in ugasni igro

en:   --verbose                    Print verbose messages
sl: -verobse Prikaži verbose sporočilo

en:   --debug                      Print extra verbose messages
sl: -odpravi napake Prikaži dodatna verbose sporočila

en:   --print-datadir              Print SuperTux's primary data directory.
sl: -print-datadir Prikaži primaren direktorij Supetux podatkov

en: Video Options:
sl: Nastavitve slike:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
sl: -f, --celoten zaslon Igraj čez cel zaslon

en:   -w, --window                 Run in window mode
sl: -w, --okno Igro prikaži v oknu

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
sl: -g, --geometrija ŠIRINAxVIŠINA Igraj SuperTux v dani ločljivosti

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
sl: -a, --razmerje ŠIRINA:VIŠINA Igraj SuperTux v danem razmerju

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
sl: -d, --privzeto Ponastavi nastavitve slike na privzete vrednosti

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
sl: --poganjanje GONILNIK Za poganjanje igre lahko uporabiš SDL, OpenGL ali samodejno.

en: Audio Options:
sl: Možnosti zvoka:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
sl: --onemogoči-zvok Onemogoči zvočne učinke

en:   --disable-music              Disable music
sl: --onemogoči-glasbo Onemogoči glasbo

en: Game Options:
sl: Možnosti igre:

en:   --edit-level                 Open given level in editor
sl: --edit-level Odpri dano stopnjo v urejevalniku

en:   --resave                     Loads given level and saves it
sl:  --ponovno shrani       Naloži dano stopnjo in jo shrani

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
sl:  --show-fps Med igranjem pokaži hitrost sličic

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
sl:  --no-show-fps Med igranjem ne pokaži hitrosti sličic

en:   --show-pos                   Display player's current position
sl: --show-pos Prikaže igralčev trenutni položaj

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
sl: --no-show-pos Skrije igralčev položaj

en:   --developer                  Switch on developer feature
sl: -razvijalec Preklopi na razvijalski dodatek

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
sl: -s, --popravi-napake Omogoči popravljanje ukaznih datotek

en:   --spawn-pos X,Y              Where in the level to spawn Tux. Only used if level is specified.
sl: --spawn-pos X,Y Kje v stopnji se bo prikazal Tux. Uporabi le, če je stopnja določena.

en:   --sector SECTOR              Spawn Tux in SECTOR
sl:  --sector SECTOR               Ustvari Tuxa v CONI

en:   --spawnpoint SPAWNPOINT      Spawn Tux at SPAWNPOINT
sl:  --spawnpoint SPAWNPOINT       Ustvari Tuxa na ZAČETNI TOČKI

en: Demo Recording Options:
sl: Možnosti zapisovanja demo glasbe:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
sl: --zapiši-demo DATOTEKA STOPNJA Zapiši demo glasbo v DATOTEKO

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
sl: --predvajaj-demo DATOTEKA STOPNJA Predvajaj zapisano demo glasbo

en: Directory Options:
sl: Možnosti direktorija:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
sl: --datadir DIREKTORIJ Nastavi direktorij za podatke igre

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
sl: --userdir DIREKTORIJ Nastavi direktorij za uporabniške podatke (savegames, itd.)

en: Add-On Options:
sl: Možnosti dodatkov:

en:   --repository-url URL         Set the URL to the Add-On repository
sl: --repozitorij-url URL Nastavi povezavo do repozitorija za dodatek

en: Environment variables:
sl: Okoljske spremenljivke:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
sl: SUPERTUX2_USER_DIR Direktorij za uporabniške podatke (savegames, itd.)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
sl: SUPERTUX2_DATA_DIR Direktorij za podatke igre

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
sl: Za to igro NIKAKOR NE JAMČIMO. Ta program je zastonj in dovoljeno ti ga je deliti in razmnoževati pod
    določenimi pogoji; več o tem si preberi v datoteki za licenco.

en: Contrib Levels
sl: Prispevane stopnje

en: *NEW*
sl: *NOVO*

en: Back
sl: Nazaj

en: Debug
sl: Razhrošči

en: Game Speed
sl: Hitrost igre

en: Adjust Game Speed
sl: Nastavi hitrost igre

en: Show Collision Rects
sl: Pokaži trkovne meje

en: Show Worldmap Path
sl: Pokaži pot zemljevida sveta

en: Show Controller
sl: Pokaži krmilnik

en: Show Framerate
sl: Pokaži hitrost sličic

en: Draw Redundant Frames
sl: Nariši nepotrebne sličice

en: Show Player Position
sl: Pokaži igralčev položaj

en: Use Bitmap Fonts
sl: Uporabi pisave Bitmap

en: Dump Texture Cache
sl: Shrani teksture v predpomnilnik

en: Choose Sector
sl: Izberi cono

en: Sector Settings
sl: Nastavitve cone

en: Create Sector
sl: Ustvari cono

en: Delete Sector
sl: Izbriši cono

en: Each level must have at least one sector.
sl: Vsaka stopnja mora imeti vsaj eno cono.

en: Do you really want to delete this sector?
sl: Ali res hočeš izbrisati to cono?

en: Delete sector
sl: Izbriši cono

en: Objects
sl: Predmeti

en: Empty World
sl: Prazen svet

en: Create Level
sl: Ustvari stopnjo

en: Edit Worldmap
sl: Uredi zemljevid sveti

en: Create Worldmap
sl: Ustvari zemljevid sveta

en: World Settings
sl: Nastavitve sveta

en: Share this worldmap under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in worldmap properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
sl: Ta zemljevid sveta deli pod licenco CC-BY-SA 4.0 International (priporočljivo).
    S tem je drugim omogočeno preurejanje in redistribucija.
    Če se s to licenco ne strinjaš, jo spremeni v lastnostih stopnje.
    OPOZORILO: Avtorji SuperTuxa ne prevzemajo odgovornosti za tvojo izbiro licence.

en: Share this level under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in level properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
sl: To stopnjo deli pod licenco CC-BY-SA 4.0 International (priporočljivo).
    S tem je drugim omogočeno preurejanje in redistribucija.
    Če se s to licenco ne strinjaš, jo spremeni v lastnostih stopnje.
    OPOZORILO: Avtorji SuperTuxa ne prevzemajo odgovornosti za tvojo izbiro licence.

en: Cheats
sl: Goljufije

en: Bonus: Grow
sl: Bonus: Rasti

en: Bonus: Fire
sl: Bonus: Plameni

en: Bonus: Ice
sl: Bonus: Led

en: Bonus: Air
sl: Bonus: Zrak

en: Bonus: Earth
sl: Bonus: Prst

en: Bonus: None
sl: Bonus: Nič

en: Leave Ghost Mode
sl: Zapusti način za duhove

en: Activate Ghost Mode
sl: Vključi način za duhove

en: Finish Level
sl: Končaj stopnjo

en: Reset Level
sl: Ponastavi stopnjo

en: Finish Worldmap
sl: Končaj zemljevid sveta

en: Reset Worldmap
sl: Ponastavi zemljevid sveta

en: Go to level
sl: Pojdi na stopnjo

en: Go to main spawnpoint
sl: Pojdi na glavno začetno točko

en: Select level
sl: Izberi stopnjo

en: Choose World
sl: Izberi svet

en: %d level | %d levels
sl[0]: %d stopnja
sl[1]: %d stopnji
sl[2]: %d stopnje
sl[3]: %d stopenj

en: Create World
sl: Ustvari svet

en: Options
sl: Nastavitve

en: Desktop
sl: Namizje

en: Select Language
sl: Izberi jezik

en: Select a different language to display text in
sl: Izberi drug jezik

en: Language Packs
sl: Jezikovni paketi

en: Language packs contain up-to-date translations
sl: Jezikovni paketi vsebujejo posodobljene prevode

en: Select Profile
sl: Izberi profil

en: Select a profile to play with
sl: Izberi profil za igranje

en: Window Resizable
sl: Okno prilagodljivo

en: Allow window resizing, might require a restart to take effect
sl: Omogoči spreminjanje velikosti okna; morda bo potreben ponoven zagon igre

en: Window Resolution
sl: Ločljivost okna

en: Resize the window to the given size
sl: Povečaj/zmanjšaj okno na dano velikost

en: Fullscreen
sl: Celoten zaslon

en: Fill the entire screen
sl: Zapolni celoten zaslon

en: Fullscreen Resolution
sl: Celozaslonska ločljivost

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
sl: Ugotovi ločljivost za celoten zaslon (igra mora biti čez cel zaslon, da se bo sprememba pokazala)

en: Magnification
sl: Povečava

en: Change the magnification of the game area
sl: Spremeni povečavo igralne površine

en: Set the VSync mode
sl: Nastavi VSync način

en: Aspect Ratio
sl: Razmerje

en: Adjust the aspect ratio
sl: Spremeni razmerje

en: Disable all sound effects
sl: Onemogoči vse zvočne učinke

en: Disable all music
sl: Onemogoči vso glasbo

en: Sound Volume
sl: Glasnost zvoka

en: Adjust sound volume
sl: Nastavi glasnost zvoka

en: Music Volume
sl: Glasnost glasbe

en: Adjust music volume
sl: Nastavi glasnost glasbe

en: Sound (disabled)
sl: Zvok (onemogočen)

en: Music (disabled)
sl: Glasba (onemogočena)

en: Setup Keyboard
sl: Nastavitve tipkovnice

en: Configure key-action mappings
sl: Spremeni razporeditev tipk

en: Setup Joystick
sl: Nastavitve užitkarske palice

en: Configure joystick control-action mappings
sl: Spremeni nastavitve igralne palice

en: Enable transitions
sl: Omogoči prehode

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
sl: Omogoči zaslonske prehode in gladko animacijo menija

en: Developer Mode
sl: Razvijalski način

en: Christmas Mode
sl: Božični način

en: Confirmation Dialog
sl: Potrditveni dialog

en: Confirm aborting level
sl: Potrdi izhod iz stopnje

en: Pause on focus loss
sl: Premor ob izgubi fokusa

en: Start Game
sl: Zaženi igro

en: Add-ons
sl: Dodatki

en: Level Editor
sl: Urejevalnik stopenj

en: Credits
sl: Zasluge

en: Donate
sl: Doniraj

en: Quit
sl: Končaj

en: Initialization script
sl: Zapis začetka

en: Gravity
sl: Težnost

en: Resize offset X
sl: Spremeni odmik X

en: Resize offset Y
sl: Spremeni odmik Y

en: Resize
sl: Spremeni velikost

en: [Profile %s]
sl: [Profil %s]

en: Profile %s
sl: Profil %s

en: Description
sl: Opis

en: Worldmap
sl: Zemljevid sveta

en: Levelset
sl: Zbirka stopenj

en: World
sl: Svet

en: Add-on
sl: Dodatek

en: Unknown
sl: Neznano

en: %s "%s" by "%s"
sl: %s "%s" od "%s"

en: No Add-ons installed
sl: Dodatki niso nameščeni

en: No Add-ons found
sl: Ne najdem dodatkov

en: Install %s *NEW*
sl: Namesti %s *NOVO*

en: Install %s
sl: Namesti %s

en: No new Add-ons found
sl: Ne najdem novih dodatkov

en: Check Online (disabled)
sl: Preveri na spletu (onemogočeno)

en: Check Online
sl: Preveri na spletu

en: Downloading Add-On Repository Index
sl: Prenašam seznam dodatkov v zbirališču

en: Downloading %s
sl: Prenašam %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
sl: Prosimo, ponovno zaženite SuperTux,
    da bodo spremembe delovale.

en: New World
sl: Nov svet

en: Please enter a name for this level subset.
sl: Prosim, vnesi ime te podskupine

en: Story Mode
sl: Pripovedni način

en: Are you sure?
sl: Si prepričan?

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Restart Level
sl: Znova zaženi stopnjo

en: Restart from Checkpoint
sl: Začni ponovno na nadzorni točki

en: Abort Level
sl: Prekliči stopnjo

en: Up
sl: Gor

en: Down
sl: Dol

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Jump
sl: Skok

en: Peek Left
sl: Pokukaj Levo

en: Peek Right
sl: Pokukaj Desno

en: Peek Up
sl: Pokukaj Gor

en: Peek Down
sl: Pokukaj Dol

en: Console
sl: Konzola

en: Cheat Menu
sl: Meni goljufij

en: Debug Menu
sl: Razhroščevalni meni

en: Jump with Up
sl: Skoči z Gor

en: Up cursor
sl: Tipka navzgor

en: Down cursor
sl: Tipka navzdol

en: Left cursor
sl: Tipka levo

en: Right cursor
sl: Tipka desno

en: Return
sl: Enter

en: Space
sl: Preslednica

en: Right Shift
sl: Desni Shift

en: Left Shift
sl: Levi Shift

en: Right Control
sl: Desni Control

en: Left Control
sl: Levi Control

en: Right Alt
sl: Desni Alt

en: Left Alt
sl: Levi Alt

en: Right Command
sl: Desni Command

en: Left Command
sl: Levi Command

en: Press Key
sl: Pritisnite tipko

en: Language
sl: Jezik

en: Manual Configuration
sl: Ročna konfiguracija

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
sl: Uporabi ročno konfiguracijo namesto SDL2 samodejne GameController podpore

en: Pause/Menu
sl: Premor/Meni

en: No Joysticks found
sl: Ne najdem užitkarske palice

en: Scan for Joysticks
sl: Poišči užitkarske palice

en: Press Button
sl: Pritisnite gumb

en: Axis
sl: Os

en: Hat Up
sl: Poglej gor

en: Hat Down
sl: Poglej dol

en: Hat Left
sl: Poglej levo

en: Hat Right
sl: Poglej desno

en: Pause
sl: Premor

en: Leave World
sl: Zapusti svet

en: Abort Download
sl: Prekliči prenos

en: Error:
sl: Napaka:

en: Close
sl: Zapri

en: Bonus: Star
sl: Bonus: Zvezda

en: Shrink Tux
sl: Pomanjšaj Tuxa

en: Kill Tux
sl: Ubij Tixa

en: Worldmap Settings
sl: Nastavitve zemljevida sveta

en: Level Settings
sl: Nastavitve stopnje

en: Author
sl: Avtor

en: Contact
sl: Kontakt

en: License
sl: Licenca

en: Tileset
sl: Set podlag

en: Target Time
sl: Ciljni čas

en: Please enter a name for this level.
sl: Prosim, vnesi ime za to stopnjo.

en: Please enter a level author for this level.
sl: Prosim, vnesi avtorja te stopnje.

en: Please enter a license for this level.
sl: Prosim, vnesi licenco za to stopnjo.

en: 1/8 tile (4px)
sl: 1/8 podlage (4px)

en: 1/4 tile (8px)
sl: 1/4 podlage (8px)

en: 1/2 tile (16px)
sl: 1/2 podlage (16px)

en: 1 tile (32px)
sl: 1 podlaga (32px)

en: Return to Editor
sl: Nazaj v urejevalnik

en: Save Worldmap
sl: Shrani zemljevid sveta

en: Save Level
sl: Shrani stopnjo

en: Test Level
sl: Preizkusi stopnjo

en: Test Worldmap
sl: Preizkusi zemljevid sveta

en: Share Level
sl: Deli stopnjo

en: Open Level Directory
sl: Odpri mapo stopnje

en: Edit Another Level
sl: Uredi drugo stopnjo

en: Edit Another World
sl: Uredi drug svet

en: Grid Size
sl: Velikost mreže

en: Show Grid
sl: Pokaži mrežo

en: Grid Snapping
sl: Pripenjanje na mrežo

en: Render Background
sl: Izriši ozadje

en: Render Light
sl: Izriši osvetlitev

en: Keyboard Shortcuts
sl: Bližnjice na tipkovnici

en: Exit Level Editor
sl: Zapusti urejevalnik

en: We encourage you to share your levels in the SuperTux forum.
    To find your level, click the
    "Open Level directory" menu item.
    Do you want to go to the forum now?
sl: Vabimo te, da svoje stopnje deliš na SuperTux forumu.
    Svojo stopnjo najdeš tako,
    da klikneš gumb "Odpri direktorij stopenj".
    Te preusmerimo na forum (v angleškem jeziku)?

en: Keyboard Shortcuts:
    ---------------------
    Esc = Open Menu
    Ctrl+S = Save
    Ctrl+T = Test
    Ctrl+Z = Undo
    Ctrl+Y = Redo
    F6 = Render Light
    F7 = Grid Snapping
    F8 = Show Grid
sl: Bližnjice:
    ---------------------
    Esc = Odpri meni
    Ctrl+S = Shrani
    Ctrl+T = Testiraj
    Ctrl+Z = Razveljavi
    Ctrl+Y = Ponovi
    F6 = Izriši osvetlitev
    F7 = Pripni na mrežo
    F8 = Pokaži mrežo

en: Got it!
sl: Razumem!

en: contributed by %s
sl: prispeval %s

en: Badguys killed
sl: Pridaniči ubiti

en: Best time
sl: Najboljši čas

en: Level target time
sl: Ciljni čas stopnje

en: Others
sl: Ostali

en: Region
sl: Regija

en: Joystick Mappings
sl: Prilagoditev igralne palice

en: <no title>
sl: <neimenovano>

en: Path Node
sl: Presek poti

en: up
sl: gor

en: down
sl: dol

en: West
sl: Zahod

en: East
sl: Vzhod

en: North
sl: Sever

en: South
sl: Jug

en: One shot
sl: Enkratno

en: Ping-pong
sl: Tja in spet nazaj

en: Circular
sl: Krožno

en: Unordered
sl: Neurejeno

en: true
sl: drži

en: false
sl: ne drži

en: invalid
sl: neveljavno

en: Remove
sl: Odstrani

en: Level
sl: Stopnja

en: Sprite Change
sl: Sprememba animirane sličice

en: Special tile
sl: Posebna podloga

en: This level contains unsaved changes, do you want to save?
sl: Ta stopnja ima nekaj neshranjenih sprememb. Jo shranim?

en: Some obsolete add-ons are still active
    and might cause collisions with default Super Tux structure.
    You can still enable these add-ons in the menu.
    Disabling these add-ons will not delete your game progress.
sl: Nekaj zastarelih dodatkov je še prisotnih
    in lahko povzročijo nasprotja v osnovni strukturi igre.
    Če želiš, jih lahko omogočiš v meniju.
    Tudi, če jih onemogočiš, se bo tvoj napredek še zmeraj
    ohranil.

en: Disable add-ons
sl: Onemogoči dodatke

en: Ignore (not advised)
sl: Zanemari (ne priporočamo)

en: Leave editor
sl: Zapusti urejevalnik

en: Couldn't find a "main" sector.
    Please change the name of the sector where
    you'd like the player to start to "main"
sl: Ni bilo mogoče najti "glavne" cone.
    Prosim, spremeni ime cone, kjer naj igralec
    začne, v "main"

en: Couldn't find a "main" spawnpoint.
     Please change the name of the spawnpoint where
    you'd like the player to start to "main"
sl: Ni bilo mogoče najti "glavne" začetne točke.
    Prosim, spremeni ime točke, kjer naj igralec
    začne, v "main"

en: Outro script
sl: Izvodni zapis

en: Auto play
sl: Samodejno predvajaj

en: Title colour
sl: Barva naslova

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Target worldmap
sl: Nameri v zemljevid sveta

en: Stay action
sl: Stoječa drža

en: Initial stay action
sl: Začetna drža

en: Stay group
sl: Skupina stanja

en: Change on touch
sl: Sprememba ob dotiku

en: Show message
sl: Pokaži sporočilo

en: Invisible
sl: Neviden

en: Current SuperTux Team
sl: Trenutna ekipa SuperTux

en: Programming, project lead ad interim
sl: Programiranje, začasni vodja projekta

en: Graphics, Level Design, Story
sl: Grafika, oblikovanje stopenj, zgodba

en: Graphics, Story, Optimisation
sl: Grafika, zgodba, optimizacija

en: Graphics
sl: Grafika

en: Graphics, Programming, Level Design
sl: Grafika, programiranje, oblikovanje stopenj

en: Graphics, Programming
sl: Grafika, programiranje

en: Programming
sl: Programiranje

en: Original Developers
sl: Prvotni razvijalci

en: Original Developer
sl: Prvotni razvijalec

en: Music, Level Design
sl: Glasba, oblikovanje stopenj

en: Programming, Graphics, Level Design
sl: Programiranje, grafika, oblikovanje stopenj

en: Programming, Level Design
sl: Programiranje, oblikovanje stopenj

en: Graphics, Story
sl: Grafika, zgodba

en: Programming, Documentation
sl: Programiranje, dokumentacija

en: Coordination
sl: Koordinacija

en: Programming, "Flexlay" Level editor
sl: Programiranje, urejevalnik stopenj "Flexlay"

en: Windows build fixes
sl: Popravki izgradnje za Windows

en: Packaging, Nightly builds
sl: Pakiranje, redne nočne izgradnje

en: Translation Guru (and many details anyone else could have done)
sl: Prevajalski Guru (in ogromno podrobnosti, ki bi jih lahko storil kdorkoli)

en: Level Design
sl: Oblikovanje stopenj

en: Additional contributors
sl: Dodatni prispevki

en: Bug fixes
sl: Popravki nepravilnosti

en: Scripting functions, Level fixes
sl: Funkcije skriptov, popravki stopenj

en: Code quality fixes
sl: Izboljšanje kode

en: Various contributions
sl: Različni prispevki

en: Build issue fix
sl: Popravki končne izgradnje

en: Code contributions
sl: Prispevki za kodo

en: Code contribution, AppData file
sl: Prispevki za kodo, datoteka AppData

en: Bug fix
sl: Popravki nepravilnosti

en: Menu reorganization
sl: Preureditev menija

en: Fixing tile bugs
sl: Popravki nepravilnosti v objektih

en: Build error fix
sl: Popravki napake v izgradnji

en: Scripting function fix
sl: Popravki funkcije skriptov

en: Support for "glbinding" as optional OpenGL binding
sl: Podpora za "glbinding" kot izbirne vezave OpenGL

en: New menu code
sl: Nova koda za meni

en: Big Tux Walking Sprites improvements
sl: Velike izboljšave animacije hodečega Tuxa

en: Contrib Programming
sl: Prispevki pri programiranju

en: Programming, Previous Maintainer
sl: Programiranje, predhodni vzdrževalec

en: Various Contributions
sl: Različni prispevki

en: Contributions
sl: Prispevki

en: Localization
sl: Lokalizacija

en:  Special Thanks to
sl: Posebna zahvala:

en: Creator of Tux, the Linux penguin
sl: Ustvarjalec pingvinčka Tuxa, Linuxove maskote

en: SDL, OpenAL and OpenGL
sl: SDL, OpenAL in OpenGL

en: For making such a great gaming experience
            possible on Linux
sl: Ker so omogočili najboljšo možno igralno
    izkušnjo na Linuxu

en: and you, the player
sl: in tebi, igralec/ka,

en: for giving this game a chance and playing it
sl: ker si igral/a to igro

en: Visit our webpage at
sl: Obišči našo spletno stran:

en: Or visit us directly at IRC:
sl: Ali pa pridi k nam neposredno na IRC:

en: #supertux at webchat.freenode.net
sl: #supertux na webchat.freenode.net

en: Or at our Forum:
sl: Ali na naš forum:

en: Comments, ideas and suggestions
sl: Za komentarje, ideje in predloge

en: go to our mailing list
sl: pojdi na naš e-poštni seznam

note: l10n: typo contact
en: Typographical errors can be
sl: Tiskarske napake lahko

note: l10n: typo contact
en: reported to
sl: prijaviš na

en: Want to help…
sl: Bi rad/a pomagal/a...

en: …with localization?
sl: ...pri prevajanju?

en: …with something else?
sl: ...pri čem drugem?

en: Thank you for
sl: Hvala, ker si

en: playing
sl: igral/a

en: Penny awaits you in warmer temperatures!
sl: Penny te čaka v toplejših krajih!

en: Bosses
sl: Šefi

en: Projectiles
sl: Izstrelki

en: Environment
sl: Okolje

en: Forest
sl: Gozd

en: Ice Cave & Crystal
sl: Ledena jama & Kristal

en: Embellishments
sl: Okraski

en: Ice
sl: Led

en: Castle
sl: Grad

en: Pathing
sl: Stezice

en: Water
sl: Voda

en: Snow
sl: Sneg

en: Snow Background
sl: Snežno ozadje

en: Snow Mountain
sl: Snežna gora

en: Crystal
sl: Kristal

en: Forest Background
sl: Gozdno ozadje

en: Block + Bonus
sl: Kocka + Bonus

en: Pole + Signs
sl: Drog + Znaki

en: Liquid
sl: Tekočina

en: Halloween
sl: Noč čarovnic

en: Industrial
sl: Industrijsko

en: Unisolid + Lightmap
sl: Nestabilno + Svetilna tekstura

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Old/Unused
sl: Staro/nerabljeno

en: Water paths
sl: Vodne steze

en: Castle paths
sl: Grajske steze

en: Darker Forest
sl: Temačni gozd
