sysstat 12.5.6 - en to eo translation catalogue (83 entries)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ]
eo: Uzmaniero: %s [ opcioj ] [ <intervalo> [ <nombro> ] ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]
eo: Opcioj estas:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
eo: Opcioj estas:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]

en: sysstat version %s
eo: sysstat versio %s

en: Cannot open %s: %s
eo: Ne eblas malfermi %s: %s

en: Cannot handle so many processors!
eo: Ne eblas trakti tiom da procesoroj!

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]
eo: Opcioj estas:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <dosierujo> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <grup_nomo> ] [ -p [ <aparato> [,...] | ALL ] ]
    [ <aparato> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ]
eo: Opcioj estas:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <dosierujo> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <grup_nomo> ] [ -p [ <aparato> [,...] | ALL ] ]
    [ <aparato> [...] | ALL ]

en: Invalid type of persistent device name
eo: Nevalida tipo de persista aparat-nomo

en: Options are:
    [ -A ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <node_list> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
eo: Opcioj estas:
    [ -A ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <nod_listo> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_listo> | ALL } ]

en: Average:
eo: Meznombro:

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ -e <program> <args> ]
eo: Uzmaniero: %s [ opcioj ] [ <intervalo> [ <nombro> ] ] [ -e <programo> <argj> ]

en: Options are:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <username> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <command> ] [ -G <process_name> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]
eo: Opcioj estas:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <uzantnomo> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <komando> ] [ -G <procez_nomo> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]

en: Requested activities not available
eo: Petitaj aktivaĵoj ne disponeblas

en: Summary:
eo: Resumo:

en: Cannot read %s
eo: Ne eblas legi %s

en: File created by sar/sadc from sysstat version %d.%d.%d
eo: Dosiero kreita de sar/sadc el sysstat versio %d.%d.%d

en: Invalid system activity file: %s
eo: Malvalida sistem-aktivaĵa dosiero: %s

en: Current sysstat version cannot read the format of this file (%#x)
eo: La nuna versio de sysstat ne povas legi la formon de tiu ĉi dosiero (%#x)

en: Try to convert it to current format. Enter:
eo: Provi konverti ĝin al nuna formo. Enigu:

en: You should then be able to read the new file created (%s.new)
eo: Tiam eblos al vi legi la novan kreitan dosieron (%s.new)

en: Error while reading system activity file: %s
eo: Eraro dum legado de sistem-aktivaĵa dosiero: %s

en: End of system activity file unexpected
eo: Ne atendata fino de sistem-aktivaĵa dosiero

en: Please check if data collecting is enabled
eo: Bonvolu kontroli ĉu kolektado de datumaro estas ebligata

en: Requested activities not available in file %s
eo: Petitaj aktivaĵoj ne disponeblas en la dosiero %s

en: Cannot convert the format of this file
eo: Ne eblas konverti la formon de tiu ĉi dosiero

en: 
    CPU activity not found in file. Aborting...
eo: 
    Aktivaĵo de CPU ne estis trovata en dosiero. Ni ĉesas...

en: 
    Invalid data found. Aborting...
eo: 
    Malvalida datumaro estis trovata. Ni ĉesas...

en: Statistics:
eo: Statistikoj:

en: 
    File format already up-to-date
eo: 
    Dosierformo jam estas ĝisdata

en: HZ: Using current value: %lu
eo: HZ: uzas nunan valoron: %lu

en: File successfully converted to sysstat format version %s
eo: La dosiero estas sukcese convertita al formo de sysstat, versio %s

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
eo: Uzmaniero: %s [ opcioj ] [ <intervalo> [ <nombro> ] ] [ <eligdosiero> ]

en: Options are:
    [ -C <comment> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]
eo: Opcioj estas:
    [ -C <komento> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ]  [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]

en: Cannot write data to system activity file: %s
eo: Ne eblas skribi datumaron al sistem-aktivaĵa dosiero: %s

en: Cannot append data to that file (%s)
eo: Ne eblas postaldoni datumaron al tiu dosiero (%s)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> | -[0-9]+ ]
eo: Uzmaniero: %s [ opcioj ] [ <intervalo> [ <nombro> ] ] [ <datumdosiero> | -[0-9]+ ]

en: Options are:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opts> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
    [ -- <sar_options> ]
eo: Opcioj estas:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opcj> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<apar_listo> ] [ --fs=<ds_listo> ] [ --iface=<iface_listo> ] [ --int=<int_list> ]
    [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
    [ -- <sar_opcioj> ]

en: PCP support not compiled in
eo: Subteno al PCP ne estas enkompilita

en: System activity data file: %s (%#x)
eo: Sistem-aktivaĵa datumara dosiero: %s (%#x)

en: Genuine sa datafile: %s (%x)
eo: Aŭtentika sa-datumdosiero: %s (%x)

en: no
eo: ne

en: yes
eo: jes

en: Host:
eo: Gastiganto:

en: File date: %s
eo: Dosier-dato: %s

en: File time:
eo: Dosier-tempo:

en: Timezone: %s
eo: Horzono: %s

en: File composition: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)
eo: Dosiera kombino: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)

en: Size of a long int: %d
eo: Grando de long int: %d

en: Number of activities in file: %u
eo: Nombro da aktivaĵoj en dosiero: %u

en: Extra structures available: %c
eo: Kromaj strukturoj disponeblaj: %c

en: List of activities:
eo: Listo de aktivaĵoj:

en: Unknown activity
eo: Nekonata aktivado

en:  	[Unknown format]
eo:  	[Nekonata formo]

en: Options are:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I { <int_list> | SUM | ALL } ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <keyword> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filename> ] | -o [ <filename> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
eo: Opcioj estas:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I { <int_listo> | SUM | ALL } ] [ -P { <cpu_listo> | ALL } ]
    [ -m { <ŝlosilvorto> [,...] | ALL } ] [ -n { <ŝlosilvorto> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <ŝlosilvorto> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<apar_listo> ] [ --fs=<ds_list> ] [ --iface=<iface_listo> ] [ --int=<int_list> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <dosiernomo> ] | -o [ <dosiernomo> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <intervalo> ] [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]

en: Main options and reports (report name between square brackets):
eo: Ĉefaj eblecoj kaj raportoj (raport-nomo inter kvadrataj krampoj):

en: 	-B	Paging statistics [A_PAGE]
eo: 	-B	Statistikoj pri paĝigo [A_PAGE]

en: 	-b	I/O and transfer rate statistics [A_IO]
eo: 	-b	Statistikoj pri en/eligo kaj pri transig-rapido [A_IO]

en: 	-d	Block devices statistics [A_DISK]
eo: 	-d	Statistikoj pri blok-aparatoj [A_DISK]

en: 	-F [ MOUNT ]
eo: 	-F [ MUNTO ]

en: 		Filesystems statistics [A_FS]
eo: 		Statistikoj pri dosiersistemoj [A_FS]

en: 	-H	Hugepages utilization statistics [A_HUGE]
eo: 	-H	Statistikoj pri uzo de paĝegoj [A_HUGE]

en: 	-I { <int_list> | SUM | ALL }
    		Interrupts statistics [A_IRQ]
eo: 	-I { <int_listo> | SUM | ALL }
    		Statistikoj pri interrompoj [A_IRQ]

en: 	-m { <keyword> [,...] | ALL }
    		Power management statistics [A_PWR_...]
    		Keywords are:
    		CPU	CPU instantaneous clock frequency
    		FAN	Fans speed
    		FREQ	CPU average clock frequency
    		IN	Voltage inputs
    		TEMP	Devices temperature
    		USB	USB devices plugged into the system
eo: 	-m { <ŝlosilvorto> [,...] | ALL }
    		Statistikoj pri energi-administrado [A_PWR_...]
    		Ŝlosilvortoj estas:
    		CPU	Momenta horloĝ-frekvenco de CPU
    		FAN	Rapideco de ventoliloj
    		FREQ	Meznombra horloĝ-frekvenco de CPU
    		IN	Tensiaj enigoj
    		TEMP	Temperaturo de aparatoj
    		USB	Aparatoj USB konektataj al la sistemo

en: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Network statistics [A_NET_...]
    		Keywords are:
    		DEV	Network interfaces
    		EDEV	Network interfaces (errors)
    		NFS	NFS client
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Sockets	(v4)
    		IP	IP traffic	(v4)
    		EIP	IP traffic	(v4) (errors)
    		ICMP	ICMP traffic	(v4)
    		EICMP	ICMP traffic	(v4) (errors)
    		TCP	TCP traffic	(v4)
    		ETCP	TCP traffic	(v4) (errors)
    		UDP	UDP traffic	(v4)
    		SOCK6	Sockets	(v6)
    		IP6	IP traffic	(v6)
    		EIP6	IP traffic	(v6) (errors)
    		ICMP6	ICMP traffic	(v6)
    		EICMP6	ICMP traffic	(v6) (errors)
    		UDP6	UDP traffic	(v6)
    		FC	Fibre channel HBAs
    		SOFT	Software-based network processing
eo: 	-n { <ŝlosilvorto> [,...] | ALL }
    		Statistikoj pri reto [A_NET_...]
    		Mallongigoj estas:
    		DEV	Retaj interfacoj
    		EDEV	Retaj interfacoj (eraroj)
    		NFS	kliento NFS
    		NFSD	servilo NFS
    		SOCK	Ingoj	(v4)
    		IP	IP-trafiko	(v4)
    		EIP	IP-trafiko	(v4) (eraroj)
    		ICMP	ICMP-trafiko	(v4)
    		EICMP	ICMP-trafiko	(v4) (eraroj)
    		TCP	TCP-trafiko	(v4)
    		ETCP	TCP-trafiko	(v4) (eraroj)
    		UDP	UDP-trafiko	(v4)
    		SOCK6	Ingoj	(v6)
    		IP6	IP-trafiko	(v6)
    		EIP6	IP-trafiko	(v6) (eraroj)
    		ICMP6	ICMP-trafiko	(v6)
    		EICMP6	ICMP-trafiko	(v6) (eraroj)
    		UDP6	UDP-trafiko	(v6)
    		FC	Fibro-kanalo HBAs
    		SOFT	Programar-surbaza reta procezado

en: 	-q [ <keyword> [,...] | PSI | ALL ]
    		System load and pressure-stall statistics
    		Keywords are:
    		LOAD	Queue length and load average statistics [A_QUEUE]
    		CPU	Pressure-stall CPU statistics [A_PSI_CPU]
    		IO	Pressure-stall I/O statistics [A_PSI_IO]
    		MEM	Pressure-stall memory statistics [A_PSI_MEM]
eo: 	-q [ <ŝlosilvorto> [,...] | PSI | ALL ]
    		Statistikoj pri sistem-ŝarĝo kaj prem-malrapido
    		Ŝlosilvortoj estas:
    		LOAD	Statistikoj pri grando de vicigoj kaj averaĝa ŝarĝo [A_QUEUE]
    		CPU	Statistikoj pri prem-malrapido de procesoro [A_PSI_CPU]
    		IO	Statistikoj pri prem-malrapido de en/eligo [A_PSI_IO]
    		MEM	Statistikoj pri prem-malrapido de memoro [A_PSI_MEM]

en: 	-r [ ALL ]
    		Memory utilization statistics [A_MEMORY]
eo: 	-r [ ALL ]
    		Statistikoj pri uzo de memoro [A_MEMORY]

en: 	-S	Swap space utilization statistics [A_MEMORY]
eo: 	-S	Statistikoj pri uzo de permut-spaco [A_MEMORY]

en: 	-u [ ALL ]
    		CPU utilization statistics [A_CPU]
eo: 	-u [ ALL ]
    		Statistikoj pri uzo de CPU [A_CPU]

en: 	-v	Kernel tables statistics [A_KTABLES]
eo: 	-v	Statistikoj pri kerno-tabeloj [A_KTABLES]

en: 	-W	Swapping statistics [A_SWAP]
eo: 	-W	Statistikoj pri permutado [A_SWAP]

en: 	-w	Task creation and system switching statistics [A_PCSW]
eo: 	-w	Statistikoj pri tasko-kreado kaj pri sistem-ŝaltado [A_PCSW]

en: 	-y	TTY devices statistics [A_SERIAL]
eo: 	-y	Statistikoj pri TTY-aparatoj [A_SERIAL]

en: Data collector will be sought in PATH
eo: Datumar-kolektilo estos serĉata en PATH

en: Data collector found: %s
eo: Datumar-kolektilo trovita: %s

en: End of data collecting unexpected
eo: Ne atendita fino de datumar-kolektado

en: Inconsistent input data
eo: Nekongrua enig-datumaro

en: Using a wrong data collector from a different sysstat version
eo: Uzo de malĝusta datumar-kolektilo el alia versio de sysstat

en: -f and -o options are mutually exclusive
eo: Opcioj -f kaj -o ne povas aperi kune

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
eo: Ni ne legas el sistem-aktivaĵa dosiero (uzu la opcion -f)

en: Cannot find the data collector (%s)
eo: Ne eblas trovi la datumar-kolektilon (%s)

en: Options are:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]
eo: Opcioj estas:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]

en: No tape drives with statistics found
eo: Neniu bend-pelilo kun statistikoj estis trovata
